Strona 1 z 3

Kryptowaluty w Biedronce...

: środa, 6 lutego 2019, 15:18
autor: Turturek
Mam przeciek informacji, że niedługo rusza projekt mający umożliwić płatności u 120tys. partnerów handlowych z pomocą kryptowalut. Wśród tych partnerów są też duże sieci typu Biedronka, Carrefour, Kaufland, Tesco, Leroy Merlin, Obi, Empik, Orlen, BP. Szykuje się niezła rewolucja :) i podobno jeszcze w tym roku!

Kryptowaluty w Biedronce...

: środa, 6 lutego 2019, 15:29
autor: Bitcoiniak
A potem się obudziłes... :D :lol:

Kryptowaluty w Biedronce...

: środa, 6 lutego 2019, 15:48
autor: rav3n_pl
Czyżby jakiś procesor łykał 0-conf?

Kryptowaluty w Biedronce...

: środa, 6 lutego 2019, 17:55
autor: Maciey
@Turturek,
O jakie kryptowaluty konkretnie chodzi?
Na ile prawdopodobny wg Ciebie jest ten news a na ile to jest plotka?
Czy ta adopcja dotyczy tylko Polski?

Kryptowaluty w Biedronce...

: środa, 6 lutego 2019, 18:56
autor: Turturek
Adopcja dotyczy 47 krajów, a kolejne 7 jest dogrywanych. News zostanie potwierdzony na evencie w Warszawie 23 marca. Konkretnego spisu akceptowanych krypto na razie nie znam. Przecieki są dość powoli dawkowane żeby podgrzać atmosferę :D
We wtorek idę na spotkanie biznesowe na którym spróbuję coś jeszcze się dowiedzieć, jak ktoś ma czas i możliwości, to zapraszam, będzie raźniej :).

Kryptowaluty w Biedronce...

: środa, 6 lutego 2019, 19:36
autor: wrip
Pewnie chodzi o jakiegoś Dascoina :D

Kryptowaluty w Biedronce...

: środa, 6 lutego 2019, 19:40
autor: Turturek
Dascoiny i inne tego typu wynalazki mnie nie interesują. Mówię o normalnych zakupach w rzeczywistych sklepach.

Kryptowaluty w Biedronce...

: środa, 6 lutego 2019, 19:41
autor: wrip
@Turturek jakim cudem to jest tak dobrze trzymane w tajemnicy? I dlaczego w Warszawie ma się odbyć wydarzenie, skoro info tyczy się tak wielu krajów? To już nie było bardziej prestiżowego miejsca? Co to za event w ogóle?

Kryptowaluty w Biedronce...

: środa, 6 lutego 2019, 19:59
autor: Oshel
Wiem, że nie o to chodzi, ale w sumie to tak sobie pomyslalem ze ciekawe by musialo byc jakby sprzedawali takie zawieszki jak doladowania telefonu- w srodku seed, a po zakupieniu wprowadza się jakiś unikalny klucz gdzieś w internetach i automatycznie jest przelewana jakaś ilość jakiejś waluty za kwotę za która kupiona była zawieszka ;o Lepsze od bitomatów ;o

Kryptowaluty w Biedronce...

: środa, 6 lutego 2019, 20:34
autor: Turturek
W Warszawie będzie jeden z wielu eventów, a ponieważ ja jestem z Warszawy to inne mnie nie interesują i nie znam ich terminów. Wiem że jakiś (ten najważniejszy) ma się odbyć na terenie Niemiec.

Nie jest to tak dobrze utrzymywane w tajemnicy skoro zaczyna się o tym mówić :) a ponieważ projekt dotyczy bardziej świata tradycyjnego handlu i kryptowaluty są tylko jego niewielką częścią, przecieki są po prostu w innych środowiskach.

Namiary na event warszawski podam później, jak już będzie wszystko potwierdzone i ruszy rejestracja.


@Oshel ma być podobno aplikacja która będzie zasilana kryptowalutami i jednocześnie honorowana przez tradycyjnych partnerów handlowych. Szczegóły techniczne pewnie podane zostaną na samym końcu i pewnie duże sieci będą dopasowywały sposoby akceptacji do swoich biznesplanów. Jak orientuję się w tego typu działaniach to w grę wchodzą bezpośrednie skanowanie kodu z aplikacji lub wcześniejszy zakup z poziomu aplikacji voucherów czy kart podarunkowych. Takie przynajmniej mechanizmy obecnie funkcjonują. Cudów technologicznych chyba nie należy się spodziewać. Każdy jednak sposób ułatwienia zakupu z pomocą kryptowalut jest według mnie bardzo interesujący.

Kryptowaluty w Biedronce...

: środa, 6 lutego 2019, 20:40
autor: KryptoBanita
Wiem - Kitajce uruchomią w eu odpowiednią wersję tego ichniejszego wynalazku do płacenia WeChat - będzie się zwał WeBiedron ;)

Kryptowaluty w Biedronce...

: środa, 6 lutego 2019, 21:21
autor: wrip
Czyli zwykła karta prepaid, i pewnie nie anonimowa.

Kryptowaluty w Biedronce...

: środa, 6 lutego 2019, 21:27
autor: Turturek
Za obsługę kart trzeba płacić, a tu ma być rozwiązanie darmowe z punktu widzenia klienta. Podstawowym pytaniem jest raczej jakimi kursami będą operować.

Kryptowaluty w Biedronce...

: środa, 6 lutego 2019, 21:33
autor: wrip
Ok, ciekaw jestem projektu, może coś się ruszy w temacie adopcji.

Kryptowaluty w Biedronce...

: czwartek, 7 lutego 2019, 13:53
autor: aprojection
CEO el Ch. Paciorek

// Ad.

O, juz wiem skad to znam :) https://www.cashbackworld.com/pl (naganianie ludzi na "szkoleniach", ze wchodza do Biedronek itp.)

Obrazek

Kryptowaluty w Biedronce...

: piątek, 8 lutego 2019, 00:38
autor: Turturek
aprojection pisze: czwartek, 7 lutego 2019, 13:53O, juz wiem
A ściślej: wydaje Ci się że wiesz, bo wiesz że dzwonią, ale nie do końca w którym kościele. :D Zresztą nie Ty jeden.

Ponieważ nie lubię argumentów w stylu "Bitcoin jest be, bo jakaś firma naganiała na niego i szwagier stracił" może najpierw małe dementi.

Cahback World faktycznie i za darmo oferuje możliwość zwrotu części pieniędzy wydanych na zakupy. Sam korzystam z evoucherów do Biedronki, Go Sportu, Tesco, Żabki i Allegro. Korzystam też z tego programu rezerwując noclegi na booking.com oraz przejazdy Flix busem. Jest tego dużo dużo więcej i działa bez problemu. Przelewy na konto bankowe realizowane są co tydzień kiedy zbierze się kwota min. 22,50 zł (5 euro). W dobie kiedy nawet na tym forum ludzie kombinują jak mniej zapłacić podatku (często z ominięciem prawa), nie skorzystanie z legalnego odzyskania pieniędzy uważałbym za rozrzutność. Jak ktoś zainteresowany służę dalszymi informacjami :P Nie o tym jednak był mój post.

Wprowadzenie możliwości płacenia kryptowalutami jest jednym z elementów walki o klienta. Jak wszyscy wiemy powstawały startupy, próbujące wykorzystać tworzącą się niszę. Jednym z takich projektów jest znany wszystkim InPay którego jestem akcjonariuszem i zawsze chętnie go promuję. Projekty te mają jedną główną wadę z punktu widzenia klienta. Powstały po to aby zarabiać na obsłudze takich transakcji czyli ich opłacalność wraz ze wzrostem prowizji maleje. Inna sprawa kiedy pośrednictwem zajmie się firma nie zainteresowana na zarabianiu na różnicy kursowej czy jakichkolwiek opłatach, a na samym przyciągnięciu klienta. Za każdego klienta płaci partner handlowy i to wcale nie mało (wiem bo sam jako firma jestem partnerem handlowym), zatem dla zwiększenia wolumenu zakupowego można wprowadzać narzędzia o pozornej zerowej opłacalności. Jeżeli Klient nie będzie musiał płacić abonamentu, a do tego kurs będzie zbliżony do tego co sam uzyska na giełdzie, to myślę że na pewno przyjdzie i zostawi u mnie swoje pieniądze. Mylę się?

Jakiś czas temu umieszczałem ofertę na koszulki z nadrukami i wszystkie zamówienia zostały zrealizowane w złotówkach. Sporo też nie doszło do skutku, bo z wieloma krypto miałbym zbyt duży problem, a InPay obsługuje wyłącznie BTC. Jak to co opisałem wejdzie w życie, moja oferta stanie się atrakcyjniejsza, bo nie będzie już problemu w sposobie płatności, klient zapłaci swoją kryptowalutą, a ja dostanę złotówki bez kombinacji z giełdami, portfelami itd. W ten sposób rozumuje większość sklepów i wreszcie jest szansa na przełamanie trudności technicznych. Dlatego podzieliłem się z Wami uzyskanymi informacjami, bo uważam że są one ważne dla środowiska. A to czy ktoś wierzy czy nie, to kompletnie nie ma znaczenia, bo jeszcze w tym roku sam się przekona :)

Kryptowaluty w Biedronce...

: piątek, 8 lutego 2019, 08:40
autor: mudol
Czy to coś jak lyoness, który już tyle razy miał odpalać, że chyba upadł? Czy Payback?

Kryptowaluty w Biedronce...

: piątek, 8 lutego 2019, 16:46
autor: aprojection
mudol pisze: piątek, 8 lutego 2019, 08:40lyoness

To samo, nawet strona przekierowuje.
Turturek pisze: piątek, 8 lutego 2019, 00:38A to czy ktoś wierzy czy nie, to kompletnie nie ma znaczenia, bo jeszcze w tym roku sam się przekona

Poczekamy - zobaczymy :>

Kryptowaluty w Biedronce...

: piątek, 8 lutego 2019, 16:59
autor: mudol
@aprojection hahahaha rzeczywiście :D Ciekawe czy nadal na spotkaniach oszukują ludzi, że już za moment, już za rok to HOHO będzie :)

Kryptowaluty w Biedronce...

: piątek, 8 lutego 2019, 21:03
autor: Turturek
@mudol, ale przecież odpalił jakbyś nie zauważył i rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jeżeli na chwilę wrócisz z internetowych urojeń i pomówień, spojrzysz na fakty, to zauważysz o czym mówię.

1. Z roku na rok przybywa partnerów handlowych i to nie jakiś firmy krzaki, ale duże sieci handlowe których spis można sobie znaleźć na stronie.
2. Z roku na rok przybywa nowych klientów, rok temu było w Polsce ponad 200 tysięcy, Teraz jest już ponad 300 tys.
3. Klienci zarabiają realne pieniądze i w skali roku zbiera się całkiem spora suma.
4. Sieci handlowe widzą interes we współpracy z tak dużą grupą zakupową i dlatego chętnie podejmują współpracę.

To są fakty bezsporne i łatwe do sprawdzenia. Gdzie masz oszukiwanie?

Jeśli chodzi o plany, to każde działanie ma za zadanie powiększyć grupę klientów czyli dać społeczności coś co przekona ich do dołączenia. Rok temu zapowiadany był komunikator będący głównym kanałem komunikacyjnym świata sportu z kibicami. Od paru miesięcy mamy już działający Eyetime, a w nim kanały informacyjne, chat i wiele innych funkcjonalności.

Kolejnym działaniem jest systematyczne zastępowanie tradycyjnych bonów czy kart z doładowaniami, eVoucherami czyli elektronicznymi kuponami. Do zera spadły koszty dystrybucji i przyśpieszył się czas ich nabywania. Bezpośrednio z aplikacji można w ciągu kilkunastu sekund nabyć taki Voucher i zapłacić nim za zakupy, a zwrot części pieniędzy pieniędzy jest również natychmiastowy. To jest doskonały program lojalnościowy, ba zamiast zbierania punktów i zamieniania na dziwne i mało przydatne nagrody, otrzymujemy żywą gotówkę.

Kontynuacją tego działania jest wprowadzenie elektronicznego protfela i przyjmowanie kryptowalut. Rozszerzy to zarówno możliwości eVoucherów jak i zwiększy na nie popyt. Jak tylko będę znał dokładny termin wprowadznia, od razu przekażę tu na forum, podobnie jak będę dysponował jakimiś screenami portfela. Sam jestem ciekaw jak to rozwiążą.

Równolegle otwarta zostanie platforma handlowa umożliwiająca swobodny handlel pomiędzy krajami, po to też są i kryptowaluty. Na naszych oczach powstaje największy biznes handlowy jaki kiedykolwiek był w stanie ktoś wymyślić. Do końca 2030 roku jest zamiar pozyskania 1 miliarda klientów. Można udawać że to nie istnieje, tak samo jak wielu ludzi uważa że kryptowaluty nie istnieją i jest to jedno wielkie oszustwo.

Mnie zresztą nie obchodzi czy jakiś z idiota marketer wygaduje na spotkaniach głupoty i obiecuje gruszki na wierzbie, mnie obchodzi mój zysk jako klienta i zysk jako przedsięborcy. Obracam się w obszarze faktów i łatwo sprawdzalnych danych. Bo cashback to narzędzie i to jak je wykorzystujemy zależy tylko od nas. Wszystko obraca się tutaj wokół realnych zakupów, realnych coraz wyższych obrotów i realnych prowizji za nie.

Wszystkie zastrzeżenia wobec całego programu wysuwane były jedynie co do niejasności w rozliczeniach marketerów. To tak jakby na podstawie problemów jednej giełdy określać uczciwość wszystkich kryptowalut. No niby można, ale jaki jest sens?

Dodano po 17 minutach 47 sekundach:

[quote=aprojection post_id=554707 time=1549640796 user_id=22172]
Poczekamy - zobaczymy :>
[/quote]

Dlatego właśnie rozpocząłem ten wątek żebyś się mógł zaopatrzyć w chipsy i obserwować :) Naprawdę warto.