Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Początkujący
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
-10
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Excray » środa, 6 grudnia 2017, 12:39

Jak dla mnie to tulipany są bardziej użyteczne niż BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 387
Reputacja postu: 
0

Postautor: mecenas » środa, 6 grudnia 2017, 12:40

Excray pisze:Przejdź do cytowanego posta Jak dla mnie to tulipany są bardziej użyteczne niż BTC.

Co zatem robisz na forum BTC?
Idź sadzić kwiatki. :lol:
Trading profesjonalny ➡️ BTC,BCH,LTC,DASH,ETH,ETC,XMR,XRP,XTZ,ZEC ➡️ www.BitMEX.com

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Excray » środa, 6 grudnia 2017, 12:46

Spekuluję. Nie kupuję BTC ze względu na jego "użyteczność" tylko ze względu na bańkę i możliwość zarobienia na nim tych paskudnych fiatów. Jak kwiatki będą dawać okazję do spekulacji to z pewnością będę je sadzić z tych samych powodów, a nie dlatego, że ładnie wyglądają.

Początkujący
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
1

Postautor: Hegemon95 » środa, 6 grudnia 2017, 14:11

@Excray, data rejestracji wszystko tłumaczy :) nie bój się jak Bitcoin spadnie do 5 tys i już wszystkim się pochwalisz że wiedziałeś i miałeś rację to nagle Bitcoin odbije i znowu osiągnie ale już tym razem 15-20-50 tys dolarów.

Nie przejmuj się nie tacy już gadali że to bańka :) nie powiem kto żeby nie sypać nazwiskami ale był jeden co wysłał mi screena za giełdy gdzie chwalił się że postawił kilkanaście milionów złotych na spadki BTC, dzisiaj jest póki co jedynie obrażony na świat ale w końcu zaczyna słuchać co się do niego mówi jednak te kilka milionów było ceną a właściwie kosztem tego że nie chciał słuchać.

Według mnie największą bańką jest PLN, już dwa razy była na nim hiperinflacja, dla ciekawskich dodam:
w '95 po denominacji w obiegu mieliśmy 11 MLD PLN świeżo po tym jak pokasowali zera... dzisiaj mamy znowu 244 MLD... nie dziwi Cię że kiedyś za metr mieszkania w warszawie płaciłeś 600-700 zł a dzisiaj ciężko znaleźć coś poniżej 8000 ? a przecież bloki buduje się ponad 2 razy szybciej i przy mniejszym nakładzie ludzkiej pracy bo lepsze maszyny i materiały...

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Excray » środa, 6 grudnia 2017, 14:16

Nie wiem czy data rejestracji cokolwiek tłumaczy. Być może Ty dopiero tutaj się uczyłeś i to forum to Twoja szkoła stąd zakładasz, że wszyscy tak mają i, że czas na forum = doświadczenie. Ale ja już od kilkunastu lat gram na forexie, a dopiero od kilku miesięcy na krypto i uwierz mi - krypto przy forexie to przedszkole pod każdym względem. A co do gry na spadki to nie moja bajka. Na BTC od samego początku gram na wzrosty. Nie mam zielonego pojęcia skąd wziąłeś pomysł, że mógłbym shortować tę piękną banię.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 grudnia 2017, 08:22 przez Excray, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0

Postautor: miso20 » środa, 6 grudnia 2017, 18:21

Excray pisze:Przejdź do cytowanego posta Jak dla mnie to tulipany są bardziej użyteczne niż BTC.

Podaj argumenty zamiast tollowac na forum poświęconym temu co uważasz za bezużyteczne :D

Początkujący
Reputacja postu: 
7

Postautor: Excray » środa, 6 grudnia 2017, 18:46

Argumenty na bezużyteczność dla mnie? Opłaty za transfer drogie/bardzo drogie i niestabilne. Czas transferu nieokreślony, zmienny. Obsługa bardzo problematyczna, rzekłbym tylko dla geeków. Brak regulacji prawnych w wielu krajach. Bardzo duża zmienność ceny. Brak pokrycia i jakichkolwiek gwarancji. Duża podatność na kradzieże internetowe. Duża podatność na przypadkową utratę kapitału. I tak można długo jeszcze wymieniać. Cóż, nic nie poradzę, że bitcoin tak mało jest dla mnie wart. I poza pompowaniem hajsu na bańce na nim, to nie widzę innego celu w jakim mógłbym go kupić.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 grudnia 2017, 07:29 przez Excray, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Reputacja postu: 
0

Postautor: miso20 » środa, 6 grudnia 2017, 19:23

Excray pisze:Przejdź do cytowanego posta Argumenty na bezużyteczność dla mnie? Opłaty za transfer drogie/bardzo drogie i niestabilne. Czas transferu nieokreślony, zmienny. Obsługa bardzo problematyczna, rzekłbym tylko dla geeków. Brak regulacji prawnych w wielu krajach. Bardzo duża zmienność ceny. Brak pokrycia i jakichkolwiek gwarancji. Duża podatność na kradzieże internetowe. Duża podatność na przypadkową utratę kapitału. I tak można długo jeszcze wymieniać. Ale ty najwyraźniej podchodzisz do tematu bardziej religijnie niż praktycznie skoro w ogóle nie dostrzegasz wad, a na dodatek zareagowałeś jak obrażony gimnazjalista i tak strasznie się zagotowałeś jak napisałem, że dla mnie jest bezużyteczny :lol: Cóż, nic nie poradzę, że bitcoin tak mało jest dla mnie wart. I poza pompowaniem hajsu na bańce na nim, to nie widzę innego celu w jakim mógłbym go kupić. :lol:

Obczaj Dash ziomek. Albo dowolna inna kryptowalute. Bitek moze byc juz podstarzały ale technologia sie rozwija ciagle

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
Reaguje tak na każdą krytykę nie poparta argumentami. Dajesz argumenty No problem. Ale narzekanie czy nawet pomstowanie bez podania przyczyny jest dziecinne

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Excray » środa, 6 grudnia 2017, 19:48

edited.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 grudnia 2017, 07:30 przez Excray, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Reputacja postu: 
1

Postautor: miso20 » środa, 6 grudnia 2017, 19:57

@Excray, W pierwszej kolejności należy rozważyć czy Bitcoin to ten faktycznny Bitcoin czy tez może jest nim Bitcoin Cash, a Bitcoin Core to projekt nie mający nic wspólnego z Bitcoinem. Bitcoin Cash jest na tę chwilę bardzo użyteczny. W drugiej kolejności Bitcoin jest bardzo użyteczny do przesyłu dużych kwot. Przykłądowe 100zł fee za kawe, a 100zł fee za przelew parunastu tysięcy to jest różnica. W końcu Bitcoin został okrzyknięty cyfrowym złotem? Do mikropłatności nada się zapewne inna kryptowaluta jak np Dash. Albo Bitcoin Cash w zależności od tego jak rozwinie się sytuacja

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
Excray pisze:Przejdź do cytowanego posta Czas transferu nieokreślony, zmienny. Obsługa bardzo problematyczna, rzekłbym tylko dla geeków. Brak regulacji prawnych w wielu krajach. Bardzo duża zmienność ceny. Brak pokrycia i jakichkolwiek gwarancji. Duża podatność na kradzieże internetowe. Duża podatność na przypadkową utratę kapitału.

Dałem za przykład inne kryptowaluty bo to co opisałeś to mankament ogólnie kryptowalut, a nie Bitcoina. Są krypto gdzie tego typu problemy zostały rozwiązane. Jeżeli bezużytecznościa Bitcoina jest dla ciebie duża opłata to nie ma o czym dyskutować, ale jeżeli poddajesz w wąptliwość powyższe rzeczy... to w sumie też szkoda czasu 8-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0

Postautor: RafaelGrey » środa, 6 grudnia 2017, 20:13

Szybkie i darmowe jest np NEO;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 134
Reputacja postu: 
-1

Postautor: Kluka » piątek, 8 grudnia 2017, 01:59

a wy ciagle o tym fee jak zacieci. LN zalatwi sprawe byc moze juz nie dlugo. Cos czuje ze te wzrosty walsnie z tego powodu sa teraz, niekoniecznie pod cme. Jak wejdzie cme spodziewam sie newsa o LN z konkretnym terminem i wtedy kurs dopiero wystrzeli

Dodano po 6 minutach 49 sekundach:
a odnosnie tematu to wg mnie dobije, w ciagu do 2 lat od wdrozenia LN moim zdaniem

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Excray » piątek, 8 grudnia 2017, 07:39

@Kluka, Jak LN będzie działać to i może opadnie mi szczęka. Na razie nie działa i jedyne co mi opadają to ręce jak muszę puścić przelewem paczuszkę BTC złożoną z kilkudziesięciu kawałków.
BTW> Mam inne zdanie, a Ty nie masz argumentów w dyskusji? To wrzuć mi jeszcze z 10 minusów, to może się przekonam.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 463
Reputacja postu: 
1

Postautor: amneziahaze » piątek, 8 grudnia 2017, 08:29

miso20 pisze:Przejdź do cytowanego posta W drugiej kolejności Bitcoin jest bardzo użyteczny do przesyłu dużych kwot. Przykłądowe 100zł fee za kawe, a 100zł fee za przelew parunastu tysięcy to jest różnica.
Tylko po cholerę przesyłać kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy w kryptowalucie skoro można to zrobić w sposób regulowany i o wiele bardziej bezpieczny tradycyjnie. Rozumiem, że cena i wartość BTC aktualnie spowodowała pewniej zabezpieczony kapitał uniezależniony od wahań kursu, choć gdyby tak serio... przyjrzeć się stabilności kursu to jest cała masa altów... nawet LTC czy cokolwiek innego przez około dobę nie wywoła jakiegoś armageddonu bo chciałeś tylko przesłać tyle i tyle. Niskie prawdopodobieństwo, natomiast ryzyko pojawia się gdy wchodzisz na giełdę, by przewalutować krypto albo przy zawirusowanym komputerze, albo.. no nie wiem.. pomyliłeś adresy, źle skopiowane literki cokolwiek.

Myślę, że niestety głównie spekulacja, nośnik wartości ewentualnie. Do transferu kasy z kontynentu na kontynent zupełnie do kitu.

Tak się nawet zastanawiałem ostatnio gdzie trzymacie grubszą gotówkę? Jakby nie patrzeć mieszkanie czy system komputerowy to mimo to nie są najbezpieczniejsze miejsca. Pozory mylą. Ale w przypadku złota/srebra w postaci fizycznej już co innego. Nie łatwopalne, nie narażone na zalanie itd. Myślę że jednak jest nad czym się zastanawiać. Bo seeda łatwo zgubić, telefon utopić, dyski sformatować, banknoty spalić, zalać itp. Pozdrawiam.

Gaduła
Reputacja postu: 
0

Postautor: miso20 » piątek, 8 grudnia 2017, 10:47

amneziahaze pisze:Przejdź do cytowanego posta
miso20 pisze:Przejdź do cytowanego posta W drugiej kolejności Bitcoin jest bardzo użyteczny do przesyłu dużych kwot. Przykłądowe 100zł fee za kawe, a 100zł fee za przelew parunastu tysięcy to jest różnica.
Tylko po cholerę przesyłać kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy w kryptowalucie skoro można to zrobić w sposób regulowany i o wiele bardziej bezpieczny tradycyjnie. Rozumiem, że cena i wartość BTC aktualnie spowodowała pewniej zabezpieczony kapitał uniezależniony od wahań kursu, choć gdyby tak serio... przyjrzeć się stabilności kursu to jest cała masa altów... nawet LTC czy cokolwiek innego przez około dobę nie wywoła jakiegoś armageddonu bo chciałeś tylko przesłać tyle i tyle. Niskie prawdopodobieństwo, natomiast ryzyko pojawia się gdy wchodzisz na giełdę, by przewalutować krypto albo przy zawirusowanym komputerze, albo.. no nie wiem.. pomyliłeś adresy, źle skopiowane literki cokolwiek.

Myślę, że niestety głównie spekulacja, nośnik wartości ewentualnie. Do transferu kasy z kontynentu na kontynent zupełnie do kitu.

Tak się nawet zastanawiałem ostatnio gdzie trzymacie grubszą gotówkę? Jakby nie patrzeć mieszkanie czy system komputerowy to mimo to nie są najbezpieczniejsze miejsca. Pozory mylą. Ale w przypadku złota/srebra w postaci fizycznej już co innego. Nie łatwopalne, nie narażone na zalanie itd. Myślę że jednak jest nad czym się zastanawiać. Bo seeda łatwo zgubić, telefon utopić, dyski sformatować, banknoty spalić, zalać itp. Pozdrawiam.

Rozumiem, ze tym bezpieczniejszym i tradycyjnym sposobem jest np przekaz pieniężny przez western union? :D. To co napisałeś to trochę bez sensu. Tzn ze skoro poddajesz w wątpliwość wysyłanie czego bitcoinem to na nic nam tez inne krypto

Wróć do „Ciekawostki”