>>>>Udziały NEPTUNE 3000GH - 0.0135BTC udział<<<<

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7663
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: >>>>Udziały NEPTUNE 3000GH - 0.0135BTC udział<<<<

Postautor: l3sny » czwartek, 16 stycznia 2014, 21:57

lenny pisze:
l3sny pisze:Ale z drugiej strony jak na to patrzę (z punktu widzenia udziałowcy w MJ) to nawet jesli sie odkopie za rok czy półtora czy nawet za 3 lata to nie jest zła inwestycja. P/E na takim poziomie jest bardzo wysokie. Mam na myśli rzecz jasna zwrot w BTC.

Przy obecnej trudności MJ odkopuje jakieś 0.194BTC dziennie biorąc pod uwagę połączenie kopalni i dokupione moduły. Czyli jakieś 230 dni. Wiadomo, że się nie odkopie po tym czasie z uwagi na trudnosc ale m.zd w 2 lata może się odkopać.
Przecież kontrakt trwa 12 miesięcy? Po 12 miesiącach koniec i udziały się kończą, dobrze rozumiem?
Jeśli taka bedzie decyzja wiekszosci.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Gaduła
Posty: 305
Rejestracja: 15 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: >>>>Udziały NEPTUNE 3000GH - 0.0135BTC udział<<<<

Postautor: pr0myk » piątek, 17 stycznia 2014, 00:59

Kusząca propozycja. Jednakże z uwagi na sposób zarządzania tematem przez L3snego (którego mimo wszytko szanuję i podziwiam za stalowe nerwy w organizowaniu zamówień), czyli przeszłość dalszą i bliższą (tą związaną z NMC, gdzie wyszła totalna dziecinada), póki co wstrzymam się.
1Gaf6bHMZf7RRF2PtTns1weWJhrNCgMccY

Nie mogę patrzeć jak ściągają się bloki. Nie mogę... 1,5,20,43,79,40,20,4,...,0.5 dzizas,kur*a,ja pie*dole ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7663
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: >>>>Udziały NEPTUNE 3000GH - 0.0135BTC udział<<<<

Postautor: l3sny » piątek, 17 stycznia 2014, 01:13

słuchajcie moi drodzy
doceniam wasze sentymenty związane z projektem naszej wspólnej kopalni. dajcie sobie jednak spokój z opiniami w tym wątku. piszcie sobie w watku technicznym tam gdzie macie udziały. jutro wieczorem usunę wpisy niemerytoryczne. jesli ktos chce się o coś zapytać w konkretnej sprawie związanej z Neptunem to proszę bardzo.
miłej nocy.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Rah
Rozmowny
Posty: 91
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: >>>>Udziały NEPTUNE 3000GH - 0.0135BTC udział<<<<

Postautor: Rah » piątek, 17 stycznia 2014, 13:03

W jaki sposób będziesz rozliczał się z wydobytych BTC z udziałowcami? Tzn. chodzi mi o to czy masz jakąś stronę. I kiedy ten sprzęt zacznie działać?

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 15 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: >>>>Udziały NEPTUNE 3000GH - 0.0135BTC udział<<<<

Postautor: Nanman357 » piątek, 17 stycznia 2014, 13:25

Mam kilka pytań L3sny:
1. Czy sprzęt jest już "paid for" czy dopiero wykonasz zamówienie, gdy zbierzesz określoną liczbę chętnych?
2. Gdzie sprzęt będzie hostowany? Przez KNC czy przez Ciebie, czy przez osobę trzecia?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7663
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: >>>>Udziały NEPTUNE 3000GH - 0.0135BTC udział<<<<

Postautor: l3sny » piątek, 17 stycznia 2014, 13:46

W stopce jest link do arkusza z rozliczeniai dotychczas działającej kopalni. Rozliczeniami zajmuje się lenny. Koparki są hostowane w Polsce a zajmuje się nimi luke - 9 Jupiterów w sumie. Mamy spore doświadczenie we współpracy z KnCMiner. Sprzęt nie jest jeszcze opłacony na razie zbieram zamówienia, prosze zapoznać się z ofertą. Przedsięwziecie jest związane ze sporym ryzykiem (zwłaszcza kursowym) ale mam nadzieję, że uda mi się zebrać wystarczającą liczbę udziałowców.
Cięzko powiedzieć kiedy sprzęt zostanie wysłany, doświadczenie z KnC wskazuje jednak, że w miare zbliżania się terminu oferowana moc urządzen jest wyzsza niz to co początkowo deklarują. Spodziewam się więc, że będzie to więcej niż 3TH. Jest wiele niewiadomych, cena za prąd wydaje się dośc wysoka ale trzeba pamiętać, że nie są znane jeszcze parametry techniczne więc przyjmuję taką wartosć jako górny pułap ryzyka jakie jestem w stanie na siebie przyjąć. Jesli koszt będzie niższy rachunki będa do tego odpowiednio dostosowane aby nie obciążać nadmiernie udziałowców.
Dodam, że obecnie trwają prace nad oprogramowaniem i stroną www do sprzedaży udziałów i zarządzania kopalnią, mam nadzieję za 2-3 miesiące wszystko uruchomić. Póki co oczywiście będzie możliwośc rozliczeń tak jak to wygląda w kopalni działającej dotychczas.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3618
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: >>>>Udziały NEPTUNE 3000GH - 0.0135BTC udział<<<<

Postautor: hanti » piątek, 17 stycznia 2014, 19:49

w przypadku gdy sie nie uda nazbierac mam nadzieje, ze zwrot bedzie w BTC :)
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: >>>>Udziały NEPTUNE 3000GH - 0.0135BTC udział<<<<

Postautor: slasta » piątek, 17 stycznia 2014, 21:05

l3sny, ja bym na twoim miejscu odpuścił sobie tego Neptuna bo na nim wtopicie, nawet jak zaczną wysyłkę 1 kwietnia, co jest bardzo mało prawdopodobne, a skoki będą o 25% to będzie on mniej opłacalny niż obecnie AntMinery. Za cena jednego Neptuna można mieć 6Antów z których można wyciągnąć obecnie 0,3BTC/dzień, a Neptun osiągnie raptem 0,22BTC/dzień. Czyli mamy o 1/3 mniej urobku i bardzo małe prawdopodobieństwo że sprzęt dostarczą w tym czasie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7663
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: >>>>Udziały NEPTUNE 3000GH - 0.0135BTC udział<<<<

Postautor: l3sny » piątek, 17 stycznia 2014, 22:40

@hanti, tak jak napisałem w ofercie w takim przypadku zwrot w btc, to oczywiste.
@ slasta to zalezy od mocy urządzenia i czy knc będzie kontynuowac politykę dostarczania urządzeń, które mają szanse się zwrócić. Poczatkowo oferta na Jupitera to było 350Gh. Dzisiaj standardowo Jupiter kopie na prędkosci około 650Gh. Technicznie moga wypuścić urządzenia, któ^re mają większe szanse na zwrot jeśli spełnia 2 warunki:
- będa miały odpowiednią moc obliczeniową
-dostawa wszystkich urządzeń nastapi w ciągu krótkiego czasu powiedzmy 48h.

Oczywiście można spekulowac co będzie, jak będzie, jaka będzie trudność itp. Najlepiej w osobnym wątku.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7663
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: >>>>Udziały NEPTUNE 3000GH - 0.0135BTC udział<<<<

Postautor: l3sny » poniedziałek, 20 stycznia 2014, 03:40

Lista udziałowców:

x = zapłacone

L3sny - 200 x
SPGM1903 - 12
hanti - 33x
Archos - 10x

razem 255
zostało 745
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: >>>>Udziały NEPTUNE 3000GH - 0.0135BTC udział<<<<

Postautor: lenny » poniedziałek, 20 stycznia 2014, 12:56

Arkusz udziałów Neptune gotowy:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7663
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: >>>>Udziały NEPTUNE 3000GH - 0.0135BTC udział<<<<

Postautor: l3sny » wtorek, 21 stycznia 2014, 14:37

Neptuny nie sa obecnie dostepne. Zastanawiam się dlaczego na krotko umozliwiono sprzedaz ale chyba było to spowodowane wycofaniem zamówień. Pytanie czy czekamy na otwarcie czy udziałowcy chca zwrotu wpłaconych btc? ja tam będe regularnie zaglądał. Proszę o informację na priva.

Napisałem do supporu z prośbą o wyjaśnienie.

Jest odpowiedź:

Hi,

Unfortunately, we have now completely sold out of our Neptune miner.
All bank transfers sent to us before Monday 20th January will be honored, all payments after this date will be cancelled.
For coming news and products please visit our website or register for our newsletter http://www.kncminer.com/registration.aspx.


Best regards
Med vänlig hälsning

Natalie Forslund
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: >>>>Udziały NEPTUNE 3000GH - 0.0135BTC udział<<<<

Postautor: puzzel » środa, 5 marca 2014, 21:51

I jak sprawa wyglada? mozna kupowac udzialy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7663
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: >>>>Udziały NEPTUNE 3000GH - 0.0135BTC udział<<<<

Postautor: l3sny » środa, 5 marca 2014, 22:59

he he ale nie za taką cenę ;)
oferta zamknięta z powodu braku chętnych.
Tymczasem KnC skończyło tapeout nowych chipów
https://www.kncminer.com/news/news-78
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Wróć do „Udziały”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość