Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Weteran
Posty: 4886
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 177
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: adam1226 » niedziela, 9 lipca 2017, 01:23

ale bylo tez mnostwo przewidywan ktore sie nie sprawdzily chocby w 10% ..
Nie zgadzasz się z otrzymaną reputacją? Pisz w ---> tym temacie
Wrociłem na forum, ale proszę mnie
nie denerwować :twisted:

Początkujący
Posty: 150
Rejestracja: 22 marca 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Hegemon95 » poniedziałek, 10 lipca 2017, 18:39

amneziahaze pisze:
Spoiler:
Zdjęcie w stylu "spróbuj znaleźć związek przyczyno skutkowy" - dla debili
Moim zdaniem ewidentnie przesadzasz.
Cena złota wykres z ostatnich 100 lat.
Tak dobrze widzicie uncja złota kosztowała lekko ponad 20 USD
Czasy się zmieniają. Abstrachując temat z Goldman, o którym pisał Bit-els, jeszcze całkiem nie tak dawno ludzie zastanawiali się czy BTC przebije wartość złota, wcześniej kupowali skarpetki płacąc BTC, teraz zastanawiamy się nad wartościami rzędu 3k - 3500USD. Mi po plecach ciarki nie przechodzą, bo zdaję sobie sprawę z tego, że całkiem nie tak dawno ludzie przewidywali, iż po przekroczeniu prędkości 40km/h ich organizmy będą się dematerializować. Gdzie jesteśmy dzisiaj? Odkrywamy wodę na Marsie, gdzie będziemy za 50lat? S-F nie jest wcale tak odległe jak mogłoby się wydawać, zaś same rachunki czy to 1mln usd, czy cena złota dziś, a szacunkowa wartość dolara wkrótce mogą stanowić dla niektórych nie lada wyzwanie. Natomiast jeżeli zaufamy faktom, które jasno wskazują na to, że wartość danej waluty nie jest stała i nie trwa wiecznie, zaś jej żywotność średnio nie trwa dłużej aniżeli 25lat to również można by spodziewać się nietypowych schematów. Ale ja bym nie kreślił katastroficznych scenariuszy, jeszcze nie w tej dekadzie. Poza tym kto rozsądny ponad dekadę temu przewidywałby, że cała gospodarka krajów rozwiniętych będzie opierać się na długu i dodruku... Pierwsza myśl - absurd. Chłodna analiza faktów: jak widać dzieje się, a więc to jest także możliwe.


Od 1971 roku największe banki za zgodą a wręcz przyzwoleniem rządu USA zaczęły stosować system rezerwy cząstkowej również do kontraktów terminowych na złoto srebro i inne metale szlachetne. Jako że system rezerwy cząstkowej w kontekście dolara jest jeszcze jako tako przez niektórych akceptowalny tak kontrakt na wydobycie złota w ciągu najbliższych 10 lat przez firmę która może zniknąć z dnia na dzień np przez złe oszacowanie złóż błędy w obliczeniach czy po prostu chęć oszukania ludzi jest już mniej akceptowalny. Zauważyły to właśnie banki i fundusze inwestycyjne zależne m.in no od Sorosa czyli cały Goldman Sachs. W internecie znajdziecie zapisy rozmów pomiędzy władzami comexu a innymi podmiotami. Koleś wprost mówi że nie mają nawet 1% złota na które ludzie mają kontrakty a jak właśnie ten 1% przyjdzie po to złoto to zrobią to samo co było ze srebrem w takiej sytuacji, największe banki się dogadają i zrzucą na chwile swoje zasoby z rąk do rąk aby celowo zaniżyć kurs danego kruszcu na giełdzie gdy cena poleci w dół to ludzie powstrzymają się na wszelki wypadek jeszcze ze sprzedażą a oni zyskają kolejne lata...

Tutaj macie linka gdzie jest omawiana bardzo szeroko tematyka papierowego złota:
http://independenttrader.pl/zloto-fizyc ... erowy.html

Jak dla mnie jak ktoś chce trzymać swoje oszczędności przez lata w walutach fiat lub właśnie w kontraktach terminowych na złoto wystawianych również przez banki to zwykły debil... bo nawet jak pokazuje się wykresy które mówią że stany drukują miesięcznie więcej dolarów niż wynosi budżet Polski to im to i tak nic nie mówi :) Z resztą straciłem nadzieję już że tutaj ktoś cokolwiek czyta :) jak wszystko jebnie to zostaną tylko Ci co potrafili analizować fakty a nie opierać się na swoich "wydającychmisiach" :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1510
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 407
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 10 lipca 2017, 19:28

Jak dla mnie jak ktoś chce trzymać swoje oszczędności przez lata w walutach fiat lub właśnie w kontraktach terminowych na złoto wystawianych również przez banki to zwykły debil...
Przesadzasz. Ale faktem jest co pisałem wcześniej, że po cholerę ci pieniądze? Ja kupiłem ziemię i nieruchomości, a przy następnej dekadzie będę się dostosowywał po prostu do sytuacji na rynku.
Z resztą straciłem nadzieję już że tutaj ktoś cokolwiek czyta
Zatem jesteś w błędzie.

Trader21, o ile dobrze pamiętam współpracujący z NTV(kanał o ufo i medycynie niekonwencjonalnej, włączając w to samego Tarantajcio - wielkiego wynalazcę i wizjonera 21 wieku...) oraz Kontestacją czy dalej TJS'em od dłuższego czasu stawia na fizyczne złoto i srebro. To o czym pisze to wiedza powszechna, o której z reguły każdy przeciętnej rangi inwestor zdaje sobie sprawę, a której nie zna zdecydowana większość ludzi tego świata. Poza tym skoro ludzie to według Ciebie debile, to ty też możesz się do tej kategorii śmiało zaliczać, skoro godzisz się na płacenie podatków i ZUS'u. Jak rozumiem tego typu artykuły o tej tematyce również zdążyłeś już przerobić u Tradera21. Na jego stronie głównej od lat wisi reklama punktu oferującego fizyczne złoto i srebro, natomiast o kryptowalutach konsekwentnie od lat się nie wypowiada dobrze, jest sceptyczny, wręcz chorobliwie nieufny. Dziwne, nie uważasz?

Jest nawet gorzej. Od lat zajmuje się spekulacją walutami i metalami szlachetnymi. Ja nie mam nic do tego, jednak z tego co wiem na samych walutach mając spory kapitał albo grając z dźwignią ciężej było zarobić przez ostatnie powiedzmy 4 lata aniżeli na kryptowalutach. Nie żebym był złośliwy, ale nie porównasz skali, jakiej fortuny inwestor jego pokroju mógłby się dorobić gdyby tylko wyczuł odpowiedni moment na wejście i wyjście teraz na przykład na bańce. :)

To jest jeszcze nic, ja akurat aktywny jestem w kontestacji, sam ich zarażałem kryptowalutami jakieś 3, 4 lata temu, a co do samych treści i wykresów... Obrazek gdybym 4 lata temu posłuchał Tradera21 i poszedł w long to... byłbym teraz o pół fortuny biedniejszy, nawet gdybym kupił te metale i sztabki w Estonii. :mrgreen:

A Tobie poleciłbym krugerrandy albo kanadyjskie liście klonowe, ale to już rozmowa na zupełnie inny temat. Ukłony.

Początkujący
Posty: 150
Rejestracja: 22 marca 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Hegemon95 » wtorek, 11 lipca 2017, 00:00

Nie rozumiesz mnie z jednego prostego powodu... ty nie wierzysz lub nie znasz chyba samej idei, myśli przewodniej która zapoczątkowała samego bitcoina. Mówisz o zarabianiu u brokerów na kursie waluty, my się nigdy nie dogadamy bo ty patrzysz na bitka na tej samej płaszczyźnie jak każdy spekulant patrzy na waluty na których się zarabia a zysk przelewa się na konto lub zamienia na jakieś aktywa. Żebyśmy mogli rozmawiać na temat tego czy coś ma sens czy nie najpierw trzeba sprowadzić pojęcia do wspólnego mianownika, tak jak w matematyce nie można odejmować y od x. Dla Ciebie krypto to potencjalny zysk na spekulacji dla mnie krypto to alternatywny pieniądz który z biegiem lat może nawet zacząć przemieniać systemy gospodarcze gdyż rządy utracą możliwość całkowitej władzy nad człowiekiem i jego kapitałem. I taka idea zapoczątkowała bitcoina w czyimś garażu.

"Poza tym skoro ludzie to według Ciebie debile, to ty też możesz się do tej kategorii śmiało zaliczać, skoro godzisz się na płacenie podatków i ZUS'u"
pisałem 100 razy chyba że tylko wiara w naszą nieomylność czyni z nas idiotów i hamuje rozwój. Nie godzę się na płacenie (obecnych) podatków i na tym forum zapoczątkowałem nawet temat jak legalnie wypłacać bitki by ominąć niektóre podatki :) - polecam

Jeśli myślisz że jesteś Bogiem i idziesz na rynki kapitałowe to musisz zostać bankrutem więc fakt że nie jestem bankrutem pokazuje że nie wierzę iż jestem Bogiem. - George Soros

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1510
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 407
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: amneziahaze » wtorek, 11 lipca 2017, 18:35

Nie rozumiesz mnie z jednego prostego powodu...
Możliwe. Chociaż szczerze wątpię.
ty nie wierzysz lub nie znasz chyba samej idei,
O BTC dowiedziałem się w 2012, w 2013 pierwszy raz kupiłem BTC. A Ty?
ty patrzysz na bitka na tej samej płaszczyźnie jak każdy spekulant patrzy na waluty na których się zarabia a zysk przelewa się na konto lub zamienia na jakieś aktywa.
Dałeś przykład spekulanta wieszczącego od 5 lat gospodarczy armageddon, który jako inwestor poleca ludziom coś, na czym od kilku lat notuje się straty. Super wiarygodny kolo, no naprawdę. Acz kiedyś bym tak o nim nie pomyślał, ale wiadomo każdy ma prawo być naiwnym, a same armageddony sa ostatnio w cenie, tak jak w mainstreamie w cenie jest dana propaganda. :)
Dla Ciebie krypto to potencjalny zysk na spekulacji dla mnie krypto to alternatywny pieniądz który z biegiem lat może nawet zacząć przemieniać systemy gospodarcze gdyż rządy utracą możliwość całkowitej władzy nad człowiekiem i jego kapitałem.
pitu pitu, ZCASH to co to jest? A Ripple? Poza tym daj dowód na to, że miało być tak i tak, a nie tak i inaczej. Nakamoto gdzieś o tym pisał wprost? Wymyślił cudowną technologię, ale nawet nie wiemy kim tak naprawdę jest/był. Ja wiem czym jest blockchain i podchodzę do tego z biegiem lat inaczej aniżeli kiedyś, gdy jeszcze o kryptowalutach niewiele wiedziałem. Z czasem perspektywa się zmienia, i być może Tobie się też zmieni. Albo będziesz walczył z NWO dla idei. No proszę Cię. :mrgreen:
by ominąć niektóre podatki
Nie oszukujmy się. Będzie ciężko. A sposoby na uniknięcie podatków istnieją, fakt.

Początkujący
Posty: 150
Rejestracja: 22 marca 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Hegemon95 » wtorek, 11 lipca 2017, 21:12

Masz rację.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 853
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: wrip » wtorek, 11 lipca 2017, 21:22

ty nie wierzysz lub nie znasz chyba samej idei,
O BTC dowiedziałem się w 2012, w 2013 pierwszy raz kupiłem BTC. A Ty?

Nie podważam twojej wiary w ideę bitcoina, ale argument, że zaczęło się w niego wcześniej inwestować jest słaby :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1510
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 407
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: amneziahaze » środa, 12 lipca 2017, 12:09

wrip pisze:
ty nie wierzysz lub nie znasz chyba samej idei,
O BTC dowiedziałem się w 2012, w 2013 pierwszy raz kupiłem BTC. A Ty?

Nie podważam twojej wiary w ideę bitcoina, ale argument, że zaczęło się w niego wcześniej inwestować jest słaby :)
Oczywiście prawda, jednak musiałem celowo się nim posłużyć do tego, by nakreślić Hegemonowi dowód na to, co napisał wcześniej. Zakładał, że wierzy w BTC dla idei, a ja jestem tylko spekulantem, zatem lepiej z góry mu uzmysłowić, że to nie jest wybór kim się jest ani w co się wierzy, tylko pewne okoliczności doprowadzają do punktu, w którym jest się aktualnie. Poza tym bym nie dramatyzował. Rynki są napompowane od dawien dawna, ja wprost czekam na ten cholerny kryzys długo zdecydowanie za długo.