Dyskusja na temat kursu BTC. - ARCHIWUM

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 353
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Sopel3pl » sobota, 22 czerwca 2013, 12:48

Wyglada na to ze LTC sciaga cene bitcoin,

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Kimono » sobota, 22 czerwca 2013, 12:50

Sopel3pl pisze:Wyglada na to ze LTC sciaga cene bitcoin,
Badźmy poważni. Wolumen na tych shitcoinach jest zerowy.
Ostatnio zmieniony sobota, 22 czerwca 2013, 12:53 przez Kimono, łącznie zmieniany 1 raz.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: l3sny » sobota, 22 czerwca 2013, 12:52

to jest mozliwe. teraz kazde potkniecie sie btc bedzie dzialac na korzysc litecoina. teoretycznie w dlugim okresie to jest mozliwe...
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Kimono » sobota, 22 czerwca 2013, 12:58

Potknięcie czyje? Kantorów? Technicznie i prawnie to się niczym nie różni, to bitcoinowe i shitcoinowe. Zatem takie potknięcie może co najwyżej wszystko w dół pociągnąć.

Poza tym, znaj proporcję mocium panie, patrząc na wolumen, LTC i te inne praktycznie nie istnieją.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » sobota, 22 czerwca 2013, 13:05

Kimono pisze:Potknięcie czyje? Kantorów? Technicznie i prawnie to się niczym nie różni, to bitcoinowe i shitcoinowe. Zatem takie potknięcie może co najwyżej wszystko w dół pociągnąć.

Poza tym, znaj proporcję mocium panie, patrząc na wolumen, LTC i te inne praktycznie nie istnieją.
Nie jest tak źle jak Ci się wydaje, wolumen z dziś na BTC-e w sumie na LTC (LTC/BTC + LTC/USD) to 3mln$. Dla prównania na goxie dzisiejszy wolumen jest rzędu 2mln$, czyli mniej niż na LTC i to na dużo mniejszej giełdzie. Nie lekceważ LTC, nawet MtGox szykuje się do przejęcia litecoina bo wie, że to duża kasa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: l3sny » sobota, 22 czerwca 2013, 13:21

aha... kimono nic nie wie o wczorajszym newsie ;)
Karpales potwierdził wczoraj,ze mt.gox implementuje chłamik w lipcu.
tak na marginesie te Twoje rozważania o nieistotności LTC już gdzieś kiedyś czytałem... ale dotyczyło to innej kryptowaluty ;)
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Kimono » sobota, 22 czerwca 2013, 13:29

Ależ Szanowny Bitmarze, przecież Mt Gox dolarowy jest praktycznie zamknięty. Popatrz na wolumen trzydziestodniowy i oceń, jak wyglądają proporcje między np. Goksem a BTC-E, gdy handel odbywa się normalnie.
l3sny pisze:tak na marginesie te Twoje rozważania o nieistotności LTC już gdzieś kiedyś czytałem... ale dotyczyło to innej kryptowaluty ;)
I co się stało z tą „kryptowalutą”? :-(

Poza tym, ciekawy obraz wychodzi z tej dyskusji. Shitcoiny podobno rosną, bo bitcoin, czyli Mt Gox ma kłopoty. I podobno mają wzrosnąć jeszcze bardziej, jak tenże Mt Gox je sobie zaimplementuje. Pojawia się zatem oczywiste pytanie - ile Szanowni Dyskutanci tych shitcoinów aktualnie mają na sprzedaż? :-)
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » sobota, 22 czerwca 2013, 13:48

Przeliczyłem wolumen BTC na $, tak na oko i tak samo na BTC-e. Generalnie dzisiaj obroty wyrażone w wartości $ są większe na LTC niż BTC na goxie. Co do goxa zablokowane są tylko wypłaty w $ ale handlować normalnie można co faktycznie nie zmienia faktu, że wolumen jest mniejszy niż zwykle prawdopodobnie przez to ale nie o to chodzi. Nie chcę udowadniać, że LTC ma większy wolumen bo to nie prawda ale są to znaczące kwoty i ciężko już nazywać Litecoina shitcoinem. Porównując wolumen miesięczny BTC wyprzedzi LTC kilka razy ale nie jest to aż tak duża przepaść. W tej chwili wszystkie litecoiny warte są już 0.5mln BTC. Dla porównania: takie wszystkie terracoiny kupisz za 4k BTC, Feathercoiny za 7k BTC, a nawet stare namecoiny wykupisz wszystkie za 29k BTC.

Co do samego kursu by nie odbiegać od tematu panika minęła, Ci co mieli się zmyć z goxa to się już zmyli. Reszta czeka na to co się wydarzy po przywróceniu $. Według czarów i magii prawdopodobnie już osiągnęliśmy B na tym wykresie: https://forum.bitcoin.pl/post70366.html ... ary#p70366

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: scibi » sobota, 22 czerwca 2013, 14:09

Zdecydowanie przydały by się wieści przychylne btc. Sam myślę o przewa lutowania się na ltc

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 353
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Sopel3pl » sobota, 22 czerwca 2013, 16:45

Kimono pisze:
Poza tym, ciekawy obraz wychodzi z tej dyskusji. Shitcoiny podobno rosną, bo bitcoin, czyli Mt Gox ma kłopoty. I podobno mają wzrosnąć jeszcze bardziej, jak tenże Mt Gox je sobie zaimplementuje. Pojawia się zatem oczywiste pytanie - ile Szanowni Dyskutanci tych shitcoinów aktualnie mają na sprzedaż? :-)
Jakie to ma znaczenie czy waluta która chandlujesz nazywa się BTC, LTC, CNC czy PodpaskaCoin. Istotne jest by przynosiła zysk. Skoro w tej chwili LTC przynosi zysk, a wartosc na parze BTC LTC wedruje w kierunku LTC to warto z tego skorzystac.
Jakie ma znaczenie tego powód? Tam gdzie jest tłum nie ma rozsadnego powodu.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Kimono » sobota, 22 czerwca 2013, 17:28

Jeśli uważasz, że wędruje w górę, to kupuj. Ja uważam, że shitcoiny są przeszacowane i niebawem to poleci na łeb, na szyję. Wzrostu przy okazji przyjęcia shita przez Goksa nie będzie - nie, bo za dużo osób tego oczekuje i oni wszyscy w tym samym czasie będą chcieli sprzedać.

A jeśli chcesz mądrze zarobić kasę, to moim zdaniem na dziś jest to arbitraż - skupowanie na Bitstamp, Bitcurex i sprzedawanie natychmiast na Goksie. Bezpieczniej za złotówki, acz większy zysk będzie, jeśli zaryzykujemy i dołączymy do grupy osób, które mają tam aktualnie zablokowane USD.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » sobota, 22 czerwca 2013, 17:46

Kimono pisze:Jeśli uważasz, że wędruje w górę, to kupuj. Ja uważam, że shitcoiny są przeszacowane i niebawem to poleci na łeb, na szyję. Wzrostu przy okazji przyjęcia shita przez Goksa nie będzie - nie, bo za dużo osób tego oczekuje i oni wszyscy w tym samym czasie będą chcieli sprzedać.

A jeśli chcesz mądrze zarobić kasę, to moim zdaniem na dziś jest to arbitraż - skupowanie na Bitstamp, Bitcurex i sprzedawanie natychmiast na Goksie. Bezpieczniej za złotówki, acz większy zysk będzie, jeśli zaryzykujemy i dołączymy do grupy osób, które mają tam aktualnie zablokowane USD.
Będą chcieli sprzedać Ci którzy teraz (albo wcześniej) kupili. A będzie to mały % w porównaniu z klientami Goxa (nie mającymi konta na giełdach LTC), którzy będą chcieli szybko LTC kupić.
Jak Gox wprowadzi LTC w miarę szybko, to znaczy jeśli do tej pory kurs LTC będzie się powoli wspinał, to po jego wprowadzeniu ta waluta skoczy x10. Bo ludzie są już trochę zmęczeni BTC, tracą nadzieję na szybki powrót wzrostów (i słusznie). A LTC może zaistnieć jako nowy kandydat do bańki. Na Gox są zablokowane grube miliony $ przeciętnych graczy, nie tylko przez niemożliwość wypłaty, ale również przez trudności w zainwestowaniu tych pieniędzy w BTC tak aby ich nie stracić. Taka stagnacja z niewielką huśtawką trwa od tygodni. A tu nagle pojawi się nowa opcja: LTC, na której znów można będzie zarobić x2 w ciągu paru dni. Ludzie to kupią. O ile Gox nie da ciała i wprowadzi go we właściwym momencie.

Oczywiście ta przebitka x10 będzie bardzo chwilowa. Ale i tak, jeśli Gox wprowadzi LTC to kupując teraz nie sposób będzie nie zarobić na tej walucie kilkakrotnie.

A na arbitrażu można zarobić 6-7% ryzykując zamrożenie gotówki na parę tygodni, albo w skrajnym przypadku jej przepadek. I to operując małymi kwotami. Bo jakbyś zaczął kupować tysiące BTC na Bitstampie czy BTC-E to sam byś wywindował kurs powyżej Goxa jedną taką operacją. Kiepski biznes.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Kimono » sobota, 22 czerwca 2013, 18:17

Nie wyobrażam sobie sytuacji, by człowiek, który obawia się inwestycji w „ryzykownego” bitcoina, mógł zainwestować w shita. Szansa na wzrost jest zawsze proporcjonalna do ryzyka, shitcoiny nie są wyjątkiem.

Zakup STC (od: shitcoin :-)) nie jest dziś trudniejszy niż zakup BTC, a nawet dla posiadaczy BTC jest łatwiejszy niż zakup BTC dla posiadaczy walut papierowych, a to z uwagi na szybkość transferu BTC między kantorami, która to operacja jest prawie niemożliwa (za wyjątkiem pewnie pośredników), jeśli chcielibyśmy tak przesłać waluty państwowe. Nic się na tym gruncie nie zmieni, zmieniają się tylko oczekiwania. Wszystkim jednocześnie, dlatego ja widzę tu zbliżający się krach. Bańka jest już teraz.

Przepadek czego? Na Mt Gox przez tyle lat nikomu jeszcze nic nie przepadło, mimo problemów i zawiłości. Dlaczego akurat teraz miałoby się tak stać? Jeśli boisz się blokady wypłat w USD, możesz sprzedawać za złotówki. Na samym Cureksie do 260 PLN są bitcoiny o wartości prawie 140 tys. zł. Kupując mniej, kupujesz taniej i zarabiasz (na jednym BTC) więcej. Koszty arbitrażu można sobie łatwo przeliczyć, zaś żeby znaleźć jeleni na STC, no to trzeba się nieźle napocić jeszcze, spamując swoje wizje po forach :-). A i tak nic z tego nie będzie.
Ostatnio zmieniony sobota, 22 czerwca 2013, 18:29 przez Kimono, łącznie zmieniany 2 razy.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: l3sny » sobota, 22 czerwca 2013, 18:25

@kimono
Ta kryptowaluta kosztuje na dzisiaj $108-109 ;)
Poczytaj trochę. LTC to taka nowość trochę i ludziska się rzucą jak szczerbaci na suchary. I wcale nie jest powiedziane, że jak urośnie bańka to LTC runie. Ze swego doświadczenia wiem, a jestem na LTC od września zeszłego roku, że w zasadzie po 'przerzuceniu się' mało kto wraca. Ja wszystko trzymam w LTC i udziałach w kopalniach\koparkach. Aczkolwiek nie ustrzegłem się wielu błędów i sprzedałem mnóstwo LTC za bezcen w grudniu (bo były święta itp. myślałem, że odkupię, do końca życia będe tego żałował). Chłamik to da moooon!
http://paybit.pl/uwaga-nadciaga-litecoin/
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Kimono » sobota, 22 czerwca 2013, 18:38

l3sny pisze:@kimono
Ta kryptowaluta kosztuje na dzisiaj $108-109 ;)
To był jakiś inny shit, którego nazwy już nawet nie pamiętam. Są gdzieś te dyskusje w archiwach forum.
l3sny pisze:Poczytaj trochę. LTC to taka nowość trochę i ludziska się rzucą jak szczerbaci na suchary.
Oj tam, że nowość. Niedawno dopiero co się mieli rzucać na domy i mieszkania, no bo przecież każdy musi gdzieś mieszkać. A to przecież zdecydowanie bardziej wiarygodna argumentacja dla przeciętnego człowieka z ulicy. I co? I gucio, nie pomogło.

Porównaj sobie infrastrukturę bitcoinową i shitcoinową, zobacz, gdzie shitcoinami możesz zapłacić, a następnie porównaj kursy. I weź pod uwagę, iż bitcoinów zostało dziś zagubionych nieporównywalnie więcej - z oczywistych względów. Faktyczne proporcje monet w obiegu są inne niż by to wynikało z limitów zapisanych w kodach. Itd., itd. A jeśli naprawdę wierzysz, w to, co piszesz, to oczywiście kupuj, póki czas (zwróć uwagę, iż dotychczas żadne inwestycje w sprzęt do kopania nie były ani trochę tak bardzo opłacalne, jak zakup samej waluty - jeśli naprawdę wierzysz, że jesteśmy przed bańką, to sprzęt sprzedaj). Tylko jakoś nie wydaje mi się to wiarygodne, jeśli nagabujecie ludzi do zakupów tego, co Wy już posiadacie w dziale poświęconej innej walucie. No bo po co? Za ten sprzedany sprzęt możesz po cichu kupić więcej przed „bańką”, jeśli mniej ludzi się dowie :-).
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: l3sny » sobota, 22 czerwca 2013, 18:48

Powiem tak. gdybym nie sprzedal ltc w grudniu, w które wpakowałem jakies 3,800EUR kilka miesiecy wczesniej to miałbym dzisiaj grubo ponad $200k. Dzisiaj o takiej forsie moge tylko pomarzyć. I nie mam zamiaru powtórzyc tego bledu. rzuc okiem na wykres za ostatnie pół roku na ltc i sam sobie odpowiedz czy warto w to wejsc. ja na pewno nie pozbede sie ltc tak latwo.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 949
Rejestracja: 14 maja 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Kimono » sobota, 22 czerwca 2013, 19:04

Nie warto. To jest bańka, która zaraz pęknie.

Och, ja swoje pierwsze bitcoiny kupowałem za 17-19 zł i to bynajmniej nie za 500 czy 1000 zł. Gdybym...

Sprzedajesz ten sprzęt? Jeśli naprawdę wierzysz w propagandę, którą siejesz, jest to jedyna logiczna decyzja. Trzymanie sprzętu do wydobywania monet przed wzrostem ich ceny nigdy nie było opłacalne.
Every decent man is ashamed of the government he lives under.
H. L. Mencken

Obrazek
18CkxM3HfPsJkUgfi4xfXo8k8iE5HwXtEo
Rozkręćmy razem konspiracyjny biznes bitcoinowy: VxFvhUFU@jabber.org (przez pidgin-otr i Tor)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: l3sny » sobota, 22 czerwca 2013, 19:22

LTC $3.35
sorry za offtopa ale nie wiem co złego jest w zarabianiu na wzroscie kursu czegokolwiek ;)
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 353
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Sopel3pl » sobota, 22 czerwca 2013, 19:29

Kimono pisze:Nie warto. To jest bańka, która zaraz pęknie.

Och, ja swoje pierwsze bitcoiny kupowałem za 17-19 zł i to bynajmniej nie za 500 czy 1000 zł. Gdybym...

Sprzedajesz ten sprzęt? Jeśli naprawdę wierzysz w propagandę, którą siejesz, jest to jedyna logiczna decyzja. Trzymanie sprzętu do wydobywania monet przed wzrostem ich ceny nigdy nie było opłacalne.
Gdybys :)
Jesli LTC wzrosnie do 4$ bede sie cieszył jesli w tym czasie BTC spadnie na wartosc bede sie cieszył bardziej, jesli wzrosnie do 5$ a inne shit coiny spadną, sprzedam chocby nie wiem co i zainwestuje wszystko w ten który spadł najbardziej.
Dlaczego bo na BTC nie mam szans zarobić 100% w kilka dni choćbym był wróżką a na tym co ostro spadło nie zdarzyło mi się stracić.
LTC jest taka samą banką jak BTC tylko ilosc materii w niej jest mniejsza. Czy to znaczy ze BTC jest lepszy?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 353
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Sopel3pl » sobota, 22 czerwca 2013, 19:31

l3sny pisze:LTC $3.35
sorry za offtopa ale nie wiem co złego jest w zarabianiu na wzroscie kursu czegokolwiek ;)
To niemoralne i już. 4 lata temu BTC był fanaberią, dopóki nie przestał nią być i wtedy stał się moralnie uzasadniony.
Koniec off topa.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości