Technologia blockchain w grach

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 452
Rejestracja: 11 sierpnia 2020
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Technologia blockchain w grach

Postautor: CrypS.pl » wtorek, 15 grudnia 2020, 13:03

Niedawno został sprzedany wirtualny tor do gierki F1 Delta Time za ponad 9 milionów tokenów REVV (na tamten moment 223,000 dolarów). Jest to najwyższa cena, jaką kiedykolwiek zapłacono w tokenach NFT.

Chciałem was zapytać co sądzicie o technologii blockchain w branży gier. Czy chętnie korzystalibyście z usług gdzie np. możecie z łatwością sprzedać jakiś item czy inną własność (budowlę z Minecrafta lub tory do gry) za krypto? Jak wy byście skorzystali z tej technologii gdyby była dostępna w waszej ulubionej grze lub co chcielibyście, żeby oferowała :?:

Dla zainteresowanych o wielu rzeczach związanych z blockchainem w grach napisaliśmy tutaj :arrow: https://cryps.pl/artykul/czy-przyszlosc ... lockchain/


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Technologia blockchain w grach

Postautor: zdch » wtorek, 15 grudnia 2020, 18:43

Ja myślę, że tu jest duże pole do popisu. Fajnie byłoby widzieć swój przedmiot, postęp w jeden grze przeniesiony do drugiej. Robisz swoją postać, rozwijasz parę lat i nagle ktoś ogłasza, że gra się zamyka - ale nie wszystko stracone, możesz wciąż grać tą postacią w innej grze, nie straciłeś przedmiotów, pieniędzy, doświadczenia itp itd. Moglibyśmy mieć coś na kształt Ready Player One, gdzie różne postaci mogły ze sobą grać w sandboxowym świecie. Wszystko w pełni będące własnością gracza.

Natomiast samo sprzedawanie wirtualnych rzeczy za fiaty nie jest niczym nowym. Taka Entropia universe jest na rynku chyba kilkanaście lat i już od dawna oferowała "zarabianie" grając.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 452
Rejestracja: 11 sierpnia 2020
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Technologia blockchain w grach

Postautor: CrypS.pl » środa, 16 grudnia 2020, 10:27

@zdch Tak, sprzedawanie przedmiotów za fiat jest stare jak same gry MMO, ale już transakcje oparte na krypto to coś nowego i myślę, że oparcie przedmiotów na NFT i wbudowany w grę sklep aukcyjny gdzie można sprzedać lub kupić zasoby byłoby z pewnością ciekawe.

To prawda, przeniesienie przedmiotów i osiągnięć między różnymi częściami gry to fajny pomysł, a wizja gier jak z Ready Player One jest oszałamiająca :shock: Mi jednak podoba się wizja czegoś trudniejszego dla deweloperów, a mianowicie przenoszenie przedmiotów z jednej gry do zupełnie innej z innym uniwersum :D Na przykład przedmiot lub modyfikacja postaci z Zeldy wpada do zupełnie innej gry jak COD :!:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Technologia blockchain w grach

Postautor: zdch » środa, 16 grudnia 2020, 13:42

@CrypS.pl Czy znasz jakieś projekty, które nad tym pracują? Ja wiem tylko o Kronoverse, które obecnie buduje CryptoFights. W przyszłości ma być całe uniwersum (nazwali to metaverse) gier obsługujących te same przedmioty, ale postępy nad grą idą wolniej niż wszyscy by oczekiwali.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 452
Rejestracja: 11 sierpnia 2020
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Technologia blockchain w grach

Postautor: CrypS.pl » czwartek, 17 grudnia 2020, 16:53

@zdch Niestety nie znam jakiś wybitnych projektów, które mają wyjść, ale z tych popularnych obecnie to Crypto Kitties, a z takich w miare nowych to Aavegotchi, który w relatywnie krótkim czasie zebrał sporą grupę fanów :geek:

Osobiście to czekam na projekt porządnej gry MMO z walutą, którą można wymieniać za natywne tokeny mają oparcie w popularnych krypto. CryptoFights jest ciekawy, jednak nie ma co oszukiwać, że grafika i turowy system walki nie powala na kolana :?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Technologia blockchain w grach

Postautor: wrip » czwartek, 17 grudnia 2020, 17:30

Przykład implementacji mikropłatności Nano w grze https://unreal.nanos.cc
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 1031
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Technologia blockchain w grach

Postautor: zdch » czwartek, 17 grudnia 2020, 19:58

@CrypS.pl hehe zgadzam się, też czekam na coś lepszego :)
A widzieliście Litebringer? https://www.litebringer.com/ zrobiona na LTC przez twórców Tibii, też turówka.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 452
Rejestracja: 11 sierpnia 2020
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Technologia blockchain w grach

Postautor: CrypS.pl » piątek, 18 grudnia 2020, 11:57

@wrip Muszę przyznać, że Unreal Nano wygląda oszałamiająca w porównaniu z innymi grami opartymi na blockchainie. W końcu silnik unreal użyty. Niestety nie mogę żadnych gameplay'i znaleźć poza demo od firmy :(

@zdch Nie widziałem wcześniej, ale zapowiada się świetnie. Chyba zagram, kojarzy mi się z Shakes & Fidget :D Dodatkowo jest możliwość zarabiania w grze! A Ty już grałeś? Jeżeli tak, jakie są Twoje doświadczenia?

ps. sporo zainteresowanych z polski jest + w rankingu najpopularniejszych gier blockchainowych (DappRadar) jest na 17 miejscu, więc całkiem wysoko

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Technologia blockchain w grach

Postautor: adam1226 » piątek, 18 grudnia 2020, 12:19

gralem dosyc sporo w takie gry, niestety koniec końców okazywały sie bliskie bardziej jakiemus ponzi niz uczciwej rozgrywce
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 452
Rejestracja: 11 sierpnia 2020
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Technologia blockchain w grach

Postautor: CrypS.pl » poniedziałek, 21 grudnia 2020, 12:35

Mógłbyś podać przykład tych gier?

Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości