Uporządkowane materiały ze sprawy Craig S. Wright vs Ira K.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 5
Rejestracja: 24 czerwca 2021
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
63
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Uporządkowane materiały ze sprawy Craig S. Wright vs Ira K.

Postautor: xp_analyst » piątek, 25 czerwca 2021, 19:55

Uporządkowane materiały ze sprawy Craig S. Wright vs Ira K. - czyli gdzie jest 1,1 mln BTC i kto stworzył BTC?

Cześć.
Kilka miesięcy temu postanowiłem zagłębić się nieco bardziej w sprawę sądową pomiędzy Craig Wright (CSW) a Irą Kleiman (Ira) a że nadmiar materiałów nie robi na mnie najmniejszego wrażenia, spędziłem ponad 300 godzin nad analizowaniem publicznych – udostępnionych przez Sąd Okręgowy Południowego Dystryktu Florydy – materiałów ze sprawy o sygn. 18-cv-80176 z powództwa Iry Kleiman, rzekomego spadkobiercy brata – Dave’a Kleimana.
Cały spór dotyczy przywłaszczenia przez Craiga Wright, majątku jego wspólnika Dave'a Kleimana w postaci połowy z 1,1 mln BTC wydobytych w pierwszych 3 latach powstania Bitcoina.
Czyli jakby nie patrzeć - adwokaci powoda (Ira) sądzą, że Craig Wright, byli współtwórcami protokołu Bitcoin.

Co by nie powiedziano o sprawie w mediach, to wbrew pozorom ta sprawa zawiera w sobie bardzo dużo cennych informacji - informacji, które jak zobaczyłem później nie były nigdzie publikowane a są ważne dla tego by ujrzały światło dzienne.
Problem z materiałami był taki, że jeśli już przekładano jakiś dowód w sądzie to był on wyrwany z kontekstu, np. jeśli powód (Ira) chciał dokopać dla Craiga Wright (CSW) to zamieszczał 2-3 wiadomości e-mail, które dotyczyły jakiegoś wątku, który akurat był ważny w procesie. Natomiast po kilku miesiącach gdy poruszano inny problem, dołączano inne 2-3 archiwalne wiadomości, które jak się okazywały były wątkiem dowodów sprzed kilku miesięcy. Później był kolejny ważny wątek i kolejny..

Jeśli śledziłeś w tamtym czasie media, to może i czytałeś 1 czy 2 takie e-maile w jakimś artykule, który później rozbijano na atomy na takim reddicie ale ja postanowiłem połączyć to wszystko w jedną całość i stworzyć z tego chronologiczną linię czasu.
Czytałem, porównywałem, dopisywałem i tłumaczyłem wszelkie zeznania, wiadomości, umowy, korespondencje to e-mail, to skype, to rozmowy telefoniczne i transkrypcje a mój plik się rozrastał, a to wszystko w ścisłej chronologii, minuta po minucie.
Stworzyłem w końcu plik w którym umieściłem wszystkie wiadomości jakie w tamtym czasie wymieniły osoby rzekomo związane z Bitcoin, dodałem do tego zeznania i umowy oraz przebieg prac w sądzie i powiem Wam, że na podstawie tego wyrysowała się bardzo ciekawa historia.
CO najlepsze - informacje są cały czas dostępne publicznie ale nikomu chyba nie starczyło determinacji by zebrać do do kupy - no mi się jakoś chciało.

Ok ale co dalej?
Miałem zamiar upublicznić ten plik w sieci jako plik excela ale poszedłem o krok dalej i postanowiłem razem z @BitcoinFeniks zrobić z tego audiobooka.
Bardzo mu za to dziękuję, bo zrobił to chłopak całkowicie ProBono a nie spodziewał się, że będzie musiał gadać przez ponad 6 godzin bez przerwy.
W ten sposób stworzyliśmy 19 filmów z akt sprawy, do których Was serdecznie zapraszam.
Jest tam multum informacji, które nie są kwestionowane przez adwokatów Iry a od czytania jeży się włos na głowie - oczywiście są też sporne (3! spośród kilku tysięcy) które szerokim łukiem obiegły świat. Dziwne co nie? 3 były Fe i każdy wiedział a kilka tyś jest WooW! a o tym cisza..

Plik wygląda tak jak poniżej i ma ponad 700 wierszy, dane są posegregowane, pokolorowane a każda informacja opisana a niejasność wytłumaczona w 5 kolumnie.Pierwszy odcinek został już udostępniony na YT, drugi znajduje się na płatnej platformie, kolejne również będą na płatnej.
Żeby obejrzeć cały film potrzebujesz portfela na platformie RelayX lub MoneyButton.

Część 1 z 19 - https://www.youtube.com/watch?v=z1Msyz8DEEQ - wstęp i pierwsze spotkanie CSW i Dave'a Kleimana
Część 2 z 19 - https://streamanity.com/video/XLSnIJfzceha - korespondencje CSW i Dave'a Kleimana, tworzenie firmy
Część 3 z 19 - https://streamanity.com/video/PbhXuvcZIqf1 - jak wybiegano w przyszłość z bitcoin, umowy firmy W&K Info Defense
Część 4 z 19 - https://streamanity.com/video/LETjHmSXu5fK - bitcoin + arabskie oprogramowanie bankowe i systemy SCADA
Część 5 z 19 - https://streamanity.com/video/a8Uetqsjc7ij - śmierć Dave'a Kleimana, co na to przyjaciele?
Część 6 z 19 - https://streamanity.com/video/0BS4iRs4u8cO - Marc Ferrier się zwija z BTC, Craig kontaktuje się po raz pierwszy z Louis'em Kleiman (ojciec Iry i Dave'a)
Część 7 z 19 - https://streamanity.com/video/k7ujiPSXT2FE - seria korespondencji pomiędzy Irą Kleiman i Craig'iem Wright, czyli jak to było naprawdę
Część 8 z 19 - https://streamanity.com/video/amTRCatwHrU3 - seria korespondencji pomiędzy Irą Kleiman, Craig'iem Wright, Patrickiem Paige i Carterem
Część 9 z 19 - https://streamanity.com/video/z8SoCasnfAHJ - Craig i jego wizja Bitcoin, seria korespondencji pomiędzy Irą i Craigiem. Komu na czym bardziej zależy?
Część 10 z 19 - https://streamanity.com/video/r6hesAUoILFW - seria korespondencji pomiędzy Irą i Craigiem.
Część 11 z 19 - https://streamanity.com/video/2phLIeFnT4sK - seria korespondencji pomiędzy Irą i Craigiem.
Część 12 z 19 - emisja 6.08.2021, godz. 20+


Kolejne części będą dodawane systematycznie w odstępach czasu 4-5 dni.
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 sierpnia 2021, 10:52 przez xp_analyst, łącznie zmieniany 16 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 525
Rejestracja: 20 stycznia 2017
Reputacja: 657
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://ftx.com/#a=BitcoinSV
Napiwki: https://www.bitcoinsv.pl

Uporządkowane materiały ze sprawy Craig S. Wright vs Ira K.

Postautor: bitup » piątek, 25 czerwca 2021, 22:39

Oglądałem wczoraj 2 odcinek na streamanity i zapowiada się ciekawie , przyznam że tych maili nigdy nawet nie widziałem na oczy i się nie zagłębiałem w temat .
Dodaje wątek do ulubionych . Bardzo dobra robota i myślę potrzebna będzie w końcu merytoryczna rozmowa na temat chronologicznie posegregowanych faktów z przeszłości a nie mitów i wyrwanych z kontektu często informacji szkalujących .
Brawo za wykonaną pracę :!:

Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 1438
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uporządkowane materiały ze sprawy Craig S. Wright vs Ira K.

Postautor: miso20 » piątek, 25 czerwca 2021, 23:53

@xp_analyst A takie TL;DR jest satoshim czy nie? :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 5
Rejestracja: 24 czerwca 2021
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Uporządkowane materiały ze sprawy Craig S. Wright vs Ira K.

Postautor: xp_analyst » niedziela, 27 czerwca 2021, 14:24

miso20 pisze: piątek, 25 czerwca 2021, 23:53A takie TL;DR jest satoshim czy nie?
Wiesz, wydaje mi się, że dość się napracowałem przy redagowaniu tych wszystkich materiałów, żeby upraszczać to do stwierdzenia JEST/NIEJEST.
Dla każdego, kto chce dowiedzieć się naprawdę wartościowych rzeczy, które nie były nigdzie publikowane, chce zgłębić historię i poznać fakty a nie domysły i przypuszczenia - jest to pozycja wręcz obowiązkowa, bo nigdzie na tacy tak nie będzie miał podanych informacji jak tutaj.
Problem z dzisiejszymi artykułami mamy taki, że wszyscy czerpią z jednego źródła, nie tracąc czasu na weryfikację informacji - ktoś X napisał BE i to BE rozlewa się po całym internecie po kilku dniach a każdy artykuł zawsze zawiera odnośnik, że informacje pochodzą od X.
Tutaj mamy sprawę sądową a dane w niej udostępnione były pobierane i oceniane przez niezależnych biegłych różnych specjalności.
W sprawie każdemu zależało na dopuszczeniu swoich dowodów i obaleniu dowodów drugiej strony - w moim pliku (filmach) powstała swojego rodzaju historia z lat 1999-2021 o tym:
- jak i co zamierzano zrobić z Bitcoinem;
- jaka agencja (***) odrzuciła technologię jaką jest Bitcoin;
- komu zależy na tym by Satoshi pozostał anonimowy;
- i wiele więcej
Naprawdę, polecam.
Opłata lub platforma, może niektórych odrzucać ale wydaje mi się, że to koszt porównywalny do wydania publikacji lub książki, na dodatek porządnie wciągającej.
@BitcoinFeniks sam przyznał "cyt. jest mięso" - a o twórcy BTC (jako autor książki) ma wiedzę chyba największą w PL

Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1270
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uporządkowane materiały ze sprawy Craig S. Wright vs Ira K.

Postautor: The Real McCoin » niedziela, 27 czerwca 2021, 17:21

@miso20 Materiał tworzony przez wyznawców BitcoinSV to wiadomo jak historia musi się skończyć: specjalista od bezpieczeństwa systemów co trzymał wszystko w jednym pliku i ten plik mu ukradli przez "podrzucenie do domu podejrzanego routera" to na pewno Stwórca.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 5
Rejestracja: 24 czerwca 2021
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Uporządkowane materiały ze sprawy Craig S. Wright vs Ira K.

Postautor: xp_analyst » niedziela, 27 czerwca 2021, 19:21

The Real McCoin pisze: niedziela, 27 czerwca 2021, 17:21Materiał tworzony przez wyznawców BitcoinSV to wiadomo jak historia musi się skończyć
Niestety ale materiał został wytworzony przez strony sporu - ja to jedynie złożyłem w przystępną całość, którą możesz zweryfikować w każdej chwili osobiście, odwiedzając stronę - https://www.courtlistener.com/docket/63 ... -v-wright/ - masz 5 stron ściany danych. otwórz każdy .pdf, przeczytaj, sprawdź czy jakiś wątek nie pojawia się w innych miesiącach, dopisz, sprawdź, zweryfikuj, ect.
Materiał jest bezstronny i publiczny.
To nie film "wyznawców" - to suche fakty.
Fakty na których opierają się adwokaci powoda, wnoszący o zwrot kilkudziesięciu biliardów dolarów zadośćuczynienia.
Adwokaci, którzy nie są jakimiś pierwszymi lepszymi, lecz należą m.in. do zespołu zarządzania Amazona - https://en.wikipedia.org/wiki/Boies_Sch ... lexner_LLP
Więc proszę Cię, daruj sobie te osobiste wycieczki, bo ja tu podszedłem do sprawy poważnie.

Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 1438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uporządkowane materiały ze sprawy Craig S. Wright vs Ira K.

Postautor: miso20 » niedziela, 27 czerwca 2021, 20:29

xp_analyst pisze: niedziela, 27 czerwca 2021, 19:21Materiał jest bezstronny i publiczny.
No właśnie wychodzi na to, że tylko pierwsza część, którą obejrzałem. Pozostałe są płatne, chyba że się mylę? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4121
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 5828
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Trójmiasto

Uporządkowane materiały ze sprawy Craig S. Wright vs Ira K.

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 28 czerwca 2021, 09:07

The Real McCoin pisze: niedziela, 27 czerwca 2021, 17:21Materiał tworzony przez wyznawców BitcoinSV to wiadomo jak historia musi się skończyć

Nie wiadomo ,ty też piszesz tą historię. Wydaje się że w świecie spekulacji nie powinno być wyznawców a do tego sprowadził dzisiaj blockstream btc. Materiał tworzony przez metodycznego i skrupulatnego @xp_analyst a przedstawiony przez nagradzanego na branżowych imprezach btc @bitcoinfeniksa przypominam https://flyingatom.com/konferencja-bloc ... e-za-nami/
miso20 pisze: niedziela, 27 czerwca 2021, 20:29Pozostałe są płatne, chyba że się mylę?

Wykorzystują platformę ,które nie dość że pozwala korzystać przy tworzeniu i odtwarzaniu treści z blockchain (pomijając komercyjnego YT) to jeszcze wykorzystuję bezapelacyjnie technologię którą stworzył dla Nas Satoshi Nakamoto (kto by to nie był). Oglądam ze szczególną uwagą ,a wydatek 1$ za film gdzie fee za przesłanie btc potrafię zapłacić 5$ czy na eth z 10$ czasami nie wydaje się przesadzone.
Ale gdyby jednak ktoś nie ogarniał jednego dolara, to taki prezent z mojej strony żeby szerzyć poddaną pod weryfikację wiedzę z lat powstania bitcoina. Przekazuje 2$ w formie gift card
Obrazek
Z tym portfelem ściągniesz : https://simply.cash i za te środki zapłaci chętny do obejrzenia za oba dostępne płatne filmy

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uporządkowane materiały ze sprawy Craig S. Wright vs Ira K.

Postautor: garlonicon » poniedziałek, 28 czerwca 2021, 17:06

A takie TL;DR jest satoshim czy nie?
Nie jest. Satoshi szanował górników i uznawał łańcuch z największą ilością wykonanej pracy za jedyny słuszny. Nigdzie w whitepaperze nie ma niczego w stylu "jeśli górnicy nie współpracują, to można tworzyć forki". Nawet w przypadku błędów takich jak Value Overflow Incident problem nie został rozwiązany tak, jak w ETH, poprzez budowanie na już istniejącym łańcuchu i łamanie starych reguł (na przykład tej, że nie wolno zabierać ludziom monet bez podawania sygnatur). Wyszła nowa wersja softu, poszedł głęboki reorg i tyle. Z tego powodu monety takie, jak BCH i BSV mogą nawet działać lepiej niż BTC, mogą znaleźć spore grono zwolenników, którzy będą ich używać, ale nie są Bitcoinem z powodu nagięcia reguł w celu sforkowania się (choćby przez niepotrzebną zmianę sposobu liczenia trudności, która zaczęła się od BCH i występuje też w BSV). Jeśli BCH chciało większych bloków, należało zrobić dokładnie tak, jak opisał Satoshi: umieścić w kodzie prostego ifa: jeśli numer bloku jest mniejszy od jakiegośtam w przyszłości, to maksymalny rozmiar wynosi 1 MB. A jeśli nie, to wchodzi nowy rozmiar bloku, przykładowo 8 MB. Jeden duży blok wystarczył do forka, majstrowanie przy trudności było całkowicie zbędne. Gdyby Craig był Satoshim, to musiałby pamiętać o tym, o czym sam pisał i wiedzieć, w jaki sposób należy przeprowadzić zwiększenie rozmiaru bloku. Skoro tego nie wiedział i tego nie zrobił w BSV w ten sposób i skoro zgodził się zrobić forka z BCH, to znaczy, że nie jest Satoshim. Jest wiele innych dowodów, ale ten wystarczy w zupełności.
Przekazuje 2$ w formie gift card
Przekazujesz je w najgorszej możliwej formie, bo raz, że publicznie, a dwa, że podając klucze prywatne. Oba portfele są już puste i o ile ktoś zainteresowany ich nie zgarnął, no to z całą pewnością zostały zwinięte przez boty.

Weteran
Posty: 2197
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 1438
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uporządkowane materiały ze sprawy Craig S. Wright vs Ira K.

Postautor: miso20 » wtorek, 29 czerwca 2021, 13:20

@garlonicon mam podobne odczucia. Craig wydaje się totalnym przeciwieństwem stonowanego, spokojnego i enigmatycznego satoshiego. Już prędzej uwierzę, że to ten co zmarł nim był. Sathosi szanował ludzi, a nie beształ ;P

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 5
Rejestracja: 24 czerwca 2021
Reputacja: 69
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Uporządkowane materiały ze sprawy Craig S. Wright vs Ira K.

Postautor: xp_analyst » poniedziałek, 12 lipca 2021, 19:56

30% filmów za nami.
Od 7 odcinka zaczyna się robić naprawdę ciekawie.
Ira Kleiman dowiedziawszy się od ojca (lub przyjaciela Dave'a) przejmuje komunikację pomiędzy Craigiem Wright.
W tym odcinku przedstawiona jest większość wiadomości e-mail jakie Ira wymienił z CSW, jakie miał pytania, co zrobił po śmierci brata, co się stało z jego dyskami, pocztą, telefonem, usb i dokumentami, komu wierzył i co sam sądził o powstaniu Bitcoin. Zapraszam :)

Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość