Banowanie za pomocą punktacji.

Regulamin forum
1. Pomówienia i groźby zakazane !!!
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 26 marca 2018, 15:12

amneziahaze pisze: To da się jakoś policzyć? No właśnie zastanawia mnie ta chwiejność, że raz tak, raz nie tak, nie rozumiem tego. Tzn. rozumiem i nie rozumiem, raczej traktuję ludzi po całokształcie, a nie jak roboty 1-prawda 0-fałsz albo odwrotnie. Jak wstawiałem wykresy i podniecałem się AT to było wszystko wporzo, i oceny od Wymazywanie za całokształt i wkład na forum itd. po wyleczeniu się z AT i wskaźników, byleby nie mącić ludziom w głowach, uznałem samemu, że mój wkład jest zerowy, dlatego lepiej się po prostu nawalić.
No jak to? Policzyłeś minusy ode mnie a plusów już nie wiesz jak? Normalnie - wchodzisz w zakładkę "Szczegóły reputacji i napiwków" i przewijasz 41 kartek swoich ocen i możesz liczyć. Fajnie jakby było napisane kto komu ile właśnie w opcjach, bez liczenia chałupniczego.

Ocenia się posty przecież nie osoby. Minusy muszą mieć uzasadnienie opisane słownie. Na nim warto się skupiać, nie na traktowaniu tego jako atak czy "nie lubię cię". Ja tak robię i tak z 90% z 203 minusów jakie dostałem uważam że słusznie dostałem i nie dyskutowałem z tym. Osobę można ocenić poprzez "oceń użytkownika" chyba raz na tydzień ale raczej mało kto tego używa. To znak, że ludzie lubią oceniać posty a nie wystawiać sobie laurki. Kilka razy tego użyłem dla osób które stale dawały wartościowe mi rzeczy, Tobie też kiedyś.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: amneziahaze » wtorek, 27 marca 2018, 07:44


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 17 stycznia 2019, 19:27

Wymazywanie pisze: poniedziałek, 26 marca 2018, 15:12Ocenia się posty przecież nie osoby. Minusy muszą mieć uzasadnienie opisane słownie. Na nim warto się skupiać, nie na traktowaniu tego jako atak czy "nie lubię cię"
No widzisz, tak mądre słowa a niektórzy mają z tym masakryczny ból pewnego narządu, np @szlagaag , którego oceniłem negatywnie za jego wróżenie z fusów co jak wszyscy wiemy nie sprawdziło się. Jak widać duma została urażona i musiał polecieć rewanż :D :

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: Harmony » sobota, 19 stycznia 2019, 14:42

Mam kłopot z pewnym osobnikiem @SidLeniwiec .
Człowiek ten ma ewidentnie jakiś wielki problem ze sobą, bo łazi wszędzie za mną i wklepuje mi minusy całkowicie bezpodstawnie.
Zaczęło się od tego, jak ludzie zaczęli pisać w temacie Lisk, że pora na wpłacenie pieniędzy, gdy ostatnim razem zaczęły się spadki.
Jegomość zasugerował (co jest w cytacie na samym dole obrazka), żeby ludzie nie robili z innych idiotów, bo chodzi im tylko o nowy kapitał na BB, aby upłynnić nagrody z głosowań delegatów. Pomijając już fakt, że nie każdy gra tylko na BB, jegomość odleciał na kosmos z tym ostatnim stwierdzeniem, bo nagrody od delegatów to miesięcznie jakieś 0.5 do 1% (przy czym ta górna granica jak ktoś ma baaaardzo dużo na portfelu). Tak więc teoria ta jest delikatnie mówiąc abstrakcyjnie śmieszna. W moim przypadku miesięcznie od delegatów dostanę równowartość niecałych 50zł i gra taką kwotą jest nieopłacalna, bo to nie jest majątek. Nawet jak ktoś z większym portfelem zarobi 1000zł miesięcznie, to jest nadal tylko 200 LSK i 0.001% dziennego wolumenu Liska. Rynek mimo, że jest w miare płytki, to takie wartości są jak kropla łez w porównaniu do całego oceanu. Nie ośmieszajmy się. Oceniłem więc waćpana na -5 pkt i zdegradowałem ten post, by miał równą reputację 0. Zaraz potem rozpoczął się jego atak w moim kierunku i codzienne negatywne ocenianie moich postów.

Postanowiłem więc, że nie ma takiego oceniania i jeśli ktoś nie potrafi używać punktów reputacyjnych, to nie będzie miał możliwość wystawiania w nieskończoność minusów i zajechałem mu dwa razy po -20 punktów. Waćpan poskarżył się do @Bitmar, admin zdjął moje minusy na nim, a waćpan zaczął znowu swoje ataki w moją stronę i znów codziennie rozdaje mi BEZPODSTAWNE MINUSY.

@Bitmar, pisałem do Ciebie i zero reakcji. Rozumiem, że chronisz słabszych (mających mniejszą moc reputacji), ale powinieneś działać sprawiedliwie i dać waćpanowi ostrzeżenie.


Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: Bit-els » sobota, 19 stycznia 2019, 15:21

@Harmony wysłałem mu ostrzeżenie. Jeśli się nie uspokoi dostanie czasowego bana

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: Harmony » sobota, 19 stycznia 2019, 23:51

@Bit-els Zobacz wypowiedź wyżej, znowu dał minusa.

@SidLeniwiec dałem Ci dwa razy po -20, dlatego że nie potrafisz korzystać z punktów reputacyjnych i rozdajesz je na prawo i lewo, bo tak Ci się widzi i taki masz kaprys. Mało tego, Admin zdjął z Ciebie te minusy, a ja Ci nic od tamtej pory nie zrobiłem. Z kolei Ty już trzeci raz robisz to samo, dajesz mi kolejne minusy, zamiast w końcu przestać i nie zachowywać się jak dziecko któremu ktoś zabrał zabawki. Dorośnij chłopie do merytorycznej rozmowy zamiast cisnąć minusami. Ostrzeżenie już dostałeś także, żegnam czule, mam nadzieję że bana dostaniesz odpowiednio długiego by wyciągnąć wnioski ze swojego postępowania. Cześć jak czapka ;)

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 25 lipca 2018
Reputacja: -27
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: cachaca » niedziela, 20 stycznia 2019, 00:25

wnosze skarge na harmony....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: ergorg » środa, 23 stycznia 2019, 16:38

Chciałbym stanąć w obronie Harmony i wnieść skargę na domatora. Domator ciągle rozdaje minusy w temacie "weekendowe odloty", gdzie z góry jest założone, że choćby nie wiadomo jakie głupoty ktoś wypisuje, nie minusujemy.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: Harmony » środa, 23 stycznia 2019, 17:01

@ergorg Luz, dałem mu przed chwilą w odwecie -18 pod wpływem emocji, także też bez skazy teraz nie jestem. Jak można usunąć mu te punkty, to się nie obrażę. Również nie obrażę się, jak Domator zacznie używać dyskusji, a nie punktacji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 15 lutego 2019, 11:22

Czy da się coś zrobić z beznadziejnymi użytkownikami, którzy dają minusy bezpodstawnie? Ewidentnie chyba kij w poprzek stanął w wiadomym miejscu :shock:

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: rav3n_pl » piątek, 15 lutego 2019, 11:32

@mudol Przecież napisane że to odwet, co innego Ci potrzeba? xD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 15 lutego 2019, 11:35

Jest piątek więc kebsa i wódki :lol: W sumie nie wiem czego tu oczekiwać, może żeby użytkownicy w końcu zaczęli używać tych punktów reputacji właściwie ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: Araluen » piątek, 15 lutego 2019, 11:39

Ale żeby mieszać w to płeć, to już przegięcie :lol: :lol: Tak na przyszłość, Panowie - ja też jestem kobietą, proszę mnie nie minusować :shock: :D

Edit: Aa, dobra, za "typową kobietę" to Ci się należało :(
Ostatnio zmieniony piątek, 15 lutego 2019, 11:58 przez Araluen, łącznie zmieniany 1 raz.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
-9
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: rav3n_pl » piątek, 15 lutego 2019, 11:58

@mudol narzekasz a wcześniej sam dałeś -8 xD
minus8.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: Bitmar » piątek, 15 lutego 2019, 12:01

Wykasowałem te punkty za "seksizm" u obu ze stron. Jak dzieci normalnie.
@rav3n_pl ma rację, @mudol sam zacząłeś.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 15 lutego 2019, 12:09

@rav3n_pl @Bitmar Bo jeszcze wcześniej ona mi dała właśnie wmawiając seksizm :D

"Lais » czwartek, 14 lutego 2019, 22:53
Punkty reputacji
» BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna [#p555895]
Komentarz:
za seksizm, molestuj kogo innego
"

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: ognos » niedziela, 17 lutego 2019, 13:40

KIedyś chyba był odpowiedni wątek do dyskusji na temat reputacji, ale chyba umarl/przepadl wiec wklejam tutaj zabawy @teamfm aka teambb i @Macbak2:
Obrazek

Jest przyzwolenie na forum na takie manipulowanie reputacja? Ktoś dostaje od wielu osób minusy, a przychodzi jego kolega i wszystkie negatywne oceny mu redukuje. Jeszcze zeby sie kamuflował i jakoś sensownie uzasadniał te plusy, ale jego plusy to:
Dla równowagi w przyrodzie :D Więcej dziś już nie mam
Albo jeśli to byłby wątek pogaduszki to bym zrozumiał, ale to jest wątek bitbaya, niejako komercyjny.
@Bitmar

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: Bitmar » niedziela, 17 lutego 2019, 17:01

@ognos To jest bardzo dobry i działający mechanizm samoregulujący :) Zamiast się skarżyć do admina i prosić o kasację punktów, użytkownicy sami oceniają czy minusy były słuszne czy nie i odpowiednio reagują.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 17 lutego 2019, 17:22

Bitmar pisze: niedziela, 17 lutego 2019, 17:01@ognos To jest bardzo dobry i działający mechanizm samoregulujący Zamiast się skarżyć do admina i prosić o kasację punktów, użytkownicy sami oceniają czy minusy były słuszne czy nie i odpowiednio reagują.
Tak, system działa tak dobrze, "dla równowagi w przyrodzie" wyrównałem trochę kolegę Macbak2 :)

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banowanie za pomocą punktacji.

Postautor: Harmony » czwartek, 7 listopada 2019, 15:33

@Bit-els , @maxi82 , @Bitmar , czy możecie coś zrobić z parszywymi użytkownikami @miluu i @domator , którzy na każdym kroku mnie minusują ?
;)

Wróć do „Księga skarg i zażaleń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości