Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Regulamin forum
1. Pomówienia i groźby zakazane !!!
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: GibonGientki » wtorek, 9 stycznia 2018, 14:18

new06 pisze: @GibonGientki, no to masz to, co sobie wywalczyłeś: przyznaję - ten obrazek mi się nie podoba. Jest brzydki i gnuśnie nabazgrany. Jeżeli już chciałeś wrzucać coś antysemickiego, to trzeba było poszukać czegoś z Kupca Weneckiego. A powodów, dla których uznałem go za obraźliwy i postanowiłem zgłosić może być milion. Przykładowe:
- mogę mieć dziewczynę o żydowskim pochodzeniu,
- autor najlepszej książki, jaką przeczytałem w życiu jest Żydem. Mimo to nie tylko nic nie wskazuje na to, że jest szczególnie chciwy, ale zrobił więcej, aby przeciętny inwestor mógł zapanować nad tą cechą charakteru (jednym z głównych czynników prowadzących do strat po niewłaściwie podjętych decyzjach finansowych), niż jakikolwiek Polak, Niemiec, Anglik, czy Hindus. Nazywa się Daniel Kahneman i jest laureatem nagrody Nobla z dziedziny ekonomii.
- mogę nie chcieć, żeby Polacy byli kojarzeni z antysemityzmem.
Widzisz i nie bolało. Było tak trzeba od początku i z mojej strony nie byłoby tematu. A ja naprawdę nie mam nic do Żydów, ani czarnych, czy kolorowych, za dużo czasu w życiu spędziłem poza Polska. Obrazek nie miał na celu nikogo obrażać, bardziej przedstawiał moje podejscie do tematu kryptowalut :)

Admin go zmienił, bo nie chce kontrowersji i też go rozumiem.

Wszyscy happy, koniec :)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: Bitmar » wtorek, 9 stycznia 2018, 14:26

Hurrr durr widzę, że afera ruszyła :)

Obrazek

Dostałem zgłoszenia, nie jedno. Jedno było nawet podparte paragrafem (tak chyba średnio):
Art. 256

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Jako, że zgłoszenia trochę absurdalne a adminowi nie wypada nie zareagować, nie bardzo też wiedziałem co z tym robić i nie chciało mi się prowadzić już żadnych dyskusji w tej sprawie (szkoda czasu na takie głupoty), obróciłem to w żart i dopasowałem avatar (ten co niżej) do nicka ;) (piękny giętki gibon)

W całej mojej 7 letniej kadencji admina musiałem zareagować z tego co pamiętam 2 razy w sprawie avatara, raz z powodu wizerunku Amon Geotha (pozdrawiam Lorraine :)) i zdjęcia zamordowanej kobiety. Robienie więc afery z tego powodu jest wiec trochę przesadzone a gadki o cenzurze i poprawności politycznej to już strzelanie w muchę z armaty. Albo ja nie mam poczucia humoru albo co niektórzy mają kijki tam gdzie słońce nie dochodzi ;) Sam zainteresowany nie jest oburzony i przyjął to na klatę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: wrip » wtorek, 9 stycznia 2018, 14:30

Obrazek
Ludziom się nudzi bo bitek nie rośnie.

Z drugiej jednak strony teraz GibonGientki ma również awatar, który może obrażać część bankierów, kapitalistów i spekulantów - na to też znajdzie się paragraf? Czy wszystkie narodowości poza żydami można już kojarzyć pejoratywnie ze chciwością?

PS: mam nadzieję, ze mój awatar nikogo nie obraża, chociaż... pewnie można by go podciągnąć pod jakąś tam symbolikę, w tym nawet chrześcijańską, a to może pewnym grupom się nie spodobać... :?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 22:50

wrip pisze:
PS: mam nadzieję, ze mój awatar nikogo nie obraża, chociaż... pewnie można by go podciągnąć pod jakąś tam symbolikę, w tym nawet chrześcijańską, a to może pewnym grupom się nie spodobać... :?
w sumie to jestem ateistą a Ty masz awatara Ryby !!
A wiadomo kto ryby rozmnaża i to bez akwarium !!!!!!!!!!! Czy mi sie wydaje czy ta Ryba trzyma w ustach Chleb ???
Do tego Ryba jest koloru Niebieskiego a ja pochodze z Iranu a w Iranie barwa ta symbolizuje żałobę i źle mi się kojarzy bo ze śmiercią, to tak jakbyś miał w awatarze pałeczki do ryżu wbite w sushi pionowo stojące lub szubienice z wisielcem.
Zgłosze Cie :(

Spoiler:
PS. Czemu ten temat nie został już zamknięty skoro sytuacja się wyjaśniła, zanim go odkryje w nocy jakiś kolejny troll i będzie pisał głupoty ?
:oops:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: wrip » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 22:56

@Rumcajs, @Rumcajs, @Rumcajs, powiem jedno
[youtube][/youtube]
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 sierpnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zmieniono mi awatar - dlaczego?

Postautor: cryptowarrior » środa, 22 sierpnia 2018, 20:47

Cześć, jestem nowy na forum, nie mogę ustawić awataru, dlaczego? Mam komunikat "Awatary są wyłączone". Dzięki za pomoc!

Wróć do „Księga skarg i zażaleń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości