Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3970
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 964
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: maky » sobota, 10 czerwca 2017, 00:30

Hegemon95 pisze: W ostatnich latach a szczególnie w tym roku wzrosło zapotrzebowanie na schrony przez elitę tego świata. Niemal każdy z najbogatszych ma swój bunkier z blisko rocznymi zapasami na wypadek globalnej wojny lub kataklizmu. Mówiąc bunkier nie mam na myśli pokoiku 10m/10m a często kilkuset metrowe wille podziemne warte setki milionów dolarów odporne nawet na potencjalny wybuch bomby atomowej w niedalekiej odległości. Bil Gates jest nawet na tyle wg niektórych "pojebany" że ma on po jednym takim schronie w wielu krajach oraz zaprojektowaną specjalną drogę ewakuacji na wypadek godziny zero która zabierze go odrzutowcem do najbliższego bunkra.
Jak myślisz co zrobiłbym w razie konfliktu gdybym budował taki bunkier lub tylko wykonywał część tej roboty? To jest g. a nie zabezpieczenie. Przeżyją tylko anonimowi prepersi.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 czerwca 2017, 00:46

@Hegemon95, Ciekawe wypracowanie, ale ma jedną dużą wadę. To znaczy jego tezą jest to, że wartośc BTC będzie 1000000$ lub więcej, a reszta tekstu to opis dekoracji. Ty nie pytasz "czy?" ale "kiedy?". Dla mnie jest to poznawczo słabe, bo zawsze lepiej jako różne obserwacje prowadzą nas do określonych wniosków, po czym koniecznie rozważamy argumenty przeciwne naszym wnioskom i coś z tego wtedy poznawczo może być ciekawego. U Ciebie wniosek już jest a tylko dobierasz różne motywy (Soros, kryzys, dolar) by uwiarygodnić tezę. Metodologicznie czy logicznie jest to nieprawidłowe, aczkolwiek faktycznie cena BTC prawdopodobnie by wzrosła przy kryzysie globalnym. Tylko przy prawdziwym kryzysie globalnym Twoją czy moją uwagę zaprzątałyby problemy typu: brak jedzenia, problemy z wodą, prądem, przestępczość, wojny domowe, brak leków, choroby, brak broni itd., raczej nie siedziałbyś radośnie przed komputerkiem obserwując wykresy BTC. ;)

Mimo uwag, które mam, wyraźnie należy pochwalić, że piszesz, myślisz i dzielisz się dłuższym postem. Pozdrawiam. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2086
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: wrip » sobota, 10 czerwca 2017, 01:17

Gdybym miał tyle kasy co wspominani miliarderzy to z pewnością też schron dla siebie i rodziny bym wybudował.

Jednak co do ceny bitcoina w perspektywie różnych kryzysów to już wiele zależy od ich charakteru. Tak naprawdę jedyną formą kryzysu korzystną dla bitcoina w mojej ocenie jest stopniowy upadek dolara oraz euro. Dolar jako waluta światowa przede wszystkim potrzebna do rozliczeń międzynarodowych w handlu ropą i gazem, a euro jako waluta wielu milionów ludzi w wysokorozwiniętym zakątku świata. Te dwie waluty są silne na różne sposoby. Dolar to czysta siła światowego hegemona, a euro jest silny politycznie, z mniejszym naciskiem na aspekty gospodarcze.

Obie te waluty toczy jednak wewnętrzny rak osłabiając je od pewnego czasu, chociaż przyczyny ich osłabienia są różne to skutki mogą być podobne jednak wg mnie europa jest w nieco lepszej sytuacji. Tutaj bowiem wiele krajów jeszcze ma sentyment do swoich walut narodowych, dolar to kolos, który może stracić dominację światową, ale w regionie ameryki jednak pozostanie.

Konkludując: w przypadku osłabienia dolara i euro bitcoin ma wielkie szanse na ogromne wzrosty. Ale to tylko i wyłącznie przy założeniu braku konfliktu zbrojnego o zasięgu światowym oraz braku zapaści gospodarczej generalnie na całym świecie. Spowolnienie gospodarcze, bankructwa pojedynczych krajów w skali świata byłby dla bitcoina pozytywne, bardziej negatywne zjawiska byłby już dla niego mało korzystne.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi transakcjami.

Weteran
Posty: 1043
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Maggix » sobota, 10 czerwca 2017, 07:25

Zanim dojdzie do. 10k $ może zostać wyparty przez coina który się lepiej sprawdzi się zastosowaniach do których przywykliśmy używać btc. Jest taka szansa że taki Dash ZCash albo Ether odbiorą mu palmę pierwszeństwa w mediach i wtedy zacznie się zjazd i paniczna wymiana btc na inne coiny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4015
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: mecenas » sobota, 10 czerwca 2017, 10:20

Maggix pisze: zjazd i paniczna wymiana btc na inne coiny.
Panika to tylko wtedy jak BTC da ciała. Jeśli będzie tylko systematycznie faktycznie przegrywał, to ten proces będzie raczej powolny, płynny. Hegemon nie upada z dnia na dzień, chyba, że przez samobójstwo.
• Trading profesjonalny bez rejestracji (lewar 0-100) → www.BitMEX.com
☝ UWAGA! Inwestowanie lub spekulacja wiąże się z ryzykiem strat.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: ArekW » sobota, 10 czerwca 2017, 11:19

@Hegemon95 narysowałeś dosyć smutną przyszłośś, jeżeli nie atomowy konflikt na skalę światową to przynajmniej katastrofalny światowy krach ekonomiczny i w konsekwencji światową biedę.
Nie wykluczam, że możesz mieć rakcję.

Proponuje następujące zadanie umysłowe. Poszukaj na globusie miejsc, gdzie odbywają się obecnie konflikty zbrojne, następnie poszukaj źródeł informacji o uźyciu i wykorzystaniu Bitcoin na tych obszarach. Mogą to być informacje o ilości miejsc, gdzie wystepują akceptacje, ile jest bankomatów, ile giełd, kantorów. Inne informacje to jaka jest powszechność wymiany dóbr na Bitcoin. Jeżeli nie znajdziesz wiele o Bitcoine w strefach konfliktów zbrojnych, szukaj miejsc na ziemi, gdzie jest fatalna sytuacja gospodarcza, np ostatnio modna Wenezuela. Fawele w Brazyli, czarne getta w amerykańskich miastach. Spróbój zobrazować za pomocą liczb jak wygląda popularnośc i użytecznośc Bitcoin na tych obszarach.

Na podstawie zebranych danych proszę przedstaw wnioski czego możemy się spodziewać w przyszłości, np. jak łatwo jest wymieniać Bitcoin w zbombardowanym mieście, gdzie największym problemem jest brak czystej wody do picia i mycie. Albo co się dzieje na terenach wiejskich objętych okupacją, jak wygląda dostęp do infrastruktury telekomunikacyjnej. Paliwo jest reglamentowane albo trudno dostępne, jak łatwo przemieszczać się do najbliższego misata, żeby dokonać wymiany face-to-face.

A teraz skok w przyszłość w świat objęty konfliktami i wyobraźmy sobie kto kopie Bitcoin podczas wojny atomowej, czy nawet konwencjonalnej. W okresie stanu wyjątkowego wystąpują róźnego rodzaju ograniczenia nakładane na firmy i osoby prywatne, np czasowa konfiskata sprzętu, pomieszczeń, ograniczenia w uźyciu prądu czy zakaz użycia prądu na potrzeby inne niż militarne. Podczas konfliktów zbrojnych następuje podóbr do wojska, ludzie często wracają do swoich miejsc zamieszkania. To są czasy, kiedy przemysł się przestawia na produkcję wojskową albo na zaopatrzenie w napotrzebniejsze produkty.

Ja stawiam tezę, że podczas trudnych czasów wartość bitcoina będzie symboliczna.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4015
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: mecenas » sobota, 10 czerwca 2017, 11:22

ArekW pisze: Ja stawiam tezę, że podczas trudnych czasów wartość bitcoina będzie symboliczna.
W extremalnie trudnych. Wojennych, ze zniszczoną, odciętą infrastrukturą.
• Trading profesjonalny bez rejestracji (lewar 0-100) → www.BitMEX.com
☝ UWAGA! Inwestowanie lub spekulacja wiąże się z ryzykiem strat.

Weteran
Posty: 1960
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1184
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: The Real McCoin » sobota, 10 czerwca 2017, 18:47

Tak, kryzys finansowy jest potrzebny do tego, aby ludzie zaczęli używać Bitcoina jako waluty na większą skalę.

Ogólnie powiedział tak: żeby Bitcoin (czy inna kryptowaluta) zaczął być używany przez ludzi, czy to na małą czy wielką skalę, muszą zostać spełnione dwa warunki:
  1. musi wystąpić potrzeba użycia takiego pieniądza
  2. pieniądz ten musi być zdolny technicznie obsłużyć obciążenie
W przypadku wielkiej skali w tej chwili żaden z tych warunków nie jest spełniony.
Nie ma żadnego powodu by zmieniać obecny pieniądz. Powodem takim mógłby być kryzys finansowy. Dlatego w kwestii przeprowadzania transakcji typu: kupujący przelewa bitcoiny akceptującemu je sprzedawcy - adopcja jest teraz praktycznie zerowa. Obecnie dla sprzedających Bitcoin do stwarzanie problemu a nie rozwiązywanie problemu. Trudno znaleźć sprzedawcę, który by akceptował bitcoiny. Kurs jest tak zmienny, że nikt tego nie robi. Sprzedawcy nie chcą mieć nic wspólnego z kryptowalutami i przyjmują wyłącznie fiaty. Nawet jeżeli mają baner "Bitcoin accepted here", to nie dlatego, że pragną otrzymywać bitcoiny za swoje produkty i usługi. Korzystają z procesora płatności (sieć Bitcoin nie potrzebuje czegoś takiego do przelewów) który jest po prostu kantorem, który to natychmiast wymienia kryptowalutę na fiaty jeszcze w imieniu kupującego albo chwilę później w imieniu sprzedającego, a ten otrzymuje tylko fiaty. Adopcja zerowa.

Technicznie żadna kryptowaluta nie obsłuży miliarda lub więcej ludzi. Nie w przeciągu następnych kilkudziesięciu lat bo koncepcja zdecentralizowanej waluty się fatalnie skaluje. Dobrze skalują się tylko systemy scentralizowane.

Inaczej sprawa ma się w mniejszej skali.
Istnieją rynki, w których zostały spełnione oba warunki: czarne rynki.
Przestępcy, ludzie chcący kupić nielegalne towary - oni potrzebują pozapaństwowego pieniądza. Dla nich kryptowaluta to rozwiązanie problemu. Ludzi tych nie jest aż tak dużo, więc drugi warunek też jest spełniony.
Tam adopcja Bitcoina zawładnęła rynkiem.
Nawet teraz, gdy prowizje za transakcje są ogromne, a w przypadku nielegalnych biznesów dochodzi jeszcze płacenie dodatkowych prowizji za miksowanie monet - Bitcoin ciągle jest używany.
Dlaczego?
Ktoś ostatnio wrzucił symboliczną odpowiedź na r/bitcoin:
Still cheaper than jail.
Prędzej czy później jednak ta adopcja musi dążyć do zera bo Bitcoin, jako pierwsza waluta, ma prawdopodobnie najgorszą anonimowość ze wszystkich kryptowalut.
Ci ludzie jeszcze nie słyszeli o Monero albo nie umieją go użyć. Z czasem pewnie się to zmieni.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7945
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1028
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: adam1226 » sobota, 10 czerwca 2017, 22:45

@The Real McCoin, EoS tez nie ma szans uzyskac wystarczajacej skalowalnosci? /eos.io .. szukaj tez inf. na github..
:arrow: [Binance]- Giełda altcoinów
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: kappav22 » sobota, 10 czerwca 2017, 23:37

Hegemon95 pisze:
The Real McCoin pisze:Tak, kryzys finansowy jest potrzebny do tego, aby ludzie zaczęli używać Bitcoina jako waluty na większą skalę.

Ogólnie powiedział tak: żeby Bitcoin (czy inna kryptowaluta) zaczął być używany przez ludzi, czy to na małą czy wielką skalę, muszą zostać spełnione dwa warunki:
  1. musi wystąpić potrzeba użycia takiego pieniądza
  2. pieniądz ten musi być zdolny technicznie obsłużyć obciążenie
W przypadku wielkiej skali w tej chwili żaden z tych warunków nie jest spełniony.
Nie ma żadnego powodu by zmieniać obecny pieniądz. Powodem takim mógłby być kryzys finansowy. Dlatego w kwestii przeprowadzania transakcji typu: kupujący przelewa bitcoiny akceptującemu je sprzedawcy - adopcja jest teraz praktycznie zerowa. Obecnie dla sprzedających Bitcoin do stwarzanie problemu a nie rozwiązywanie problemu. Trudno znaleźć sprzedawcę, który by akceptował bitcoiny. Kurs jest tak zmienny, że nikt tego nie robi. Sprzedawcy nie chcą mieć nic wspólnego z kryptowalutami i przyjmują wyłącznie fiaty. Nawet jeżeli mają baner "Bitcoin accepted here", to nie dlatego, że pragną otrzymywać bitcoiny za swoje produkty i usługi. Korzystają z procesora płatności (sieć Bitcoin nie potrzebuje czegoś takiego do przelewów) który jest po prostu kantorem, który to natychmiast wymienia kryptowalutę na fiaty jeszcze w imieniu kupującego albo chwilę później w imieniu sprzedającego, a ten otrzymuje tylko fiaty. Adopcja zerowa.

Technicznie żadna kryptowaluta nie obsłuży miliarda lub więcej ludzi. Nie w przeciągu następnych kilkudziesięciu lat bo koncepcja zdecentralizowanej waluty się fatalnie skaluje. Dobrze skalują się tylko systemy scentralizowane.

Inaczej sprawa ma się w mniejszej skali.
Istnieją rynki, w których zostały spełnione oba warunki: czarne rynki.
Przestępcy, ludzie chcący kupić nielegalne towary - oni potrzebują pozapaństwowego pieniądza. Dla nich kryptowaluta to rozwiązanie problemu. Ludzi tych nie jest aż tak dużo, więc drugi warunek też jest spełniony.
Tam adopcja Bitcoina zawładnęła rynkiem.
Nawet teraz, gdy prowizje za transakcje są ogromne, a w przypadku nielegalnych biznesów dochodzi jeszcze płacenie dodatkowych prowizji za miksowanie monet - Bitcoin ciągle jest używany.
Dlaczego?
Ktoś ostatnio wrzucił symboliczną odpowiedź na r/bitcoin:
Still cheaper than jail.
Prędzej czy później jednak ta adopcja musi dążyć do zera bo Bitcoin, jako pierwsza waluta, ma prawdopodobnie najgorszą anonimowość ze wszystkich kryptowalut.
Ci ludzie jeszcze nie słyszeli o Monero albo nie umieją go użyć. Z czasem pewnie się to zmieni.
Każdy zwolennik alternatywnych kryptowalut wymienia wady bitcoina że jest wolny że ma problemy ze skalowaniem że nie jest anonimowy i można by jeszcze setki innych wciąż wymieniać ale nie pamięta o tym że tych wad 8 lat temu było jeszcze więcej które z czasem też były rozwiązywane ba były dużo poważniejsze wady które miały zdecydowanie większe znaczenie np : "brak JAKIEJKOLWIEK renomy" wyobraź sobie że sam teraz wymyśliłeś lepszy system od wszystkich banków kryptowalut od wszystkich możliwych systemów finansowych na świecie który nie ma żadnych problemów z niczym. Spróbuj teraz zyskać zasięg w tej walucie. Pamiętaj o tym że niemal wszystkie powstające kryptowaluty na początku są akumulowane przez ich twórców liczących na ich spektakularny wzrost wartości, takich które są całkowicie rozdystrybuowane po społeczności tak by największy gracz nie miał ich zbyt dużo praktycznie nie ma.

Co do procesorów płatności, one są zbawieniem to właśnie dzięki nim jest możliwa stopniowe wprowadzanie kryptowalut. Bo dają dogodność klientowi który może zapłacić bitcoinem a sprzedawcy to że nagle nie trafi na bańkę i będzie musiał czekać by upłynnić owe bitcoiny. Prawdziwe bum się zacznie jak pierwsi sprzedawcy poczują się na tyle pewni że zaryzykują i przestaną używać procesorów płatniczych a płatność bitcoinem będzie tak samo popularna jak płatność kartą, należy pamiętać że wciąż bardzo dużo osób płaci gotówką jak nie każdy z nas ma jakieś drobne ale jakoś firmy takie jak Visa na głód nie cierpią. Należy też dodać że kraje np takie jak Polska jest oparta wręcz na imporcie, jeśli dwoje kontrahentów będzie mogło przesłać taniej pieniądze bitcoinem i szybciej to na pewno udostępnią płatność bitcoinem w kolejnych szczeblach dystrybucji tak by nie musieć korzystać z kantora za każdym razem aż w końcu pojawią się pierwsze sugerowane ceny w bitcoinach obok tych np w złotówkach w sklepach.

Wracając do problemu ze skalowalnością, rynek nie lubi pustki trzeba o tym pamiętać, 1 sierpnia społeczność bitcoina zmierzy się z opozycją górników i to ta społeczność zadecyduje jakiego bitcoina chce i jakie rozwiązania w nim wprowadzi a górnicy nie będą mieli nic do gadania. Wyobraźcie to sobie np teraz w takim Etherum Dash itd... Jeśli jakaś większa grupa postawi w szachu właściciela ten może wrzucić na giełdę kilka milionów dashy sprawiając np że wartość masternodów spadnie z 140 tys dolarów do kilku tysięcy i spompować inną nową krypto przerzucając cały ten kapitał gdzieś indziej. To oczywiście skrajny przypadek ale w mniej drastycznym scenariuszu zawsze trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy "właściciela większości monet danej krypto stać na to by zrobić z ceną a co za tym idzie z całym krypto co tylko zechce tak samo jak rząd może zrobić z walutą fiat co tylko zechce"

Swoją drogą nie mogę się doczekać 1 sierpnia jak już wejdzie softfork bo nagle okaże się ile tak naprawdę dziennie transakcji bitcoinem jest zlecanych bo na dzień dzisiejszy dziennie nie można się przebić przez ok 650 tys transakcji bo po prostu w blokach sie tyle nie zmieści w ciągu każdych 24h.
Jak obstawiacie po softforku do ilu transakcji dziennie bitcoin wskoczy 1-2-5 mln ?

Pozdrawiam
Gdzie można znalść info na temat tego forku?

Weteran
Posty: 1960
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1184
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: The Real McCoin » niedziela, 11 czerwca 2017, 10:54

adam1226 pisze: @The Real McCoin, EoS tez nie ma szans uzyskac wystarczajacej skalowalnosci?
W jaki sposób? Jak używa technologii blockchain to nie bardzo.
Jak będzie miało Delegated Proof of Stake to jeszcze gorzej bo może być dużo generowanych transakcji, które gdzieś trzeba zapisać.
Skończy się na kilku albo kilkunastu centrach danych.
Ale to wszystko przy założeniu, że świat nagle chciałby tego używać.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3859
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Bit-els » niedziela, 11 czerwca 2017, 11:25

@kappav22, po co wklejasz cały poprzedni post? Żeby napisać 1 zadanie? ?

Weteran
Posty: 1960
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1184
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: The Real McCoin » niedziela, 11 czerwca 2017, 13:49

Hegemon95 pisze: Każdy zwolennik alternatywnych kryptowalut wymienia wady bitcoina że jest wolny że ma problemy ze skalowaniem że nie jest anonimowy i można by jeszcze setki innych wciąż wymieniać ale nie pamięta o tym że tych wad 8 lat temu było jeszcze więcej które z czasem też były rozwiązywane ba były dużo poważniejsze wady które miały zdecydowanie większe znaczenie np : "brak JAKIEJKOLWIEK renomy" wyobraź sobie że sam teraz wymyśliłeś lepszy system od wszystkich banków kryptowalut od wszystkich możliwych systemów finansowych na świecie który nie ma żadnych problemów z niczym. Spróbuj teraz zyskać zasięg w tej walucie.
Jak coś jest super hiper, jest "100 razy lepsze" od poprzednika to się przebije. I to może nawet szybko.
Tak było z Bitcoinem i czarnym rynkiem. Przestępcy mieli dotychczas do dyspozycji konta bankowe albo gotówkę nieprzesyłalną elektronicznie. Niezależny, elektroniczny pieniądz szybko został adoptowany.
Problem tylko w tym, że większość normalnych ludzi, w czasie gdy nie ma kryzysu, nie potrzebuje niezależnego pieniądza. A zwykły elektroniczny pieniądz już istnieje więc żaden inny elektroniczny pieniądz, który w najlepszym razie jest porównywalny funkcjonalnie, nie może go wyprzeć.
Hegemon95 pisze: Co do procesorów płatności, one są zbawieniem to właśnie dzięki nim jest możliwa stopniowe wprowadzanie kryptowalut. Bo dają dogodność klientowi który może zapłacić bitcoinem a sprzedawcy to że nagle nie trafi na bańkę i będzie musiał czekać by upłynnić owe bitcoiny.
Nie, to nie jest wprowadzanie kryptowalut. To nie jest adopcja. Jedyne co rośnie to dochody kantorów, a nie liczba sprzedawców chcących dostawać kryptowalutę.
Hegemon95 pisze: Prawdziwe bum się zacznie jak pierwsi sprzedawcy poczują się na tyle pewni że zaryzykują i przestaną używać procesorów płatniczych a płatność bitcoinem będzie tak samo popularna jak płatność kartą,
Dlaczego tak miałoby się stać? Z jakiego powodu? (chodzi oczywiście o używanie kryptowaluty przez zwykłych ludzi, nie przestępców)
Oprócz strasznego kryzysu istnieje jeszcze jakiś powód?
Hegemon95 pisze: Należy też dodać że kraje np takie jak Polska jest oparta wręcz na imporcie, jeśli dwoje kontrahentów będzie mogło przesłać taniej pieniądze bitcoinem i szybciej to na pewno udostępnią płatność bitcoinem w kolejnych szczeblach dystrybucji tak by nie musieć korzystać z kantora za każdym razem aż w końcu pojawią się pierwsze sugerowane ceny w bitcoinach obok tych np w złotówkach w sklepach.
Bitcoin jako środek rozliczeń między dużymi graczami. To możliwe, bo wówczas duże prowizje za transakcje będą się mniej liczyły. Ale to nie będzie pieniądz dla zwykłych ludzi.
Hegemon95 pisze: Wracając do problemu ze skalowalnością, rynek nie lubi pustki trzeba o tym pamiętać, 1 sierpnia społeczność bitcoina zmierzy się z opozycją górników i to ta społeczność zadecyduje jakiego bitcoina chce i jakie rozwiązania w nim wprowadzi a górnicy nie będą mieli nic do gadania.
W przypadku kryptowaluty typu Proof of Work, węzły kopiące to jedyne elementy, które mają coś do gadania.
Chcesz mieć wpływ to musisz stworzyć kopalnię.
Stawianie na potęgę, na szybko, wielu nic nierobiących węzłów UASF na Raspberry Pi (atak typu Sybil) i mówienie, że to może jeszcze pomaga w decentralizacji (tak słyszałem), przypomina raczej parodię.
Hegemon95 pisze: Wyobraźcie to sobie np teraz w takim Etherum Dash itd... Jeśli jakaś większa grupa postawi w szachu właściciela ten może wrzucić na giełdę kilka milionów dashy sprawiając np że wartość masternodów spadnie z 140 tys dolarów do kilku tysięcy i spompować inną nową krypto przerzucając cały ten kapitał gdzieś indziej. To oczywiście skrajny przypadek ale w mniej drastycznym scenariuszu zawsze trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy "właściciela większości monet danej krypto stać na to by zrobić z ceną a co za tym idzie z całym krypto co tylko zechce tak samo jak rząd może zrobić z walutą fiat co tylko zechce"
Posiadaczami dużej ilości monet zwykle bywają twórcy i ludzie z nimi związani. To są aktorzy, którym będzie najbardziej zależało na dobru systemu. Dlatego może istnieć nawet Proof of Stake. Natomiast w przypadku gdy zły aktor przejmie duży udział, to zawsze można go "wywłaszczyć" różnymi forkami. Były już takie przypadki z mniejszymi coinami po włamie na giełdę czy w sławnym ukraDAO w Ethereum.
Hegemon95 pisze: Swoją drogą nie mogę się doczekać 1 sierpnia jak już wejdzie softfork bo nagle okaże się ile tak naprawdę dziennie transakcji bitcoinem jest zlecanych bo na dzień dzisiejszy dziennie nie można się przebić przez ok 650 tys transakcji bo po prostu w blokach sie tyle nie zmieści w ciągu każdych 24h.
Jak obstawiacie po softforku do ilu transakcji dziennie bitcoin wskoczy 1-2-5 mln ?
To czy wejdzie to jest raczej wątpliwe. Bez większego poparcia górników nie ma szans. A jak się dowiadujemy:
kopalnie reprezentujące łącznie 83.28% aktualnej mocy obliczeniowej sieci Bitcoin
podjęły swoją decyzję o wprowadzeniu SegWit i 2 MB w innym terminie, na własnych warunkach i chyba z pomocą innego zespołu devów.
http://bitcoin.pl/wiadomosci/techniczne ... i-bitcoina
Poza tym jakim cudem chcesz osiągnąć technicznie w sierpniu 5 milionów transakcji (nawet gdyby było tylu chętnych)?

Weteran
Posty: 1960
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1184
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: The Real McCoin » wtorek, 13 czerwca 2017, 19:57

Hegemon95 pisze: i nie stworzysz konstruktywnej krytyki ?
Masz bity, czekasz aż będą warte miliony i chcesz czegoś konstruktywnego?
Proszę bardzo.
Przelej swoje bity na brain wallet i udaj się na "drzemkę" do Alcor, tak jak Hal Finney.
Gdy Cię wybudzą za 100 lat, będziesz obrzydliwie bogatym człowiekiem ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3859
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Bit-els » wtorek, 13 czerwca 2017, 20:32

@The Real McCoin, a to nr, nie wiedziałem o tym :-)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Terax » środa, 14 czerwca 2017, 19:40

Mega skacze ten bitcoin, opłaca się jeszcze w to wchodzić?
--
POŻYCZKA
Ostatnio zmieniony piątek, 16 czerwca 2017, 17:21 przez Terax, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Chancellor » środa, 14 czerwca 2017, 20:07

Terax pisze: opłaca się jeszcze w to wchodzić?
Nie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Wymazywanie » środa, 14 czerwca 2017, 21:10

Terax pisze: Mega skacze ten bitcoin, opłaca się jeszcze w to wchodzić?
Opłaca się wchodzić w coś, co ma fluktuacje ceny. Co się rusza. Co jest płynne a nie ma małe wahania. Ponieważ umożliwia to złapanie ruchu, kupno taniej i sprzedaż drożej. BTC i kryptowaluty są bardzo płynne, w obie strony (a wiele altów tak płynnych, że dla wielu ludzi wręcz zbyt niebezpiecznych do gry, co jest zrozumiałe). Osobna i trudniejsza kwestia, to kiedy wchodzić (kupować) i wychodzić. :)

Tak więc opłaca się i raczej będzie się opłacało (bo to bardzo spekulatywne i płynne aktywo), ale tylko jeśli podejmujesz trafne decyzje co do ceny przy której kupisz i za którą sprzedasz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1043
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Maggix » środa, 14 czerwca 2017, 21:47

Oczywiście że nigdy , prędzej go zastąpi jakiś inny coin
może Dash. ? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Wymazywanie » środa, 14 czerwca 2017, 23:08

Maggix pisze: prędzej go zastąpi jakiś inny coin
może Dash. ?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość