Absurdalny koszt transakcji, wolno jak w 2001 roku - dramat

Regulamin forum
1. Pomówienia i groźby zakazane !!!
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Absurdalny koszt transakcji, wolno jak w 2001 roku - dramat

Postautor: AvritJack » wtorek, 26 stycznia 2021, 22:35

Witam,
Zaczynam swoją przygodę z giełdą kryptowalut. Sporo czytałem o niej zanim przystąpiłem do inwestowania.
Postanowiłem wpłacić pieniądze, słyszałem, że koszty transakcji są bardzo niskie bo to przyszłość. Visa Debt, USD>USDT na DigiFinex, a dokładnie 500$, za które otrzymam !!!460 USDT!!!. Podobno kurs wymiany wynosi 1:1. Tragedia, 40$ jakiejś prowizji? Ktoś jest w stanie to wytłumaczyć dlaczego tak dużo?
Druga sprawa to szybkość transakcji. Zazwyczaj tego typu transakcje trwają 10 sekund, na tę czekam kilka godzin. O tym również czytałem, że jest lepiej niż "normalnie".
Zabezpieczenia są dramatycznie szczegółowe w niektórych portfelach. Wymagają dosłownie najmniejszych informacji o mnie, numerów podatkowych, zdjęć dowodu, który trzymam w ręku i robię selfie. Paranoja.
Słuchajcie...
Czytało się o kryptowalutach bardzo dobrze, przyjemnie. Pierwsze wrażenia są okropne, nic nie jest tak jak czytałem. To ma być przyszłość? Wolno, pokrętnie, skomplikowanie, nieintuicyjne interfejsy. Koszmar.
Nie poddam się jeszcze bo widzę kilka ciekawych możliwośći, ale to czego doświadczam na razie to frustracja.

p.s. etoro portfel? Jak tylko przelew dotrze z powrotem do mojego banku poproszę support o usunięcie mojego konta z brakiem możliwości ponownego otwarcia, dożywotnio.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Absurdalny koszt transakcji, wolno jak w 2001 roku - dramat

Postautor: maky » wtorek, 26 stycznia 2021, 22:57

AvritJack pisze: wtorek, 26 stycznia 2021, 22:35To ma być przyszłość? Wolno, pokrętnie, skomplikowanie, nieintuicyjne interfejsy. Koszmar.
To nie jest przyszłość. To spekulacja.

Chcesz spróbować czegoś szybkiego, taniego i fajnego? Zainstaluj sobie portfel DASH: https://www.dash.org/downloads/ i podaj adres.

Dodano po 1 minucie 11 sekundach:
Najlepiej pierwszy z listy. Ten znam i wiem jak działa.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Absurdalny koszt transakcji, wolno jak w 2001 roku - dramat

Postautor: rav3n_pl » środa, 27 stycznia 2021, 00:10

AvritJack pisze: wtorek, 26 stycznia 2021, 22:35 Wymagają dosłownie najmniejszych informacji o mnie, numerów podatkowych, zdjęć dowodu, który trzymam w ręku i robię selfie.
Nie portfele tylko giełdy - wymagany KYC.

Jak chcesz coś kupić bez papierów to zakładasz sobie normalny portfel i z adresem idziesz do kantoru albo bitomatu.
Zawsze zapłacisz "jakieś fee" bo z czegoś się muszą utrzymywać, prawda?
To jednak powinno być podane od razu (i zapewne było).
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Absurdalny koszt transakcji, wolno jak w 2001 roku - dramat

Postautor: AvritJack » środa, 27 stycznia 2021, 07:56

rav3n_pl pisze: środa, 27 stycznia 2021, 00:10Zawsze zapłacisz "jakieś fee" bo z czegoś się muszą utrzymywać, prawda?

...40$ przy wpłacie 500$, płatność kartą Visa. Z ręką na sercu mogę napisać, że to pierwsza tak ogromna prowizja w moim życiu, w transakcjach tego typu :)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Absurdalny koszt transakcji, wolno jak w 2001 roku - dramat

Postautor: rav3n_pl » środa, 27 stycznia 2021, 15:52

@AvritJack Zobacz w ten sposób:
- odbiorca płatności płaci za transakcję kartą (nie dostaje całych $500)
- kurs USDT:USD na giełdzie nie zawsze jest idealnie 1:1 (może być bujnięcie nawet o 10% - kto bierze na siebie ryzyko?)
- transakcje tokenami na ETH kosztują w przeliczeniu $5-$50 - zapłacić musi odbiorca, prawda?

Tak czy inaczej - te dane powinny być podane na tacy przy zakupie, czyli "płacisz $500 kartą, dostaniesz xxxUSDT na podany portfel".
Jeżeli nie było takiej informacji - pisałbym reklamację.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Absurdalny koszt transakcji, wolno jak w 2001 roku - dramat

Postautor: fetek » niedziela, 21 marca 2021, 14:06

AvritJack pisze: wtorek, 26 stycznia 2021, 22:35To ma być przyszłość? Wolno, pokrętnie, skomplikowanie, nieintuicyjne interfejsy. Koszmar.
jeszcze żaden system nie traktuje krypto na poważnie i długo nie będzie, gdy bańka pęknie implementacje znowu spowolnią albo zostaną zaniechane.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Absurdalny koszt transakcji, wolno jak w 2001 roku - dramat

Postautor: maky » niedziela, 21 marca 2021, 17:52

AvritJack pisze: wtorek, 26 stycznia 2021, 22:35Czytało się o kryptowalutach bardzo dobrze, przyjemnie. Pierwsze wrażenia są okropne, nic nie jest tak jak czytałem. To ma być przyszłość? Wolno, pokrętnie, skomplikowanie, nieintuicyjne interfejsy. Koszmar.
Nie poddam się jeszcze bo widzę kilka ciekawych możliwośći, ale to czego doświadczam na razie to frustracja.

Krypto to gorączka złota a nie zastosowania. Wchodzisz z nadzieją na lambo sponsorując wzrosty tym, którzy byli wcześniej. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Księga skarg i zażaleń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości