Kryptowaluty w Biedronce...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3072
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1082
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 8 lutego 2019, 21:14

Turturek pisze: piątek, 8 lutego 2019, 21:03Do końca 2030 roku jest zamiar pozyskania 1 miliarda klientów.
Oooo jaki ładny rok podali, zawsze podawali, że już za rok miliony :D
Turturek pisze: piątek, 8 lutego 2019, 21:03Wszystkie zastrzeżenia wobec całego programu wysuwane były jedynie co do niejasności w rozliczeniach marketerów.
Nie prawda, wałki tez były właśnie na bonach, najpierw kombinowali i podnosili za ile trzeba kupić, potem niektóre podmioty po prostu nie akceptowały tych bonów a lyoness nie zwracał zakupów. No i oczywiście udowodnione zarzuty że to piramida finansowa. Żeby było śmieszniej to w 2010 dokładnie te same gadki mieli co w... właściwie pewnie do dziś, pamiętam jak jakieś dwa lata temu znajomy prawie wyrecytował te "menedzerskie" regułki :)
Chcesz? Korzystaj ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: benq » piątek, 8 lutego 2019, 21:26

Turturek pisze: piątek, 8 lutego 2019, 21:03Do końca 2030 roku jest zamiar pozyskania 1 miliarda klientów.
Myślę że Visa już płacze ze strachu. :lol:
A ja dałem plusa za pierwszego posta.

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: Turturek » piątek, 8 lutego 2019, 21:57

W 2016 r. austriackie władze antykorupcyjne (Wirtschafts- und Korruptionsstaatsanwaltschaft, WKStA) stwierdziły, że działalność Lyoness nie może być zakwalifikowana jako „oszukańcza” i nie jest piramidą finansową. W kwietniu 2016 r. wiedeński sąd regionalny zdecydował, że Lyoness nie jest piramidą finansową. Decyzja jest prawomocna i nie przysługuje od niej apelacja.

Jak widzisz nie masz racji :) nawet na wiki o tym piszą.

Co do bonów, nie wiem jak w 2010 r., ale teraz od roku intensywnie korzystam z eVoucherów jako klient i nie spotkałem się z żadnym problemem. Jak będziesz w Warszawie możemy umówić się na test. Jedyny problem kiedy przeglądarka nie zauważyła ciastek i nie zarejestrowała zakupu internetowego z cashbackiem rozwiązałem reklamując tą sytuację. Po przesłaniu potwierdzenia przelewu oraz screenu zamówienia, cashback był na moim koncie po upływie ok. 2 tygodni. Oczywiście należy czytać opis każdego eVouchera, ponieważ różnią się między sobą. Biedronka sprzedaje takie wielokrotnego użytku, a Żabka czy Go Sport tylko do jednorazowej transakcji. Do tego Carrefour Express ma wyznaczone placówki akceptujące cashback (hipermarkety wszystkie obsługują). To nie są menadzerskie regułki tylko relacja obserwacji jakie dokonałem przez rok korzystania jako klient. Wszystko sprawdzone empirycznie.

Analogicznie mógłbym bony Sodexo uznać za wielkie oszustwo, bo parę lat temu żona dostała w nich premię gwiazdkową i poszedłem zrobić świąteczne zakupy do sklepu wymienionego na mapce. Ku mojemu zdziwieniu po godzinnym staniu w kolejce pani kasjerka odmówiła przyjęcia bonu, a wezwana kierowniczka stwierdziła że oni jeszcze nie podpisali umowy, a na mapce znaleźli się za wcześnie. Ale czy to powód żeby Sodexo wyzywać od oszustów?

Teraz jeśli chodzi o spotkania, to marketerzy nie są pracownikami, a jedynie użytkownikami zarabiającymi na budowaniu sieci. Każdy jest niezależny i może mówić co chce. Są jednak zespoły kompetentne gdzie dowiesz się wszystkich szczegółów bez owijania w bawełnę i obiecywania złotych gór. Osobiście nie uznaję krętactwa i drażni mnie wciskanie kitu. Dlatego zanim coś polecam, sam najpierw sprawdzam na sobie. Zakupy robiłem i polecam. Jak wejdą krypto, to też zamierzam przetestować. W końcu po to tworzą się nowe technologie i produkty :) Chętnie podzielę się też swoimi doświadczeniami.

A co do tego miliarda, to nie mogą już podawać że będą miliony klientów, skoro już tyle jest, a sieć się nadal dynamicznie rozwija. W samej Polsce jest ponad 300 tysięcy konsumentów, a krajów jest 47 (niedługo 54 - m.in. dołącza Japonia w której zakupy są narodowym sportem). Łącznie konsumentów mamy dziś ponad 10 mln. Mało? I jak, zrealizowano obietnicę?

Nie wiem skąd się bierze taka agresja do tego programu, podejrzewam rozgoryczenie pewnej grupy osób której wydawało się że bez ich pracy pieniądze pojawią im się znikąd. Niestety skoro trzeba budować grupę zakupową, to musi być to grupa zakupowa, a nie towarzyska. Musi być określony obrót i wtedy marketerzy zarabiają. Bez zakupów jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.

Dodano po 2 minutach 32 sekundach:
benq pisze: piątek, 8 lutego 2019, 21:26 Myślę że Visa już płacze ze strachu. :lol:
A ja dałem plusa za pierwszego posta.
Visa to inna branża. Nie ma powodu płakać, a raczej zaciera ręce bo zakupy idą też przez nią.
Plusem nie masz się co martwić, ale jak to co napisałem okaże się prawdą dasz drugiego?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: KryptoBanita » piątek, 8 lutego 2019, 23:25

Turturek pisze: piątek, 8 lutego 2019, 21:57po godzinnym staniu w kolejce
Ja jak widzę 3 osoby to wychodzę... Mam to szczęście, że mogę zapłacić te kilka procent więcej w moim sklepiku, gdzie kolejki nie ma...
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: Turturek » piątek, 8 lutego 2019, 23:55

Ja to zahartowany przez stan wojenny jestem, wtedy na całą noc się stawało do kolejki. A jak się chciało AGD czy meble kupić to i miesiąc trzeba było stać. Zamawiało się kolejkę, wpisywało na listę i raz dziennie trzeba było się odhaczać :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: KryptoBanita » sobota, 9 lutego 2019, 10:22

Z tych samych powodów ja mam głęboki uraz do kolejek...
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3072
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1082
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 9 lutego 2019, 11:03

Turturek pisze: piątek, 8 lutego 2019, 21:57Jedyny problem kiedy przeglądarka nie zauważyła ciastek i nie zarejestrowała zakupu internetowego z cashbackiem rozwiązałem reklamując tą sytuację. Po przesłaniu potwierdzenia przelewu oraz screenu zamówienia, cashback był na moim koncie po upływie ok. 2 tygodni.
A właśnie przypomniałeś mi, że nie naliczyło mi zakupu lodówki, gdzie robiłem wszystko wg instrukcji a na reklamację odpisali "bardzo nam przykro, następnym razem już nie powinno być błędów" ;)
Turturek pisze: piątek, 8 lutego 2019, 21:57W kwietniu 2016 r. wiedeński sąd regionalny zdecydował, że Lyoness nie jest piramidą finansową.
Przestałem się tym interesować chyba na nasze euro 2012 gdzie miał być boom, taki tudemun.

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: Turturek » sobota, 9 lutego 2019, 14:19

mudol pisze: sobota, 9 lutego 2019, 11:03A właśnie przypomniałeś mi, że nie naliczyło mi zakupu lodówki
A w jakim sklepie? Bo to może być bardziej problem partnera handlowego niż cashbacku. Kupowałeś przez internet? Raty czy jednorazowy przelew? Bo to dość istotne okoliczności.
mudol pisze: sobota, 9 lutego 2019, 11:03miał być boom, taki tudemun
Uważasz że ponad 10 mln. użytkowników dzisiaj, to słaby wynik? Czy krytykujesz żeby krytykować?

Zastanawiam się skąd taki defetyzm u miłośnika kryptowalut. Przecież tutaj od groma inicjatyw padło powodując straty u klientów i mimo to nie rezygnujesz z nich. Cashback tak samo jak krypto to narzędzia z których można różnie korzystać. Do tego cashback jest dużo bezpieczniejszy od krypto, bo nie ma ryzyka kursowego i nic nie tracisz. Możesz tylko w najgorszym wypadku nie dostać dodatkowych pieniędzy. Natomiast połączenie tych dwóch narzędzi może dać niesamowite efekty. Pozwoli zwiększyć płynność krypto i je rozreklamuje, a jednocześnie zwiększy obroty od których naliczany jest cashback. Jak dla mnie strzał w dziesiątkę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3072
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1082
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: CzarnaOwca » sobota, 9 lutego 2019, 23:06

Jak dobrze pamiętam to euroagd, przelew, oczywiście przez internet bo tylko to wtedy było dostępne.
Turturek pisze: sobota, 9 lutego 2019, 14:19Czy krytykujesz żeby krytykować?
Oczywiście, że krytykuję by krytykować :D
Turturek pisze: sobota, 9 lutego 2019, 14:19Zastanawiam się skąd taki defetyzm u miłośnika kryptowalut.
Nie zrozumiałeś, sam wstanę i będę klaskał jak to wyjdzie. Po prostu strasznie mnie rozbawiło, jak wyszło na jaw, że to "przerebrandigowany" lyoness :)

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: Frezu » wtorek, 12 lutego 2019, 16:02

ja wiem co to za projekt, przed każdą biedronką będzie stał janusz bitcoina i zwyczajnie wymianiał je na gotówke.

Akurat na moment zakupów i przejścia do kasy transkacja zostanie potwierdzona
Ostatnio zmieniony środa, 13 lutego 2019, 18:10 przez Frezu, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: Turturek » środa, 13 lutego 2019, 01:02

mudol pisze: sobota, 9 lutego 2019, 23:06 Po prostu strasznie mnie rozbawiło, jak wyszło na jaw, że to "przerebrandigowany" lyoness :)
Niezupełnie "przerebrandigowany". Ponieważ jakiś czas temu różne urzędy czepiały się niejasności w podziale na klientów i marketerów, Zostały stworzone trzy marki: Cashback World dla klientów, Business Solutions dla partnerów handlowych oraz Lyconet dla Marketerów. W ten sposób całkowicie jasne staje się kto czym się zajmuje i jakie ma prawa. Ponieważ firma się dynamicznie rozwija i cały czas coś poprawiają, opinie sprzed 10 lat są już całkowicie zdezaktualizowane. Zmienia się przede wszystkim użyteczność programu. Liczba partnerów z kilku firm wzrosła do naprawdę imponujących rozmiarów. Obecnie wiele osób praktycznie nie zmieniając przyzwyczajeń zakupowych może odbierać coraz większy zwrot z kwot wydanych w sklepach, chętniej zatem się dołącza do programu. Do tego przyjmując zaproszenie od kompetentnego marketera, klienci mogą liczyć na pomoc we wszystkich problemach i rzetelną porcję wiedzy. Duże sieci widząc grupę zakupową 12 mln (najnowsze dane) chętnie wchodzą we współpracę zwiększając atrakcyjność oferty. I tak to się wszystko nakręca.

Miałem okazję rozmawiać dziś z dyrektorem jednego z hoteli w Warszawie i to co najbardziej zafascynowało w tym programie, to jedyna okazja żeby booking.com zapłacili mu jakieś pieniądze, bo dotychczas tylko im trzeba było płacić i to dość sporo. Jak wiadomo hotel jak każda firma może emitować własne karty klienta i jeżeli jego klienci posłużą się nimi np. podczas rezerwacji innego hotelu w dowolnym miejscu przez booking.com to hotel emitujący karty otrzyma prowizję. Podobnie jak klient zakupi coś w Biedronce czy Empiku. Ta możliwość dodatkowego zarobku oprócz walorów marketingowych (przyciąganie klientów) i ekonomicznych (zmniejszanie wydatków), jest prawdziwym hitem dla wielu firm. Kto w końcu nie lubi pasywnego dochodu?

Dlatego jestem spokojny o wdrożenie płatności kryptowalutami, bo widzę konsekwencję w działaniu i szereg wdrożonych innowacji działających naprawdę świetnie. Chociażby taki cashback helper integrujący się z przeglądarką i oprócz ułatwiania zakupów, oznaczający w wynikach wyszukiwania googla wszystkich partnerów handlowych wraz z profitami jakie oferują. Niby mała rzecz, ale pokazuje jak bardzo firma dba o klienta.

edit:

A przy okazji można pobawić się w rozważanie jak wpłynie na kurs krypto możliwość zakupów w takiej liczbie sklepów :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 27
Rejestracja: 17 października 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: Kryptotrajder » wtorek, 12 listopada 2019, 13:47

Kryptowaluty wejdą do sieciówek jak proces płatności będzie na tyle łatwy i dostępny, że sporo ludzi z niego będzie korzystało.
No i oczywiscie kwestia tego, czy im sie to będzie opłacać czy nie :D.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: hassejo » czwartek, 21 listopada 2019, 11:25

@Kryptotrajder cóż to za.. Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: Bitcoiniak » czwartek, 21 listopada 2019, 20:41

No i gdzie to bo rok się kończy... ;) :D :lol: 8-)

Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
aaaa, ostatni raz Turturek był 24 marca 2019, czyli się nie dowiemy :D :lol:
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 9 stycznia 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: tomek-urbaniak » czwartek, 9 stycznia 2020, 23:14

Szczerze powiedziawszy ten temat zwrócił mocno mają uwagę, czytam, patrzę i niestety temat padł, a już myślałem, że faktycznie w Biedrze będzie można kupić bułkę pizzerinkę czy łososia Marinero za bitcoiny 😎
Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić płatność kryptowalutami w sklepie, który w sumie nie od tak dawna ma płatności kartą.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: gofer » piątek, 10 stycznia 2020, 09:15

Biedra wprowadziła karty z takim opóźnieniem z powodu prowizji. Jak się nie mylę to opłaty wynosiły 1.5% i było to dla nich za duże fee. Karty wprowadzili jak opłaty zmalały do 0.5%. Dla takiej sieci sklepów to pewnie kilka milionów PLN więc się im nie dziwię. Tak samo wcale by mnie nie zdziwiło jakby szukali płatności z jeszcze mniejszym fee czyli coś co jest zaletą niektórych kryptowalut.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 11 stycznia 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: kapustka » poniedziałek, 13 stycznia 2020, 19:50

To by było ciekawe, płacić w Biedrze kryptowalutami. Biedronka jest ulubionym sklepem moherowych armii, już widzę te spojrzenia i strach przed wymysłem szatana - bitcoinami i innymi krypciakami.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 9 stycznia 2020
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: tomek-urbaniak » wtorek, 14 stycznia 2020, 22:30

Ja nie mam nic przeciwko kryptowalutom w Biedronce, ale sądzę, że szybciej takie rozwiązanie może dotyczyć Auchan czy Carrefour niż Biedronki. Jakoś kryptowaluty nie idą mi w parze z Biedrą czy Lidlem.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: Antrepair » czwartek, 16 stycznia 2020, 19:21

tak k^&#wa... ogromne sklepy, sieci sklepów które biją się o każde setne części procenta włączą płatności w kryptowalutach, przestańcie, top już nie jest nawet śmieszne :(

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 11 stycznia 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kryptowaluty w Biedronce...

Postautor: kapustka » czwartek, 16 stycznia 2020, 19:46

dlatego mówię, że nie widzę za bardzo realnej szansy na płatności kryptowalutami w marketach
Będę mocno zaskoczona gdy takie coś stanie się realne

Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość