Zamówiłem gtx 1070 otrzymałem dyski twarde

Regulamin forum
1. Pomówienia i groźby zakazane !!!
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zamówiłem gtx 1070 otrzymałem dyski twarde

Postautor: Damian1992a » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 18:18

Witam parę dni temu zamówiłem 2 sztuki kart evga gtx 1070 w sklepie proline.pl
W jednym pudełku wszystko ok, a w drugim brak karty. W opakowaniu były 2 dyski twarde.
Zgłosiłem już reklamacje.
Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zamówiłem gtx 1070 otrzymałem dyski twarde

Postautor: Czarsky » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 18:37

Szczerze to sposób pakowania nie wygląda na przypadkowy, myślę że Twój przypadek może być dobrym ostrzeżeniem dla pozostałych forumowiczów.

PS. Współczuję, że nie dostałeś tego co zamówiłeś (nie szydzę, serio jest mi przykro, bo mnie to po prostu wku...)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zamówiłem gtx 1070 otrzymałem dyski twarde

Postautor: hassejo » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 21:27

jak sprawa się zakończyła ? proline.pl wydawał mi się być dosyć dużym sklepem, który trochę już istnieje na rynku.
proline ma kapitał 500 tyś, więc więcej aniżeli BITBAY któremu zaufało tak wiele osób.. :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zamówiłem gtx 1070 otrzymałem dyski twarde

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 22:19

Ciekawe kto w to uwierzy... mój tata kiedyś kupił w Realu pudełko z jakims tanim filmem DVD w którym nie było płyty ...
Nie zaglądał do środka bo myślał że było zamknięte bo było ale folii nie było a ktoś, pewnie jakieś dzieciaki, zdjęły folie, wyciągneły ze środka płytę a on przyszedł z pustym pudełkiem :)
Ale to było takie głupie że jak był przy okazji kolejny raz tam to mu to uznali i oddali kase, tylko na słowo że płyty nie było, a może juz mieli kilka takich przypadków i wiedzieli o tym. Ale duża sieć może sobie pozwolić na takie reklamacje dziwne.
A ta karta to była w oryginalnym pudełku geforca z wycietymi w tekturach miejscami na 2 dyski twarde ?? Wg mnie to jakaś pomyłka ktoś moze użył pudełka żeby komuś zapakować bezpiecznie dyski twarde na czas transportu wysyłkowego ale sie pomylił lub ktoś to zabrał bo zobaczył pudełko karty graficznej i ci dołożył do zamówienia bez zaglądania do środka. Już 2 razy u mnie w rodzinie w ciągu kilku lat przy 1 zamówieniu z allegro w różnych sklepach przyszły 2 x kupione produkty, zestaw hantli podwójny się zawsze przyda ale 2 stoły do montażu to już trochę przesada :)
Wątpie żeby duży sklep online zrobił to celowo, zgłoś jako reklamacje i opisz jak było że dostałeś przesyłkę przygotowaną chyba dla innej osoby, ale lipa i bawienie sie w odsyłanie pewnie i czas zmarnowany tez.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zamówiłem gtx 1070 otrzymałem dyski twarde

Postautor: Damian1992a » wtorek, 23 stycznia 2018, 07:04

Wysłałem do nich zdjęcia.
Dostałem odpowiedź bym zapakował dyski z powrotem do pudełka po karcie i po odbiór wyślą kuriera.
17 stycznia przyjechał kurier
19 stycznia rano zadzwoniłem do nich i się zapytałem czy paczka dotarła i czy dostane zamawiany produkt czy zwrot pieniędzy.
Dostałem odpowiedź że karta którą zamawiałem (ta srebrna wersja z backplate) jest niedostępna i zaproponowali mi zamianę na wersję Black Editon. Zgodziłem się.
Koniec rozmowy i po 5 minutach dostaje wiadomość:
"Dzień dobry, niestety nie otrzymałem zgody przełożonego na wymianę karty na drożysz model. Proszę o podanie nr konta na który mamy zwrócić pieniądze za zamówienie."

W dniu zamówienia obydwie karty kosztowały 2399zł i zdrożały w tym czasie o 200zł.
Wkurwiłem się i odpisałem że chce zwrot kasy.
Minęło 20 minut i nagle produkt który u nich zamówiłem zmnienił status na "Towar jest dostępny od ręki!"..........

Nigdy więcej już nic tam nie kupie. Dodam jeszcze że pudełko miało plombę EVGA i było ofoliowane.
Jak się przyjrzeć to plomba wygląda tak jakby ktoś ją wcześniej zdjął i przykleił ponownie.
Nie wiem skąd oni te karty zamawiają. Jak widać na zdjęciu dyski wraz z tymi tekturkami były całe ofoliowane. Ktoś się przy tym napracował.
Jeden dysk dopasowany do okienka a drugi pewnie po to by całość miało odpowiednią wagę.
Serial number przyklejony na dysku tak by był widoczny w okienku z tyłu opakowania.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zamówiłem gtx 1070 otrzymałem dyski twarde

Postautor: redlumek » wtorek, 23 stycznia 2018, 20:56

Jakby ktoś chciał cię na prawdę oskubac to zamiast dysków włożyłby jakiegoś płaskiego kamienia (aby waga się zgadzała). Jeśli as ktoś poświęcić tyle energii aby to tak ładnie zapakować obstawialbym to co twierdzi kolega w komentarzu powyżej.
A co do informacji ze jednak karty są. To bym się cieszył że sprawa nie została zamienione pod dywan, tylko jednak komuś zależało na tym aby te karty zdobyć i dać znać że jednak one są i mogą zostać wysłane.
Każdemu zdążą się pomyłka. Ważne jest jak ta 'pomyłkę' rozegra.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 7 kwietnia 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zamówiłem gtx 1070 otrzymałem dyski twarde

Postautor: korekodwanny » wtorek, 23 stycznia 2018, 21:59

Damian1992a pisze:Witam parę dni temu zamówiłem 2 sztuki kart evga gtx 1070 w sklepie proline.pl
W jednym pudełku wszystko ok, a w drugim brak karty. W opakowaniu były 2 dyski twarde.
Zgłosiłem już reklamacje.
Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak posiadali na stanie tylko jedną? Cham się uparł i mu daj :-)))))

Poważniej-wrzuć to na fb bitcoinpolska itd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 28 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zamówiłem gtx 1070 otrzymałem dyski twarde

Postautor: seb_ik » środa, 28 lutego 2018, 21:46

Na wstępie przywitam wszystkich forumowiczów. A teraz do meritum, moja wersja jest taka: kłania się prawo do zwrotu towaru zakupionego poprzez Internet. Misternie zapakowany zwracany towar żeby nie wzbudził podejrzeń co do wagi i siup na półeczkę do magazynu, a w środku shitowate dyski twarde. Widać złącze ATA na każdym z nich, co z grubsza daje im 15 latek, elektronika w okienku finezja;) Poprzedni właściciel pewnie miał na imię Janusz (z tych Januszy) :D Cieszyć się należy że jednak sprzedawca przychylili się do twojej reklamacji bo równie dobrze nie musieli odtworzyć wersji wydarzeń tak pomyślnie dla właściciela. Widocznie uznali że już i tak naciągnięta została rzeczywistość na jego korzyść dlatego nie otrzymał gratyfikacji w postaci droższej karty.

Wróć do „Księga skarg i zażaleń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości