Poprawa pracy moderatorów

Regulamin forum
1. Pomówienia i groźby zakazane !!!
Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: Bitmar » wtorek, 17 listopada 2020, 21:59

Gdyby Domator nie dostał bana za to co zrobił, to znalazłaby się grupa, która zarzucałaby, że na forum są równi i równiejsi i elicie wolno na więcej ;) Masz więc tu przykład sprawiedliwości ;)
nariensi pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 21:52A Ty tutaj prowadzisz hodowlę pustogłowia
Ja mam teorię, że 75% ogółu ludności to pustogłowie, ale nawet dla tego pustogłowia jest ta technologia i nie zamierzam im ograniczać do niej dostępu ;)

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: nariensi » wtorek, 17 listopada 2020, 22:01

Bitmar pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 21:59Masz więc tu przykład sprawiedliwości
Pokrętne. Podziwiam.
Bitmar pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 21:59nie zamierzam im ograniczać do niej dostępu
Jeszcze lepsze.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 17 listopada 2020, 22:21

Bitmar pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 21:59 na forum są równi i równiejsi i elicie wolno na więcej
Słuszna uwaga, nawet poszedłbym dalej - nie powinno być tak, że od elity wymaga się więcej?
Skoro tą elitą są to niech świecą przykładem, prawda?
Bo bycie elitą to nie tylko przywileje ale też pewne obowiązki, skoro już niosą ten kaganek oświaty pod strzechy.
 ! Wiadomość z: rav3n_pl
Usunąłem pogrubienia całych postów. Aż taki atencjusz?
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: ergorg » wtorek, 17 listopada 2020, 22:32

Dodam od siebie, że również czytałem post domatora, od razu zgłosiłem. Grubo przesadził.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: Bitmar » wtorek, 17 listopada 2020, 22:42

kozaki_wiesi pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 22:21Słuszna uwaga, nawet poszedłbym dalej - nie powinno być tak, że od elity wymaga się więcej?
Skoro tą elitą są to niech świecą przykładem, prawda?
Zgadzam się z Tobą i takie byłoby moje życzenie, żeby elita świeciła przykładem. Niestety czasem oczekiwania, brutalnie są zadeptywane przez rzeczywistość. Oczywiście biorę to na siebie, bo żaden z elity nie prosił o rangę, tę nadaje mu ja albo reszta elity w drodze głosowania. Niestety czasem można się co do kogo pomylić. I nie mam tu akurat na myśli Domatora, bo nadal uważam, że zasługuje na elitę, ale co do kilku osób wiem, że się pomyliłem.

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: nariensi » wtorek, 17 listopada 2020, 22:44

@Bitmar Mam nadzieję, że robisz również przegląd pomyłek co do wyboru moderatorów.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 17 listopada 2020, 22:46

Bitmar pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 22:42 co do kilku osób wiem, że się pomyliłem
No to cofnij, po co trwać w błędzie? Jeżeli dany użytkownik nie dźwiga tego zaszczytu to bardziej zaszkodzi młodemu niż pomoże, obciążając tym Twoje sumienie. To forum, wraz z rosnącą ceną/rozpoznawalnością krypto, robi się coraz bardziej elitarne, to już nie są pogawędki nerdów kopiących jakieś tokeny w akademikach :)
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: Bitmar » wtorek, 17 listopada 2020, 23:05

@nariensi Chodzi Ci o @koparki ?
Wiem, że koparki ma poglądy prawicowe i wyraża je w wątkach. Ma prawo jak każdy inny bo pomimo swojej rangi jest również użytkownikiem tego forum. Domyślam się , że dla kogoś o innych poglądach, prawicowy moderator jest nie do zaakceptowania. Dla mnie akurat poglądy w tym wypadku są bez znaczenia, tak samo jak orientacja seksualna, czy wyznanie itd. dopóki nie będzie to rzutowało na wykonywanie swojej funkcji. Akurat forum ma coś takiego jak "dziennik moderatora", dla was niedostępny, ale dla mnie i innych modów tak. Jest tam każda akcja wykonana przez moderatora wraz z opisem. Zawsze jest to związane ze złamaniem regulaminu co jest do sprawdzenia i ja to weryfikuję. Sporadycznie zdarza mi się zanegować decyzję moda i cofnąć ban, ale ja nie mam do nich za to żalu bo to moja rola jako admina i wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Jedyne potencjalne nadużycie nie do wykrycia to takie, że mod częściej reaguje na osoby o poglądach przeciwnych, ale nie zmienia to faktu, że i tak w tym przypadku musi mieć powód, więc nie obrywają za niewinność. Do zgłoszeń mają jednak dostęp wszyscy modzi i ja, więc nawet jeśli coś takiego miałoby miejsce, to sporadycznie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 17 listopada 2020, 23:07

Stawiam dolary przeciwko orzechom, że ulubieńcem @nariensi jest @Bit-els :mrgreen:
Drugi @maxi82 a @koparki to się ledwo na pudło łapie.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: Bitmar » wtorek, 17 listopada 2020, 23:11

Dla wszystkich tych którzy kwestionują obiektywność @koparki , dodam, że ostatnio zbanował mudola (ja zamieniłem na czarną owcę), za wulgaryzmy w stronę lewicowców....

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: koparki » wtorek, 17 listopada 2020, 23:25

@Bitmar ja nie mam poglądów prawicowych ani lewicowych, w niektórych wypadkach mam poglądy zbieżne z prawicowymi a w niektórych z lewicowymi. Dla mnie takie kategoryzowanie to cyrk, widać że mnie nie czytasz - po prostu przeczytałes wyrywkowo jakis fragment który można zaszufladkować. W ogóle nie ma dla mnie znaczenia czy narozrabiał ktoś o poglądach prawicowych czy lewicowych, zanim nie miałem do czynienia z hydepark na forum bitcoin.pl nigdy nie interesowała mnie polityka, nie znałem nazwisk polityków, poza nazwiskiem aktualnego prezydenta i premiera, zresztą mój udział w wątkach czysto politycznych , prawicowych, lewicowych, demokracja jest znikomy.
---

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: Bitmar » wtorek, 17 listopada 2020, 23:41

@koparki Miałem kilka skarg na PW na Ciebie, ale po sprawdzeniu bezpodstawnych, dlatego nawet nie zawracałem Ci tym nawet głowy i tam przypisali Ci łatkę prawicowca i że nękasz lewicowców ;) Tak mi się jakoś wydawało, że bardziej skręcasz w prawo, ale jeśli moje wyobrażenie jest mylne, to sorry ;)

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: koparki » środa, 18 listopada 2020, 00:05

Np. wątek, Demokracja w Polsce. w całym wątku od początku jego istnienia wg wyszukiwarki wpisałem się tam 36 razy(a mam 7000wpisów w ogóle) i chyba niemal wszystkie są w tamtym wątku neutralne jesli chodzi o prawo/lewo, Domator wyprodukował tam 563 wpisy mocno w lewo, ja się w tym wątku chyba nawet nigdy z nim nie spotkałem, a co dopiero mówić o ścieraniu się.
Ten kto słał donosy chyba zwariował ;) zadziwiająca jest rozmaitość interpretacji i proces szufladkowania.

Dodano po 7 minutach 10 sekundach:
jeszcze dodam że z tych 36 wpisów w tamtym wątku o demokracji ok 10 wpisów to upomnienia do prawaków i lewaków proporcjonalnie do ilości tych spolaryzowanych osób, zerknąłem z ciekawości ;)
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: wamak » środa, 18 listopada 2020, 00:07

@koparki Z jednak strony dobrze, że odpoczywasz od HP. Dzięki temu może przestaniesz się tak nakręcać na spiski :)
Z drugiej strony szkoda, że nie będziesz tam moderować, bo przynajmniej starałeś się być bezstronny w sprawach politycznych. Masz zasługę dzięki zmianie nazw tematów o zarazach. Te tematy naprawdę były drażniące. Jak można było w ogóle coś takiego założyć, chyba żeby sprowokować do kłótni.
Tak więc szkoda, że od teraz nie będzie obiektywnego moderatora w HP. Tym bardziej też zdziwiłem się ostatnim postem domatora. Coś mu się ostro pomieszało.

Weteran
Posty: 1501
Rejestracja: 5 maja 2013
Reputacja: 1229
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: miluu » środa, 18 listopada 2020, 00:40

Nie dane mi było przeczytać postu Domatora, to się wypowiem :) @koparki, jeśli Domator nazwał Cię wprost pedofilem, albo kimś popierającym pedofilię, to miałeś prawo. Ale jeśli to było bardziej rozmydlone i nie takie zerojedynkowe oskarżenie co do Twojej osoby - to bez przesady. Mogłeś skasować post, dać ostrzeżenie i tyle. Chodzi o to, żebym ja i wielu innych, którzy Domatora cenimy i życzymy sobie jego aktywności na forum, nie zostali jego towarzystwa pozbawieni tylko dlatego, że tak sobie życzysz. Powód musi być naprawdę poważny.

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: Bult » środa, 18 listopada 2020, 01:21

Tak z ciekawości przeczytałem co tu się dzieje w tym wątku. I zastanawiam się gdzie nasze dobre stare forum ?
Moim zdaniem wszystkie wątki na tematy Polityczne powinny wylądować w koszu - wprowadzają negatywne odczucia co do idei forum . Przecież mamy tutaj tematykę kryptowalut, na każdy inny temat a w szczególności polityczny porozmawiajcie na forach do tego stworzonych ! Nie dość iż w kościele połowa kazania to temat polityczny to u nas ma być taki sam bajzel ?
Brak tutaj inwencji twórczej nowych osób jakie mieliśmy My na samym początku - wrzucanie nowinek , dzielenie się wiedzą, porady . Gdzie jakieś tutortiale dotyczące wszystkiego co możliwe związane z krypto.
Na to sił brak ale na przegadywanki , kłótnie w każdym możliwym temacie i skakanie sobie do gardeł na to sił tu nie brakuje. Może w końcu userzy się ogarną i wrzucą na luz z tym wszystkim co tutaj nie potrzebne ...

P.S. @Bitmar kiedyś jednak niebiescy mogli więcej ( oczywiście bez przesady ) - bo w końcu z jakiegoś powodu są niebiescy :D ;)
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: akos » środa, 18 listopada 2020, 03:41

koparki pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 19:53@akos powiedz mi bo zdaje sie z Ciebie krytyk roszczeniowy numer jeden jest, dlaczego nie zgłosiłeś do moderacji lub do admina wniosku o zmianę nazwy wątku "lewacka zaraza", masz jakieś braki w postrzeganiu aby się nie zorientować że jest to zaproszenie dla pogardy i ekstremistów ? Dlaczego zrobił to moderator Koparki przez nikogo o to nieproszony , tylko jego to raziło?
Albo sprawa kolegi mudol, przecież ja nie czytam wątków politycznych, Akos czyta, dlaczego mudol mógł 10x a może 15x wpisać sobie w wątku cos takiego, cytuję:
Dla wszystkich lewackich ścierw, a jest tutaj ich trochę, wasze koleżanki się wypowiedziały.... "jakaś lewacka k****a co to się puszcza za wino decydowała czy ma żyć czy nie".... to teraz, żeby wkurw(zdenerwować)ić lewackie szmaty, to m.in. ja głosowałem na Dudę ..... lewackie upośledzone istoty jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa.... znów lewackie ścierwa dały o sobie znać itd itd
i Akos nie zareagowałeś , nie napisałeś do Admina? dlaczego przypadkiem po roku Koparki który czyta tylko 1/4 hydeparku w końcu wychwycił taka rażącą patologię.
Chyba żartujesz, nie zliczę ile razy pisałem czy plusowałem wypowiedzi, które zwracają uwagę na problem tworzenia treści przez światopoglądowych ekstremistów. Po jakimś czasie machnąłem ręką. Przecież nawet w tym wątku nadal nie rozumiecie problemu a @Bitmar broni tematu o "zarazach" mylnie sądząc, że służą one piętnowaniu jakichś ekstremizmów a nie uzewnętrznianiu swoich własnych.
Jak napisał kiedyś @BitBoy stworzyliście darmową stołówkę dla ekstremizmów a później dziwicie się, że wypełzają spod kamieni ich przedstawiciele.

Przecież ten temat o "lewackiej zarazie" został założony przez innego moderatora (Bit-elsa), więc może sami się wewnętrznie pomoderujcie. Podobnie moderatorzy mieli swój twórczy i zachęcający udział w usuniętym wątku antysemickim.

Postów generalnie mi się nie chce zgłaszać, piszę moje zarzuty co do moderacji / administracji ogólnie, nie pierwszy raz zresztą. Zgłosiłem przez 3 lata bodajże jeden post (konkretnie ten), który akurat obrażał inną osobę, otrzymałem "zgłoszenie odrzucone" i darowałem sobie dalsza zgłaszanie. Gdy ktoś mówi teraz, że mam coś zgłaszać, to traktuję to jako kpinę. Biorąc pod uwagę całokształt, moderatorów takich jak Ty, @maxi82 czy zaginiony w akcji @Bit-els nie traktuję poważnie, raczej jak niekompetentną moderację w krótkich spodenkach. Można Waszą działalność podsumować obrazkiem:

Obrazek

No ale dobra, skoro mam zgłaszać to zgłaszam kolejny post, z tego wątku, napisany przez innego moderatora: viewtopic.php?p=665895#p665895
Znajduje się tam porównanie zbanowanego domatora do komunisty, bo inaczej chyba przywołania "czerwieni" w tym kontekście nie da się zinterpretować (a 2 posty wyżej @ekonokomik jak na ironię napisał, że @domator był wyzywany od neomarksistów).

Zmoderujcie się między sobą panowie.

Uważam, że perma ban na HP dla domatora jest niezasłużony i przede wszystkim niekonsekwentny biorąc pod uwagę jacy userzy mają tam nadal dostęp i jakie treści produkują.
Co więcej, uważam Twój szantaż:
koparki pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 15:42Daję bana na czas nieokreślony za coś takiego i jeśli ktoś z administracji go przywróci szybciej niż za 3 miesiące oraz kiedykolwiek da jemu ponownie dostęp do Hydepark to nie będę się czuł częścią tej społeczności.
za desperacki i żałosny. Słabe jest też to, że @Bitmar temu szantażowi uległ.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: koparki » środa, 18 listopada 2020, 06:33

akos pisze: środa, 18 listopada 2020, 03:41Chyba żartujesz, nie zliczę ile razy pisałem czy plusowałem wypowiedzi, które zwracają uwagę na problem
Proszę nie ściemniać ogólnikami , proszę powiedz kiedy konkretnie powiadomiłeś admina na priva lub moderatorów w trybie zgłoszenia o twórczości mudola którą ja zacytowałem a Ty przypomniałeś w cytacie powyżej ??? :shock: proste pytanie a zamiast tego obszerny post bez odpowiedzi, typowe.
Konkrety Akos , na przestrzeni czasu pozwoliliście w swoim towarzystwie na to aby te wpisy Mudola cyklicznie powstawały i sobie wisiały. Zamiast zgłaszać patologię Mudola Adminowi jakiś skończony dureń zgłaszał kłamliwie że Koparki to prawicowiec gnębiący lewaków - JPRD, jak bardzo szkoda mojego czasu na poziom Hydeparku.
akos pisze: środa, 18 listopada 2020, 03:41Co więcej, uważam Twój szantaż za desperacki i żałosny /// @Antrepair Szantaż emocjonalny zawsze na propsie
Desperacki szantaż? Widać że nie masz doświadczenia w prowadzeniu przedsięwzięcia większego niż jednoosobowe. Kandydatów do wertowania zgniłych wątków HP nie ma wielu i właśnie jeden ubył robiąc sobie wakacje od HP na jakiś czas. Aby utrzymać tam względny porządek i kulturę warto wykluczać persony które bezpodstawnie plują jadem, zwłaszcza wobec osoby która na zasadzie wolontariatu opiekowała się działem HP poprawnie i była neutralna politycznie. Skoro w taki sposób wystartował do nieprowokującej go, "neutralnej" osoby to mogę sobie tylko wyobrazić jak wyglądają "dyskusje" tego przedstawiciela "elity forum" z osobami o skrajnie odmiennych jemu poglądach i jaki on klimat generuje w HP.
Jak Admin nie poradzi sobie z porządkiem w HP to pozbawi Was wszystkich tego wątku. choć może nie, bo dział HP obok dość słabego amatorskiego działu spekulacyjnego generuje logowalność i obecność na forum o którą nie jest łatwo w obecnej epoce scentralizowanych amerykańskich mediów społecznościowych - to rodzaj szantażu samoistnego -utrzymać trudny Hydepark czy zamknąć akceptując rozejście się ekipy, którą ten wątek przyciągał do forum.
akos pisze: środa, 18 listopada 2020, 03:41No ale dobra, skoro mam zgłaszać to zgłaszam kolejny post, z tego wątku, napisany przez innego moderatora: viewtopic.php?p=665895#p665895
skoro Ty w takich wpisach widzisz problem to może lepiej że nie używasz zgłoszeń do moderacji ,bo byś nas zasypał zbędnym zawracaniem głowy. Mógłbym zacytować z 50 Twoich wpisów w których wypowiadałeś się o kilka poziomów mniej delikatnie.
---

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: nariensi » środa, 18 listopada 2020, 09:22

Bitmar pisze: wtorek, 17 listopada 2020, 23:05Chodzi Ci o @koparki ?
Wiem, że koparki ma poglądy prawicowe i wyraża je w wątkach. Ma prawo jak każdy inny bo pomimo swojej rangi jest również użytkownikiem tego forum. Domyślam się , że dla kogoś o innych poglądach, prawicowy moderator jest nie do zaakceptowania.
:roll:
Nie, nie o @koparki. On na tle innych jest faktycznie prawie święty, albo za takiego chce być uważany.

Prawicowy moderator byłby dla mnie nie do zaakceptowania, a prawacki partner życia jest. I weź tu zrozum kobietę, nie? ;)

Nie wierzę, że nie rozumiesz, że nie chodzi o treść, tylko o formę komunikacji międzyludzkiej. I o to, że moderatorzy są od dbania o nią, a nie od podsycania tego cyrku.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Poprawa pracy moderatorów

Postautor: ekonokomik » środa, 18 listopada 2020, 09:37

nariensi pisze: środa, 18 listopada 2020, 09:22Prawicowy moderator byłby dla mnie nie do zaakceptowania, a prawacki partner życia jest. I weź tu zrozum kobietę, nie?


A to akurat oczywiste. Prawie wszyscy ludzie przy kasie, biznesmeni, czy po prostu ludzie rozsądni, stabilni i poukładani życiowo, których znam, to prawacy. A lewicowcy to generalnie dzieciaki albo gołodupcy (pomijając post-PZPRowych staruchów) zagubieni i sami potrzebujący oparcia.
W internecie kobieta moze sobie pozwolić na idealizm, ale w życiu, w wyborze partnera, jesteście jednak zwykle bardziej racjonalne ;)

PS. Sorry za offtop Moderacjo, ale tak długo nie miałem okazji podogyzać @nariensi, że nie potrafiłem się powstrzymać :)

Wróć do „Księga skarg i zażaleń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości