Koparka 3 x GTX 1080 TI GIGABYTE AORUS EXTREME

Regulamin forum
1. Podanie ceny oferowanego towaru jest obowiązkowe !
2. Ogłoszenia żółtodziobów muszą zawierać możliwość wystawienia towaru na serwisach aukcyjnych typu allegro które zabezpieczają kupującego.
3. Ogłoszenia oferujące zakup towarów przez paypal dozwolone tylko dla użytkowników z minimum pół rocznym stażem i pomarańczowym kolorem.
4. Podanie czasu dostawy jest obowiązkowe.
5. Żółtodzioby nie mogą oferować "udziałów", "preorderów" i "zamówień grupowych"
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 3 x GTX 1080 TI GIGABYTE AORUS EXTREME

Postautor: delco » niedziela, 7 października 2018, 23:14

Do sprzedania unikalna koparka, zbudowana na bazie 3 x GEFORCE GIGABYTE AORUS EXTREME GTX 1080 Ti 11GB. Autorska konstrukcja, zaprojektowana bez kompromisów i oszczędności – wszystko było robione z pasją i dla siebie, a nie na handel.

Wymiary:
102cm x 42cm x 41cm
Waga: 23,2kg


Wszystkie niestandardowe elementy konstrukcji zostały wykonane z aluminium, które po obróbce było szlifowane i profesjonalnie anodowane w zakładzie galwanizacyjnym. Reszta to standardowe profile 32mm i wpusty mocujące.
Konstrukcja jest naprawdę solidna (na co wskazuje sama masa), a wykorzystanie aluminiowych profili czyni ją uniwersalną, z możliwością rozbudowy bądź dowolnej adaptacji.
Rozmiar jak widać jest nieco większy niż wszystkie standardowe dostępne na rynku obudowy, ale dzięki temu nawet przy najgrubszych kartach graficznych odstępy pomiędzy nimi zawsze będą wynosić minimum 10cm.

Obecnie pracują 3 karty graficzne. Są gotowe miejsca na kolejne 3, a po dołożeniu drugiego piętra możliwe będzie dołożenie kolejnych 6. Ewentualne dołożenie drugiego piętra to kwestia wymiany pionowych profili na dłuższe (poluzowanie śrub kluczem ampulowym) albo wykorzystanie standardowych łączników do profili. Konfiguracja sprzętowa pozwala na bezproblemowe wykorzystanie 12 kart graficznych i zastosowanie każdego systemu operacyjnego.

Miejsca i otwory montażowe dla 4 pełnowymiarowych zasilaczy ATX (w tej chwili 2 są obsadzone)

ZASILANIE:

Na pokładzie 2 x 1250W Chieftec w standardzie GOLD, łącznie 2500W

Koparka posiada wbudowany licznik zużycia energii, miernik poboru mocy i parametrów elektrycznych sieci. W środku za licznikiem jest zintegrowana listwa rozgałęziająca – rozwiązanie praktycznie i estetyczne. Dzięki temu z koparki wychodzi jeden własny kabel zasilający niezależnie od ilości zasilaczy ATX na pokładzie.

Obudowa posiada niezależny, osobny zasilacz 12V o mocy 60W na potrzeby zasilania frontowych paneli wentylujących. Dzięki temu wentylacja nie obciąża systemowych zasilaczy ATX, a ewentualne prace przy wentylatorach można wykonywać bez konieczności wyłączania całego systemu.

Wszystkie połączenia elektryczne, w tym podłączenie każdego wentylatora zrealizowane jest na wysokiej jakości szybkozłączach WAGO. Pozwala to na błyskawiczną dowolną modyfikację bądź wymianę każdego elementu bez żadnych prac elektrycznych z lutownicą, izolacją, itp.

WENTYLACJA:

Jak widać na zdjęciach koparka posiada unikalny panel wentylujący, z możliwością monitorowania temperatury na każdej karcie.
Zastosowane są standardowe wentylatory 120mm z rozstawem otworów montażowych 105mm.
Pod każdym wentylatorem jest umieszczony indywidualny sterownik termostatyczny kontrolujący jego pracę. Przy takim rozwiązaniu wyświetlacz pokazuje bieżący pomiar temperatury z sondy umieszczonej na 30cm przewodzie. Wentylator załącza się wtedy po przekroczeniu określonej temperatury i pracuje do czasu schłodzenia do zadanej wartości. Każdy wentylator jest całkowicie niezależny od pozostałych, 3 pozycyjny przełącznik umożliwia jego całkowite odłączenie, włączenie na stałe, albo włączenie w obwód termostatu, który przejmuje kontrolę nad śmigłem.

W tej chwili sondy temperaturowe NIE SĄ UMOCOWANE NA KARTACH.

Kompletna konfiguracja:
  • płyta główna ASROCK H110 PRO BTC+ - zakup w Komputronik - gwarancja do 2021-02-15
  • procesor Celeron G3930 - zakup w Komputronik - gwarancja do 2021-02-26
  • karty graficzne 3x GIGABYTE AORUS EXTREME GEFORCE GTX 1080 TI 11GB - zakup w Komputronik - gwarancja do 2021-02-08, + rozszerzona gwarancja GIGABYTE AORUS CARE do 2022-02-08
  • pamięć RAM 8GB: 2 x 4GB Crucial DDR4-2400 - zakup w Komputronik - gwarancja do 2023-02-26
  • dysk twardy WD GREEN SSD 120GB M.2 - zakup w Komputronik - gwarancja do 2020-09-20
  • zasilacz - 2 x CHIEFTEC GPS-1250C - zakup w WNDCOMP, Warszawa, ul. Dzielna 5 - gwarancja do 2020-02-05
  • risery 6 x USB 3.0 ver 009s - zakup w Sky-link.net (obecny na tym forum) - gwarancja do 2020-02-15
System operacyjny to EthOS zaktualizowany do najnowszej wersji 1.3.2, oczywiście kupiony legalnie i zarejestrowany (token.auth) – działają mobilne apki monitorujące.

Koparka wydobywała ZCASH na SlushPool i aktualnie jest skonfigurowana pod tego poola.
Przy obecnej konfiguracji:
Equihash dla ZCASH - ~2350 h/s
Średni scoring hashrate na SlushPool zawsze oscylował pomiędzy 2000 a 2500 h/s
Karty są podkręcone do poziomu gwarantującego stabilną długoterminową pracę, ale nie musi to być maksimum ich możliwości. Na pewno nie są zoptymalizowane pod kątem poboru energii – nie było takiej potrzeby.

Koparka pracowała mniej niż pół roku. Potwierdza to stan wbudowanego licznika energii - łatwo przeliczyć. Zdjęcie nr 6 pokazuje aktualny stan licznika i wskazanie poboru energii przy pełnym obciążeniu.
Koparka została wyczyszczona, przygotowana do sprzedaży i obecnie już nie pracuje.
Licznik energii oczywiście ma możliwość wyzerowania.

Cena 15000zł brutto.

Wystawiam fakturę VAT.


Ważne - gwarancja:

Z uwagi na to że w przyszłym roku planuję definitywnie zakończyć wszystkie swoje biznesy w Polsce i zamknąć działalność, sprzedając udzielam minimalnej gwarancji na jaką pozwala mi polskie prawo – czyli 1 rok czasu.

Kupujący otrzyma ode mnie komplet wszystkich moich faktur zakupu na części, które umożliwią w przyszłości ewentualną reklamację w Komputroniku i dwóch pozostałych sklepach. Faktury na łączną kwotę ponad 20 tys zł. Karty graficzne kupione indywidualnie, każda w innej placówce Komputronika i na osobnej fakturze, każda za 5590zł
W przypadku zakupu na firmę sprzedaję z wyłączeniem rękojmi.

Z uwagi na gabaryty, wartość sprzętu i oczywisty brak dedykowanego opakowania w zasadzie nie biorę pod uwagę żadnej wysyłki. W grę wchodzi odbiór osobisty w Warszawie albo dostawa w moim zakresie do klienta, w cenie lub za rozsądną dopłatą zależnie od odległości.

Kontakt – stmarteen@wp.pl (na forum zaglądam nie częściej niż raz dziennie)













Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 3 x GTX 1080 TI GIGABYTE AORUS EXTREME

Postautor: krystian » poniedziałek, 8 października 2018, 05:33

nie chcę Cię martwić, ale na allegro 7 x 1080 ti chodzą po 20k i nie ma chętnych

https://allegro.pl/koparka-kryptowalut- ... 33018.html

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 3 x GTX 1080 TI GIGABYTE AORUS EXTREME

Postautor: delco » wtorek, 9 października 2018, 16:02

Przestudiowałem szerzej ofertę koparek na rynku.

Ok - cena: 13000zł brutto

To już powinna być dobra cena biorąc pod uwagę całokształt.

Zapomniałem dodać:
W komplecie z koparką są dwie dodatkowe listwy aluminiowe na potrzeby dołożenia drugiego piętra. Jedna - tylna z wyfrezowanymi 6 otworami na potrzeby mocowania śledzi kart, oraz druga - podpórka pod risery. Obie zwymiarowane do istniejącej konstrukcji, bliźniacze do tych już zastosowanych. Wystarczy przyłożyć i przykręcić.

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 31 lipca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 3 x GTX 1080 TI GIGABYTE AORUS EXTREME

Postautor: ok89 » środa, 10 października 2018, 15:02

To jest chyba idealna oferta pokazująca, dlaczego nie ma sensu inwestycja w duperele przy robieniu koparek. Ta koparka jest śliczna, naprawdę porządnie zrobiona itd. dzieło sztuki. Ale nikt za to nie dopłaci w sytuacji gdy chcemy to sprzedać. 1080ti x3 to naprawdę nie może kosztować więcej niż 7-8 tysięcy teraz, chcesz prawie 2 razy więcej niż ceny po których inni nie mogą koparek sprzedać. Życzę powodzenia i trzymam kciuki, piękny sprzęt i naprawdę zazdroszczę dokładności i pasji włożonej w to cudo, coś pięknego.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 3 x GTX 1080 TI GIGABYTE AORUS EXTREME

Postautor: szczur333 » środa, 10 października 2018, 20:28

tak naprawde to zostaje ci sprzedac na czesci wszystko

plyta 300
procek 100
ram 250
ssd 100
zasilacze 1200
grafiki po 2500
risery 60
stelaz z bajerami dajmy nawet 500

calosc 10000 i bym sie cieszył ze ktos wział w calosci

bo 10k za 160mhash to cieniutko bardzo

za 10k to ludzie 350mhash sprzedaja

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 3 x GTX 1080 TI GIGABYTE AORUS EXTREME

Postautor: delco » czwartek, 11 października 2018, 18:58

Obydwaj macie rację.
No może te 7-8k to trochę przegięcie bo jak nawet @szczur333 zauważył tyle w tym momencie faktycznie jestem w stanie bez problemu wziąć za same karty w detalu. Zdaję sobie sprawę że są ogłoszenia z koparkami w takiej cenie, ale trzeba by też wniknąć w szczegóły. Faktura, czas gwarancji i przez kogo ta jest realizowana. Czym innym jest mały sklep lub domorosły importer a czym innym duża ogólnopolska sieciówka. Zresztą bywalcom tego forum na pewno tłumaczyć nie trzeba. Jeden GTX 1080 TI też drugiemu nierówny.

Istotą sprawy jest bardziej to że w tym momencie generalnie jest kiepski czas na sprzedaż koparki, jakiejkolwiek. Wydaje mi się że moja oferta jest dla kogoś kto szuka kosztów w firmie na koniec roku i zamiast np. kupować dziesiąty komputer to postawi sobie coś spektakularnego.
Zawodowcy idą w ilość, tak jak podkreślacie kalkulują cenę do wydajności, większy rozmiar też prawdopodobnie jest dla nich problemem a nie zaletą bo i tak nie stawiają tego w biurze, garażu czy piwnicy tylko w klimatyzowanej serwerowni, gdzie prawdopodobnie nie jest to jedyna koparka i zajmowane miejsce ma znaczenie.

Cenę oszacowałem z grubsza jako mniej więcej cena nowych części (nieznacznie mniej) + skrzynka gratis. Z marginesem na nieznaczne targi. Dodałem kilka ogłoszeń w sieci. Ciśnienia na sprzedaż nie mam, chociaż nie ukrywam że chciałbym zdjąć "ze stanu" jak najwięcej zanim zamknę działalność. Wiadomo też że gwarancja leci. Zobaczymy.
Jak się nie sprzeda to pewnie zrobię jakąś promocję. Oczywiście z pierwszeństwem sprzedaży na tym forum, z którego czerpałem naprawdę mnóstwo wiedzy w temacie, i które bez żadnej kurtuazji darzę ogromnym szacunkiem.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 3 x GTX 1080 TI GIGABYTE AORUS EXTREME

Postautor: delco » poniedziałek, 22 października 2018, 19:03

Podsumowanie moich dotychczasowych ogłoszeń:
  • - 14 zapytań gdzie i za ile kupiłem obudowę :)
    - 5 zapytań o cenę samej karty graficznej, bądź zestawu trzech kart
Przypuszczalnie będę się skłaniał:
  • - albo do wystawienia aukcji z licytacją na całość,
    - albo sprzedaży samych kart, bebechów i wystawienia skrzynki osobno teraz lub w późniejszym okresie.
Zanim jednak wykonam jakiś ruch, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś na forum jest zainteresowany w tym momencie całym zestawem który oferuję?
W cenie, która odwiedzie mnie od sprzedaży samych kart.

Jeśli tak - jestem otwarty na propozycje

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3112
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1099
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 3 x GTX 1080 TI GIGABYTE AORUS EXTREME

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 30 października 2018, 22:10

Przy biznesie niestety tak zawsze jest, że nikt nie patrzy kto ile wysiłku włożył w daną pracę, każdy patrzy na ceny, jeśli ktoś w Twojej cenie może mieć (strzelam!) o jedną kartę więcej to wybierze właśnie zestaw 4 kart a nie Twój. Tym bardziej jak sam zauważyłeś, jest cholernie trudny czas na sprzedaż koparek, co innego w hossie, gdzie cokolwiek się pojawiało to miało podwyższone ceny i tak szło. W weekend tak dla śmiechu przejrzałem oferty na allegro to prawie mi szczęka do ziemi spadła, całe szczęście, że ja sprzedałem swoje jeszcze w pierwszym półroczu bo obecnie to ceny nawet o połowę spadły (jak dobrze trafisz). Tak naprawdę masz dwie możliwości, sprzedać za ile pójdzie i np kupić za to coiny i czekać na odbicie albo przeczekać dołek.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka 3 x GTX 1080 TI GIGABYTE AORUS EXTREME

Postautor: delco » piątek, 2 listopada 2018, 13:37


Wróć do „Sprzedam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości