Pensja w Bitcoinach

Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pensja w Bitcoinach

Postautor: Jakub » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 16:27

W Japonii, w niektórych firmach można zarabiać w BTC - https://dowbit.pl/wynagrodzenia-w-bitcoinie-japonii/

Gdyby była taka możliwość w Polsce to byście skorzystali?

Początkujący
Posty: 165
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pensja w Bitcoinach

Postautor: GrandKW » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 16:47


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pensja w Bitcoinach

Postautor: wrip » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 16:48

Całość na pewno nie bo wydatki mam i tak w PLN, więc by mnie stresowały zmiany cen. Ale 10% czemu nie, samemu by wtedy nie trzeba było kupować tylko by się hodlowało.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 17 lutego 2015
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pensja w Bitcoinach

Postautor: KueBonaFide » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 23:21

Tak jak kolega wyżej pisze, tak do 20% pensji mógłbym dostawać w btc (taka jakby lokata) :D

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pensja w Bitcoinach

Postautor: Robsonek » wtorek, 19 grudnia 2017, 15:44

Powiem inaczej, u mnie w pracy funkcjonuje coś takiego że 8% mojego wynagrodzenia jest przelewane na fundusz emerytalny. Po zakończeniu pracy mogę całość sobie wybrać (i zapłacić spory podatek) lub poczekać do emerytury :D. Pracodawca mógłby wykorzystać BTC jak dodatkowy benefit aby zwiększyć zainteresowanie pracą. Załóżmy że te kilka procent od wynagrodzenie pracodawca przesyła Ci na twój wallet. Zobaczcie jakie to niesie możliwości: większa atrakcyjność pracodawcy (w szczególności IT), dla programistów projekt dla hr do realizacji masowych przelewów. Generalnie można by to dalej rozwidlać... pozostają przeszkody takie jak zmienny kurs i wiedza pracownika jak używać krypto i samo "chcenie" takiego projektu.
Osobiście gdybym otwierał firmę to chętnie bym taką gratyfikację realizował dla pracowników.

Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości