Kraniki out!

Regulamin forum
1. Pomówienia i groźby zakazane !!!
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Kraniki out!

Postautor: Bit-els » wtorek, 8 grudnia 2015, 22:18

Proponuję wywalać wszystkie posty o kranikach. Szczególnie od nowych. To tylko zaśmieca forum (kto rozsądny będzie się łasił na 5 zl miesięcznie, a poza tym część linków może prowadzić do zawirusowanych stron.
Co Wy na to?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 276
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kraniki out!

Postautor: Bajtcoin » wtorek, 8 grudnia 2015, 22:19

Taaaaak!!!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Kraniki out!

Postautor: powered » wtorek, 8 grudnia 2015, 22:25

Albo zrobić dział: "linki z refami" który będzie można sobie wyłączyć raz na zawsze.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 26 października 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kraniki out!

Postautor: Mido » wtorek, 8 grudnia 2015, 22:29

Popieram całkowity zakaz reklamy kraników. Jak ktoś jakiegoś szuka, to wystarczy wpisać w google i jest tego, za przeproszeniem, od zajebania.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: Kraniki out!

Postautor: Bit-els » wtorek, 8 grudnia 2015, 23:46

Vox Populi Vox Deo
Zacząłem wywalać :-)

Gaduła
Posty: 440
Rejestracja: 15 stycznia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kraniki out!

Postautor: kotwica666 » środa, 9 grudnia 2015, 01:53

A jak nie ma refów? :)

Rozumiem, że tak jak ja klikacie na "Aktywne tematy", a tam kraniki.. Może dało by się zrobić aby wątek "Linki" się tam nie ładował?

Można to też rozwiązać tak jak na Bitcointalku: Usuwanie refów, a "Nowym" zablokować możliwość wstawiania linków.

Zaznaczę jeszcze jaką ciekawą rolę odgrywają krany dla BTC. Na początku nie rzuca się to w oczy.. Właściciele kranów otrzymują wynagrodzenie za reklamy głównie z AdSense w fiatach (z innych serwisów kran by się nie utrzymał), a za $$ kupują BTC. Nakręca to popyt i jak by nie było gratisy zawsze są jakąś promocją. Gdy Gavin Andresen założył pierwszy faucet rozdawaqł po 5 BTC - wtedy też wychodziło po 5 zł na miesiąc..

Nie będę jednak protestował jak wszystko wywalisz, wiem jak to zaśmieca i denerwuje ;)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kraniki out!

Postautor: pm7 » środa, 9 grudnia 2015, 08:46

Jeżeli da się zrobić dział na kraniki, którego nie będzie widać w aktywnych tematach, to mi przeszkadzać nie będą. Prościej chyba jednak usuwać.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 123
Rejestracja: 2 sierpnia 2012
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kraniki out!

Postautor: Pretendin » środa, 9 grudnia 2015, 09:47

pm7 pisze:Jeżeli da się zrobić dział na kraniki, którego nie będzie widać w aktywnych tematach, to mi przeszkadzać nie będą. Prościej chyba jednak usuwać.
Dokładnie, najgorzej że śmiecą aktywne.
kupie szklaną kulę ;]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kraniki out!

Postautor: GetBitCoin_pl » środa, 9 grudnia 2015, 10:15

Była już na ten temat dyskusja. Takie posty będą się pojawiać co chwila, usuwanie ich nie ma sensu, dlatego powstał dział linki i kraniki.
kotwica666 bardzo dobrze napisał, że takie strony przyciągają nowych użytkowników. Sam od nich zaczynałem, z resztą chyba połowa użytkowników zaczynała od kraników ;)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kraniki out!

Postautor: pm7 » środa, 9 grudnia 2015, 10:43

Kiedyś to miało większy sens. Obecnie można łatwo i szybko kupić małą ilość BTC za SMS, a kraniki mają problemy z wysyłaniem bardzo małych sum.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 26 października 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kraniki out!

Postautor: Mido » środa, 9 grudnia 2015, 10:48

kotwica666 pisze:Gdy Gavin Andresen założył pierwszy faucet rozdawaqł po 5 BTC - wtedy też wychodziło po 5 zł na miesiąc..
Więcej zarobisz na SWAPach na bitmarket.pl... a i wygodniejsze to.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kraniki out!

Postautor: pm7 » środa, 9 grudnia 2015, 10:50

Trochę nie na temat. Żeby zarabiać bitmarket trzeba tam najpierw kupić / przelać BTC.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10320
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0003 BTC

Re: Kraniki out!

Postautor: Bitmar » środa, 9 grudnia 2015, 15:36

Mi też nie podobają się linki z kranikami szczególnie ich nadmiar jednak trzeba też brać pod uwagę osoby które zaczynają przygodę z Bitcoinem lub takie którym podoba się tego typu zarobek. Same kraniki nie są złe, dzięki nim można zostać posiadaczem swoich pierwszych Bitcoinów które mogą służyć do nauki. Mógłbym nawet promować stronę internetową która na bieżąco zbierała by i segregowała tego typu kraniki pod warunkiem, że nie były by to niebezpieczne linki ani piramidy finansowe a cała strona nie kojarzyła by się z MLM i zarabianiem a po prostu z zabawą. Może ktoś zrobi kiedyś coś takiego.... W tej chwili tego typu strony przerażają bo co drugie słowo to "zarabiaj!" przez co Bitcoin źle się kojarzy.

Co do samych reflinków to nie widzę nic złego w ich używaniu i jest to uczciwe, pod warunkiem, że ktoś poda czysty link i reflink.

Taka moja wizja aby zostawiać w miarę sensowne kraniki pod warunkiem, że będą w odpowiednim dziale który kiedyś stworzyłem: https://forum.bitcoin.pl/faucety-kraniki-gry-f108.html (jednak większość i tak wali gdzie popadnie). Wkurza też jak ktoś spamuje tym kilka postów pod rząd.

Czyli taki byłby regulamin:
1. Linki do kraników musza być w odpowiednim dziale.
2. Post musi zawierać czysty link i ewentualnie reflink
3. Zakaz umieszczania linków przez białych użytkowników (nowo zarejestrowanych).
4. Jeden post z linkiem/listą linków tygodniowo na użytkownika inaczej ban za spam.
5. Zakaz umieszczania linków do piramid finansowych

To by Wam odpowiadało?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Kraniki out!

Postautor: Multi » środa, 9 grudnia 2015, 15:42

Jestem za, a nawet nie przeciw.

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kraniki out!

Postautor: tomko222 » środa, 9 grudnia 2015, 17:57

Fajnie by było jakby można było też ten dział ignorować - tzn. żeby nie widzieć go w "nowe posty".

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 26 października 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Kraniki out!

Postautor: Mido » środa, 9 grudnia 2015, 20:58

tomko222 pisze:Fajnie by było jakby można było też ten dział ignorować - tzn. żeby nie widzieć go w "nowe posty".
To w ogóle musiałaby być opcja do ignorowania danych tematów/działów, a o ile mi wiadomo, to nie ma takiej możliwości.
A aktualizacja silnika forum to dobry moment, żeby coś takiego wprowadzić ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wróć do „Księga skarg i zażaleń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość