[UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Wygadany
Posty: 602
Rejestracja: 25 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: Coinn » wtorek, 22 października 2013, 00:44

z cam to tak pół-żartem oczywiście :)
Jeżeli o mnie chodzi to NMC może być wypłacane raz na miesiąc. Jestem za dopisaniem tx fee do miesięcznych kosztów utrzymania, czyli ok 450 zł.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: l3sny » wtorek, 22 października 2013, 01:03

zawsze zostaje troche w portfelu po wypłacie wiec niejako automatycznie te tx fees wszystkich obciązają.
namecoins rozlicze osobno pewnego dnia. za kilka tygodnie, nie ma sensu wczesniej. może pod koniec miesiaca jak koparki beda w komplecie
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Dyskutant
Posty: 291
Rejestracja: 11 lutego 2013
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: BoBi » wtorek, 22 października 2013, 01:47

Jak dla mnie to wyplaty moga byc i raz na miesiac ... po co placic fee ... a dokladanie modolow, jak najbardziej ok - my nic nie ryzykujemy tak naprawde a mozemy pomoc pozostalym.
Tez mam wlasnego noda p2pool, http://bobi.websignum.pl:9332
1BE79zjtUN3pP7kQofSo33Tvhp2akJRX4B Na datki :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: radez9 » wtorek, 22 października 2013, 01:51

l3sny pisze:sytuacja jest nadzwyczajna. sa 2 popsute beaglebones odeslane do KnCminer. Zostały moduły. Nowa koparka, ktora przyszla ma 6 slotów wiec jeden został podłączony, drugi jutro. nie bedzie zadnego przestoju dłuzszego niz max 1 godzina, za którą z checia zapłacę z własnej kieszeni. nie ma żadnego niebezpieczenstwa po prostu 20% albo 40% urobku pójdzie na konto wadliwych koparek przez kilka dni do otrzymania modułów. nie wydaje mi się aby to było fair wobec udziałowców gdybym miał mozliwosc minimalizowania strat i nie skorzystał z tej szansy. Nie widzę konfliktu interesów.
Rozumiem że karty z niedziałających koparek zamontujecie w tych działających, poprzez co zwiększy się ich wydajność. A tę nadwyżkę przekażesz dla udziałowców niedziałających koparek?

Czy dobrze zrozumiałem? Nie mówimy to o oddawaniu nominalnej wydajności tylko tej z dodatkowych kart?

Wygadany
Posty: 590
Rejestracja: 18 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: dragonus » wtorek, 22 października 2013, 02:00

ja bym optowal za fee potracanym z udzialow kazdego
fee jest stale a udzialy i wyplaty rozne

poza tym, zdaje sie ze miala byc strona, itd.

jakby kazdy mial podglad na swoje subkonto moglby sam robic wyplaty kiedy chce i jak chce
ujme to inaczej, gdzie indziej cryptostocks (lub inna gielda) rozwiazuje to i wiele innych problemow

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: topnetdeal » wtorek, 22 października 2013, 02:05

radez9 pisze:Rozumiem że karty z niedziałających koparek zamontujecie w tych działających, poprzez co zwiększy się ich wydajność. A tę nadwyżkę przekażesz dla udziałowców niedziałających koparek?
Dokładnie o to chodzi, l3sny już pisał : "koparka nr 9 pracuje z 5 modułami. srednia szybkosc z ostatnich godzin to 647\613\625Gh czyli tak jakby kopała ponad 490Gh sama", tylko niedokładnie wyliczył średnią, bo z podanych prędkości średnia wychodzi 628,33 GH/s dla pięciu pracujących modułów, a to oznacza, że cztery moduły będące w niej pierwotnie wypracowują urobek ze średnią prędkością 502,67 GH/s w przybliżeniu...

Wygadany
Posty: 590
Rejestracja: 18 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: dragonus » wtorek, 22 października 2013, 02:13

@l3sny

obawiam sie ze wkrotce beda tutaj gorzkie zale i rzewny placz...
ja wiem ze walczysz z technika ale jak szybko nie ogarniesz ksiegowosci tak zeby ludzie sie w tym polapali i zrozumieli to wkrotce bedzie tutaj jatka...

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: topnetdeal » wtorek, 22 października 2013, 02:30

Myślę, że l3sny powinien dążyć do jak najszybszego połączenia wszystkich pracujących Jupiterów w jedną zmasowaną ofertę, bo będzie to łatwiejsze do ogarnięcia i rozliczania, a dodatkowo przyniesie korzyść udziałowcom, bo zminimalizuje prawdopodobieństwo długiej pracy z obniżonymi parametrami jednego, czy drugiego urządzenia. Dzisiaj jest problem z dwiema maszynami, ale jak widać każdy sprzęt pracuje nierówno i jest nieprzewidywalny, więc za chwilę może być problem ze zwolnieniem pracy Jupitera z innego zamówienia, a wtedy spadek mocy o 200-300 GH/s na dostępnych 5000 GH/s nie będzie tak odczuwalny i bolesny dla udziałowców...

Wygadany
Posty: 590
Rejestracja: 18 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: dragonus » wtorek, 22 października 2013, 02:54

@topnetdeal

to jak mielibysmy laczyc koparki co z juz wykopanymi btc dla tych co zrobili pierwsze zamowienia? tez powinnismy rozdzielic na wszystkich?
ciekawe czy bedzie dla nich odczuwalne, juz widze nadciagajacy altruizm ;)

kazdy kupowal na inny wsad, po innej cenie, wrzucanie teraz do jednego wora troche traci socjalizmem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: l3sny » wtorek, 22 października 2013, 02:55

topnetdeal pisze:
radez9 pisze:Rozumiem że karty z niedziałających koparek zamontujecie w tych działających, poprzez co zwiększy się ich wydajność. A tę nadwyżkę przekażesz dla udziałowców niedziałających koparek?
Dokładnie o to chodzi, l3sny już pisał : "koparka nr 9 pracuje z 5 modułami. srednia szybkosc z ostatnich godzin to 647\613\625Gh czyli tak jakby kopała ponad 490Gh sama", tylko niedokładnie wyliczył średnią, bo z podanych prędkości średnia wychodzi 628,33 GH/s dla pięciu pracujących modułów, a to oznacza, że cztery moduły będące w niej pierwotnie wypracowują urobek ze średnią prędkością 502,67 GH/s w przybliżeniu...
.... co jest jeszcze lepszym wynikiem niz napisałem wiec udzialowcy z koparki nr 9 nie maja najmniejszych powodów do niepokoju.
ponadto teraz srednia z bitmintera wynosi:
679
591
622
625
613
647
co daje 629.5 dla tej koparki z 5 modułami. zatem jet tak jakby sama kopała 503.6. dobra predkosc dla okresu wczesnego.

zrobienie kołchozu bedzie chyba jedynym wyjsciem i kopanie pod jednym adresem dla 9,000 udziałów. oczywiscie cut off, rozliczenie poszczególnych koparek i dopiero połaczenie tak żeby to bylo neutralne. wtedy dopiero bedzie mozna zautomatyzowac wypłaty.

Z drugiej strony udzialowcy takich koparek jak 3, 5 czy 6 nie maja w tym zadnego interesu. one robią po 525GH
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: l3sny » wtorek, 22 października 2013, 03:07

dragonus pisze:@topnetdeal

to jak mielibysmy laczyc koparki co z juz wykopanymi btc dla tych co zrobili pierwsze zamowienia? tez powinnismy rozdzielic na wszystkich?
ciekawe czy bedzie dla nich odczuwalne, juz widze nadciagajacy altruizm ;)

kazdy kupowal na inny wsad, po innej cenie, wrzucanie teraz do jednego wora troche traci socjalizmem
nie no skąd! jesli juz to cut off wyplaty do dna i od tego momentu dopiero

MJ rozliczona.


edit

hehe beda poprawki, sorki, zdaje się, że kilku udziałowców nie otrzymało wypłaty. ogarne sie trochę i zaraz to poprawie, wczoraj późno już było....
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 22 października 2013, 07:51

l3sny, a może robić rozliczenie koparki jedną transakcją? Widzę że robisz osobne tx dla każdego i za każdym razem te 0.005 fee dochodzi. Tak byłoby 1-2 fee na >10 wysyłek. Chyba spora oszczędność? Widzę że i tak craftujesz bo kasa wraca na ten sam adres ;]
Mi wypłaty tygodniowe się podobają, byle się nie pogubić :)

edit: 0.0005 fee
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: l3sny » wtorek, 22 października 2013, 10:08

chetnie tylko na czym.... muszę korzystać z multibita, który ma swoje zalety. W praktyce wiec siedzę z excelem i wysyłam poszczególne wypłaty. może sie to wydawać metodą jak za króla ćwieczka ale lepszej nie znalazłem zwłaszcza, że co chwila są zmiany i przeniesienia udziałów. miałem sposobnosc omówienia profesjonalnej strony do powieszenia ale koleś chciał 1.5% udziałów na co mnie zwyczajnie nie stać.

o 205! ;)
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 22 października 2013, 10:15

"Normalny" klient ma sendtomany i podajesz ile i na jaki adres kilka razy i wychodzi jedną transakcją.
Mogę Ci napisać prostą apkę c# z RPC który to będzie załatwiać.
No ale środki musiałbyś mieć na koncie w portfelu bitcoind/qt.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 237
Rejestracja: 14 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: Mack » wtorek, 22 października 2013, 11:28

MariaJoanna nie działa od kilku(nastu) minut.
"The standard thing in your house should be a microwave, a fridge, and a bitcoin generator"

Wygadany
Posty: 602
Rejestracja: 25 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: Coinn » wtorek, 22 października 2013, 11:44

MaryJane i PeterLucas nie działają od 6:30, czyli już 5 godzin. Tak widzę w Eligiusie, może to błąd. Inne koparki normalnie kopią. Domyślam się, że ten downtime jest przez podłączanie modułów. Niestety strasznie długo to trwa, jakieś problemy niespodziewane?

No chyba, że kopanie z 5-6 modułami jest na innym adresie :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: l3sny » wtorek, 22 października 2013, 11:50

nie nie jest. koparki zostały przeniesione. niestety tylko jedna działa z 6 modułami. w MJ Cg miner nie wstaje po podłączeniu bladów. także chyba tylko te 2 uda sie uratowac do czasu otrzymania beagle bones.
jestem teraz mocno zajety i prosze o cierpliwosc. za chwile rozliczenie z peterlukas 9.85BTC
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Gaduła
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: arturs » wtorek, 22 października 2013, 12:16

Przypominam się w temacie wyplaty bo znowu nie dostałem ;)

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: tomko222 » wtorek, 22 października 2013, 12:31

Co się stało z 05? od jakiegoś czasu pokazuje prędkość 0 na eligiusie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [UDZIAŁY] oferty ASIC 400GH dyskusja i sprawy techniczne

Postautor: l3sny » wtorek, 22 października 2013, 12:33

poprawione. powinny byc juz wszystkie wyplaty z MJ i Peterlukas. pobieram zaliczke 0.2 od peter lukas na prad z hostingiem
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Wróć do „Udziały”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości