Nowa polska crypto: Neumark

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 841
Rejestracja: 25 grudnia 2013
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Nowa polska crypto: Neumark

Postautor: Bitcoiniak » piątek, 12 stycznia 2018, 08:33

Archiwum czasopism z okresu PRL:
http://www.jaglarz.info/ja/czasopisma/iks186.php
Prośba o dofinansowanie projektu przez miłośników starych czasopism:
1GazetyC1AR8aBnCSPxMgjZVTbnD4toA8H lub Xt8Sy8Kgd9xmMgExk3RULqAqfn47WxfXaF

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nowa polska crypto: Neumark

Postautor: burzolak » wtorek, 23 stycznia 2018, 18:08

"Naszą wizją jest stworzenie zdecentralizowanej giełdy - mówi Adamovicz i podaje przykład. "Jeśli inwestujesz w Facebooka, otrzymujesz udziały, ale nie stajesz się współwłaścicielem NASDAQ. Z kolei każdy, kto inwestuje w spółki obecne na Neufund, otrzymuje też udziały w samej platformie" - dodaje.
Może mi ktoś wyjaśnić sens powyższego. Rozumuję w następujący sposób. Kryptowaluty to projekty które powstaną lub są stworzone. Oznacza to iż kupuję czyjąś myśl rozwojową na giełdzie, która nie jest w niczym poparta. Ktoś się rozmyśli - nie mam nic. Natomiast Neumark, to platforma poniżej tej wytycznej NASFAQ. Kupuję udział w czymś co ma nadal odzwierciedlenie wartości w giełdzie. Z tego masła maslanego wychodzi ,że poza tym iż dostaję papierek z potwierdzeniem udziału w kolejnej kryptowalucie, która ma oparcie finansowe tylko ... na giełdzie? Więc albo ja czegoś nie dostrzegam w tym rozwiązaniu albo to jest stworzone w taki sposób aby przyćmić realne działanie, czyli powstanie kolejnej krypto z namacalnym dokumencikiem. O zgrozo który i tak może dać miliony lub być drogim papierem toaletowym.

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 5 lipca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nowa polska crypto: Neumark

Postautor: Tokio » wtorek, 23 stycznia 2018, 20:19

burzolak pisze: eśli inwestujesz w Facebooka, otrzymujesz udziały, ale nie stajesz się współwłaścicielem NASDAQ
Skoro inwestuję w Facebooka, to staję się współwłaścicielem Facebooka, na co mi Nasdaq?

burzolak pisze: Z kolei każdy, kto inwestuje w spółki obecne na Neufund, otrzymuje też udziały w samej platformie
- I nie jest to instrument finansowy?

Ja nie próbowałem tłumaczyć, sam zaraz poczytam ich papiery :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nowa polska crypto: Neumark

Postautor: burzolak » czwartek, 25 stycznia 2018, 01:13

Tokio pisze:
burzolak pisze: eśli inwestujesz w Facebooka, otrzymujesz udziały, ale nie stajesz się współwłaścicielem NASDAQ
Skoro inwestuję w Facebooka, to staję się współwłaścicielem Facebooka, na co mi Nasdaq?

burzolak pisze: Z kolei każdy, kto inwestuje w spółki obecne na Neufund, otrzymuje też udziały w samej platformie
- I nie jest to instrument finansowy?

Ja nie próbowałem tłumaczyć, sam zaraz poczytam ich papiery :)
Właśnie cały ten koncept śmierdzi mi tym iż - neumark kupuje udziały czy też staje się współwłaścicielem np. Facebook a pod postacią kryptowaluty sprzedaje jakąś cześć udziału robiąc to na własnej giełdzie? Czyli po cholerę to? Ja tego nadal nie rozumiem. Albo komplikuję sobie ich myśl albo to jest tak zawiłe...

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 2 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nowa polska crypto: Neumark

Postautor: hedowiec » sobota, 3 lutego 2018, 13:28

i co sądzicie o tej krypto na tą chwilę? Jedna postać z YT wysoce ją poleca ;)

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 218
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nowa polska crypto: Neumark

Postautor: makur » poniedziałek, 5 lutego 2018, 17:31

@hedowiec
Sugeruj się dalej postaciami z YT to daleko zajdziesz w krypto. Poczytaj zrób resercz i sam zadecyduj a nie podejmuj decyzji bo ktoś na to nagania.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nowa polska crypto: Neumark

Postautor: GoPro » poniedziałek, 10 grudnia 2018, 08:58

Odkopie troche temat.

Czy ktos ma moze jakis artykul wyjasniajacy dzialanie Neufund (tokena Neumark dokladniej).

Czytalem whitepaper oraz reszte dokumentow, jednak musze przyznac ze sa dla mnie troche zawile i szukalem takiego streszczenia, za co place i co dostaje i np. jaki udzial % otrzymuje posiadajac np. 1000 tokenow.

Ich pomysl wydaje sie bardzo fajny i przyszlosciowy, ale potrzebowalbym liczb, zeby wyliczyc czy jest to warte inwestycji pod dywidende.

Bede wdzieczny, jesli ktos sie ze mna czyms podzieli.

Początkujący
Posty: 120
Rejestracja: 25 sierpnia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nowa polska crypto: Neumark

Postautor: dwóchtaterników » sobota, 17 kwietnia 2021, 14:40

ktoś nad tym shitem pracuje jeszcze?

Wróć do „Ciekawostki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość