Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Regulamin forum
1. Pomówienia i groźby zakazane !!!
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: new06 » wtorek, 9 stycznia 2018, 09:57

@Canis Lupus, zgłosiłem tego awatara jako naruszającego według mnie regulamin i to zgłoszenie zostało rozpatrzone. Każdy może zgłaszać to, co według niego jest naruszeniem regulaminu. Jakie znaczenie mają moje motywacje (które jak widzę są tu tematem numer 1)?
Twój awatar nie jest w żaden sposób obraźliwy dla nikogo i dobrze o tym wiesz. Pomagasz tollom rozkręcać aferę.
Brave New World

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6333
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: maxi82 » wtorek, 9 stycznia 2018, 10:05

Jak widać neomarksistowska pała zwana "poprawnością polityczną" działa już jak "kij samobij". Warto czasami usiąść w ciszy i zastanowić się, kurde skąd mi się to wzięło że myślę tak a nie inaczej. Bo jeśli wszyscy zostaną wyznawcami "religii świętego spokoju" to w końcu nawet ciepłej wody w kranie zabraknie ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 9 stycznia 2018, 10:06

@new06, ok dziękuję za odpowiedź. Nie rozkręcam afery i nie atakuję Cię. Po prostu chcę uniknąć sytuacji, w której każde takie zgłoszenie będzie dla świętego spokoju kończyło się przymusową zmianą awatara. W ten sposób komuś może też przeszkadzać wilk. Chciałbym żebyśmy kierowali się tu rozsądkiem.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: new06 » wtorek, 9 stycznia 2018, 10:12

@maxi82, ja bardzo dużo myślę, jeśli to było do mnie.
@Canis Lupus, pierwsza wersja tamtego awatara, przedstawiała Żyda w jarmułce w ośmieszający/negatywny sposób. To, że ten awatar miał negatywny wydźwięk nie było moją subiektywną oceną, ale faktem. To jakby ktoś miał w awatarze np obraz Polaka - pijaka. Wszyscy wtedy poczulibyśmy się urażeni. Ja znam osoby, które poczułyby się urażone widząc tamtego awatara.
To o czym mówisz - przymusowa zmiana awatara dla świętego spokoju jest czymś zupełnie innym i nadinterpretacją tej sytuacji.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 9 stycznia 2018, 10:13

@new06, ok dzięki. Być może źle zinterpretowałem całą sytuację.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: S.O.S » wtorek, 9 stycznia 2018, 10:19

@new06, proszę cię bardzo byś wskazał gdzie ten pan z poprzedniej wersji avatara ma jarmułkę. Może w kieszeni, ale wtedy nie powinno to mieć znaczenia...no chyba, że ma. Jak byś do końca nie pamiętał jak ten avatar dokładnie wyglądał to gibon udostępnił go w swoim pierwszym poście.
@Bitmar, jestem zawiedziony takim obrotem sprawy ze strony administracji forum. Aż sam chyba zaraz zgłoszę avatar kolegi new06 bo jak tak na niego popatrzałem, że uświadomiłem sobie, że ten avatar obraża moje uczucia jako polaka - toż to kontury mapy Polski na tym avatarze jak się dobrze przyjrzeć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: new06 » wtorek, 9 stycznia 2018, 10:23

@S.O.S, pierwsza wersja miała jarmułkę, nie mam zrobionego screena. Po tym jak napisałem do @Gibongientki wiadomość z grzeczną prośbą o zmianę tego awatara i podaniem argumentów, wstawił taki sam obrazek tylko bez jarmułki. Ale efekt pozostał ten sam. Wynika to z naszej rozmowy - wstawiłem screen na pierwszej stronie.
Brave New World

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: Aleksiejs » wtorek, 9 stycznia 2018, 10:27

@new06, nie uważasz, że to przesada? Wszechobecna poprawność polityczna zaczyna być męcząca. Napisałeś, że Tobie to obojętne, ale KOMUŚ! mogłoby przeszkadzać. Jeśli komuś będzie przeszkadzać to chyba może sam napisać do administratora?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: bl4ck » wtorek, 9 stycznia 2018, 10:29

Brakuje jeszcze 2 długich loczków.

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: S.O.S » wtorek, 9 stycznia 2018, 10:32

@new06, Jeśli pierwotna wersja była z jarmułką to rzeczywiście masz rację. Aż tak nie przyglądałem się avatarowi wcześniej i uznałem, że wersja pierwotna była taka jaką wstawił @GibonGientki. W takim jednak razie to manipulacja ze strony Gibona - wstydź się kolego bo wypadałoby pokazać fakty a nie uciekać się do takiego zmanipulowanego przekazu.
Z drugiej strony doskonale rozumiem, bo sam bym się zdziwiłem, że administracja zareagowała w ten sposób. Rozumiem, że @Bitmar jest tutaj szefem ale wypadałoby jednak poprosić użytkownika by sam zmienił avatar ponieważ narusza on regulamin. Dopiero w razie odmowy można by uznać, że to administrator jest główną wyrocznią.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: new06 » wtorek, 9 stycznia 2018, 10:38

@Aleksiejs, nie, nie uważam. Wydaje mi się też, że mylisz pewne rzeczy.
"Terror poprawności politycznej" był np wtedy, kiedy media niemieckie nie mogły poinformować o gwałtach na sylwestra rok temu.
Z drugiej strony kiedy ktoś w negatywnym świetle (awatar miał przedstawiać chytrość, przebiegłość, chciwość - taka była zresztą motywacją jego właściciela - co wynika z rozmowy na pierwszej stronie tego tematu - a są to cechy na pewno negatywne) wszystkich przedstawicieli jakiejś nacji to jest to krzywdzące (myślę, że jakby tak pogrzebać, to pewnie z 30% osób na forum ma "jakieś" pochodzenie, albo kogoś takiego zna) i zgłaszanie takich zachowań nie ma nic wspólnego z "terrorem poprawności politycznej".
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 stycznia 2018, 10:42 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: bl4ck » wtorek, 9 stycznia 2018, 10:40

Swoją drogą powiedzenie "ty żyło" "ty żydzie" ma się u dzieci w wieku szkolnym dalej bardzo dobrze chodzi o momenty gdy jeden drugiemu czegoś żałuje\żydzi\skąpi, ciekawe skąd się wzięło to powiedzenie jaka jest jego genza.

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: nariensi » wtorek, 9 stycznia 2018, 10:46

@new06 jeśli ci nikt tego jeszcze nie wyznawał, to, uwielbiam twój awatar :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: new06 » wtorek, 9 stycznia 2018, 11:06

@bl4ck, wiem, że od dzieci można się paru ciekawych rzeczy nauczyć / przypomnieć sobie, no ale jednak nie przesadzajmy.
S.O.S pisze: Z drugiej strony doskonale rozumiem, bo sam bym się zdziwiłem, że administracja zareagowała w ten sposób. Rozumiem, że @Bitmar jest tutaj szefem ale wypadałoby jednak poprosić użytkownika by sam zmienił avatar ponieważ narusza on regulamin. Dopiero w razie odmowy można by uznać, że to administrator jest główną wyrocznią.
Według mnie moderacja zareagowała najlepiej jak mogła - cała sytuacja została obrócona w żart. Bo publikowanie treści obraźliwych na niektórych forach kończy się banem na dzień dobry. Moderacja całą sytuację starała się załagodzić. Widać niektóre osoby, zgrywające wielkich luzaków nie mają ani trochę poczucia humoru.
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 stycznia 2018, 11:21 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: GibonGientki » wtorek, 9 stycznia 2018, 11:19

S.O.S pisze: o wypadałoby pokazać fakty a nie uciekać się do takiego zmanipulowanego przekazu.
Z drugiej strony doskonale rozumiem, bo sam bym się zdziwiłem, że administracja zareagowała w ten sposób. Rozumiem, że @Bitmar jest tutaj szefem ale wypadałoby jednak poprosić użytkownika by sam
No wiesz co? Owszem, pierwsza wersja miała jarmułkę, która po wiadomości od @new06 edytowałem i wstawiłem wersję pokazaną w poście - bo przecież nie mam nic do narodu wybranego i po edycji, nie było ewidentnym, że właśnie Żyd jest na awatarze. Dopiero ta wersja została usunięta - co opisałem w poście.

Nie ma tu żadnej manipulacji z mojej strony, jedynie suche fakty. Jedynym manipulantem jest tutaj @new06, bo nawet nie potrafi się przyznać, że ma z tym problem. Niby mu nie przeszkadza, ale jednak zgłasza, coś jak menstruująca kobieta - nie zrozumiesz.

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: S.O.S » wtorek, 9 stycznia 2018, 11:38

GibonGientki pisze: która po wiadomości od @new06 edytowałem i wstawiłem wersję pokazaną w poście
Nie napisałeś tego w poście i z niczego nie wynikało, że taka była kolejność działań. W dalszym ciągu podtrzymuję więc zdanie, że lekko manipulujesz faktami. Pominąłeś istotne szczegóły. Nie tylko ty jednak o czym poniżej:
new06 pisze: Według mnie moderacja zareagowała najlepiej jak mogła - cała sytuacja została obrócona w żart.
A widzisz, tu wg. mnie nie masz racji. Bo jeśli napisałeś do gibona, że masz problem z jego avatarem i jego reakcja polegała na tym, że usunął jarmułkę z avatara to moim zdaniem na tym powinna zakończyć się twoja interwencja. Również w swoim opisie posunąłeś się do manipulowania faktami. Nie napisałeś nam nic o tym, że na twoją prośbę kolega gibon zareagował. Ty zamiast uznać, że bez jarmułki to rzeczywiście nie masz się do czego przyczepić zgłosiłeś avatar adminowi, który z kolei nie wiem czy wiedział o hecy z jarmułką ale d razu zmienił avatar.
No chyba, że @new06 masz w gronie swoich znajomych kogoś kto i bez jarmułki do złudzenia przypomina postać z avatara i rzeczywiście mógłby się poczuć urażony.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: GibonGientki » wtorek, 9 stycznia 2018, 11:45

To dodam jeszcze, że avatar wygrzebałem na czacie giełdy coinone, gdzie umieścił go jeden z userów po spadku na IOTA :) a po wiadomości od @new06 usunąłem mu jarmułkę i zmniejszyłem znacznie nos :)
żeby geneza całej historii nie budziła wątpliwości :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 9 stycznia 2018, 11:47

Off dla rozluźnienia tematu:

@new06
To jest z Final Fantasy? Obrazek coś mi przypomina, ale nie mogę zaskoczyć...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: GibonGientki » wtorek, 9 stycznia 2018, 11:55

Ja mam nadzieję, że temat jest rozluźniony, bo zarówno mój nick, jak i avatar dostarczały mi duzo radości i były takie, a nie inne tylko i wyłącznie z tego powodu.

A w Izraelu to nawet byłem i bardzo fajnie wspominam, może prócz niezbyt miłej kontroli na granicy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: new06 » wtorek, 9 stycznia 2018, 12:04

@KryptoBanita, okładka z książki "Nowy Wspaniały Świat" Huxleya.
S.O.S pisze: Nie napisałeś nam nic o tym, że na twoją prośbę kolega gibon zareagował. Ty zamiast uznać, że bez jarmułki to rzeczywiście nie masz się do czego przyczepić zgłosiłeś avatar adminowi, który z kolei nie wiem czy wiedział o hecy z jarmułką ale d razu zmienił avatar.
Niczego nie zmanipulowałem, w pierwszym poście w tym temacie wrzuciłem screena z naszej rozmowy i z niej wynika że on to zmieniał. Po prostu nie przeczytałeś całego tematu. Natomiast zgłaszałem całość, łącznie z tą rozmową. Nie wiem, co tu zmienia wymazanie jarmułki i co ten zabieg niby miał na celu poza trollowaniem.
Brave New World

Wróć do „Księga skarg i zażaleń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości