fajnie było

Regulamin forum
1. Pomówienia i groźby zakazane !!!
Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

fajnie było

Postautor: Bitmar » czwartek, 23 lutego 2023, 15:15

akos pisze: środa, 22 lutego 2023, 21:43@Bitmar mam prośbę o zweryfikowanie usuniętej części tego wpisu i odpowiedź jakie punkty regulaminu łamie.
Niestety, tak działa skrypt phpbb, że jak coś zostało usunięte z posta to nie ma już do niego dostępu.
Z kontekstu domślam się, że został zacytowany/zalinkowany artykuł z aszdziennika. Może na przyszłość lepiej informować, że wklejany link to żart/ironia/prowokacja bo nie każdy takie niuanse musi wyłapywać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3386
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3686
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

fajnie było

Postautor: akos » piątek, 24 lutego 2023, 10:24

Bitmar pisze: czwartek, 23 lutego 2023, 15:15Niestety, tak działa skrypt phpbb, że jak coś zostało usunięte z posta to nie ma już do niego dostępu.
Rozumiem, w takim razie mam prośbę/propozycję by moderować w ten sposób:
1. Jeśli post w całości lub w większości nadaje się zdaniem moda do usunięcia, to go po prostu usunąć (lub przenieść do innego, bardziej pasującego wątku). Technicznie, oznacza to, z punktu widzenia admina/moda, ukrycie wpisu, więc w razie sytuacji spornych jest jakiś ślad.
2. Jeśli wątpliwości moda budzi jedynie jakiś fragment lub pojedyncze linki czy zwroty użyte we wpisie, to dać userowi jakieś ostrzeżenie i prośbę by wyedytował posta a gdy to nie zadziała to patrz punkt 1. Przy takim podejściu user może samodzielnie poprawić wpis bez kasowania istotnej treści na którą poświęcił mniej lub więcej czasu lub wyjaśnić sprawę w przypadku nieporozumień jak w tym przypadku.

Uznaniowe i nie pozostawiające śladów ingerowanie w treści wpisów z powodów, umówmy się, błahych, nie za bardzo pasuje do forum, które ma uchodzić za wolnościowe i prowadzi do pokusy by moderator nadużył swoich uprawnień, szczególnie gdy jest emocjonalnie i światopoglądowo zaangażowany w dyskusję, którą moderuje.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10322
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

fajnie było

Postautor: Bitmar » piątek, 24 lutego 2023, 11:25

@akos
Bardzo dobry pomysł, z zastrzeżeniem, że chodzi o użytkowników z "jakimś" stażem, aby wykluczyć trolli bo szkoda na nich czasu. Moderator po prostu ukrywa post który będzie można później zweryfikować. Zaraz wyślę tą informację do modów.

Wróć do „Księga skarg i zażaleń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości