Kupię/przyjmę ETH/ETC/BTC

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 września 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 0xca940A3d1b8e7fC9Bf6870945c7FF9267

Kupię/przyjmę ETH/ETC/BTC

Postautor: karwowski » piątek, 25 września 2020, 16:26

Witam wszystkich,

W sumie nie wiem dokładnie jak i od czego zacząć - ogólnie kończę za kilka dni okrągłą liczbę lat (myślę, że łatwo domyślicie się jaka cyfra z przodu ;)), i pomyślałem, że dobie kryzysu, covidu, pisistów i zerowych (a właściwie, przy uwzględnieniu inflacji - ujemnych) zysków z lokat, warto byłoby "zdywersyfikować portfolio". Na sensowną ilość złota mnie nie stać, czytam od jakiegoś czasu o krypto, ale sama technologia i kopanie mnie trochę przerasta. Dlatego chciałbym kupić trochę cyfrowej waluty.

I teraz mam dylemat, bo chciałbym to kupić po cenie zbliżonej do rynkowej - tak, wiem, że istnieją giełdy, ale nie ma mowy, żebym wysyłał swoje dane i skany dokumentów; tak, wiem, że są kantory, ale odrobić 5% spreadu może trwać miesiącami. Albo nie nastąpić w ogóle. W bitomatach jeszcze dochodzi prowizja.

Dlatego sformułuję ogłoszenie tak: kupię jedną z głównych kryptowalut - BTC, ETH, ETC, DASH (rady na temat innych, albo czemu wyrzucić jedną z podanych - mile widziane); kwota około 6000 (absolutny max to ok. 7500 PLN), po kursie liczonym następująco: a + (b-a)/2, gdzie
a=(Kurs skupu danej waluty przez znany polski kantor)
b=(Kurs średni waluty podany w widgecie na stronie bitcoin.pl)

Czyli innymi słowy po cenie będącej w połowie pomiędzy kursem średnim, a kursem skupu w kantorze.

Teraz w jaki sposób miałaby przebiec transakcja - tu nie jestem na 100% pewien, ale wydaje mi się, że optymalnym pod względem bezpieczeństwa będzie transakcja F2F w Warszawie, z następującymi założeniami: pracuję w firmie, która ma biuro na obrzeżach Mordoru, ok. 10 minut piechotą od Galerii Mokotów. Firma mieści się w biurowcu, z ochroną i monitoringiem. Umówię się z osobą zainteresowaną na konkretny dzień i godzinę, odbiorę z dołu, dam przepustkę, w biurze sprawdzimy kurs, obliczymy cenę, ja podam adres portfela, sprzedawca wpłaci, ja dam gotówkę lub zrobię przelew. Inne propozycje przeprowadzenia transakcji (akceptowalne = mające sens z punktu widzenia bezpieczeństwa obu stron) oczywiście mogę rozpatrzyć.

Chętnie również przyjmę jakieś kryptodrobniaki jako prezent urodzinowy ;P wpisałem adres portfela ETH w pole napiwki - nie wiem nawet, czy zrobiłem to dobrze ;(, ale jakby ktoś mógł i chciał wpłacić dowolną inną, która jest dostępna w portfelu Exodus - dajcie znać, podam adres :)

Dziękuję i pozdrawiam :)

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 czerwca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupię/przyjmę ETH/ETC/BTC

Postautor: FamousBack11 » wtorek, 10 listopada 2020, 18:04

Priv

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupię/przyjmę ETH/ETC/BTC

Postautor: ikswodnal » wtorek, 10 listopada 2020, 20:36

karwowski pisze: piątek, 25 września 2020, 16:26 Dlatego chciałbym kupić trochę cyfrowej waluty.
Nie chcę wyjść na "wujka dobra rada" ale kupno za wszystkie czy większość zgromadzonych pieniędzy jakiejś kryptowaluty może nie być najlepszym rozwiązaniem - co jeżeli wartość BTC (a co za tym idzie pozostałych kryptowalut) spadnie o 50-70 %.
Ciekawe rozwiązanie jest - kupowanie poprzez zlecenie stałe co miesiąc nie rujnującej budżetu domowego równoważnej wartości BTC poprzez FlyingAtom, przekazywanej na wskazany adres w portfelu "papierowym" bądź (ostatecznie) sprzętowym.

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupię/przyjmę ETH/ETC/BTC

Postautor: altcoin » wtorek, 10 listopada 2020, 21:37

Jak w okolicy Mordoru to pewnie Postępu 16a

Wróć do „Kupię”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości