Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Weteran
Posty: 5115
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: adam1226 » niedziela, 9 lipca 2017, 01:23

ale bylo tez mnostwo przewidywan ktore sie nie sprawdzily chocby w 10% ..

Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 22 marca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Hegemon95 » poniedziałek, 10 lipca 2017, 18:39

amneziahaze pisze:
Spoiler:
Zdjęcie w stylu "spróbuj znaleźć związek przyczyno skutkowy" - dla debili
Moim zdaniem ewidentnie przesadzasz.
Cena złota wykres z ostatnich 100 lat.
Tak dobrze widzicie uncja złota kosztowała lekko ponad 20 USD
Czasy się zmieniają. Abstrachując temat z Goldman, o którym pisał Bit-els, jeszcze całkiem nie tak dawno ludzie zastanawiali się czy BTC przebije wartość złota, wcześniej kupowali skarpetki płacąc BTC, teraz zastanawiamy się nad wartościami rzędu 3k - 3500USD. Mi po plecach ciarki nie przechodzą, bo zdaję sobie sprawę z tego, że całkiem nie tak dawno ludzie przewidywali, iż po przekroczeniu prędkości 40km/h ich organizmy będą się dematerializować. Gdzie jesteśmy dzisiaj? Odkrywamy wodę na Marsie, gdzie będziemy za 50lat? S-F nie jest wcale tak odległe jak mogłoby się wydawać, zaś same rachunki czy to 1mln usd, czy cena złota dziś, a szacunkowa wartość dolara wkrótce mogą stanowić dla niektórych nie lada wyzwanie. Natomiast jeżeli zaufamy faktom, które jasno wskazują na to, że wartość danej waluty nie jest stała i nie trwa wiecznie, zaś jej żywotność średnio nie trwa dłużej aniżeli 25lat to również można by spodziewać się nietypowych schematów. Ale ja bym nie kreślił katastroficznych scenariuszy, jeszcze nie w tej dekadzie. Poza tym kto rozsądny ponad dekadę temu przewidywałby, że cała gospodarka krajów rozwiniętych będzie opierać się na długu i dodruku... Pierwsza myśl - absurd. Chłodna analiza faktów: jak widać dzieje się, a więc to jest także możliwe.


Od 1971 roku największe banki za zgodą a wręcz przyzwoleniem rządu USA zaczęły stosować system rezerwy cząstkowej również do kontraktów terminowych na złoto srebro i inne metale szlachetne. Jako że system rezerwy cząstkowej w kontekście dolara jest jeszcze jako tako przez niektórych akceptowalny tak kontrakt na wydobycie złota w ciągu najbliższych 10 lat przez firmę która może zniknąć z dnia na dzień np przez złe oszacowanie złóż błędy w obliczeniach czy po prostu chęć oszukania ludzi jest już mniej akceptowalny. Zauważyły to właśnie banki i fundusze inwestycyjne zależne m.in no od Sorosa czyli cały Goldman Sachs. W internecie znajdziecie zapisy rozmów pomiędzy władzami comexu a innymi podmiotami. Koleś wprost mówi że nie mają nawet 1% złota na które ludzie mają kontrakty a jak właśnie ten 1% przyjdzie po to złoto to zrobią to samo co było ze srebrem w takiej sytuacji, największe banki się dogadają i zrzucą na chwile swoje zasoby z rąk do rąk aby celowo zaniżyć kurs danego kruszcu na giełdzie gdy cena poleci w dół to ludzie powstrzymają się na wszelki wypadek jeszcze ze sprzedażą a oni zyskają kolejne lata...

Tutaj macie linka gdzie jest omawiana bardzo szeroko tematyka papierowego złota:
http://independenttrader.pl/zloto-fizyc ... erowy.html

Jak dla mnie jak ktoś chce trzymać swoje oszczędności przez lata w walutach fiat lub właśnie w kontraktach terminowych na złoto wystawianych również przez banki to zwykły debil... bo nawet jak pokazuje się wykresy które mówią że stany drukują miesięcznie więcej dolarów niż wynosi budżet Polski to im to i tak nic nie mówi :) Z resztą straciłem nadzieję już że tutaj ktoś cokolwiek czyta :) jak wszystko jebnie to zostaną tylko Ci co potrafili analizować fakty a nie opierać się na swoich "wydającychmisiach" :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2084
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 756
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 10 lipca 2017, 19:28

Jak dla mnie jak ktoś chce trzymać swoje oszczędności przez lata w walutach fiat lub właśnie w kontraktach terminowych na złoto wystawianych również przez banki to zwykły debil...
Przesadzasz. Ale faktem jest co pisałem wcześniej, że po cholerę ci pieniądze? Ja kupiłem ziemię i nieruchomości, a przy następnej dekadzie będę się dostosowywał po prostu do sytuacji na rynku.
Z resztą straciłem nadzieję już że tutaj ktoś cokolwiek czyta
Zatem jesteś w błędzie.

Trader21, o ile dobrze pamiętam współpracujący z NTV(kanał o ufo i medycynie niekonwencjonalnej, włączając w to samego Tarantajcio - wielkiego wynalazcę i wizjonera 21 wieku...) oraz Kontestacją czy dalej TJS'em od dłuższego czasu stawia na fizyczne złoto i srebro. To o czym pisze to wiedza powszechna, o której z reguły każdy przeciętnej rangi inwestor zdaje sobie sprawę, a której nie zna zdecydowana większość ludzi tego świata. Poza tym skoro ludzie to według Ciebie debile, to ty też możesz się do tej kategorii śmiało zaliczać, skoro godzisz się na płacenie podatków i ZUS'u. Jak rozumiem tego typu artykuły o tej tematyce również zdążyłeś już przerobić u Tradera21. Na jego stronie głównej od lat wisi reklama punktu oferującego fizyczne złoto i srebro, natomiast o kryptowalutach konsekwentnie od lat się nie wypowiada dobrze, jest sceptyczny, wręcz chorobliwie nieufny. Dziwne, nie uważasz?

Jest nawet gorzej. Od lat zajmuje się spekulacją walutami i metalami szlachetnymi. Ja nie mam nic do tego, jednak z tego co wiem na samych walutach mając spory kapitał albo grając z dźwignią ciężej było zarobić przez ostatnie powiedzmy 4 lata aniżeli na kryptowalutach. Nie żebym był złośliwy, ale nie porównasz skali, jakiej fortuny inwestor jego pokroju mógłby się dorobić gdyby tylko wyczuł odpowiedni moment na wejście i wyjście teraz na przykład na bańce. :)

To jest jeszcze nic, ja akurat aktywny jestem w kontestacji, sam ich zarażałem kryptowalutami jakieś 3, 4 lata temu, a co do samych treści i wykresów... Obrazek gdybym 4 lata temu posłuchał Tradera21 i poszedł w long to... byłbym teraz o pół fortuny biedniejszy, nawet gdybym kupił te metale i sztabki w Estonii. :mrgreen:

A Tobie poleciłbym krugerrandy albo kanadyjskie liście klonowe, ale to już rozmowa na zupełnie inny temat. Ukłony.

Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 22 marca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Hegemon95 » wtorek, 11 lipca 2017, 00:00

Nie rozumiesz mnie z jednego prostego powodu... ty nie wierzysz lub nie znasz chyba samej idei, myśli przewodniej która zapoczątkowała samego bitcoina. Mówisz o zarabianiu u brokerów na kursie waluty, my się nigdy nie dogadamy bo ty patrzysz na bitka na tej samej płaszczyźnie jak każdy spekulant patrzy na waluty na których się zarabia a zysk przelewa się na konto lub zamienia na jakieś aktywa. Żebyśmy mogli rozmawiać na temat tego czy coś ma sens czy nie najpierw trzeba sprowadzić pojęcia do wspólnego mianownika, tak jak w matematyce nie można odejmować y od x. Dla Ciebie krypto to potencjalny zysk na spekulacji dla mnie krypto to alternatywny pieniądz który z biegiem lat może nawet zacząć przemieniać systemy gospodarcze gdyż rządy utracą możliwość całkowitej władzy nad człowiekiem i jego kapitałem. I taka idea zapoczątkowała bitcoina w czyimś garażu.

"Poza tym skoro ludzie to według Ciebie debile, to ty też możesz się do tej kategorii śmiało zaliczać, skoro godzisz się na płacenie podatków i ZUS'u"
pisałem 100 razy chyba że tylko wiara w naszą nieomylność czyni z nas idiotów i hamuje rozwój. Nie godzę się na płacenie (obecnych) podatków i na tym forum zapoczątkowałem nawet temat jak legalnie wypłacać bitki by ominąć niektóre podatki :) - polecam

Jeśli myślisz że jesteś Bogiem i idziesz na rynki kapitałowe to musisz zostać bankrutem więc fakt że nie jestem bankrutem pokazuje że nie wierzę iż jestem Bogiem. - George Soros

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2084
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 756
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: amneziahaze » wtorek, 11 lipca 2017, 18:35

Nie rozumiesz mnie z jednego prostego powodu...
Możliwe. Chociaż szczerze wątpię.
ty nie wierzysz lub nie znasz chyba samej idei,
O BTC dowiedziałem się w 2012, w 2013 pierwszy raz kupiłem BTC. A Ty?
ty patrzysz na bitka na tej samej płaszczyźnie jak każdy spekulant patrzy na waluty na których się zarabia a zysk przelewa się na konto lub zamienia na jakieś aktywa.
Dałeś przykład spekulanta wieszczącego od 5 lat gospodarczy armageddon, który jako inwestor poleca ludziom coś, na czym od kilku lat notuje się straty. Super wiarygodny kolo, no naprawdę. Acz kiedyś bym tak o nim nie pomyślał, ale wiadomo każdy ma prawo być naiwnym, a same armageddony sa ostatnio w cenie, tak jak w mainstreamie w cenie jest dana propaganda. :)
Dla Ciebie krypto to potencjalny zysk na spekulacji dla mnie krypto to alternatywny pieniądz który z biegiem lat może nawet zacząć przemieniać systemy gospodarcze gdyż rządy utracą możliwość całkowitej władzy nad człowiekiem i jego kapitałem.
pitu pitu, ZCASH to co to jest? A Ripple? Poza tym daj dowód na to, że miało być tak i tak, a nie tak i inaczej. Nakamoto gdzieś o tym pisał wprost? Wymyślił cudowną technologię, ale nawet nie wiemy kim tak naprawdę jest/był. Ja wiem czym jest blockchain i podchodzę do tego z biegiem lat inaczej aniżeli kiedyś, gdy jeszcze o kryptowalutach niewiele wiedziałem. Z czasem perspektywa się zmienia, i być może Tobie się też zmieni. Albo będziesz walczył z NWO dla idei. No proszę Cię. :mrgreen:
by ominąć niektóre podatki
Nie oszukujmy się. Będzie ciężko. A sposoby na uniknięcie podatków istnieją, fakt.

Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 22 marca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Hegemon95 » wtorek, 11 lipca 2017, 21:12

Masz rację.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1596
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 597
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: wrip » wtorek, 11 lipca 2017, 21:22

ty nie wierzysz lub nie znasz chyba samej idei,
O BTC dowiedziałem się w 2012, w 2013 pierwszy raz kupiłem BTC. A Ty?

Nie podważam twojej wiary w ideę bitcoina, ale argument, że zaczęło się w niego wcześniej inwestować jest słaby :)
Nano - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi transakcjami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2084
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 756
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: amneziahaze » środa, 12 lipca 2017, 12:09

wrip pisze:
ty nie wierzysz lub nie znasz chyba samej idei,
O BTC dowiedziałem się w 2012, w 2013 pierwszy raz kupiłem BTC. A Ty?

Nie podważam twojej wiary w ideę bitcoina, ale argument, że zaczęło się w niego wcześniej inwestować jest słaby :)
Oczywiście prawda, jednak musiałem celowo się nim posłużyć do tego, by nakreślić Hegemonowi dowód na to, co napisał wcześniej. Zakładał, że wierzy w BTC dla idei, a ja jestem tylko spekulantem, zatem lepiej z góry mu uzmysłowić, że to nie jest wybór kim się jest ani w co się wierzy, tylko pewne okoliczności doprowadzają do punktu, w którym jest się aktualnie. Poza tym bym nie dramatyzował. Rynki są napompowane od dawien dawna, ja wprost czekam na ten cholerny kryzys długo zdecydowanie za długo.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Klejna » wtorek, 5 grudnia 2017, 22:44

Wracają do tematu 1 mln dolarów za bitcoina. Ja mysle że to w dużej mierze uzależnione jest od Marcetcap . Ile kasy jest w obrocie. Poki co jest to około 300-400 mld dolarów. Giełda na wall street operuje 20 bln dolarów a pkp świata wynosi około 75 bln dolarów. Wydaje mi się że że w ciągu 2-3 lat dojście do 5-10 bln dolarów jest realne. I jeżeli to by się sprawdziło przy takim 8 bln dolarów obrocie kurs bitcoina wzrósł by do kwoty 200 tysięcy dolarów. Nie ma mowy by osiągnął kwote 1 mln dolarów. Dopiero przy 40 bln dolarów jego kwota wyniosła by 1mln dolarów. Dodam że na świecie handluje się też surowcami i one są warte od 600-1200 bilionów dolarów. Czyli najgorszy scenariusz zakłada że na świecie jest 600 bilionów dolarów w surowcach i 75 bln w pieniądzach i akcjach itp. Wystarczy że Bitcoin wyrwie 5 % z tej całej kasy ( tyle żeby było w obrocie na giełdach kryptowalut ) to 5 % =33.5 bln dolarów. Obecnie kurs bitcoina to 11 k dolarów przy 0.35 bln dolarów obrotu. To jak wzrośnie obrót do 33.5 bln dolarów to przy tych samych zapędach kupujących tą kryptowalute jej kurs powinien wynieść około 1.1 mln dolarów
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 grudnia 2017, 23:02 przez Klejna, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 22 marca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Hegemon95 » wtorek, 5 grudnia 2017, 22:49

Spoiler:
Klejna pisze:Wracają do tematu 1 mln dolarów za bitcoina. Ja mysle że to w dużej mierze uzależnione jest od Marcetcap . Ile kasy jest w obrocie. Poki co jest to około 300-400 mld dolarów. Giełda na wall street operuje 20 bln dolarów a pkp świata wynosi około 75 bln dolarów. Wydaje mi się że że w ciągu 2-3 lat dojście do 5-10 bln dolarów jest realne. I jeżeli to by się sprawdziło przy takim 8 bln dolarów obrocie kurs bitcoina wzrósł by do kwoty 200 tysięcy dolarów. Nie ma mowy by osiągnął kwote 1 mln dolarów.


Bo nie rozumiesz idei... dzisiaj jeden Bitcoin kosztował by jakieś 40 miliardów złotych (40 000 000 000) gdyby nie denominacja z 1995 roku.W Wenezueli Bitcoin kosztował też już miliardy dolarów ale tych ichniejszych. (jakoś tak)

Bo jest taka złota zasada która co parę lat na świecie a w Polsce już dwa razy sprawdza się zawsze, jak rząd przegnie pałę z drukowaniem i potem chce skasować trochę zer by drukować od nowa TO TY NIE MASZ NIC DO GADANIA

Dla mnie 1 BTC = 1 BTC ja powoli odzwyczajam się od porównywania jego ceny do jakichś głupich walut fiat :)

Wygadany
Posty: 457
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: miso20 » wtorek, 5 grudnia 2017, 23:13

Hegemon95 pisze:
Spoiler:
Klejna pisze:Wracają do tematu 1 mln dolarów za bitcoina. Ja mysle że to w dużej mierze uzależnione jest od Marcetcap . Ile kasy jest w obrocie. Poki co jest to około 300-400 mld dolarów. Giełda na wall street operuje 20 bln dolarów a pkp świata wynosi około 75 bln dolarów. Wydaje mi się że że w ciągu 2-3 lat dojście do 5-10 bln dolarów jest realne. I jeżeli to by się sprawdziło przy takim 8 bln dolarów obrocie kurs bitcoina wzrósł by do kwoty 200 tysięcy dolarów. Nie ma mowy by osiągnął kwote 1 mln dolarów.


Bo nie rozumiesz idei... dzisiaj jeden Bitcoin kosztował by jakieś 40 miliardów złotych (40 000 000 000) gdyby nie denominacja z 1995 roku.W Wenezueli Bitcoin kosztował też już miliardy dolarów ale tych ichniejszych. (jakoś tak)

Bo jest taka złota zasada która co parę lat na świecie a w Polsce już dwa razy sprawdza się zawsze, jak rząd przegnie pałę z drukowaniem i potem chce skasować trochę zer by drukować od nowa TO TY NIE MASZ NIC DO GADANIA

Dla mnie 1 BTC = 1 BTC ja powoli odzwyczajam się od porównywania jego ceny do jakichś głupich walut fiat :)Czyli uważasz, że np dolar stracił na wartości parę milionów razy odkąd powstał Bitcoin? Skoro to Bitcoin nie zmienił swojej wartości? :D

Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 22 marca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Hegemon95 » wtorek, 5 grudnia 2017, 23:32

@miso20, aż tyle to nie... ale jak na procesie z 2010 jeden z prezesów FED został zapytany gdzie się podziało 16 bilionów dolarów ( naszych bilionów na ichniejsze to tryliony chyba) które od tak sobie wydrukowali to powiedział że nie pamięta i sprawa umorzona. Miej to na uwadze.

Większość kryzysów jakie były na świecie były albo przez rządy które rozwadniały walutę albo przez banki które i ją rozwadniały i robiły jakieś dziwne nielegalne i nie etyczne akcje.

Wygadany
Posty: 457
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: miso20 » wtorek, 5 grudnia 2017, 23:59

@Hegemon95, Generalnie to myślę, że chyba większość użytkownikow tego forum zdaje sobie sprawę z działania takich rzeczy. Jednak przechodząc do szczegóły to jednak Kryptowaluty zyskują na wartości szybciej niż nawet dolar zimbabwański traci :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1596
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 597
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: wrip » środa, 6 grudnia 2017, 00:34

@Hegemon95, jeśli odzwyczajasz się od walut fiat to jak wyceniasz co ile kosztuje? Na ile wyceniasz w BTC 1 litr ropy albo kilogram mąki pszennej?
Nano - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi transakcjami.

Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 22 marca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Hegemon95 » środa, 6 grudnia 2017, 01:02

@wrip, trzeba otworzyć umysł :)

Powiem tak za wielu z was zostanę uznany za szaleńca ale według mnie jak tylko LN wejdzie i będą pierwsze mobilne portfele które będą działać w tej technologii BTC wyprze kilka narodowych walut w krajach o największej inflacji i najgorszych rządach. Na samym coinbase zweryfikowanych aktywnych kont na których są czasem jakieś obroty jest już dwa razy więcej ludzi niż liczy łączna liczba ludności w całej Szwecji i ponad 3 razy więcej niż liczy ludność Norwegii. Wg mnie punktem odniesienia będzie cena energii i elektroniki. Trzeba troszkę ruszyć wyobraźnia, nie mówię że tak będzie ale jedna z opcji. Z drugiej strony miałbyś teraz tą samą sytuację jak by nagle waluty fiat upadły i wszyscy by powrócili do płacenia złotem. O co byś oparł wartość ? skąd wiesz czy za dane zakupy musisz zapłacić gram złota 0,5 grama czy 3 gramy. Wszystko z czasem się samo nakręci najpierw jednak trzeba ustalić kto ile ma. Jeśli po wielkim kryzysie z najbliższych lat przeciętnego kowalskiego będzie stać tylko na kupienie kilku satoshi to ceny będą adekwatne do tego. Jeśli ktoś wyceni się zbyt wysoko to nikt u niego nie kupi jeśli w końcu na rynku pojawi się ktoś kto będzie dostatecznie nisko by ludzi było stać a dostatecznie wysoko by samemu zarobić to zgarnie wszystko.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1596
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 597
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: wrip » środa, 6 grudnia 2017, 11:32

@Hegemon95, oczywiście, otwarty umysł.
A słyszałeś o planie uprzywilejowania podatkowego klientów płacących kartą, a nie gotówką? W tym lub ubiegłym roku ktoś z ministerstwa rzucił taki pomysł. I co teraz? Jeśli państwo zechce dać rabat na VATcie dla osób płacących walutami fiat to da. A wtedy ci płacący BTC nie będą mieli żadnej motywacji do używania go bezpośrednio bo będą płacili drożej za ten sam produkt od innych klientów. Jeden prosty myk i cały misterny plan idzie... do kosza.
Nano - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi transakcjami.

Początkujący
Posty: 415
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Excray » środa, 6 grudnia 2017, 11:37

Hegemon95 pisze:Dla mnie 1 BTC = 1 BTC ja powoli odzwyczajam się od porównywania jego ceny do jakichś głupich walut fiat :)

I w tym momencie jak wszyscy zaczną tak myśleć BTC przestanie być spekulacją a zacznie być pieniądzem.
Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów?

Nigdy. Bania nie wytrzyma tyle i pęknie wcześniej.

Wygadany
Posty: 457
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: miso20 » środa, 6 grudnia 2017, 11:38

@Excray, i nie zakładasz kolejnych? :D

Początkujący
Posty: 415
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: Excray » środa, 6 grudnia 2017, 11:45

@miso20, Słuszna uwaga. Ale z drugiej strony świat nie stoi w miejscu. BTC jest niewydolny a im będzie droższy tym bardziej problematyczny będzie. Więc wydaje mi się, że po pęknięciu tej bańki pałeczkę przejmie jakiś inny lepszy coin, albo po prostu całe krypto stanie się passe i skończy się run na krypto. Bańka tulipanowa też się już nie powtórzyła. Więc korzystajcie póki jest to dobro :-)

Wygadany
Posty: 457
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kiedy bitcoin dobije do 1 MLN dolarów ?

Postautor: miso20 » środa, 6 grudnia 2017, 12:10

@Excray, tylko ze tulipany mogłeś wykorzystać co najwyżej do posadzenia w ogródku czytaj gowniane zastosowanie - zwłaszcza dla osób nie lubiących kwiatków :D. A krypto „jakieś” zastosowanie za soba niosą. Tak najkrócej mówiąc