Atak na crypto z ekoleweckiej pozycji

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Atak na crypto z ekoleweckiej pozycji

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 20 listopada 2017, 23:43

można szacować, że kopanie bitcoinów wpływa na emisję co najmniej 600 ton dwutlenku węgla dziennie. To mniej więcej dziesięć razy więcej niż samolot lecący z Warszawy do Los Angeles.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... dzien.read

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Atak na crypto z ekolaweckiej pozycji

Postautor: Bitcoiniak » poniedziałek, 20 listopada 2017, 23:51

"ekolaweckiej"?

Czy chodziło ci o ekolewackiej? :lol:

Dodano po 4 minutach 40 sekundach:
Także Redaktor Naczelny Chipa uważa że całe te Bitcoiny to tylko marnotrawienie prądu:

http://www.chip.pl/2017/11/__trashed/

:D :lol:
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 listopada 2017, 00:49 przez Bitcoiniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Atak na crypto z ekolaweckiej pozycji

Postautor: ekonokomik » wtorek, 21 listopada 2017, 00:29

Ha! Przewidziałem taki obrót sprawy 4 lata temu i nawet mocno to dyskutowaliśmy ;)
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=47753#p47753

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Atak na crypto z ekolaweckiej pozycji

Postautor: powered » wtorek, 21 listopada 2017, 01:25

Oczywiście jak zwykle dwutlenek węgla przedstawiony jako jedyny czynnik który doprowadzi do zagłady. Ktoś to nieźle kiedyś obmyślał aby odwrócić uwagę od naprawdę poważnych zagrożeń.
A dla redaktora Chipa brawa za piękny obrazek przedstawiający chmury pary wodnej :)

I ciekawostka. W jednym i drugim artykule zauważyłem przedstawione te same zależności (oczywiście błędne) "że im więcej bitcoinów zostaje wydobytych, to wpływa to na zwiększającą się w czasie trudność, a im większa trudność to większe zużycie prądu" :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Atak na crypto z ekoleweckiej pozycji

Postautor: Bit-els » wtorek, 21 listopada 2017, 06:19

Ten art pokazuje też jakim merytorycznym zerem są tak zwane poważne miedia gł. nurtu. Jeśli tu walą takie babole (z głupoty lub w swoich celach) to dlaczego mamy uważać, że w jakiejkolwiek innej sprawie ważnej dla świata mają rację.

A lewactwo będzie crypto i z tego piwodu atakować. Plus możliwość ukrywania majątku.
Zandberg z Razem parę tyg. temu też o tym na tt pisał

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Atak na crypto z ekoleweckiej pozycji

Postautor: ekonokomik » czwartek, 23 listopada 2017, 13:22

@Bit-els, ale czemu tak ostro?
Moim zdaniem oni mają trochę racji.

Po pierwsze: od 2013, kiedy pisałem swojego posta, niewiele się zmieniło jeśli chodzi o użyteczność Bitcoina, więc w mocy pozostaje zarzut, że ogromna ilość energii idzie w utrzymanie systemu, który nie służy do niczego sensownego. Pamiętaj, że większość ludzi słyszało, że Bitcoin miał służyć do tanich płatności. Jaki procent rynku przesyłu pieniędzy obsługuje? Jak wygląda wzrost w tej dziedzinie przez ostatnie 4 lata vs wzrost zużycia energii w tym okresie?

Po drugie: Pomińmy powyższy argument i przyjmijmy, że utrzymanie sieci jest pożyteczne i warte zużycia tak kolosalnej energii. Pytanie na które wciąż nie znajduję odpowiedzi (jako amator) brzmi: czy kopiąc bitcoiny, czyli de facto wykonując obliczenia, nie można przy okazji obliczać czegoś pożytecznego?
Przecież do zabezpieczenia sieci/transakcji wymagana jest po prostu odpowiednia złożoność tych obliczeń, ich "trudność". Nie można zmienić algorytów tak, by przy okazji podstawić tam liczenie czegoś pożytecznego? Modeli klimatycznych, Seti czy innego leku na raka?

Kolejny art. na ten temat pod mocno alarmującym tytułem:
https://powercompare.co.uk/bitcoin/

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Atak na crypto z ekoleweckiej pozycji

Postautor: S.O.S » czwartek, 23 listopada 2017, 13:42

@ekonokomik, pewnie pamiętasz XPM. Trochę ten, tego umarło ;-) A niby miał być taki pożyteczny coin, który coś konkretnego liczy. Pewnie nie taki jeden powstał i żaden jakoś się nie przebił. Tak tylko mi się przypomnniało, bo swego czasu trochę tego miałem. Z ciekawości sprawdziłem jak aktualnie stoi i... :lol:

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Atak na crypto z ekoleweckiej pozycji

Postautor: pablolite » czwartek, 23 listopada 2017, 13:58

Gdyby policzyć ilość prądu, którą zużywają wszystkie centrale banków i ich oddziały to pewnie wygenerowałby sporą ilość "pary" z kominów,
a przecież ich użyteczność jest zależna od punktu widzenia osoby oceniającej "przydatność".

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Atak na crypto z ekoleweckiej pozycji

Postautor: jacek1973 » czwartek, 23 listopada 2017, 14:15

Raczej chodzi o gwałtowny wzrost poboru prądu przez górników. W pewnym momencie może to być zagrożenie dla zasobów danego państwa. Czy dany rząd może zabronić kopania w tym przypadku ?

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Atak na crypto z ekoleweckiej pozycji

Postautor: The Real McCoin » czwartek, 23 listopada 2017, 22:55

Z tematu o inwestycji:
Użytkownik pisze:z myślą o córce, żeby miała za te 15 lat lepszy start.
On jeszcze nie wie:
If it keeps increasing at this rate, Bitcoin mining will consume all the world’s electricity by February 2020.

Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości