Dyskusja na temat kursu BTC. - ARCHIWUM

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: jelenlegi » niedziela, 24 marca 2013, 22:20

Przed 100$ mamy jeszcze jedno ciekawe wydarzenie - przy cenie ok. 91$ wszystkie BTC osiągną wartość miliarda dolarów. To nie może przejść bez echa w mediach, jakiś miesiąc temu mieliśmy artykuł na wp z okazji osiągnięcia miliarda złotych, wykop i coś tam jeszcze. Więc ta psychologiczna bariera 100$ może zostać przeskoczona niesłychanie łatwo. Ale do tego jeszcze 20 baksów...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 834
Rejestracja: 13 kwietnia 2011
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Frodo » niedziela, 24 marca 2013, 22:25

Ja widzę dwa problemy - załamanie pod ciężarem bloków, już teraz 7 giga, a po drugie wprowadzenie przez banki superszybkich przelewów, które zamiast dni (Elixir) będą szły szybciej niż bitcoiny.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 24 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: bitfan » niedziela, 24 marca 2013, 22:26

Dzieki co do weryfikacji calkiem zapomnialem i zerkne na w/w kantory.

Rozmowny
Posty: 63
Rejestracja: 11 lutego 2012
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: filipyoyo » niedziela, 24 marca 2013, 22:29

ekonokomik pisze: Akurat ja jestem informatykiem :) Tyle że zajmuję się bazami danych.
Wolę zapłacić za dobre narzędzie niż uczyć się nowej dziedziny, szczególnie że przy skryptach do obracania kasą, może to być kosztowna nauka :P
Postaram się coś zrobic. Znam troche jezyki programowania to sobie poćwicze i może cos z tego wyjdzie.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bitmar » niedziela, 24 marca 2013, 22:30

ekonokomik pisze:Panowie, czy ktoś sprzedaje/dzierżawi jakieś łatwe narzędzie pozwalające pisać skrypty korzystając z API Mt Gox'a?
Chciałbym np ustawić zlecenia kupna/sprzedaży zależnie od kursu i w kolejności (kup jeśli kurs spadnie do $50 a następnie, jeśli udało się kupić, to sprzedaj jeśli wzrośnie do $60 i znów kup jeśli spadnie do $54) albo też w zależności od wolumenu ASK/BID (kup natychmiast jeśli aski na $75 będą poniżej 1000BTC). Takie rzeczy. Dość mam siedzenia po nocach jak coś się dzieje ;)

Nigdy nie zajmowałem się wywoływaniem serwisów przez internet i taką kategorią oprogramowania, więc nie chcę tworzyći testować od początku własnego narzędzia, jeśli gdzieś istnieje gotowe za rozsądną sumę.
Wszystko masz podane na tacy, zrobisz sobie sam ;) https://en.bitcoin.it/wiki/MtGox/API/HTTP

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » niedziela, 24 marca 2013, 23:24

Bitmar pisze:
ekonokomik pisze:Panowie, czy ktoś sprzedaje/dzierżawi jakieś łatwe narzędzie pozwalające pisać skrypty korzystając z API Mt Gox'a?
Chciałbym np ustawić zlecenia kupna/sprzedaży zależnie od kursu i w kolejności (kup jeśli kurs spadnie do $50 a następnie, jeśli udało się kupić, to sprzedaj jeśli wzrośnie do $60 i znów kup jeśli spadnie do $54) albo też w zależności od wolumenu ASK/BID (kup natychmiast jeśli aski na $75 będą poniżej 1000BTC). Takie rzeczy. Dość mam siedzenia po nocach jak coś się dzieje ;)

Nigdy nie zajmowałem się wywoływaniem serwisów przez internet i taką kategorią oprogramowania, więc nie chcę tworzyći testować od początku własnego narzędzia, jeśli gdzieś istnieje gotowe za rozsądną sumę.
Wszystko masz podane na tacy, zrobisz sobie sam ;) https://en.bitcoin.it/wiki/MtGox/API/HTTP
PERL, PHP, Python - czemu spodziewałem się właśnie tej trójki? Może dlatego że to najpowszechniejsze języki przy pisaniu czegoś wywoływanego przez internet, z którymi nigdy nie miałem do czynienia i na nawet nie wiedziałbym jak to odpalić?
Bo od lat na codzień posługuję się właściwie wyłącznie SQL'em.
Nie ma wersji w SQL'u? Dziwne... :)
No to dla mnie to chyba nie jest "podane na tacy" :P

Przecież zanim zadałem pytanie dokładnie przemyślałem inne opcje. Jeśli mam poświęcić dni czy tygodnie żeby specjalnie dla jednego skryptu opanować podstawy któregoś z tych języków (wyjątkowo zresztą nieczytelnych w mojej opinii), to chyba lepiej zapłacić parę groszy a w tym czasie zrobic coś bardziej pożytecznego?

@filipyoyo - nie smialbym prosic. Bylem przekonany ze przy tak duzym popycie takich narzędzi i to sprawdzonych jest już co najmniej kilka, ale jakoś nie znalazlem żadnego.

Ale nie wierzę, że ktoś już tego nie napisał i nie udostępnił. Nie czytam zagranicznych forów, może tam? Dlatego Was zapytałem. Po co wyważać otwarte drzwi?

Dyskutant
Posty: 176
Rejestracja: 30 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ramzes » niedziela, 24 marca 2013, 23:28

ekonokomik zajrzyj na priv.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 19 marca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Mroczny Nelu » poniedziałek, 25 marca 2013, 00:31

Mnie - laika jakby na to nie patrzeć - zdziwił bardzo szybki powrót kursu ponad 70$. Myślałem, że dopiero tak gdzieś koło północy do tego dojdzie a tu już po południu powrót stał się faktem. Swoją drogą - zaczynam się znieczulać na te nagłe spadki nocne. Pierwszy doprowadził mnie do zawału i po wspięciu się kursu do 120 zł sprzedałem blisko połowę BTC. Drugi już mnie lekko zdenerwował tylko, wczorajszy nawet mnie nie ruszył. W sumie 2 ostatnie mnie nawet nie zdziwiły - jakoś idąc spać wiedziałem już, że w nocy będzie wyprzedaż :P

A jako tako mam wrażenie, że w czwartek pęknie 100$. Potem w weekend wyprzedaże - spadki do 65$ momentami, uspokojenie i w poniedziałek od poziomu 90$ marsz w górę ku lepszemu jutro :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: powered » poniedziałek, 25 marca 2013, 01:02

ekonokomik pisze:Nie ma wersji w SQL'u? Dziwne... :)
A jak miałoby to działać? SQL jest tylko standardem komunikacji z bazą, który można wykorzystać w jakimś języku programowania.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 25 marca 2013, 01:21

powered pisze:
ekonokomik pisze:Nie ma wersji w SQL'u? Dziwne... :)
A jak miałoby to działać? SQL jest tylko standardem komunikacji z bazą, który można wykorzystać w jakimś języku programowania.
A bo to moje zdanie było w języku Ironia SDK ;)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 25 marca 2013, 01:42

Mroczny Nelu pisze:Mnie - laika jakby na to nie patrzeć - zdziwił bardzo szybki powrót kursu ponad 70$. Myślałem, że dopiero tak gdzieś koło północy do tego dojdzie a tu już po południu powrót stał się faktem. Swoją drogą - zaczynam się znieczulać na te nagłe spadki nocne. Pierwszy doprowadził mnie do zawału i po wspięciu się kursu do 120 zł sprzedałem blisko połowę BTC. Drugi już mnie lekko zdenerwował tylko, wczorajszy nawet mnie nie ruszył. W sumie 2 ostatnie mnie nawet nie zdziwiły - jakoś idąc spać wiedziałem już, że w nocy będzie wyprzedaż :P
I zawsze w takim momencie trzeba zadac sobie jedno zaje...ście ważne pytanie: komu zależy żebym tak właśnie myślał i czego nie zauważam? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: powered » poniedziałek, 25 marca 2013, 02:24

ekonokomik pisze:A bo to moje zdanie było w języku Ironia SDK ;)
aaa teraz załapałem. Czyli dałbyś radę napisać gdyby nie lenistwo ? ;)
Ale z drugiej strony każdy program w fazie początkowej ma jakieś błędy i tu by było niebezpieczeństwo płacenia za błędy bezpośrednio w bitcoinach :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: l3sny » poniedziałek, 25 marca 2013, 04:21

Mroczny Nelu pisze:Mnie - laika jakby na to nie patrzeć - zdziwił bardzo szybki powrót kursu ponad 70$. Myślałem, że dopiero tak gdzieś koło północy do tego dojdzie a tu już po południu powrót stał się faktem. Swoją drogą - zaczynam się znieczulać na te nagłe spadki nocne. Pierwszy doprowadził mnie do zawału i po wspięciu się kursu do 120 zł sprzedałem blisko połowę BTC. Drugi już mnie lekko zdenerwował tylko, wczorajszy nawet mnie nie ruszył. W sumie 2 ostatnie mnie nawet nie zdziwiły - jakoś idąc spać wiedziałem już, że w nocy będzie wyprzedaż :P

A jako tako mam wrażenie, że w czwartek pęknie 100$. Potem w weekend wyprzedaże - spadki do 65$ momentami, uspokojenie i w poniedziałek od poziomu 90$ marsz w górę ku lepszemu jutro :D
he he, to bardzo prawdpodobne;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: l3sny » poniedziałek, 25 marca 2013, 04:24

jerry pisze:
the_prince pisze:
bitfan pisze:Hej jestem tu nowy , a raczej nowy jest wpis bo forum czytam juz od ok 2 lat .Mam juz zachomikowane nawet powiedzmy pare Btc i gdzies mam wewnetrzne przekonanie ze Trzeba Dokupic .Male pytanie na Mtgox mam dwie waluty do wyboru Dolara i SEK w poprzednim tygodniu cofneli mi przelew mimo ze wyslalem SEK i tak bylo ustawione na Mtgox SEK .W nastepnym tygodniu bede najprawdobodobniej dysponowal przyzwoita gotowka i nie chce ogladac wiecej powrotu przelewu , moze ktos cos poradzic ? Jesli chodzi o przelewy do 10000 euro to czy mozna wykonac ich kilka w miesiacu czy jest jakis limit. Dzieki jesli ktos pomoze i przepraszam ze nie w temacie.
Wydaje mi się, że najlepiej jeśli byś to wyjaśnił bezpośrednio z supportem Mt. Gox.
MtGox ma długie czasy księgowania przelewów i może zażądać weryfikacji, która też potrwa. Kto będzie weryfikowany wie tylko MtGox, zdarzało się dla kwot mniejszych niż 500 zł. Przyjrzyj się Bitcurex. ew. Bitstamp.
ja mam w banku limit 5000EUR na dzien

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: MusX » poniedziałek, 25 marca 2013, 06:46

powered pisze:
ekonokomik pisze:Nie ma wersji w SQL'u? Dziwne... :)
A jak miałoby to działać? SQL jest tylko standardem komunikacji z bazą, który można wykorzystać w jakimś języku programowania.
akurat jest, napisałem w PLSQL do publicznych API, jeśli są pakiety kryptograficzne i do konwersji base64 to i prywatne api też można obsłużyć, ale nie podobało mi się, że trzeba certyfikaty ssl dodawać. i nie było to szybkie przetwarzanie dlatego odpuściłem, ale dla kogoś kto nie chce wychodzić poza bazy to jest to opcja

jakby pokombinować dobrze z external tables to pewnie i by dało radę większość przerzucić na czystego SQLa

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 25 marca 2013, 11:03

Gdy cena startowała w styczniu i doszła do 20 stwierdziłem, że być może rodzi się hiperbola. A jak mówi klasyk- gdy kurs wchodzi w hiperbolę nikt nie wie jaki może być jej zasięg, poza tym, że zawsze przekracza najśmielsze oczekiwania.
Więc moje oczekiwania były takie:
60 to już baaardzo dużo. Ale skoro ma przekroczyć, to 100. I jeszcze margines, że "przekracza wszelkie", więc dodaję 30.
Czyli 130 to jest max.
Ale zaraz zaraz. Hiperbola przekracza nie tylko wyobrażenia, ale także metawyobrażenia.
Więc 130 śmigniemy w cuglach.
No nie może być inaczej.
;)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 25 marca 2013, 11:46

No wkurza mnie zerkanie czy padną te dwie ściany na 73 i $75 zeby zdążyć kupić zanim cena poszybuje na 90 ;)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 188
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: PlugMyDuck » poniedziałek, 25 marca 2013, 11:56

Pierwsze podejście za nami, ściana skurczona o 1,5k BTC

Rozmowny
Posty: 50
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: Yendos » poniedziałek, 25 marca 2013, 12:31

Osobiście w sobote rano jak kurs spadł na 170-180 nie mogłem sie nawet zalogowć do mtgox. Nie wiem czy też tak mieliście?
Miałem tylko pare prób (w przeciągu jakichś 20 minut) bo późnie musiałem wyjść ale przez ten dziadowski serwis straciłem szansę na niezły zarobek.
Chyba faktycznie trzeba będzie pomyśleć o jakimś skrypcie, chociaz dostęp do własnego portwela 24h/dobę to chyba niezbyt wygórowane wymagania zwłaszcza przy tak niestabilnej walucie.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 25 marca 2013, 12:43

Yendos pisze:Osobiście w sobote rano jak kurs spadł na 170-180 nie mogłem sie nawet zalogowć do mtgox. Nie wiem czy też tak mieliście?
Miałem tylko pare prób (w przeciągu jakichś 20 minut) bo późnie musiałem wyjść ale przez ten dziadowski serwis straciłem szansę na niezły zarobek.
Chyba faktycznie trzeba będzie pomyśleć o jakimś skrypcie, chociaz dostęp do własnego portwela 24h/dobę to chyba niezbyt wygórowane wymagania zwłaszcza przy tak niestabilnej walucie.
Ja mogłem sie zalogowac, choć też straciłem jedną okazję przez lagi.
Jeden z serwisów pokazuje na bieżąco lag przy operacjach na Mt Gox. Widziałem w czasie goraczki w sobotę rano, że opóźnienie transakcji sięgało 5 minut

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości