Czeki BLIK

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 12 sierpnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czeki BLIK

Postautor: zbik » wtorek, 28 czerwca 2016, 17:52

Ostatnio natknąłem się na takie coś jak Czek BLIK. Można z nich korzystać w kilku polskich bankach. Działa to tak że na moim koncie w banku generuję sobie taki czek, określam jego wartość w PLN (max 1000zł). Następnie numer czeku (9 cyfr) oraz pin do czeku (4 cyfry) mogę użyć w bankomacie do wypłacenia gotówki. Mogę też przekazać czek innej osobie i ona może go użyć w bankomacie w miarę anonimowo (nie musi posiadać konta w banku, ani karty płatniczej, ani podawać swoich danych przy wypłacie, pozostaje jedynie nagranie z kamerki w bankomacie).

Wydaje mi się że czeki BLIK mogą sprawdzić się podczas handlu BTC w sposób zdecentralizowany i w miarę anonimowy na przykład za pośrednictwem localbitcoins, ale bez konieczności spotykania się na żywo.
Działało by to tak: Kupujący z Zakopanego dogaduję się ze sprzedającym z Gdańska odnośnie ilości kupowanych BTC. Sprzedający przelewa BTC do Escrow. Kupujący wystawia czek BLIK i przekazuje go sprzedającemu. Sprzedający realizuje czek w bankomacie i odblokowuje Escrow. Wszystko dzieje się bez pośrednictwa giełdy na której trzeba się rejestrować i potwierdzać swoją tożsamość. W ten sposób w miarę anonimowy handel P2P nie musi być tylko lokalny bo nie trzeba spotykać się na żywo.

Czy ma to sens? :)
Czy ktoś już tak tego używa?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Czeki BLIK

Postautor: domator » wtorek, 28 czerwca 2016, 20:21

mozesz kupic btc placac blikiem w bitxpress.pl
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 6
Rejestracja: 6 października 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czeki BLIK

Postautor: flucto » piątek, 7 października 2016, 10:55

Ten kanał płatności (czek BLIK) dostępny jest na platformie Flucto.com. Działa to podobnie, jak to Pan opisał. Warto jednak nadmienić, że by transakcja mogła być bezpiecznie przeprowadzona, powinna być zabezpieczona depozytem z obu stron. Polecamy krótki artykuł na temat czeków i kodów BLIK.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 grudnia 2016, 13:09 przez flucto, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 października 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czeki BLIK

Postautor: koza » środa, 19 października 2016, 21:57

Potwierdzam działa.

Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości