Wybryki Pana Shadowa

Regulamin forum
1. Pomówienia i groźby zakazane !!!
Weteran
Posty: 1501
Rejestracja: 5 maja 2013
Reputacja: 1229
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: miluu » sobota, 19 października 2019, 17:31

@Wymazywanie
ale robi to w sposób jawny, uczciwy, takie ma zdanie i tyle. Przecież nikogo nie zmusza aby się z nim zgadzał. Wolę takich "lobbystów" niż tych, którzy lobbują w sposób niejawny, udając obiektywizm.
No obraża, obraża, mnie też zjebał nie raz i co z tego, po prostu ma niski próg wejścia na tryb bluzgania, ja mam za to wysoki obrażania się, mnie to jakoś specjalnie nie przeszkadza, czasami wręcz bawi. To nie jest wystarczający powód, żeby go banować moim zdaniem.
Ja też nie podzielam jego zdania, co jest prawdziwym bitcoinem, zresztą wali mnie to, co nim jest, nie ma to znaczenia, bo ludzie nie zachowują się racjonalnie, tylko stadnie w tej kwestii.
Ostatnio zmieniony sobota, 19 października 2019, 17:40 przez miluu, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: nariensi » sobota, 19 października 2019, 17:33

Wymazywanie pisze: sobota, 19 października 2019, 17:28Czyli akceptujesz mowę nienawiści w kierunku tych, którzy uważają, że Bitcoin to po prostu Bitcoin (tak jak 2+2=4) a nie żaden upadły fork powstały i funkcjonujący z pogwałceniem zasad Bitcoina opisanej na samym początku tego projektu. Brawo.
Nie o to mi chodzi. Kurczę, wiedziałam, że włożę kij w mrowisko! ;)
Ja się akurat nie zgadzam ze zdaniem Cienia w kwestii tego co jest prawdziwym bitcoinem.
Może później się wysłowię konkretniej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: Wymazywanie » sobota, 19 października 2019, 17:41

@miluu @nariensi OK, w porządku. Ja po prostu nie trawię fanatyzmu połączonego z wysyłaniem do piekła każdego, kto z fanatykiem się nie zgadza, bo sami wiecie, że to prowadzi raczej do niczego. Wchodząc na forum Bitcoina od 2-4 lat będąc sympatykiem BTC można być pewnym, że wchodząc z dyskusje z Shadowem zostanie się łatwo obrażanym. Na takie coś mówię NIE. Rozumiem, że wiele osób (w tym ja) nieraz przegnie i się wyzwie w gorącej dyskusji od debili, ale u niego to jest posunięte znacznie dalej. To jest chore antybitcoiniarstwo, to jest forma faszyzmu antybitcoinowego! :| ;)

Dodano po 56 sekundach:
...Także Adolfów mamy na forum dwóch, jeden z nicka, drugi z... ..."charyzmy". :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: nariensi » sobota, 19 października 2019, 17:51

@Wymazywanie Styl Cienia pozostawia wiele do życzenia, mnie akurat tak jego zachowanie nie dotyka, bo nie wchodzę z nim w polemikę, zresztą zdecydowanie wolę się przyglądać z boku dyskusjom jako sympatyk BTC, ale jednak laik w temacie. Gdyby nie Shadow, to zapewne nie wiedziałabym jak silne są siły za BCH i jakich te siły używają argumentów :mrgreen: Z braku czasu o rozwoju i kontrowersjach wokół bitcoina czytam w ostatnim roku, a może i dwóch, głównie na tym forum, więc bardzo przepraszam, ale Wasze stracone nerwy służą mi za źródło informacji :lol:

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: redbog » sobota, 19 października 2019, 18:11

miluu pisze: sobota, 19 października 2019, 17:31ale robi to w sposób jawny, uczciwy, takie ma zdanie i tyle. Przecież nikogo nie zmusza aby się z nim zgadzał. Wolę takich "lobbystów" niż tych, którzy lobbują w sposób niejawny, udając obiektywizm.
Nie robi tego w sposób uczciwy bo manipuluje informacjami w taki sposób żeby znaleźć slaby punkt bitcoina(prawdziwy lub falszywy) maksymalnie go wyostrzyć i uwidocznić(przez ciągle zakładanie nowych tematów z rzekomo przelewowymi informacjami) oraz zestawia to wszystko w porównaniu do bcasha który rzekomo te wszystkie problemy rozwiązuje.

Straszył ludzi ze segwit bitcoina rozwali i sugerował ze bch będzie bezpieczną przystanią.
Tak samo straszył flippeningiem miedzy bitcoinem a bch i wiele rożnych szkodliwych kłamstw nawymyślał i próbował przekazać dla maksymalnie najszerszego grona odbiorców.

Na doświadczonych użytkowników bitcoina raczej jego manipulacje nie będą miały oddziaływania i nie podejmą na ich podstawie jakiś głupich decyzji które mogły by być tez szkodliwe finansowo dla nich.

Natomiast nowy/niedoświadczony użytkownik czytając ze segwit doprowadzi do rozwalenia bitcoina albo ze zaraz nastąpi flippening i bitcoin zniknie do tego widząc ze pisze to ktoś od dawna zarejestrowany i z niebieskim nikiem który sugeruje ze ma się do czynienia z kimś ważnym i poważnym na forum może podjąć decyzje na podstawie tych wypisywanych przez niego bredni.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: janku66 » sobota, 19 października 2019, 18:53

Nie wyobrażam sobie aby na forum dotyczącym kryptowalut poszedł ban na Shadowa.

Prawda, Shadow jest fanatyczny, bo nie zmienia zdania, ani nie zmienia tematu.
Jednakże wypowiada się w różnych aspektach dotyczących również innych projektów. Często padają do niego pytania dotyczące różnych krypto, wypowiada się o rozwiązaniach stosowanych przez deweloperów, technologii.

To, że jak to @miluu idealnie nazwał
miluu pisze: sobota, 19 października 2019, 17:31po prostu ma niski próg wejścia na tryb bluzgania
nie znaczy, że chcielibyśmy pozbyć się jego wiedzy i doświadczenia z krypto.

Na polibudzie mieliśmy kiedyś profesora, wiecznie był na bombie, każdy o tym wiedział łącznie z władzami uczelni. Nikt go jednak nie tykał, bo był genialny w tym co robi i miał uznanie w świecie programowania sterowników PLC. Gdyby go polibuda wywaliła, to straciłaby w oczach innych uczelni technicznych.

Shadow nie łamie regulaminu forum, a wyzwiska padają często między różnymi użytkownikami.
Tylko jemu to łatwiej przychodzi niż np Tobie, bo u Ciebie @Wymazywanie ktoś musi sobie bardziej zapracować, a gdy już sobie zapracuje, to również nie przebierasz w słowach.

Do tego ilu mamy tutaj ludzi będących dla ideologii krypto? A przecież to była podstawa powstania Bitcoina. Nie spekulacja, a właśnie dla niej jest tutaj 99% osób.

Jestem przeciw banowi, nie wracam już do tematu.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: redbog » sobota, 19 października 2019, 19:42

vjankuv pisze: sobota, 19 października 2019, 18:53Prawda, Shadow jest fanatyczny, bo nie zmienia zdania, ani nie zmienia tematu.
Moze ty nie znasz go z wcześniejszych lat pisząc ze nie zmienia zdania. On przeszedł drogę z totalnego fanatyka bitcoina do totalnego i bezkompromisowego antybitcoinowca atakującego bitcoina w każdy możliwy i mało etyczny sposób. Zmiana zdania to mało powiedziane żeby ten przypadek opisać.

Oczywiście on tej swojej przemiany nie opisał nigdy w ten sposób ze kiedyś uważałem inaczej teraz uważam tak tylko pisze dalej swoje wywody nie odnosząc się do swoich wcześniejszych fanatycznych wizji dla tego może ciężko wychwycić ze zmienił zdanie i wielokrotnie się mylił, a od czasów bcasha to praktycznie zawsze się myli.
vjankuv pisze: sobota, 19 października 2019, 18:53Nie wyobrażam sobie aby na forum dotyczącym kryptowalut poszedł ban na Shadowa.
Ja nawet bym wyobrażał bana dla samego Satoshiego gdyby zaczął się zachowywać się w taki sposób. To ze ktoś ma jakieś zasługi albo ze jest od dawna i ma niebieski nik to nie upoważnia go nic do takiego zachowania i ja bym potraktował go na takich samych zasadach jak i kogoś kto wczoraj się zarejestrował.

Jedynym argumentem dla którego chce żeby Shadow tutaj był to żeby zobaczyć jaką narracje przyjmie i jak przedstawi swój światopogląd po ostatecznym padnięciu bcasha. Jestem po prostu ciekawy co wymyśli wtedy.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: adiqq » sobota, 19 października 2019, 19:56

Wymazywanie pisze: sobota, 19 października 2019, 17:41Wchodząc na forum Bitcoina od 2-4 lat będąc sympatykiem BTC można być pewnym, że wchodząc z dyskusje z Shadowem zostanie się łatwo obrażanym.

Dokładnie tak było w moim przypadku. Nie ja wszedłem z nim w dyskusję, tylko on ze mną. Ale mu wybaczyłem ;)
Przypomniało mi się przy okazji takie sformułowanie: "Wybaczam swoim wrogom, ale nigdy nie zapominam ich imion" ;)
Tak jak napisałem wcześniej, dostałem niczym nieuzasadniony OPR, ale potem jak doszliśmy do tego, że jednak miałem rację, to chyba nawet mi dał plusa :P
Nie zgadzam się z nim fundamentalnie, ale to nie jest dla mnie powód, żeby kogoś banować. Ban za zachowanie...hmmm, też mi się jakoś nie widzi...gdyby została przekroczona ta cienka czerwona linia...być może tak, ale póki co, chyba nie została przekroczona (IMHO)

Dodano po 4 minutach 6 sekundach:
vjankuv pisze: sobota, 19 października 2019, 18:53Natomiast nowy/niedoświadczony użytkownik czytając ze segwit doprowadzi do rozwalenia bitcoina albo ze zaraz nastąpi flippening i bitcoin zniknie do tego widząc ze pisze to ktoś od dawna zarejestrowany i z niebieskim nikiem który sugeruje ze ma się do czynienia z kimś ważnym i poważnym na forum może podjąć decyzje na podstawie tych wypisywanych przez niego bredni.

To inna kwestia trochę...ja uważam, że jak nowy użytkownik, nawet przeczyta takie info od, nazwijmy go "guru" a w żaden sposób tego nie zweryfikuje, to .........

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: janku66 » sobota, 19 października 2019, 21:05

redbog pisze: sobota, 19 października 2019, 19:42Moze ty nie znasz go z wcześniejszych lat pisząc ze nie zmienia zdania

Zmienia, jak są ku temu argumenty, to prawda.

Dodano po 31 sekundach:
redbog pisze: sobota, 19 października 2019, 19:42Ja nawet bym wyobrażał bana dla samego Satoshiego gdyby zaczął się zachowywać się w taki sposób

Ty tak, jak nie.

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
redbog pisze: sobota, 19 października 2019, 19:42Jedynym argumentem dla którego chce żeby Shadow tutaj był to żeby zobaczyć jaką narracje przyjmie i jak przedstawi swój światopogląd po ostatecznym padnięciu bcasha.

Ale jaką ma narrację przyjąć?
Co może zdziałać Shadow w kwestii powodzenia projektu?
Upadnie, czy nie upadnie, nie ma wpływu na to czy Bitcoin Cash jest technologicznie lepszy niż Bitcoin i pożal się boże LN.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: redbog » sobota, 19 października 2019, 22:00

vjankuv pisze: sobota, 19 października 2019, 21:05 Upadnie, czy nie upadnie, nie ma wpływu na to czy Bitcoin Cash jest technologicznie lepszy niż Bitcoin i pożal się boże LN.
Przyjmując twoja argumentacje ze bch jest lepszy technologicznie (choć ja tak nie uważam).
Co z tego ze coś jest lepsze w jakimś aspekcie od bitcoina skoro upadnie? To będzie dowodziło ze w ujęciu całościowym i tak nie był nic warty. Posługując się taką retoryką to znajdę jakieś wybiórcze plusy i wyższość visy czy paypal nad bitcoinem ale co z tego jak ich fundament kuleje.

Jeśli na bitcoina spojrzy się w ujęciu całościowym to nie ma sobie równych bo ma silny fundament. Ciągle trwanie bitcoina to podstawa wszystko inne jest drugorzędne i nawet jeśli coś jest w jakimś aspekcie lepsze od btc to nic to nie zmienia bo to są drugorzędne sprawy.

Dodano po 6 minutach 20 sekundach:
vjankuv pisze: sobota, 19 października 2019, 21:05

Dodano po 31 sekundach:
redbog pisze: sobota, 19 października 2019, 19:42Ja nawet bym wyobrażał bana dla samego Satoshiego gdyby zaczął się zachowywać się w taki sposób

Ty tak, jak nie.

Uważasz ze jeśli ktoś coś wcześniej osiągnął lub ma niebieski nik to może wszystko i zasługuje na ulgowe traktowanie? Mógłby pluć na ciebie a ty byś udawał ze ciepły deszcz pada?

Dodano po 15 minutach 39 sekundach:
vjankuv pisze: sobota, 19 października 2019, 21:05
redbog pisze: sobota, 19 października 2019, 19:42Moze ty nie znasz go z wcześniejszych lat pisząc ze nie zmienia zdania

Zmienia, jak są ku temu argumenty, to prawda.
Tylko ze wcześniej w swojej fanatycznej nieomylności był tak słępy i nie pozostawił sobie praktycznie pola na zmianę zdania. Historia bitcoina potoczyła się inaczej niż on sobie w swojej wizji wymarzył.

Teraz za czasów bch znowu powtarza ten sam schemat myślowy co kiedyś w czasie fanatyzmu btc. Znowu wszystko wie najlepiej bitcoin to dla niego bch i nie pozostawia sobie przestrzeni na zmianę zdania.

Dlatego mnie ciekawi jak z tego wybrnie po upadku bch. Moze postawi u siebie forka btc i będzie twierdził ze od teraz to jest ten jedyny prawdziwy bitcoin.,,

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: janku66 » sobota, 19 października 2019, 22:53

redbog pisze: sobota, 19 października 2019, 22:00Uważasz ze jeśli ktoś coś wcześniej osiągnął lub ma niebieski nik to może wszystko i zasługuje na ulgowe traktowanie? Mógłby pluć na ciebie a ty byś udawał ze ciepły deszcz pada?

Każdy może rzucać mięsem w moim kierunku. Natomiast w moim przypadku napotkałoby to opór i bym sobie na to nie pozwolił. Nawet jakbym przegrał debatę i został w niej sponiewierany, to bym się jak panienka nie obrażał i nie leciał do papy ze skargami i prosił aby kogoś zbanować.
Dodatkowo jak ja nie chcę dostać po pysku od grupki kibiców, to omijam ich szerokim łukiem. Nie wchodzę im w drogę to i oni mnie zostawią w spokoju.

Było tu kilku takich jak Hegemon, który chyba teraz lata po forum z drugim kontem. Debaty trwały między nim a Shadowem długo, nawet wysłał mu tipa w BCH. Dopiero później Shadow zaczął krucjatę. Nie wszedł więc w pierwszy jego post z buta, a potrzebowali czasu aby się na sobie poznać i zacząć dyskusję niższego poziomu trochę jak w piaskownicy. Więc niektórzy sobie po prostu sami zapracowują na takie traktowanie.
redbog pisze: sobota, 19 października 2019, 22:00Historia bitcoina potoczyła się inaczej niż on sobie w swojej wizji wymarzył.

Czyżby?
A co to? Historia Bitcoina już została napisana i właśnie dobiegliśmy na metę?
redbog pisze: sobota, 19 października 2019, 22:00Teraz za czasów bch znowu powtarza ten sam schemat myślowy co kiedyś w czasie fanatyzmu btc. Znowu wszystko wie najlepiej bitcoin to dla niego bch i nie pozostawia sobie przestrzeni na zmianę zdania.

Gdzie Ty i wielu innych byliście jak Bitcoin dopiero się materializował? Shadow żył już Bitcoinem i jego ideologią w czasie gdy większość użytkowników tego forum w ogóle o nim nie słyszała.
Czemu dopiero po kilku bańkach do wielu dotarło co to jest Bitcoin i czemu nagle stali się ekspertami w dziedzinie krypto pozwalając sobie banować osoby z początków tego wszystkiego?
Nie przeszliście przez zmiany, nie przeżyliście tego wszystkiego na własnej skórze.
Porównanie wydaje mi się trochę zbyt górnolotne, ale lepszego nie mam pod ręką. Trochę tak jak ocenianie powstańców z Powstania Warszawskiego, z perspektywy pokolenia X i Y. Teraz łatwo się wymądrzać, ale wtedy były inne czasy.
Shadow również przez te lata wyklepał pewnie tysiące słów w internecie, spędził tysiące godzin na dyskusjach o bitcoinie i promowaniu go gdzie tylko się da. Ma pełne prawo do posiadania swojego zdania na temat tego czym krypto być powinno i jeżyć się jak widzi innych, którzy są w momencie krypto, który już on dawno ma za sobą.

Żeby nie było, że ja jestem adwokatem konkretnej osoby. W tym poście za Shadowa można podstawić kilku innych weteranów tego forum i podtrzymam swoje zdanie niezależnie od tego czy się z tą osobą zgadzam czy nie w kwestiach ideologicznych czy w kwestiach krypto.
redbog pisze: sobota, 19 października 2019, 22:00Dlatego mnie ciekawi jak z tego wybrnie po upadku bch

Mnie mało to ciekawi i mam w nosie to, że mogę powiedzieć "a nie mówiłem".
Tak samo mam gdzieś satysfakcję z ewentualnej porażki zwolenników BSV czy LSK.
Jakim trzeba być człowiekiem aby z tego czerpać radość...
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: redbog » niedziela, 20 października 2019, 01:37

vjankuv pisze: sobota, 19 października 2019, 22:53Mnie mało to ciekawi i mam w nosie to, że mogę powiedzieć "a nie mówiłem".
Tak samo mam gdzieś satysfakcję z ewentualnej porażki zwolenników BSV czy LSK.
Jakim trzeba być człowiekiem aby z tego czerpać radość...
Jest różnica miedzy zwolennikiem a nachalnym propagandzistą rozsiewającym w każdym temacie niezwiązanym z bch fałszywie pozytywne informacje na jego temat w połączeniu z wizją ze bitcoin upadnie. Zakładał wiele nowych tematów w których straszył ludzi ze bitcoina rozwali segwit albo zniknie bo nastąpi flippening...

Do tego rozwala/rozwadnia celowo ważny watek o LN do tego stopnia ze zrobił się tam taki śmietnik ze trzeba było zakładać nowy analogiczny watek. Nawet ten nowy watek było ciężko założyć bo z pierwszego podejścia już na samym wstępie go rozwalił dopiero z drugiego podejścia się jakoś udało chociaz dalej coś tam i tak próbuje.

Żaden zwolennik liska nie posunął się do takiej dezinformacji i ataku wymierzonego w bitcoina dla tego to jest normalny zwolennik i nic do takich osób nie mam, natomiast gdy ktoś rozsiewa masowo dezinformacje w celu promowania swojego alta to reaguje.

Będę się cieszył z zwycięstwa bitcoina ze dal rade odeprzeć ten atak dezinformacyjny i ostatecznie wygrał.
vjankuv pisze: sobota, 19 października 2019, 22:53Czemu dopiero po kilku bańkach do wielu dotarło co to jest Bitcoin i czemu nagle stali się ekspertami w dziedzinie krypto pozwalając sobie banować osoby z początków tego wszystkiego?
Przecież nikt nie chce go banować za to ze był od zawsze przy bitcoinie tylko za zachowanie. Tak samo za zachowanie powinno się karać kogoś zarejestrowanego wczoraj jak i będącego od zawsze. Chyba ze ty wyznajesz zasadę ze im wcześniej byleś z bitcoinem tym na więcej możesz sobie pozwalać.
vjankuv pisze: sobota, 19 października 2019, 22:53Żeby nie było, że ja jestem adwokatem konkretnej osoby. W tym poście za Shadowa można podstawić kilku innych weteranów tego forum i podtrzymam swoje zdanie niezależnie od tego czy się z tą osobą zgadzam czy nie w kwestiach ideologicznych czy w kwestiach krypto.
Zauważ ze inni weterani jakoś umieją się zachowywać. Nikt nie ma pretensji do Shadowa o poglądy tylko o zachowanie. Agresywne ataki personalne, nachalna dezinformacja o bitcoinie i promocja bch(w tematach z nim niezwiązanych), rozwadnianie/rozwalanie ważnych wątków.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: benq » niedziela, 20 października 2019, 06:54

W zasadzie @vjankuv wyczerpał temat.
Od siebie dodam tylko, że nie wiem ilu z Was miało bardziej lub mniej osobisty kontakt z shadowem, ale za tym ostrym językiem i wielkim ego kryje się naprawdę w porządku gość, na którego pomoc można liczyć.

Czy jest bardzo impulsywny? Tak.
Czy zdarza mu się przesadzać z bluzgami i atakami na kogoś? Owszem.
Czy czasem zakłada tematy, które jak redbog zauważył, nie do końca się sprawdzają i negatywnie przedstawiają btc? Również tak, choć kilkukrotnie zdarzało mu się to prostować i za to przepraszać, tego już nie zauważacie.
Czy jest tu na forum więcej niż 10 osób, których wkład w btc jest większy niż Shadowa? Nie sądzę.
Co zrobić z postami, w których jest ewidentna przeginka, bluzgi etc? Przecież od tego właśnie jest moderacja.
Co jeśli nie zgadzasz się z minusami, które Shadow komuś wystawi? Większość pomarańczowych ma taką samą siłę głosu jak niebiescy, we dwóch możecie zamienić -20 wystawione przez Shadowa na +20.

Ja osobiście cenię ludzi, którzy wprost mówią to, co myślą. Bez podchodów, eufemizmów.

Przecież to właśnie o nim powstał żart:
Rozmowa kwalifikacyjna.
Rekruter pyta: „Jakie są Pana słabe strony?”
„Jestem szczery.”
„Myślę, że to zaleta, a nie wada.”
„Gówno mnie obchodzi co Pan myśli.”
;)

Nie wiem czy osoby z krucjatą w celu zbanowania Shadowa zauważyły, ale kilka stron wcześniej wypowiedział się admin. Obiecał przyjrzenie się systemowi reputacji, a nie wyrzucenie Shadowa z forum, to w zasadzie powinno zakończyć dyskusję.

P.S.
Na tym forum są osoby, które znacznie bardziej zasługują na bana, bo robią syf i kompletnie nic pozytywnego nie wnoszą swoją osobą, mimo to nikt nie nawołuje do ekskomuniki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: janku66 » niedziela, 20 października 2019, 08:51

@redbog
Nie będę się powtarzać, na wszystko odpowiedziałem wcześniej.

Niech ludzie nauczą się korzystać z forum, a moderatorzy zaczną robić co do nich należy.
Każdy może zgłosić post, który wg niego jest za ostry (sam nawet jakieś posty zgłaszałem), a moderatorzy powinni je usuwać a autora karać niezależnie od tego jaki ma kolor i staż.
Nie są do tego potrzebne osobne wątki i debaty o usuwaniu kogoś z forum.
Takie tematy sie pojawiają jak użytkownicy nie potrafią korzystać z danych im funkcji, a moderatorzy śpią lub nie znają się na tym co mają robić.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 20 października 2019, 13:09

@benq @vjankuv

1. Przecież temat nie jest o banie dla Shadowa. :) Czytacie ze zrozumieniem?

2. To, że wiele osób zaawansowanych w wiedzy o tym rynku nie zostanie zmylona przez manipulanta i dezinformatora Shadowa to racja, ale jest dużo osób bez tej wiedzy, nowych, uczących się, którzy jeśli trafiają na posty Shadowa mają robione szambo z mózgu dowiadując się, że BTC upada, że BTC to zdrajcy, że BTC to zło, że SW nie działa, że LN nie działa, że BCH to Bitcoin, że nastąpi flippening cen i pozycji forka i BTC itp. mnóstwo kompletnie nieprawdziwych informacji.

Oczywiście wszystko w sosie "jaki ja jestem mądry, jak ja zawsze mam racje, jak ja przewiduję wydarzenia zanim nastąpią i zawsze się sprawdza" (imo narcystyczne zaburzenia osobowości, temat dla dobrego lekarza, bo jak nieleczone nigdy to ciężko, by z tego wyszedł Pan Nieomylny Narcyzek mylący się tak naprawdę w 100% odnośnie BTC od kilku lat...).

Shadow to nie tylko konkretny gościu z charakterkiem i własnym zdaniem. Shadow to kłamca i manipulant, który wymyślił sobie swoją wizję Bitcoina a potem promował przesadnie każde możliwe inne rozwiązania (klienty, forki) nawet jak upadały a robił to dosłownie w sposób faszystowski, totalny, agresywny, nienawistny.

To, co robi, jest niegroźne dla kumatych, ale bardzo groźne dla nowych. Ilość tłumaczonych przez niego i wrzucanych tu 1:1 durnych materiałów z reddita, opartych na FUDzie i nienawiści do BTC oraz iluzji w stosunku do forka BCH jest naprawdę duża.

Temat nie jest o banie dla niego, @Bitmar już dawno pisał, że, parafrazując, może on wszystko i go nie zbanują. Czemu? Może admin się go boi, nie wiem.

Kończąc temat, brawo dla @rav3n_pl za pisanie otwarcie, że by go zbanował. Jest za co. Samo obrażanie ludzi to nic, ale manipulacja i agresywne wciskanie głupot o BCH w pełni zasługuje na ban. Chichot losu, że takie działanie NIC nie dają, a sama próba oszustwa czyli BCH wpuszcza oszusta i sami siebie dzielą... Nuff said. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: amneziahaze » niedziela, 20 października 2019, 13:22

Wymazywanie pisze: niedziela, 20 października 2019, 13:092. To, że wiele osób zaawansowanych w wiedzy o tym rynku nie zostanie zmylona przez manipulanta i dezinformatora Shadowa to racja, ale jest dużo osób bez tej wiedzy, nowych, uczących się, którzy jeśli trafiają na posty Shadowa mają robione szambo z mózgu dowiadując się, że BTC upada, że BTC to zdrajcy, że BTC to zło, że SW nie działa, że LN nie działa, że BCH to Bitcoin, że nastąpi flippening cen i pozycji forka i BTC itp. mnóstwo kompletnie nieprawdziwych informacji.
Chcesz napisać, że sieć BTC się nie zablokuje ponownie przy większych obciążeniach?

Ja rozumiem atencjanuszy czy improwizatorów i ich żałosną retorykę, ale to był realny problem tej sieci w 2017, jeszcze zanim fejki nie opanowały tego środowiska, ludzie masowo rezygnowali z Bitcoina, m.in. z tego powodu powstał ten fork.
Ostatnio zmieniony niedziela, 20 października 2019, 13:29 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 20 października 2019, 13:29

vjankuv pisze: sobota, 19 października 2019, 22:53Gdzie Ty i wielu innych byliście jak Bitcoin dopiero się materializował? Shadow żył już Bitcoinem i jego ideologią w czasie gdy większość użytkowników tego forum w ogóle o nim nie słyszała.
Czemu dopiero po kilku bańkach do wielu dotarło co to jest Bitcoin i czemu nagle stali się ekspertami w dziedzinie krypto pozwalając sobie banować osoby z początków tego wszystkiego?
No to żeś się teraz popisał "argumentem", naprawdę... :lol:

Coraz bardziej mam wrażenie, że jest tendencja wśród użytkowników ostatniej fali na forum (czyli 2017), że chcą być w porządku ze wszystkim, którzy byli tu przed nimi i wiele dla forum zrobili. To dobre i kulturalne. Ale nie można rozlewać tego na bezgraniczne przyzwolenie na wszystko. Odnośnie Shadowa nie rozumiem jak jego staż w BTC może usprawiedliwiać manipulowanie i krucjatę nienawiści i kłamstw nt BTC. Spójrzcie raczej z perspektywy nowej osoby na forum, która bardzo łatwo może zostać zmanipulowana czytając jego brednie. Takich działań nic nie usprawiedliwia. A poprzednio zdobyty zasłużony szacunek w społeczności można zawsze stracić. W moich oczach już stracił go dawno....
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: janku66 » niedziela, 20 października 2019, 13:51

Wymazywanie pisze: niedziela, 20 października 2019, 13:29Ale nie można rozlewać tego na bezgraniczne przyzwolenie na wszystko.

Jakie przyzwolenie?
Napisałem przecież, że jest coś takiego jak przycisk "zgłoś post" i mamy tutaj moderatorów, którzy powinni reagować. Co z tego nie rozumiesz?
Jak są wyzwiska i dyskusja zeszła na poziom jak pod blokowiskiem, to są narzędzia aby to przerwać.
Reakcje powinny być na konkretne przypadki i te konkretne przypadki nie powinny wpływać na całokształt wkładu danej osoby.
Tak jakby na podstawie kilku Twoich postów, przepełnionych bluzgami ocenił cały Twój wkład w te forum.
Wymazywanie pisze: niedziela, 20 października 2019, 13:29Spójrzcie raczej z perspektywy nowej osoby na forum, która bardzo łatwo może zostać zmanipulowana czytając jego brednie

Zawsze jest druga strona dyskusji.
Jak w polityce, gdzie słuchasz jednej i drugiej strony, a na końcu wybierasz tę, która najlepiej do kogoś przemawia.

@Wymazywanie
Czy shadow był od zawsze taki sam?
Czy dobrze byłoby dla tego forum aby lata temu już ktoś wpadł na pomysł zbanowania Shadowa ze względu na jego zachowanie?
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 302
Rejestracja: 20 maja 2018
Reputacja: 102
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@Hegemon1995

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: randomowy świeżak » niedziela, 20 października 2019, 13:52

Wymazywanie pisze: niedziela, 20 października 2019, 13:092. To, że wiele osób zaawansowanych w wiedzy o tym rynku nie zostanie zmylona przez manipulanta i dezinformatora Shadowa to racja, ale jest dużo osób bez tej wiedzy, nowych, uczących się, którzy jeśli trafiają na posty Shadowa mają robione szambo z mózgu dowiadując się, że BTC upada, że BTC to zdrajcy, że BTC to zło, że SW nie działa, że LN nie działa, że BCH to Bitcoin, że nastąpi flippening cen i pozycji forka i BTC itp. mnóstwo kompletnie nieprawdziwych informacji.
Ta dyskusja nie ma sensu, tu nie chodzi o argumenty a o przekonania i wierzenia. Mówienie im że taka argumentacja nie ma sensu jest jak mówienie murzynom w afryce że składanie ofiar z ludzi nie sprowadzi deszczu. Ty im podajesz na tacy swoja wiedzę a oni Ci wykażą że przecież po tym jak zabili człowieka deszcz spadł więc jesteś w błędzie.

Rozmawiając z nimi nadajesz im niezasłużonej powagi. Gdyby płasko-ziemców nie zapraszali do telewizji i nie poruszano ich tematu publicznie nie zyskali by tylu zwolenników.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3268
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Wybryki Pana Shadowa

Postautor: akos » niedziela, 20 października 2019, 13:53

@Wymazywanie

Również nie rozumiem tego kultu stażu, zwłaszcza w krypto. Ktoś znający się na kryptografii oraz C/C++ po paru miesiącach będzie wiedział więcej niż EA bez takich podstaw.

Co do całej reszty, szkoda mi czasu na wchodzenie w środek shit cyklonu, tak sobie tylko czytam :D Zauważ tylko jedną rzecz, że jak ktoś zbyt często dostaje napadów agresji a natężenie jego bzdurnych prognoz jest zbyt wysokie, to właściwie sam się neutralizuje robiąc z siebie pociesznego clowna, którego obelgi bardziej bawią niż oburzają. I to jest chyba jakiś pozytywny efekt uboczny całej tej dramy ;)

Wróć do „Księga skarg i zażaleń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości