Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Regulamin forum
1. Pomówienia i groźby zakazane !!!
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: GibonGientki » wtorek, 9 stycznia 2018, 12:09

new06 pisze:Nie wiem, co tu zmienia wymazanie jarmułki i co ten zabieg niby miał na celu poza trollowaniem.
Dla mnie avatar bez jarmułki nie ma nic wspólnego z narodem wybranym? Ot zwykły dziad, skąpiec, zacierający ręce? A tej jarmułki to w ogóle na początku nie zauważyłem :)
A wiesz co to nadwrażliwość? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: wrip » wtorek, 9 stycznia 2018, 12:19

new06 pisze: Ten awatar nie miał neutralnego wydźwięku. Zgłosiłem go jako naruszający punkt 1 i 5 regulaminu.
Po pierwsze gdzie wy macie jakieś punkty regulaminu?

W stopce odnośnik Regulamin właśnie to wyświetla.

Poza tym musisz udowodnić, że ten avatar miał inny wydźwięk niż neutralny. Proszę bardzo udowadniaj.

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
amneziahaze pisze: A masz coś, za przeproszeniem, do Żydów?

I ten obrazek go akurat przedstawia?
Toż to dlatego napisałem, że ten wizerunek żyda nie jest ani obraźliwy ani gorszący.

I tak, ten obrazek przedstawia żyda.

Dodano po 1 minucie 42 sekundach:
Bitmar pisze: którzy czują się/mogą czuć się urażeni (czym nie wnikam).
To może lepiej zacząć wnikać, bo to, że ktoś jest starszy stażem nie upoważnia do narzucania jakichś swoich ideologicznych poglądów innym.
new06 pisze: , jeżeli awatar będzie promował bezsensowne zabijanie zwierząt i okrucieństwo wobec nich, to ja (i na pewno nie tylko ja) jako wegetarianin i ogólnie sympatyk zwierząt poczuję się urażony.
A czy też żyd z awatara kogoś mordował lub w jakichś inny sposób był obraźliwy lub gorszący?
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 stycznia 2018, 12:21 przez wrip, łącznie zmieniany 1 raz.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: GibonGientki » wtorek, 9 stycznia 2018, 12:20

Dla mnie bardziej przypomina araba, bądź cygana. Podczas swoich wojaży, nie raz i nie dwa spotkałem bardzo podobnego, Żyda takiego natomiast nigdy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 9 stycznia 2018, 12:22

new06 pisze: okładka z książki "Nowy Wspaniały Świat" Huxleya.
Gdzieś mi kiełkowało 8-) Dzięki :D
A w ogóle temat do usunięcia, bo wzbudza agresję ;)
Pomyślcie - gdybym miał taką władzę i zamienił avatar @Rumcajs na Hankę :shock: to byłby KONIEC ŚWIATA :mrgreen:

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: S.O.S » wtorek, 9 stycznia 2018, 12:23

new06 pisze: Nie wiem, co tu zmienia wymazanie jarmułki
a no zmienia i to wiele. Bez jarmułki nie masz żadnych podstaw do tego by twierdzić , że ten obrazek godzi w uczucia kogokolwiek. Tyle tylko i aż tyle...
Rzeczywiście rzuciłem tylko okiem na waszą rozmowę, która przytoczyłeś, nie zauważyłem, że gibon pisał o usunięciu mycki. Żeby nie było to nie staję po stronie żadnego z Was bo widzę np. bardzo zaczepny ton ze strony gibona. Ale koniec końców to ty wykazujesz się nadwrażliwością i brakiem dystansu do świata. Miał "myckę" - ok mogłeś to podciągnąć pod Żyda. Nie ma "mycki" toż to raptem jakiś chytry, pazerny i złośliwy dziad na obrazku.

Można się zastanawiać czyja to wina, że w języku polskim funkcjonują takie wyrażenia jak: żyd, żydzić, cygan, cyganić. Nic nie poradzisz na to, że większość tych słów używa w mowie potocznej nie myśląc nawet o Żydach.
Każdy widzi to co chce i jeśli Cię to boli to może jednak masz jakieś ukryte kompleksy z tym związane.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: bl4ck » wtorek, 9 stycznia 2018, 12:26

@S.O.S, i oszwabić :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: GibonGientki » wtorek, 9 stycznia 2018, 12:29

S.O.S pisze:Żeby nie było to nie staję po stronie żadnego z Was bo widzę np. bardzo zaczepny ton ze strony gibona.
Mój ton wynika tylko z przekonania, że powinno się bronic swoich poglądów sobą, a nie zasłaniać hipotetycznymi innymi, jak to @new06 robi. Dla mnie to zwykłe tchórzostwo i brak cywilnej odwagi połączone z hipokryzją. Przykro mi bardzo.

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: S.O.S » wtorek, 9 stycznia 2018, 12:33

wrip pisze: To może lepiej zacząć wnikać, bo to, że ktoś jest starszy stażem nie upoważnia do narzucania jakichś swoich ideologicznych poglądów innym.
Jednak jest to forum @Bitmar 'a i z tego co wiem nie robił nic pokroju Satoshiego i nie oddał forum pod opiekę społeczności. Ma on więc władzę absolutną.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: amneziahaze » wtorek, 9 stycznia 2018, 12:35

wrip pisze: I tak, ten obrazek przedstawia żyda.
Na jakiej podstawie tak wnioskujesz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: wrip » wtorek, 9 stycznia 2018, 12:46

@amneziahaze,
jest podobny do stereotypowego wizerunku żyda zakorzenionego w kulturze tu przykładowy w malarstwie

Oryginalny obrazek przestawia żyda w jarmułce - usunięcie tej jarmułki naprawdę nie sprawia, że z tej postaci zrobimy kogoś innego.

Dla porównania, ciekawe jak sąd stwierdził, że ta kukła to kukła żyda?
Obrazek

Zakończę cytatem ks. Benedykta Chmielowskiego:
"Koń jaki jest, każdy widzi".
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: amneziahaze » wtorek, 9 stycznia 2018, 12:53

bl4ck pisze: Swoją drogą powiedzenie "ty żyło" "ty żydzie" ma się u dzieci w wieku szkolnym dalej bardzo dobrze chodzi o momenty gdy jeden drugiemu czegoś żałuje\żydzi\skąpi, ciekawe skąd się wzięło to powiedzenie jaka jest jego genza.
Pytasz serio? :mrgreen:
S.O.S pisze: Można się zastanawiać czyja to wina, że w języku polskim funkcjonują takie wyrażenia jak: żyd, żydzić, cygan, cyganić. Nic nie poradzisz na to, że większość tych słów używa w mowie potocznej nie myśląc nawet o Żydach.
Ciekawe czy przed II wojną światową też tak się mówiło.

Dodano po 3 minutach 53 sekundach:
new06 pisze: @KryptoBanita, okładka z książki "Nowy Wspaniały Świat" Huxleya.
Śweitna książka, polecam jak ktoś jeszcze nie czyta.
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 stycznia 2018, 12:57 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: wrip » wtorek, 9 stycznia 2018, 12:55

amneziahaze pisze: Śweitna książka, polecam jak ktoś jeszcze nie czyta.
to mu mama lub tata przeczyta.

I jeszcze taki wierszyk/piosenka:

"Rzęził żopą żuk podżegacz.
Żyd to żyd a nie pogrzebacz"
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: amneziahaze » wtorek, 9 stycznia 2018, 13:09

@wrip, jeden przypomina mi nawet papieża, dlatego tym bardziej nie chciałbym się wypowiadać ogółem co myślę o tym wszystkim, bo dla mnie to nie jest żadną tajemnicą jaki jest problem naprawdę. Dlatego się nie wypowiem. Statystyk też nie podam. Nie.

I dlatego: Obrazek

I pamiętajcie, nigdy nie jest za późno: https://klps.pl/

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
nie działa ci ten link w stopce. link od tego czegos czego nie da sie wydobyc tylko trzeba kupic od wynalazcy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: new06 » wtorek, 9 stycznia 2018, 13:20

S.O.S pisze: jeśli Cię to boli to może jednak masz jakieś ukryte kompleksy z tym związane.
Możliwe. Widzę, że to bardzo interesujący temat. Szczególnie dla Ciebie, @bl4ck, @GibonGientki i @hassejo. Może nawet założę osobny wątek o swoich kompleksach. Albo napiszę książkę i jeszcze na tym zarobię, bo widzę, że zainteresowanych tematem jest wielu. Myślę, że jednak nie tylko moje kompleksy w związku z tą aferką wypłynęły na powierzchnię (piszę ogólnie, o wszystkich biorących w tym udział).

Najzabawniejsze, że sprawca całego zamieszania (ok, jeden z dwóch sprawców) nie walczył z ograniczaniem wolności na forum, wprowadzanym po cichu despotyzmem :D.
GibonGientki pisze: Jedynym manipulantem jest tutaj @new06, bo nawet nie potrafi się przyznać, że ma z tym problem. Niby mu nie przeszkadza, ale jednak zgłasza, coś jak menstruująca kobieta - nie zrozumiesz.
Z tego posta wynika, że raczej obchodziło go tylko to, czy jestem Żydem (co wynika też z naszej rozmowy - screen na pierwszej stronie), a przy okazji też pokazuje, że jest mizoginem (w realnym życiu ma na pewno same sukcesy w relacjach damsko - męskich). I dlatego nakręca wokół tematu aferę. (jest to moje subiektywne zdanie, nie za bardzo mam już siłę ciągnąć tą dyskusję, jeśli postrzegasz jego postawę inaczej to trudno, nic nie poradzę).
Teraz stara się z tego wszystkiego wycofywać rakiem, pisze o wycieczkach do Jerozolimy i że Żyd którego wrzucił do awatara nie jest Żydem.
Nawet @wrip, który stanął po jego stronie widzi, że to na pewno Żyd, niezależnie od tego, czy jarmułka jest czy nie:
wrip pisze: I tak, ten obrazek przedstawia żyda.

@wrip,
wrip pisze: W stopce odnośnik Regulamin właśnie to wyświetla.

Poza tym musisz udowodnić, że ten avatar miał inny wydźwięk niż neutralny. Proszę bardzo udowadniaj.
Odnosiłem się do tego, co wrzucam poniżej, ale sens jest ten sam, co w screenie który wkleiłeś. Chodziło o obrażanie, łamanie norm społecznych (napisałem wcześniej, że odnosiłem się do punktu 1 i 5, ale pomyliłem się - chodziło mi o punkty 1 i 8). Oczywiście tutaj też można się przyczepić, łapać za słówka. Ułatwię osobom za bardzo się nudzącym i dam temat na dalsze rozkręcanie afery: punkt 8 nie dotyczy awatarów. Ale jak ktoś spojrzy na sprawę z odpowiedniej perspektywy, to będzie w stanie ocenić, czy ten awatar mógł być obraźliwy i łamał normy społeczne.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=3#p3

Nie wydaje mi się, żebym cokolwiek musiał udowadniać. Natomiast jak każdy mogę zgłosić post, zachowanie, treść, która według mnie łamie regulamin, lub z jakichkolwiek innych powodów zasługuje na szczególną uwagę moderacji. To zgłoszenie potem jest rozpatrywane negatywnie lub pozytywnie. I tyle.
Niemniej jednak, myślę, że:
1) to, że awatar generalizuje i odnosi się do wszystkich osób żydowskiego pochodzenia (i przypisuje im pewne szczególne cechy) nie muszę udowadniać. Jak stwierdziłeś bez wątpienia jest to wizerunek Żyda, nawet jeżeli jeden element się wymaże, dorysuje czy pomaluje.
2) to, że awatar miał negatywny wydźwięk myślę, że poniekąd udowodniłem tu:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=429819#p429819
właściciel awatara sam przyznał, że chodziło mu o przedstawienie pazerności, która z pewnością jest cechą negatywną:
GibonGientki pisze: @Bitmar, OK rozumiem, znajde cos pazernego i nie kojarzącego sie z narodem wybranym :)
wrip pisze: To może lepiej zacząć wnikać, bo to, że ktoś jest starszy stażem nie upoważnia do narzucania jakichś swoich ideologicznych poglądów innym.
Na całym forum nie widziałem jeszcze nikogo, kto miałby awatara obrażającego innych, o negatywnym wydźwięku. Co ma wstawianie w awatara takich obrazków na celu? No serio, bądźmy poważni. Jak ktoś chce w taki tani sposób prowokować, to będzie to robił - bezpośrednio, albo w zawoalowany sposób. Nie widać tego np w Twoim awatarze, albo @Canis Lupus. Serio myślicie, że ktoś mógłby zgłaszać takie awatary?
Brave New World

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: GibonGientki » wtorek, 9 stycznia 2018, 13:35

new06 pisze:
Z tego posta wynika, że raczej obchodziło go tylko to, czy jestem Żydem (co wynika też z naszej rozmowy - screen na pierwszej stronie), a przy okazji też pokazuje, że jest mizoginem (w realnym życiu ma na pewno same sukcesy w relacjach damsko - męskich).
Ja, gdybym był Żydem nie miałbym najmniejszego problemu z przyznaniem sie do tego, bo nie jestem tchórzem :)
To Ty wypisujesz jakieś bzdury w wiadomościach o hipotetycznych innych, bo nie masz odwagi przyznać jak facet, że: "Tak, nie podoba mi sie ten avatar!".

A Twoje wycieczki o relacjach z kobietami są żałosne :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
-8
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: hassejo » wtorek, 9 stycznia 2018, 13:49

@new06, wiemy już że jesteś żydem i wegetarianinem.
powiedz nam jeszcze, czy masz uczulenie na mleko krowie, spożywasz makaron bezglutenowy oraz czy przypadkiem nie studiowałeś prawa ?

dałoby to nam komplet, który pozwoliłby zapewne wielu użytkownikom zrozumieć/usprawiedliwić Twoje zachowanie jakim było zgłoszenie czyjegoś awatara..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: wrip » wtorek, 9 stycznia 2018, 13:52

@hassejo, w sumie to new06 mógł zgłaszać co chce, tylko czemu bitmar tę prośbę spełnił - tu nie ma na to odpowiedzi.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: new06 » wtorek, 9 stycznia 2018, 13:54

GibonGientki pisze: Ja, gdybym był Żydem nie miałbym najmniejszego problemu z przyznaniem sie do tego, bo nie jestem tchórzem :)
To Ty wypisujesz jakieś bzdury w wiadomościach o hipotetycznych innych, bo nie masz odwagi przyznać jak facet, że: "Tak, nie podoba mi sie ten avatar!".
A nie mówiłem? W całej aferze tematem numer 1 tak naprawdę jest to kto jest Żydem :) .
@GibonGientki, no to masz to, co sobie wywalczyłeś: przyznaję - ten obrazek mi się nie podoba. Jest brzydki i gnuśnie nabazgrany. Jeżeli już chciałeś wrzucać coś antysemickiego, to trzeba było poszukać czegoś z Kupca Weneckiego. A powodów, dla których uznałem go za obraźliwy i postanowiłem zgłosić może być milion. Przykładowe:
- mogę mieć dziewczynę o żydowskim pochodzeniu,
- autor najlepszej książki, jaką przeczytałem w życiu jest Żydem. Mimo to nie tylko nic nie wskazuje na to, że jest szczególnie chciwy, ale zrobił więcej, aby przeciętny inwestor mógł zapanować nad tą cechą charakteru (jednym z głównych czynników prowadzących do strat po niewłaściwie podjętych decyzjach finansowych), niż jakikolwiek Polak, Niemiec, Anglik, czy Hindus. Nazywa się Daniel Kahneman i jest laureatem nagrody Nobla z dziedziny ekonomii.
- mogę nie chcieć, żeby Polacy byli kojarzeni z antysemityzmem.
Brave New World

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: S.O.S » wtorek, 9 stycznia 2018, 13:58

I am out..
Potraktowałem ten temat trochę humorystycznie, trochę ze zdziwieniem.
Humorystycznie bo śmieszy mnie osobiście, że niektórzy mogą być tak wrażliwi na swoim punkcie.
Ze zdziwieniem, bo zdziwiła mnie reakcja admina, że tak jednostronnie rozstrzygnął sprawę.

@new06, przepraszam za wycieczki osobiste co do twoich kompleksów - to było nie potrzebne z mojej strony, poniosło mnie nieco.
wrip pisze: @hassejo, w sumie to new06 mógł zgłaszać co chce, tylko czemu bitmar tę prośbę spełnił - tu nie ma na to odpowiedzi.
O! To...To...właśnie to!

Dodano po 3 minutach 24 sekundach:
new06 pisze: A nie mówiłem? W całej aferze tematem numer 1 tak naprawdę jest to kto jest Żydem :) .
Nie prawda! Jeśli tak odebrałeś moje wypociny to spieszę zakomunikować, że się nie zrozumieliśmy. Jeśli temat dalej ma zmierzać w kierunku kto jest Żydem a kto nie i kto się tego wstydzi/tchórzy to tak jak napisałem na początku: I am out.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: new06 » wtorek, 9 stycznia 2018, 14:02

S.O.S pisze: O! To...To...właśnie to!
może dlatego, że ten obrazek był obraźliwy???
Jeśli uważasz inaczej, to proszę, odnieś się w sposób konkretny do dwóch punktów, które opisałem tu:
new06 pisze: Niemniej jednak, myślę, że:
1) to, że awatar generalizuje i odnosi się do wszystkich osób żydowskiego pochodzenia (i przypisuje im pewne szczególne cechy) nie muszę udowadniać. Jak stwierdziłeś bez wątpienia jest to wizerunek Żyda, nawet jeżeli jeden element się wymaże, dorysuje czy pomaluje.
2) to, że awatar miał negatywny wydźwięk myślę, że poniekąd udowodniłem tu:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=429819#p429819
właściciel awatara sam przyznał, że chodziło mu o przedstawienie pazerności, która z pewnością jest cechą negatywną:

GibonGientki pisze:
Przejdź do cytowanego posta @Bitmar, OK rozumiem, znajde cos pazernego i nie kojarzącego sie z narodem wybranym :)
PS ja też out.
Brave New World

Wróć do „Księga skarg i zażaleń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości