Sprzedam zasilacze do koparek - wysoka sprawność Platinum, Gold

Regulamin forum
1. Podanie ceny oferowanego towaru jest obowiązkowe !
2. Ogłoszenia żółtodziobów muszą zawierać możliwość wystawienia towaru na serwisach aukcyjnych typu allegro które zabezpieczają kupującego.
3. Ogłoszenia oferujące zakup towarów przez paypal dozwolone tylko dla użytkowników z minimum pół rocznym stażem i pomarańczowym kolorem.
4. Podanie czasu dostawy jest obowiązkowe.
5. Żółtodzioby nie mogą oferować "udziałów", "preorderów" i "zamówień grupowych"
Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 30 kwietnia 2013
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedam zasilacze do koparek - wysoka sprawność Platinum, Gold

Postautor: Baki » środa, 25 listopada 2020, 19:20

@H][0|3
Moduł miałem praktycznie gotowy jakieś dwa lata temu, wystarczyło dopracować obroty względem temperatury zasilacza. Niestety rynek się załamał, zamówienia spadły do 0 więc porzuciłem temat. W międzyczasie format kompa i program gdzieś przepadł, więc teraz muszę zaczynać od nowa. Właśnie dzisiaj skończyłem lutować prototyp i będę się brał za programowanie. Myślę, że do końca tygodnia będę wstanie dać jakiś update.

Co do ilości można puścić wodzę fantazji, choć na pewno ograniczeniem będą picoPSU - tych nie załatwię w większych ilościach z dnia na dzień.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 września 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedam zasilacze do koparek - wysoka sprawność Platinum, Gold

Postautor: surytj » środa, 25 listopada 2020, 23:40

Czy zasilacze serwerowe są dużo głośniejsze od zwykłych ATX ? Koparka w mieszkaniu więc to dosyć istotna kwestia.
PS. Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 30 kwietnia 2013
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedam zasilacze do koparek - wysoka sprawność Platinum, Gold

Postautor: Baki » czwartek, 26 listopada 2020, 00:04

@surytj
Wszystko zależy od zasilacza. Niektóre mają głośność zbliżoną do ATX, inne brzmią jak odkurzacz. Zadane obciążenie też ma kluczowe znaczenie. Zasilacz obciążony na 50% może być względnie cichy, a na 100% nie do zniesienia.
Swoją drogą nawet dwa zasilacze ATX mogą znacząco odbiegać od siebie głośnością.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedam zasilacze do koparek - wysoka sprawność Platinum, Gold

Postautor: adiqq » czwartek, 26 listopada 2020, 06:13

mam jeden taki zasilacz "odkurzacz", który Baki zrobił kiedyś tam, ja go kupiłem poprzez allegro...do mieszkania się nie nadaje (nie ma co o tym mysleć nawet), jest bardzo głośny. Ale już do piwnicy jak najbardziej, albo gdzieś na kolokację.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedam zasilacze do koparek - wysoka sprawność Platinum, Gold

Postautor: koparki » czwartek, 26 listopada 2020, 06:23

Baki pisze: czwartek, 26 listopada 2020, 00:04Niektóre mają głośność zbliżoną do ATX, inne brzmią jak odkurzacz
Jak piszesz publicznie na forum to zaraz będziesz miał masę sprostowań więc lepiej napisać jak jest.
Tak zasilacze serwerowe z małymi wentylatorkami to odkurzacze których w żaden sposób nie można porównywać do ATX z wielkim wolnoobrotowym wentylatorem. Zasilacz ATX obciążony 75% w pomieszczeniu gdzie jest nie więcej niż 25st to tylko lekki szum.
Baki pisze: środa, 25 listopada 2020, 19:20Moduł miałem praktycznie gotowy jakieś dwa lata temu, wystarczyło dopracować obroty względem temperatury zasilacza.
taki "moduł" o ile dobrze kojarzę kupisz za kilkanaście zł na aliexpress w Chinach i masz go niekiedy z wyświetlaczem led , z czujnikiem temp na kabelku i programowalnym przyciskami.
---

Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 30 kwietnia 2013
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedam zasilacze do koparek - wysoka sprawność Platinum, Gold

Postautor: Baki » czwartek, 26 listopada 2020, 18:58

@koparki
Żadnego modułu z Chin! Do moich zasilaczy podchodzę profesjonalnie. Moduł ma ograniczyć głośność wentylatora, ale jednocześnie cały czas zabezpieczać zasilacz przed przegrzaniem. Jak zamontuję gotowy moduł z Chin, klient stwierdzi, że po co wentylatory mają pracować na 70% jak mogą na 10%. Poprzestawia sam, a później wróci z pretensjami, że mu sprzedałem tandetny zasilacz bo po tygodniu się spalił.
Moduł, nad którym pracuję będzie dostosowywał obroty wentylatorów do aktualnej temperatury zasilacza.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedam zasilacze do koparek - wysoka sprawność Platinum, Gold

Postautor: koparki » piątek, 27 listopada 2020, 08:57

Baki pisze: czwartek, 26 listopada 2020, 18:58Moduł, nad którym pracuję będzie dostosowywał obroty wentylatorów do aktualnej temperatury zasilacza.
nic nie musisz opracowywać , taki moduł z Chin jest właśnie z czujnikiem temperatury , czujnik jest na kabelku i możesz go przytwierdzić do radiatora w zasilaczu , w ten sposób kontroluje to obroty wentylatora a przyciskami i na wyświetlaczu lub potencjometrami w prymitywniejszych wersjach bez wyświetlacza możesz sobie ustawić zakresy w jakich temperaturach jak ma pracować wentylator.
Nie liczyłbym jednak na cuda z głośnością , chyba że zasilacz będzie obciążony tylko w połowie, wtedy coś tam można lekko wyciszyć ale i tak małe wentylatorki szumią intensywnym dźwiękiem znacznie różnym niż wielkie niskoobrotowe wentyle w ATXach. Wiem bo słyszałem na własne uszy, mam znajomego który takie zasilacze sprzedaje w świetnych cenach już z okablowaniem z kostkami do zasilania PCI, zasilacze fajne do hali , pomieszczeń gospodarczych lub piwnicy, po prostu tam gdzie nie przebywają stale ludzie.
---

Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 30 kwietnia 2013
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedam zasilacze do koparek - wysoka sprawność Platinum, Gold

Postautor: Baki » sobota, 28 listopada 2020, 20:29

@koparki
W zasadzie post wcześniej wyjaśniłem, dlaczego nie mogę zastosować ogólnodostępnego modułu. Skoro ja mogę w nim zmienić ustawienia, to klient też. W zasilaczach serwerowych nie ma opcji silent, gdzie wentylator w ogóle się nie kręci. Jeżeli klient poprzestawia parametry tak, że przy małym obciążeniu wentylatory przestaną się kręcić, spali go (w zasilaczu jest wiele grzejących się układów, więc pomimo pomiaru czujnikiem temp. najbardziej gorącego elementu podczas pracy, taki moduł nie zabezpiecza innych podzespołów). Tym samym przestawienie ustawień takiego modułu może wyłączyć wentylatory np. przy zaniku internetu i tym samym niskim poborze mocy, a w efekcie może dojść do trwałego uszkodzenia zasilacza.

Na cuda z głośnością liczyć nie można, ale na bardzo dużą różnicę względem stanu obecnego już tak. Wentylatory tego zasilacza są niewyobrażalnie wydajne i z pewnością jeden byłby wstanie skutecznie go schłodzić. Nie mniej jednak są 3 sterowane nie przez zasilacz, a serwer, ponieważ są częścią chłodzenia całego urządzenia. Tym samym z modułem najprawdopodobniej nigdy nie zajdzie potrzeba ich pracy ze 100% obciążeniem. Nie można się spodziewać ciszy umożliwiającej użytkowanie tego zasilacza przy łóżku, jednak przy sterowaniu obrotami powinna być wręcz przepaść w obniżeniu poziomu hałasu. Dla porównania pojedynczy wentylator (12 000 RPM, 67.85 CFM) z tego zasilacza przekracza wydajnością całkiem wydajny Cooler master 120mm AIR PRESSURE (2750 RPM, 62.1 CFM).

H pisze:[0|3 post_id=667791 time=1606324523 user_id=639]Jak praca nad głośnością układu zasilania ?
Jeżeli hałas będzie akceptowalny, skuszę się.
Mam dobre wieści!
Przygotowałem i wstępnie oprogramowałem prototyp modułu. Pozostaje porobić testy z obciążeniem i dobrać parametry w zależności od temperatury. Myślę, że do końca przyszłego tygodnia będę dysponował w pełni przetestowanym układem gotowym do montażu w zasilaczu :)

Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 30 kwietnia 2013
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedam zasilacze do koparek - wysoka sprawność Platinum, Gold

Postautor: Baki » niedziela, 13 grudnia 2020, 13:30

W końcu przy niedzieli znalazłem chwilę, żeby zrobić update dla regulatora obrotów wentylatorów zasilacza 2980W. Moduł oczywiście został wykonany, oprogramowany, dostrojony i zamontowany w pierwszym zasilaczu. Znacząco zmniejsza jego głośność oraz zwiększa sprawność (zmniejsza pobór mocy przez wentylatory nawet o 37W).
Podczas testów wykonałem pomiary głośności. Oczywiście nieprofesjonalne telefonem, dlatego nie można ich brać bezwzględnie, a raczej jako odniesienie jednego pomiaru względem drugiego. Pomiary wykonane przy użyciu aplikacji Smart Tools w odległości 50 cm od zasilacza (w nawiasie dodaję opis danego poziomu hałasu wprost z zastosowanej aplikacji):
- pomiar głośności tła: 20dB (szum liści, tykający zegarek),
- bez obciążenia i bez regulatora: 70dB (korek drogowy, dzwonek telefonu),
- bez obciążenia z regulatorem obrotów 40dB (cicha dzielnica, park),
- obciążenie 1300W - 44% obciążenia maksymalnego 40dB (cicha dzielnica, park),
- obciążenie 2100W - 70% obciążenia maksymalnego 50dB (ciche biuro, cicha ulica).

Jak widać jest przepaść pomiędzy tym co było, a tym co jest! Oczywiście zmierzonych przeze mnie wartości głośności nie da się porównywać z wartościami podanymi przez producenta, np. jak porównać wolnoobrotowy zasilacz o głośności 20dB z moimi pomiarami, skoro samo tło ma u mnie 20dB. Jeśli chodzi o obciążenie 44% to nie pomyłka, wentylatory wciąż pracowały na minimalnych obrotach. Brakuje testu dla 100% obciążenia - niestety nie byłem wstanie wymusić długotrwałego obciążenia na 100% - za mało złączy do wyprowadzenia mocy w moim testowym obciążeniu. Popracuję jeszcze nad tym.

@H][0|3
Myślę, że wyniki są bardzo obiecujące, zasilacz stał się przyjazny w użytkowaniu szczególnie przy mniejszym obciążeniu. Zapraszam do zapytań ofertowych :)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedam zasilacze do koparek - wysoka sprawność Platinum, Gold

Postautor: adiqq » wtorek, 15 grudnia 2020, 06:08

Dostałem zasilacz - i muszę przyznać, że to kawał świetnej roboty. Dla mnie osobiście zasilacz jest bardzo cichy, chociaż może to być trochę mylące, bo w pomieszczeniu pracuje sporo innego sprzętu. Ale mam bezpośrednie porównanie z "wyjcem" i jest to nieporównywalne. Na razie obciążenie tylko około 900W, docelowo dwa razy tyle
Długośc kabli dokładnie tak jak chciałem, jedynie nie do końca przemyslałem długość kabla do drugiego pico i molexa - w moim konkretnym przypadku do stelaży które mam długości te trochę są za krótkie, żeby podłączyć mobo piętro niżej, ale gdy będzie taka potrzeba, to sam sobie to przerobię. (ale raczej nie przewiduję)
Jedyny minus - nie wszystkie risery działają (kolega to lepiej opisze dlaczego) - działają te na pin6 i te "wszechstronne" (pin6+molex+sata jednocześnie). Najpopularniejsze u mnie molexy na sata niestety nie działają, Tak samo te na molexy. Nie jest to problem, ale warto wiedzieć o tym, zanim się zrobi zakup. Gdybym o tym wiedział, to w specyfikacji dodałbym wiązkę kabli pin6 i nie byłoby tematu, tak musiałem posłuzyć się przelotkami sata-->pin6
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedam zasilacze do koparek - wysoka sprawność Platinum, Gold

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 31 stycznia 2021, 12:47

Potrzebuję 4 kabelków 8pin (50,60,70,80cm) do Vega.
Podbijam temat, bo liczę na cud-miód-malinę - takiej ładnej siłki to jeszcze nie miałem :mrgreen:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 30 kwietnia 2013
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedam zasilacze do koparek - wysoka sprawność Platinum, Gold

Postautor: Baki » wtorek, 2 lutego 2021, 23:30

@KryptoBanita
Wszelkie zapytania o wycenę proszę kierować na baki110@wp.pl. Od dwóch miesięcy mam urwanie głowy, a nie zawsze przychodzą mi powiadomienia z forum ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedam zasilacze do koparek - wysoka sprawność Platinum, Gold

Postautor: Czeslaw » sobota, 13 lutego 2021, 19:34

Brałem ostatnio od Bakiego zasilacz, wszystko jak ustalone, sprawnie i bezproblemowo. Polecam, Kitku też poleca.
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedam zasilacze do koparek - wysoka sprawność Platinum, Gold

Postautor: KryptoBanita » środa, 17 lutego 2021, 21:01

Baki pisze: wtorek, 2 lutego 2021, 23:30@KryptoBanita
Wszelkie zapytania o wycenę proszę kierować na baki110@wp.pl. Od dwóch miesięcy mam urwanie głowy, a nie zawsze przychodzą mi powiadomienia z forum

dzięki... se kupiłem na alle... Twoje ciągle chodzą, choć jeden tam jakoś pyka cichcem... Żebym był zrozumiały - towar po chuchu naprawdę dobry! Ale uraz za kabelki mam... :!: Staremu kamratowi to bym wysłał po chybciku, a potem napisał za ile... Ale ja, już wymierający gatunek... Zdrówka Baki... Może to Ty? Pacjent lutuje kabelki po trzech fakultetach z fizy... Aż mi łza stanęła...
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 30 kwietnia 2013
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedam zasilacze do koparek - wysoka sprawność Platinum, Gold

Postautor: Baki » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 22:11

KryptoBanita pisze: środa, 17 lutego 2021, 21:01dzięki... se kupiłem na alle... Twoje ciągle chodzą, choć jeden tam jakoś pyka cichcem... Żebym był zrozumiały - towar po chuchu naprawdę dobry! Ale uraz za kabelki mam... Staremu kamratowi to bym wysłał po chybciku, a potem napisał za ile... Ale ja, już wymierający gatunek... Zdrówka Baki... Może to Ty? Pacjent lutuje kabelki po trzech fakultetach z fizy... Aż mi łza stanęła...
Żeby tak zrobić, musiałbym przeczytać wiadomość na czas. Nie mam jednak kiedy, bo po min. 8h pracy realizuję zamówienia związane z zasilaczami! Zresztą moja reakcja na tą wiadomość po prawie dwóch miesiącach dobrze obrazuje ile mam na głowie. Niestety z samych zasilaczy nie da się wyżyć :/

Co do mnie, nie mam fakultetów z fizyki. Jestem za to mgr inż. Elektrykiem, a po studiach dostałem propozycję doktoratu i prowadzenia ciekawego projektu :) Odrzuciłem, bo na polibudzie wciąż głęboka komuna i żenujące wynagrodzenie. W przemyśle niewiele lepiej - trudno o dobrze płatne stanowisko w kraju taniej siły roboczej, który nie tworzy, a jedynie wytwarza na rzecz zachodnich korporacji. Chyba tylko w tak chorym kraju jak Polska inż. od rana rozmawia z ludźmi od Chin po USA i pracuje z projektami największych światowych producentów, a po godzinach musi sobie dorabiać przerabiając zasilacze.

Czasem wolałbym mieć 3 fakultety z fizyki. Chyba czułbym, że jestem sobie bardziej winien wybierając nieadekwatne wykształcenie do rynku pracy. Teraz mogę się winić głównie za to, że wciąż nie przekroczyłem granicy szukając normalności...

Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 30 kwietnia 2013
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedam zasilacze do koparek - wysoka sprawność Platinum, Gold

Postautor: Baki » wtorek, 4 maja 2021, 23:06

Najwyższy czas wrzucić bardziej aktualne zdjęcia. Wymagania klientów nieco się zmieniły, więc aktualnie zasilacze są dużo bardziej rozbudowane.

Zasilacz do obsługi 2 płyt głównych:
Obrazek

Przykładowe rozwiązania zasilaczy w konfiguracji 24 x 6+2pin + 12 x 6pin:
Obrazek

Taka ilość przewodów, wymusiła na mnie inne podejście do wyprowadzenia mocy z zasilacza. Postanowiłem Wlutować grube przewody w sam zasilacz, a następnie zaprasować końcówki oczkowe i skręcić to razem mosiężnymi śrubami. Wszystko zrobione z najwyższą starannością i dbałością o wysoką jakość. Dodatkowo takie rozwiązanie tworzy zasilacz modyfikowalnym. Wystarczy zdjąć izolację, rozkręcić złącze, dołożyć/zmienić wiązkę przewodów i ponownie zaizolować.
Obrazek
Obrazek

Ze względu na głośność zasilaczy, opracowałem własny moduł do regulacji prędkości obrotowej wentylatorów w zależności od temperatury zasilacza. Pozwala to nie tylko wyciszyć zestaw, ale również ograniczyć pobór mocy nawet o 37W(zależne od obciążenia i temp. otoczenia).
Obrazek

Oczywiście nie zajmuje się tylko jednym modelem zasilaczy, ale przedstawiam najpopularniejsze. Ten jest niezwykle mały i niewyobrażalnie mocny jak na swoje gabaryty - 1200W
Obrazek

Wszystko przy zachowaniu najwyższej jakości. Komentarze klientów mówią same za siebie :)
Zapraszam do współpracy.

Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 30 kwietnia 2013
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedam zasilacze do koparek - wysoka sprawność Platinum, Gold

Postautor: Baki » poniedziałek, 4 października 2021, 23:25

Oferta wciąż aktualna, zachęcam do składania zapytań :)

Wróć do „Sprzedam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości