Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: mecenas » wtorek, 27 czerwca 2017, 11:49

Wymazywanie pisze: @mecenas, Pytanie retoryczne jak dla mnie. Nie będę powtarzał po raz któryś o rozbieżnym charakterze rządowo-bankowym a charakterze kryptowalut. Dużo o tym pisałem. Samo oparcie walut narodowych o anonimowo stworzony system płatności internetowych w ogromnym % posiadany przez małą grupę anonimowych osób... Mecenasie proszę Cię..! 8-) Pomysł mało lotny "intelektualnie", nie trzeba być geniuszem by widzieć jak absurdalne i niemożliwe i głupie to jest.
[youtube][/youtube]
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Chancellor » wtorek, 4 lipca 2017, 19:56

Hegemon95 pisze: ludzie stracili wszystkie pieniądze jakie mieli na kontach
Jacy ludzie?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Chancellor » wtorek, 4 lipca 2017, 20:48

Hegemon95 pisze: obywatele tego kraju a dokładniej konkretni klienci banku
Piszesz o sytuacji zaszłej, czy hipotetycznej? Pod pojęciem „tego kraju” rozumiesz Polskę?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Chancellor » środa, 5 lipca 2017, 16:36

Twojego tekstu nie da się przeczytać ze zrozumieniem, bo jest niezrozumiały. I grzeczniej proszę. To w jakim polskim banku „ludzie stracili wszystkie pieniądze jakie mieli na kontach”?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: amneziahaze » środa, 5 lipca 2017, 17:13

Hegemon, ty nie masz całkiem racji, poza tym przesadzasz w tych wycieczkach osobistych.
Czytam codziennie coraz więcej szperam tu i tak posiłkuje się wypowiedziami profesorów ekonomii i im bardziej w to brnę tym mam coraz bardziej pełne gacie...
Gdzie widzisz zapaść banków? Obrazek Halo... mamy rok 2017. Dla przykładu. Czy martwiłeś się swoim stanem konta dekadę temu? Ja nie, ale rok wcześniej wybudowałem dom, później sprzedałem mieszkanie na peryferiach, kupiłem ziemię i kolejne mieszkanie w centrum Wrocławia, korzystając z 'pomocy' tych złych banków i rodzimej waluty, natomiast mój stan konta mnie za bardzo nie interesował. Po 2008 roku zresztą weszliśmy w erę informacji i cyfryzacji i teraz... spodziewając się drugiej fali kryzysu - nie doczekaliśmy się jej za bardzo. I dalej, z roku na rok jest prognozowana zapaść gospodarki, np. przez Petera Schiffa, mówią tradery21 kupuj srebro, kupuj złoto, a złoto i srebro wisi który to już rok, banki centralne drukują masowo pieniądze wywołując inflację i zarazem niszcząc papierowy pieniądz celowo po to by długi państw były łatwiej spłacalne. Ponadto przed 2007 nikt nie myślał nawet że na obligacjach skarbowych można całkiem słabo wyjść. Kolejna ważna rzecz - przez ostatnie 5 lat te wszystkie wieszcze wieściły już nawet koniec świata i nibiru i co... i zamiast ich słuchać mogłem wtedy posłuchać tegoż anonima z czata na curexie ze cena ma szanse dojsc do 1000$ gdy była po 30$ i co... i miałbym teraz 3 mieszkania w centrum. Albo nic bym nie miał, albo miałbym po prostu długi, bo były też głosy że można wziąć kredyt na btc, na przykład we frankach[ludzie de facto lubią kupować na górce, taki absurd psychologiczny]. Jak na to patrzę teraz? Większość się myli a już na pewno mainstream i mili panowie z call center, nawet brokerzy i finansiści, którzy chcą najczęściej na Tobie zarobić, kilku ich przerobiłem. I meritum, jeszcze raz - mamy 2017 rok. Faktem jest, że możliwe jest domino upadłości banków, ale do cholery... po co ci pieniądze? :mrgreen:

Pieniądz to narzędzie, a nie skarb, który się kisi na kontach!!! Pieniądze kiszące się na kontach, tracą swoją wartość[tym bardziej w przypadku "ujemnych stóp procentowych" co jest nowym acz totalnym absurdem dzisiejszych czasów i też o czymś może świadczyć]. Polska ma silny system bankowy w porównaniu do reszty krajów Unii Europejskiej, a względem USA no to to jest po prostu raj dla kiszących bezmyślnie. Ja osobiście trochę martwię się swoim kapitałem, który pomnażam konsekwentnie od lat, ale nie sądzę aby rozwiązaniem było lokowanie go bezmyślnie w kryptowaluty, a na pewno nie w tym momencie.

I jeszcze jedno, pieniądz ma pracować a nie się kisić primo, 2 - majątek trzeba dywersyfikować i nim obracać, by rósł prawidłowo(wiem co mówię bo my gdy byłem dzieckiem w latach 90' byliśmy z rodziną biedni i żyliśmy w koszmarnie zapyziałej kamienicy komunalnej), 3 - gadanie/pisanie nic nie zmieni, raczej trzeba DZIAŁAĆ.

I to tyle ode mnie. Wszystkiego nie będę czytać, co napisałeś, bo uważam że większość się myli, zaś co do wieku, obawiam się, sądząc po Twoim nicku, że chyba jesteśmy od Ciebie starsi i bardziej doświadczeni, więc przystopuj czasem.

I wybaczcie za zbyt długi post.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: amneziahaze » środa, 5 lipca 2017, 19:43

Ze względu na szacunek do Pana ja jednak przeczytałem Pana wiadomość... - całą.
Spokojnie. Temat śledzę od początku.
Wie Pan na czym polega problem pokoleniowy ?
Nie ma żadnego problemu. Całe życie możesz pić piwo przed tv, albo być ekspertem w starcrafta, wiek nie ma znaczenia w mojej opinii. Czasy się tak zmieniają, że dzisiaj młodzi spokojnie mogą być o wiele bardziej mądrzejsi i zaradniejsi od starszych. Problem może być jednak taki, że starsi(albo po prostu ci głupsi) celowo będą robić wszystko, by odwrócić ten schemat na swoją korzyść. w Polsce bardzo częste zjawisko, no ale wiadomo - Polska to bieda... niby na dorobku, ale tak naprawdę niewolnik Usa i Unii, neokolonia, której suwerenności zrzekli się paradoksalnie ci dużo starsi od nas, ci wielcy patrioci narodowi(przyp. traktat lizboński).
Masz rację piękny wykres ! wygrałeś ! i co dalej ? Co on przedstawia ? Kondycję banków, czy może wycenę po jakiej ludzie chcą kupować i sprzedawać określone papiery wartościowe?
Wygrałem? Jak ja nawet nie brałem udziału w żadnej grze. Polecam ci sprawdzić i zapoznać więcej wykresów, głównie z poprzedniej dekady.
Co do mainstreamu... nie mam styczności
każdy ma. Zresztą miałem na myśli ogólny zarys tych "nadających do tłumów". Większość się myli.
Dywersyfikacja ? - brawo pisałem wcześniej Zakaz trzymania bezproduktywnie pieniędzy na koncie ? - brawo pisałem wcześniej
itd...
Kiyosaki też pisał, choć taka ciekawostka, jego 'bogactwo' wzięło się z pisania o bogactwie, a nie z samego bogactwa czy umiejętności jego kreacji. Ale to standard u ludzi skupiających się na robieniu pieniędzy z tego co się orientuje, także nic nowego.
Nie wiem jak bardzo zarozumiałym i aroganckim trzeba być by krytykować kogoś bez czytania jego wpisu i oceniać go jedynie przez pryzmat wieku, Polecam czasem spojrzeć na siebie z góry - stąd mój szacunek do Pana mimo iż potraktował mnie Pan lekceważąco.
dałbyś już spokój, ziomeczku. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: amneziahaze » środa, 5 lipca 2017, 20:05

Nie rozumiem o co Ci właściwie chodzi. Temat jest ciekawy i warto się nad tym zastanowić, jednak nie jestem przekonany co do tego, że zostanie kiedykolwiek przebity taki próg, ze względu na coś takiego jak "konkurencja"

I ja ściana, tak od siebie jeszcze dodam, że ostatnio jak "naganiałem"(kocham to słowo) pewnego starszego od siebie o dekadę sprzedawcę kiosku na kryptowaluty, ten oczywiście wskazał mi na wykres spółek energetycznych, bo "no wiadomo bo przecież oni kontrolują krypto, ci od prądu". Dokładnie to samo kiedyś oponowałem, że jak neta wyłączą to nie będzie btc... a później stworzyli ltc, a później eth, a teraz sobie myślę w czym btc jest lepszy od ltc, eth, dgb i po cholerę go tak właściwie teraz kupować? DGB idzie jako płatność w kilka sekund. tak liczyłem nawet kiedyś na coinomi(gdzie jest do tego pośrednik shapeshift) sam transfer to 10-30 sekund, wiec no wiesz... monopolista jakim jest btc raczej musiałby siłą narzucić swą wyższość nad resztą, tym bardziej w klimacie powszechnej decentralizacji jako idei tej technologii, stąd mój wniosek, że 1MLN byłby czymś super, ale w zasadzie dlaczego miałby tyle kosztować?

Poza tym wydaje mi się, że za kilkanaście lat będzie coś lepszego od kryptowalut i by zrobić transfer nie będziesz potrzebować ani internetu, ani prądu, ani telefonu, ani nawet chipa zainstalowanego pod skórą. ave. ;)

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: zomos2 » piątek, 7 lipca 2017, 21:31

Bitcoin dobije do 1mln dolarów kiedy chleb będzie w sklepie po kilkanaście dolarów. Wtedy to jest realne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: wrip » piątek, 7 lipca 2017, 22:08

Jeśli dynamika z ostatnich 50 lat by się utrzymała, to w sumie może i za naszego życia taki scenariusz się wydarzy. Pewnie w między czasie jakaś denominacja tylko nastąpi, by ludowi zmydlić oczy.
Obrazek
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: wrip » piątek, 7 lipca 2017, 22:47

Hegemon95 pisze: na jednym z posiedzeń rady europejskiej była mowa o narzuceniu krajom członkowskim 1% rezerwy obowiązkowej dla banków, tylko 1% gdzie juz dzisiaj taki kraj np jak Polska ma tylko 3% w porywach do 3,5% takiej rezerwy
To najzwyklejszy mechanizm ułatwiający dalszą kreację pieniądza. Jeden z wielu dostępnych mechanizmów. W sumie się nie dziwię, już się mówi np. o bliskim krachu (ponownie) na rynku nieruchomości z powodu ograniczenia kredytów.
Hegemon95 pisze: Dzisiaj wg ankiet w społecznościach szacuje się że tylko a może nawet aż 40% posiadaczy bitcoina myśli o nim zdecydowanie długofalowo
A to mnie zainteresowało szczególnie. Jakiś link do tej ankiety? Były tam też i inne dane?
Hegemon95 pisze: Załóżmy że nadchodzi kryzys wszystkie banki itd idą w pizdu
Tylko czy one faktycznie mogą upaść? Uważasz, że rządzący nie wpompują w nie po prostu kolejnych miliardów wydrukowanych z niczego fiatów? Komu na rękę jest taki całkowity krach? Elicie*? Nie. A kto kontroluje finanse: elita.

Wg mnie obecnie system nie upadnie tak jak się tego wszyscy spodziewają. To nie będzie seria bankructw banków czy nawet krajów. Jeśli system miałby upaść to tylko spowodowany wzrostem świadomości ludzi o tym jak są dymani przez rządzących. Uważam, że nastroje społeczne są dosyć napięte i to nie tylko z powodu imigrantów. Kryzysu z 2008 roku nikt nie odwołał, on nadal jest. Ale to nie jest czysty kryzys finansowy, to jest kryzys w ogóle całej koncepcji gospodarki opartej na gównianym pieniądzu.
Jednak jak powiedziałem, elity grają we własną grę i trzymają się jej reguł, oni za nic nie dopuszczą by sytuacja mogła rozwinąć się bardziej niż bankructwo Lehman Brothers z 2008 r.

Jeśli ma się coś zmienić to całkowicie oddolnie.

* oczywiście chodzi o tzw. elitę, która moralnie jest całkowicie zdegenerowana.

Dodano po 3 minutach 47 sekundach:
Hegemon95 pisze: Mówię tylko o jednym z możliwych scenariuszy bo mam nadzieję że taki przebieg wydarzeń nigdy nie nadejdzie.
za dużo ludzi by sobie odebrało życie przy okazji takiego kryzysu nie wiadomo jaki % z tych ludzi to byłaby nasza rodzina.
Nasze nie, bo my będziemy mieli bitcojny :)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: tonyxxl » piątek, 7 lipca 2017, 22:59

wrip pisze: Jeśli system miałby upaść to tylko spowodowany wzrostem świadomości ludzi o tym jak są dymani przez rządzących.
co ci da świadomość jak całą kontrolę nad popytem i podażą FIAT mają te "elity"? Już niektórzy próbowali się uwolnić od globalnego systemu rezerwy i kreacji pieniądza, możliwości są dwie: albo kompletna izolacja (korea, kuba, kraje 3 świata) albo to co w Iraku lub Syrii obecnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: wrip » piątek, 7 lipca 2017, 23:07

@tonyxxl, Odpowiednia liczba świadomych osób może zrobić rewolucję :P
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: wrip » piątek, 7 lipca 2017, 23:41

@Hegemon95, Kryzys kontrolowany jest dla rządzących ok, ale upadek systemu finansowego? Co im po zajęciu krótkiej pozycji i zarobieniu miliardów, jeśli swoimi czynami wywołają ogólnoświatowe powstanie? Taki scenariusz jest najmniej prawdopodobny.
Hegemon95 pisze: wiesz co zajmie Ci to trochę czasu ale polecam przeczytać moje posty w całym tym temacie, na opisanie tego wszystkiego poświeciłem ładnych parę godzin i nie zmuszaj mnie do tego bym wszystko teraz pisał tu jeszcze raz.
Sklej je wszystkie do pdf ;) może wtedy przeczytam, bo skakanie po stronach forum jest... upierdliwe.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Bit-els » sobota, 8 lipca 2017, 00:02

Może nie wszyscy czytali. Mega praca kolegi Smoka z przed 3 lat
Naprawdę warto raz jeszcze do niej wrócić
Teoria zbiornikowa:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... wa#p142985

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: wrip » sobota, 8 lipca 2017, 00:19

Hegemon95 pisze: "Co im po zajęciu krótkiej pozycji i zarobieniu miliardów" - zarobienie miliardów
Za które po przeczekaniu w luksusowym bunkrze minimum roku, a w skrajnych przypadkach kilku lat (lokalne skażenie różnymi substancjami w wyniku starć wojennych), nic sobie nie kupią bo nie będzie czego kupować - świat będzie w ruinie. Zostaną oni...↓
Obrazek
https://pl.wikipedia.org/wiki/Władca_much
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: tonyxxl » sobota, 8 lipca 2017, 01:07

wrip pisze: Odpowiednia liczba świadomych osób może zrobić rewolucję
tak, już to widzę, na razie to zdecydowana większość naszego kraju nie potrafi sobie nawet wyobrazić państwa bez partii rządzącej, zusu i "darmowej" służby zdrowia oraz edukacji. Szybciej skończyłoby się to kontrrewolucją w obronie obecnego porządku, już propaganda i odpowiednie środki pieniężne o to zadbają. W innych krajach jest przeważnie jeszcze gorzej w tym temacie. Zdecydowana większość ludzi jest za leniwa i wygodna, żeby się buntować, a tak naprawdę się boi. Wystarczy im nie kraść więcej jak połowę (przynajmniej na papierze) i mówić, że jest kryzys albo ciężka sytuacja i trzeba przeczekać żeby kiedyś było lepiej. I tak od stu lat to się sprawdza.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: amneziahaze » sobota, 8 lipca 2017, 12:35

Ekhm, kryzysy to naturalna reakcja rynku. Zasadniczo sztuczne pompowanie spółek, firm(dotacje), czy ochrona banków kapitałem od podatnika to przekręt i w normalnych zdrowych ekonomicznych warunkach nie powinien mieć miejsca. Naturalną koleją losu są bankructwa, podobnie jak ogromne sukcesy i należy je akceptować. Co innego gdy wskrzeszamy zombie i sztucznie probujemy zrobić z niego zdrowego człowieka, to nie przejdzie, bo zawsze by tego dokonać musimy posłużyć się pomocą innych bądź grabieżą i to jest czysta matematyka, kłamstwo ma krótkie nogi, jeżeli wyginasz prostą linię w dół lub w górę(podobnie jest z pogodą) to musi wystąpić tzw. efekt motyla czyli powrót do normalności albo jakieś anomalie. Przynajmniej tak mnie uczyli w szkole.
Powiedz mi jak zareagował byś gdyby dzisiaj przyszedł do Ciebie jakiś młody pryszczaty informatyk i mówił Ci że wpadł na pomysł na nowy pieniądz dla całej ludzkości i że możesz być jego pierwszym posiadaczem...
Bym przede wszystkim zbadał temat i sprawdził jego zastosowanie. Nie oszukujmy się, większość machnie ręką, ale to jest naturalna kolej rzeczy i nie ma się co ściemniać.

A technologia to naprawdę coś wspaniałego, tak jak kiedyś surowce kopalne, dziś jak widać nawet surowce można zastąpić "lepszymi surowcami", a nawet odpowiednią technologią.

Odnośnie tego nieszczęsnego 1MLN to trochę naciągane, bo fakt - wystarczy porządna hiperinflacja i 1mln to może być niewiele. Kiedyś 1mln PLN to nie była nie wiadomo jaka ilość.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: The Real McCoin » sobota, 8 lipca 2017, 12:51

amneziahaze pisze: Odnośnie tego nieszczęsnego 1MLN to trochę naciągane, bo fakt - wystarczy porządna hiperinflacja i 1mln to może być niewiele. Kiedyś 1mln PLN to nie była nie wiadomo jaka ilość.
Miejmy nadzieję, że autor wątku ma na myśli to, że kiedyś 1 BTC może mieć taką siłę nabywczą, jaką dzisiaj ma milion dolarów.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Bit-els » sobota, 8 lipca 2017, 13:47

Droga od pierwszego twitta o bitcoinie ("running bitcoin) 09.01.2011 skierowanego do 23 osób obserwujących profil Hala Finneya, gdy bit był "ciągiem dziwnych znaków" generowanych przez komputer do obecnego stanu, gdy Goldman Sachs na pierwszej stronie swego portalu tłumaczy czym jest blockchain, była bardziej nieprawdopodobna niż dzisiejszy dystans w poziomie akceptacji i cenie 1 mln $ w przyszłości.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: The Real McCoin » sobota, 8 lipca 2017, 13:48

Jak ktoś mieszka w USA to tu ma przykład piwnicowego niezbędnika na czas kryzysu:

Obrazek

Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości