Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji: koronawirus,wojna,inflacja

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji: koronawirus,wojna,inflacja

Postautor: mxxm977 » piątek, 13 marca 2020, 01:12

Cześć cześć! Dawno mnie tu nie było! Co prawda zwątpiłem w krypto na przełomie 2018/2019, ale krew przyciąga rekiny.
No, może rekinem bym się nie nazwał ale takim szczupakiem... ;)

Ciekaw jestem co proponujecie w związku z obecną sytuacją tj. narastającą paniką i zagrożeniem ze strony koronawirusa.
Chciałbym przechować moje oszczędności z możliwie najmniejszą stratą, a część z nich zainwestować.

Pytam tutaj, ponieważ z najbliższej rodziny nikt nie zna się na ekonomii, sytuacji rynków finansowych itd. Jedynie mogę usłyszeć od nich, że "wszystko drożeje" lub "nie jest tak źle" stąd zwracam się do Was o pomoc.
Jednocześnie- proszę jedynie o radę. Finalna decyzja i odpowiedzialność za nią należy tylko i wyłącznie do mnie, więc nie martwcie się- nie będę za Wami biegał po sądach ;) Chciałbym się dowiedzieć co zrobilibyście na moim miejscu, jakie podjęlibyście kroki.

-Klasa postaci: Student pracujący
-Level postaci: 25 lat
-Rodzina: Gospodarstwo jednoosobowe
-Zamieszkanie: Duże miasto
-Zaoszczędzone fundusze: 20 000PLN (jak dotychczas w banku, a nie gotówce, ale planuję je wyciągnąć)
-Pomysł na inwestycję: Bitcoin (za około 500 PLN), 5x jakiś altcoin po 200zł.
-Pomysł na przechowanie funduszy: (pozostałe 18k) Waluta zagraniczna (Dolar, Funt Brytyjski, bez Euro) oraz Złoto

Co sądzicie o takiej postaci? Zagralibyście nią czy coś zmienili w kwestii pomysłów? (Nie, wieku i klasy nie można niestety tak łatwo zmienić ;) )

Z góry dzięki za pomoc!

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 20 kwietnia 2019
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: bitex » niedziela, 22 marca 2020, 00:14

Uważam, że jakieś drobne zawsze warto wrzucić w krypto, szczególnie na takich korektach jak ta (a nie kupować pod koniec bańki za kilka lat) jak spadnie to nie stracisz dużo.
Ewentualnie możesz wpłacić na krypto jakąś część np 60% poświęcone na krypto a 40% jeśli znowu jakoś mocniej spadnie. A jak nie spadnie to tylko się cieszyć :).

Co do przechowywania pieniędzy to faktycznie fiaty są całkiem niezłe, infacja aż taka duża nie jest, a na wypadek hiperinflacji wystarczy rozłożyć na kilka walut (choćby te co sam napisałeś).
Mimo wszystko 20 tyś to też nie jest jakaś duża kwota, żeby nie wiadomo jak dużo uwagi poświęcać jej zabezpieczeniu, chociaż warto to robić dla "sportu" :).

A co do kasy w banku to raczej nie ma sie o co bać przy kwotach poniżej 100 tyś bo jest fundusz gwarancyjny.
Teraz pytanie na co jest większa szansa: Na to że fundusz gwarancyjny nie odda ci pieniędzy w wypadku krachu, czy na to, że pieniążki które trzymasz w skarpecie spłoną, zgubisz je, ktoś je ukradnie itp? :D Na pewno nie warto trzymać kasy w 1 miejscu. Nigdy.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: adiqq » niedziela, 22 marca 2020, 07:02

maxxam97 pisze: piątek, 13 marca 2020, 01:12-Pomysł na inwestycję: Bitcoin (za około 500 PLN), 5x jakiś altcoin po 200zł.
to wygląda dobrze....ale wymaga doprecyzowania
http://bitfilar.pl/
dobrym pomysłem jest jakas odmiana stałego zlecenia i regularne dokupywanie krypto za określoną kwotę. Tutaj kluczowy jest też dobór tych altcoinów...dzisiaj z pewnością autor tego bloga wybrałby nieco inne coiny niż wtedy gdy zaczynał projekt...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: mxxm977 » niedziela, 22 marca 2020, 13:17

@bitex @adiqq Dziękuję Wam za pomoc. Co prawda post był z 13 marca. Od tamtego czasu, pomimo tego, że sytuacja z dnia na dzień jest coraz bardziej dramatyczna, to ja przestałem aż tak dramatyzować. Moja panika była głównie związana z faktem, że mieszkałem w akademiku. Z dnia na dzień, dostałem informację, że odwołują nam w trybie natychmiastowym zajęcia, że jest zakaz odwiedzin w akademikach, policja na miasteczku akademickim... Następnego dnia byłem już spakowany i wracałem w środku nocy do domu rodzinnego. Chcąc nie chcąc- dość mocno pokierowałem się paniką... Z resztą to widać chyba po tamtym poście.

Dawno temu, kiedyś bańka rosła zainwestowałem około 50-60% swoich oszczędności w btc i alty. Za dużo. Zdecydowanie za dużo. Straciłem wszystko. Nie wiedziałem nawet czym jest stop loss. Kupowałem na górkach, żeby później sprzedać gdy leci w dół "żeby dużo nie stracić". Efekt był taki, że z całości wkładu zostało mi w przeliczeniu na fiaty jakieś 5-10%.

Teraz chciałem "zainwestować" 5% całości oszczędności tj. właśnie 1000-1200 zł. Poprzesyłałem resztki coinów z innych giełd i wyszło mi już teraz jakieś 300zł w BTC. Prawdopodobnie dokupię jeszcze do 500zł i będę próbował tym jak najwięcej zrobić. Do tego właśnie kilka altów.

Pytanie zasadnicze- jakich? Kiedy kupować?
Zdaję sobie sprawę z tego, że nikt mi na to pytanie nie odpowie ot tak. Że nikt nie chce brać odpowiedzialności za moją decyzję- i takiej też od nikogo nie wymagam.
Wiem, że forum jest pełne wiedzy i staram się je czytać, przeglądać. Wszedłem w dział piaskownicy gdzie kręci się burza na kilkadziesiąt tysięcy postów (!). Ciężko mi jednak cokolwiek stamtąd zrozumieć skoro większość osób mówi, że teraz się uformuje schemat potrójnego oposa, poźniej żółwik, a później albo pójdzie do góry, albo do dołu... :lol:
Spodziewałem się, że piaskownica będzie własnie od zera...

Czy jest w takim razie na naszym forum jakiś poddział typowo dla laików? Poziom minus jeden? Tak, żeby się doedukować i nie wrzucać pieniędzy w losowe kryptowaluty? Skąd polecacie czerpać wiedzę?

Jednocześnie chciałbym spytać o srebrne i złote monety. Jak wygląda ich kupno- to raczej wiem. Ot kupuję na internecie, na stronie i trzymam je później w domu. Ale jak wygląda ich sprzedaż? Jak duże wartości są potrącane? O ile są jakiekolwiek? Skąd różnica w cenie monet na przykład 1 uncji srebra- które w składzie niby to samo, taka sama próba, a jedynie inny wizerunek? Jak dokładnie wygląda później skupowanie tego, skoro cena złota i srebra jest niby jednakowa?

Z góry dzięki za pomoc!

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » niedziela, 27 grudnia 2020, 22:19

xtraderx pisze: niedziela, 27 grudnia 2020, 17:03Mamy everything bubble, wiec zarabiac mozna w tym momencie na wszystkim.


Przez "zarabiać" masz na myśli surfować po pionowych falach trzymając byka spekulacji za rogi? :D

Bo dzisiaj dostałem pytanie od przyjaciela, w co wsadzić oszczędności, nie celem spekulacji czy zarabiania, ale by uchronić je przed inflacją w złotówkach. Szczególnie, że premier zapowiedział 2 dni temu, że głównym zadaniem "nowego ładu" od stycznia będzie "zasypanie deficytu kapitału".

I miałem olbrzymi problem co mu odpowiedzieć. Bania jest na wszystkim: BTC - ATH; SP500 i NASDAQ - ATH, złoto - niby w korekcie, ale co to za korekta... waluty - drukarnie pracują wszędzie na pełnych obrotach, surowce? toż jesteśmy w przededniu "globalnego resetu", który nie wiadomo jakie zawirowania i jakie przetasowania przyniesie.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » niedziela, 27 grudnia 2020, 22:36

@ekonokomik dzisiaj gdyby ktoś chciał zacząć uciekać od złotówek , to doradziłbym 1/3 zdywersyfikować w różne waluty fiat bo być moze okazje jeszcze się pojawią oraz w akcje najsilniejszych korporacji i kluczowych firm z zakresu rolnictwa i powiązanych z żywieniem świata (oprócz akcji banków komercyjnych,bo to ich zmierzch), 1/3 w krypto ale juz nie w bitcoina (z tego 30% w monero/zec na czasy powszechnej transparentności), 1/3 w złoto i srebro (80% złota 20% srebra) ewentualnie jak żyjesz w kurniku miejskim to wkomponowałbym w to wszystko domek na wsi z dobrą ziemią-jakość gruntu to klucz do sukcesu;), przynajmniej pół hektara, z kawałkiem lasu to byłaby juz poezja. Im dalej od dużych miast tym lepiej.
Portfel w sam raz na czasy nadchodzącego socjalizmu, bezgotówkowości monitorowanej i wizję globalistów "nic nie masz i bądź szczęśliwy".
---

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 23 grudnia 2019
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: spamatorek » poniedziałek, 28 grudnia 2020, 14:53

ekonokomik pisze: niedziela, 27 grudnia 2020, 22:19Bo dzisiaj dostałem pytanie od przyjaciela, w co wsadzić oszczędności, nie celem spekulacji czy zarabiania, ale by uchronić je przed inflacją w złotówkach. Szczególnie, że premier zapowiedział 2 dni temu, że głównym zadaniem "nowego ładu" od stycznia będzie "zasypanie deficytu kapitału".

I miałem olbrzymi problem co mu odpowiedzieć. Bania jest na wszystkim: BTC - ATH; SP500 i NASDAQ - ATH, złoto - niby w korekcie, ale co to za korekta... waluty - drukarnie pracują wszędzie na pełnych obrotach, surowce? toż jesteśmy w przededniu "globalnego resetu", który nie wiadomo jakie zawirowania i jakie przetasowania przyniesie.
I to sa guru inwestycyjni... Wasze zycie to film, bo nie laczycie kropek. Jak standardem bedzie np zloto czy BTC, to jak przyjda po podatek wyliczany w zlocie albo BTC, to co sie zmieni?

Co ty chcesz doradzic koledze oddajacego 80% podatkow, jak sam stoisz w kolejce by oddac? Dla was bedzie bania na wszystkim wiecznie, bo jestescie jak homiki na karuzeli poganiane batem. Albo placisz haracz i jestes niewolnikiem a twoje zycie to film gdzie ktos inny pisze scenariusz, albo jestes na tyle lebski aby poukladac sobie niezaleznosc i skakac po kwiatkach.

Jak jestescie taksowani ta , ze nawet nei wiecie na co ida wasze pieniadze, to podpowiem wam, ze one na pewno nie ida aby zrobic wam dobrze :)

Dla was wszystko rosnie i musicie zasuwac coraz wiecej. Nie mierzcie swiata swoja miara. Spedziles na tym forum tyle lat i jeszcze tego nie rozumiesz, do smierci chcesz sledzic wykresy? Myslalem, ze chociaz niektorzy sie tu obudza, bo na 80% spoleczenstwa nie ma co liczyc, wiec wiadomo w jaka strone zmierzamy.

Wybrazacie sobie, ze rozsadny czlowiek pyta "przyjaciela" w co wrzucic ciezko zapracowany kesz :P hehehehehe Pyta Ciebie bo do doradcy ma dalej, czy moze musi placic za rozmowe? W podatkowa skarbonke wrzuca codziennie i sie pyta gdzie wrzucic? Przeciez on w nic innego nie moze wrzucic, a dzieje sie tak bo cale zycie wrzucal w sakwe innym, no to teraz nic innego nie moze.

Niech ciezko pracuje, placi podatki i glosuje a pieniadze same przyjda :)

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwietnia 2020
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: BobekBTC » poniedziałek, 28 grudnia 2020, 15:07

@spamatorek
To co Twoim zdaniem mamy zrobić? Znaleźć gałąź w lesie i zakończyć to wszystko bo i tak jest już pozamiatane?

Ostatnio przeczytałem kilka trafnych zdań opisujących dzisiejszy stan i jego rozwiązanie:

Cytat : istotą narzuconego nam przemocą systemu rozliczeniowego jest okradanie jego użytkowników z efektów ich pracy. System działa doskonale to znaczy czynem ciągłym i z premedytacją okrada nas zgodnie z założeniami jego architektów i zgodnie z życzeniem jego właścicieli. W takim środowisku właściwe pytanie nie brzmi "w co inwestować" tylko "jak się chronić". Nie chodzi o to żeby jak najwięcej zarobić tylko aby jak najmniej stracić.
Odpowiedź brzmi: chowaj wszystko co się da poza zasięgiem systemu.

Jeśli nie wszystko to przynajmniej się starajmy...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Majkos » poniedziałek, 28 grudnia 2020, 15:47

@spamatorek Dobra chlopcze, ale rzuciles tu pare zdan z sytuacji w ktorej prawdopodobnie sam sie znajdujesz i jest to twoj krzyk bezradnosci, a o sytuacji z twojego postu wiekszosc tutaj zdaje sobie sprawe i wiekszosc przez to wlasnie trafila na wolnosciowa bajke o btc, to ze zostali tu dla spekulacji to inna opowiesc. Wiecej konkretow a nie pustych zdan.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 28 grudnia 2020, 17:43

spamatorek pisze: poniedziałek, 28 grudnia 2020, 14:53Dla was bedzie bania na wszystkim wiecznie, bo jestescie jak homiki na karuzeli poganiane batem.


Za diabła nie rozumiem co ten post miał znaczyć, ale "c" od chomika gdzieś Ci wcięło. Obstawiam że nie widać go zza Twojego ego.

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: BitBoy » poniedziałek, 28 grudnia 2020, 21:29

BobekBTC pisze: poniedziałek, 28 grudnia 2020, 15:07W takim środowisku właściwe pytanie nie brzmi "w co inwestować" tylko "jak się chronić".

Chcesz się "chronić" przed obowiązującymi przepisami podatkowymi i porządkiem prawnym? To jest zachęcanie do łamania prawa, przestępstw podatkowych i "złodziejstwa"! Takie posty trzeba zgłaszać! :)

BobekBTC pisze: poniedziałek, 28 grudnia 2020, 15:07Odpowiedź brzmi: chowaj wszystko co się da poza zasięgiem systemu.

A to już chyba jakiś finansowy terroryzm! Jeszcze chwila i to forum zamkną za tworzenie rozwiązań do "finansowania terroryzmu i pranie brudnych pieniędzy". :)

Żarty żartami, ale pomijając ton, jest ziarno prawdy w tym co napisał spamatorek. I może zebrał minusy bo trudno co niektórym znieść konfrontację z tym ziarnem. Całkiem trafna metafora z tym chomikiem przebierającym łapkami w kołowrotku. Myśli że gdzieś biegnie, że w ogóle jest gdzie dobiec. A jedyne co robi to napędza łapkami mechanizmy systemu. A jak tak biegnie, to "w drodze" myśli gorączkowo jak zbierać kolejne muszelki i koraliki które wrzuca mu do zabawy właściciel akwarium. Potem chomiczek pada i jest wymieniany na kolejnego.

Za sto lat na jakimś forum "wolnościowym", użytkownik Stefan35, zakłada wątek o tym czy prawidłowo przekazał żonę na miesiąc do państwowego burdelu, by tam odsłużyła co należne państwu. Nikt tego nie kwestionuje, moderator odsyła go do już istniejącego wątku na ten temat. Wątpliwości budzi tylko fakt czy zrobić to na druku PZDB37 czy może PZDB38. Stefan przez chwilę narzeka że z tym wszystkim jest chyba coś nie tak.... No co szybko dostaje reprymendę że z takimi wywrotowcami i "złodziejami" powinni skuteczniej robić porządek. Moderator zaś upomina uprzejmie że na forum nie wolno sugerować łamania PRAWA.

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwietnia 2020
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: BobekBTC » poniedziałek, 28 grudnia 2020, 21:43

@BitBoy Najgorsze w tym wszystkim jest to, że są równi i równiejsi. Przeciętny obywatel spóźni się z pitem, źle go rozliczy, nie zapłaci groszowego podatku, czy innej daniny i już jesteś wzywany na "dywanik".

Są też ludzie z imunitetem gdzie masa zrobionych przez nich wałków, dziwnym trafem umyka polskiej Temidzie.

Także każdy orze jak może i czasem do zabezpieczenia kapitału przed nadgorliwością systemu, wystarczy łopata i kawałek ziemi ;)

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: koparki » poniedziałek, 28 grudnia 2020, 22:21

@BobekBTC Dziwi Cię że istnieje hierarchia ? Podobne człowiekowi hierarchie u zwierząt gwarantują wierchuszce przywilej przekazania genu, pierwszeństwo w podziale łupu, zasobów itd. Człowiek też ma to w swojej naturze.
Skoro nie byłeś w stanie/nie miałeś predyspozycji aby wywalczyć wysoką pozycję w hierarchii to na otarcie łez można
między swoimi piętnować nierówność i niemoralność Twoich panów, którzy korzystają z tej nierówności. Gawiedź generalnie nie lubi rządu i najbogatszych ludzi. Ciekawostką jest że nawet w kościele wykształciła się hierarchia na drabinie do Boga, nawet tu wyszła natura człowieka, ta bardziej cwana grupa wymyśliła że będzie czerpała korzyści za pośrednictwo do Boga, na tej podstawie zbudowano potęgę którą dziś możesz podziwiać w postaci bogactwa finansowego , gmachów, wpływów politycznych, wpływów na masy - byłoby to niemożliwe bez energii życiowej "owieczek bożych" z których korzysta ten system ;)
---

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwietnia 2020
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: BobekBTC » poniedziałek, 28 grudnia 2020, 22:45

@koparki Tylko że w świecie zwierząt nie ma cynizmu i braku moralności żeby osiągnąć swój cel.
Jest zero jedynkowa kalkulacja, albo ja, albo on.

A u nas (piszę o rządzie i państwowych stołkach) trzeba się skur... żeby wejść na "szczyt".
Nie mam z tym problemu, tylko skoro oni "kradną" to niech pozwolą "kraść" także i gawiedzi. Zwłaszcza że to ta gawiedź daje im żołd. Albo niech każdy odpowiada przed Temidą. Proste.

Wiem, utopia ale pofantazjować można.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: koparki » poniedziałek, 28 grudnia 2020, 23:14

Coś ważnego w wątku chciałem powiedzieć - pewnie przyda sie niejednemu. Ja w 2008 zadałem sobie podobne pytanie tak jak w tym wątku: jak zarządzać zasobami wobec rychłego resetu systemu. I podjąłem kroki... minęło 12lat i nauczyłem się przez ten czas że wszystko może się ułożyć totalnie inaczej niż zamierzałeś i że działania i decyzje życiowe podyktowane strachem o posiadanie i o kalkulację opłacalności, zwrotów itp będą na pewno nietrafione.
---

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 23 grudnia 2019
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: spamatorek » poniedziałek, 28 grudnia 2020, 23:18

@zeroBTC, @Eth, @krakan no slucham co Panowie chcieli powiedziec. Cokolwiek byle na argumenty. Na razie mamy "plac i plac na razie zapedamy innych na razie to jeszcze nie my". W pita zajrzec i pedalowac szybciej bo nowe daniny oglosili.

@BobekBTC czy ty musiales kiedys uzyc glowy? Skoro jasne jest, ze system jedzie na najslabszych i goli ich do zera no to wystarczy zerknac co robili Ci najslabsi, ze najslabszymi sie stali i nimi sa.

Chcesz mi powiedziec, ze przez cale zycie nie czujesz co najgorzej smierdzi? Naprawde? Cale zycie siedzisz przed wieczorynka o 19.30?

@Majkos moze jakis moral z twojej wypowiedzi a nie "sam sie znajdujesz". Moja sytuacja nie zalezy od krypto, to nie moja branza. "Wiecej konkretow a nie pustych zdan." ale co Mam Ci napisac? Jak nie pisze "ciezko pracuj, plac podatki, glosuj" to zoabcz jakie rozdziawianie japy... Podaj jakie instutucje sa potrzebne w panstwie.

@eko "Za diabła nie rozumiem co ten post miał znaczyć, ale "c" od chomika gdzieś Ci wcięło. Obstawiam że nie widać go zza Twojego ego." no juz dopierdo&%*$# sie do literek, to chyba wyczerpales repertuar argumentow. ZAlozmy, zw zarobiles te miliony na BTC. Wieksza willa, dwie, trzy i nie ma + do e paly? No nie gadaj? W co ty grasz? Co chciales doradzic koledze, bo plakales ze nie potrafisz, no to Ci pisze dlaczego. Myslisz ze jakk bedziesz mial 5 willi to bedziesz potrafil cos doradzic? NIgga plzzz, ty siedzisz tu kilka lat, trzepiesz tych postow od groma i nie wiesz czemu tu siedzisz? Ty rozumiesz pzredszkolne pojecie MONOPOL? Chodz raz przeczytales WP? A moze wciskasz w BTC i sam nie wiesz dlaczego - to cchesz mi powiedziec? SERIO? Nie wiesz o co chodzi i bedziesz udawal uloma?

@BitBoy no chociaz jeden (+ czesc w komentach nie dala ciala i zachowala sie zdrowym rozsadkiem albo przynajmniej nie dalis ie poniesc emocja).

@BobekBTC "Także każdy orze jak może i czasem do zabezpieczenia kapitału przed nadgorliwością systemu, wystarczy łopata i kawałek ziemi ;)" no wlasnie nie wystarczy, tak samo jak kilka BTC to tez zdecydowanie za malo i nie rozumiem nawet jak mzona tak pomyslec.

@koparki ... jeszzzu, nawet mody na forum BTC... Tak bo na tym to polega kto komu i jak szybko wsadza fiuta, ba jak szybko gwalci zabierajac kobiety. Bo dzisiejszy model startowy rodziny 1male+1female na pewno do tego dazy do zagrabienia jak najwiekszej liczby kobiet i ich zaplodnienia aby zalac swiat dziecmi... Ty jaj sobie robisz czy tak powaznie?

@all jestescie blisko BD, ML i nie widziecie mety? Uwazacie, ze bedzie sie fajnie z maszyna gadac, co jej nie przekupisz, nie przekonasz, nie zabijesz? Przerabialiscie obozy, chcecie wersji z elektronicznymi straznikami?

Musicie dostawac, jak reszta proli co roku +5% wiecej do zaplacenia? Jestescie za glupi aby wykonac najprostszy eksperyment i dodawac sobie +5% podatku co roku na krypto? A moze nie rozumiecie efektow takiego opodatkowania? Zlotem i BTC sie zabezpieczycie przed urzedem? Moze sasiad na panstwowym zasilku wam pomoze?

Moze ja musze pismem obrazkowym wam to przedstawic?

Rece opadaja, ludzie, ktorzy uciekaja przed systemem w krypto krzycza "jak zyc"... Podstawy tych waszych inwestycji nie wrozna duzych zyskow...

EDIT:

@BobekBTC "Tylko że w świecie zwierząt nie ma cynizmu i braku moralności żeby osiągnąć swój cel.
Jest zero jedynkowa kalkulacja, albo ja, albo on." to nie jest takie zero jedynkowe, wszelkie nowe badania udowadniaja ze jest inaczej, ale owszem wszystko toczy sie kolo prawa dzungli - bo jest to podstawa.

@koparki " I podjąłem kroki... minęło 12lat i nauczyłem się przez ten czas że wszystko może się ułożyć totalnie inaczej niż zamierzałeś i że działania życiowe podyktowane strachem o posiadanie i o kalkulację opłacalności, zwrotów itp będą na pewno nietrafione." to MOIM zdaniemw ogole nie wyciagnales wnioskow odnosnie sytemu. Ale fajnie, ze chociaz cos zrobiles i zadales sobie trud. Takie same pytanie jak do @Majkos.

Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 29 kwietnia 2020
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: BobekBTC » poniedziałek, 28 grudnia 2020, 23:55

@spamatorek
Mam wrażenie że przebywasz również na innym forum, Twój styl pisania jest bardzo podobny do jednego z użytkowników independent....
Mniejsza o to, zadałem pytanie bo jestem ciekaw, jaki Ty masz plan na "walkę" z systemem.
Piszesz posty pouczając wszystkich dookoła, więc musisz znać ten przepis na życie w XXIw.

Moja opinia jest tak,a że na tym forum są ludzie którzy są na tyle świadomi, że postanowili w różnoraki sposób "walczyć", a raczej "adaptować się" do nowej rzeczywistości. Jasne, nikt nie wie czy dobiegnie do mety, ale przynajmniej próbuje w przeciwieństwie do reszty 95% społeczeństwa.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: adiqq » wtorek, 29 grudnia 2020, 06:46

BobekBTC pisze: poniedziałek, 28 grudnia 2020, 23:55Twój styl pisania
nie mi oceniać podobność stylu pisania, ale nieumiejętność normalnego cytowania sprawia, że to on pisze jest bardzo, bardzo nieczytelne.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: miso20 » wtorek, 29 grudnia 2020, 19:22

spamatorek pisze: poniedziałek, 28 grudnia 2020, 14:53Wybrazacie sobie, ze rozsadny czlowiek pyta "przyjaciela" w co wrzucic ciezko zapracowany kesz
To co byś doradził nierozsądnemu anonowi z neta? Bo dużo napisałeś, a nie wiem dalej gdzie mam oddać hajs :D
BitBoy pisze: poniedziałek, 28 grudnia 2020, 21:29I może zebrał minusy bo trudno co niektórym znieść konfrontację z tym ziarnem.
Niewygodna prawda, a kultura wypowiedzi, to dwie odrębne rzeczy.
BobekBTC pisze: poniedziałek, 28 grudnia 2020, 21:43Są też ludzie z imunitetem gdzie masa zrobionych przez nich wałków, dziwnym trafem umyka polskiej Temidzie.
Zapamiętaj sobie, że nikt nie jest równy, a równość to bzdura. Ty jesteś wyższy, ja jestem niższy. Ja znam francuski, ty niemiecki. Ja jestem dobrym matematykiem, a ty wybitnym polonistą.

Są równi i równiejsi. I to nie jest rozgrzeszanie z mojej strony "tych złych", a jedynie akceptacja biologicznego faktu. Nie ma się co obrażać na rzeczywistość, tylko trzeba ją wykorzystać po swojemu.
BobekBTC pisze: poniedziałek, 28 grudnia 2020, 22:45Tylko że w świecie zwierząt nie ma cynizmu i braku moralności żeby osiągnąć swój cel.
Jest zero jedynkowa kalkulacja, albo ja, albo on.

A u nas (piszę o rządzie i państwowych stołkach) trzeba się skur... żeby wejść na "szczyt".
U nas jest dokładnie to samo, ale ze względu na dużo bardziej rozwinięty mózg i skomplikowanie relacji społecznych, skomplikowane stają się również metody kalkulacji zerojedynkowej.
spamatorek pisze: poniedziałek, 28 grudnia 2020, 23:18@all jestescie blisko BD, ML i nie widziecie mety? Uwazacie, ze bedzie sie fajnie z maszyna gadac, co jej nie przekupisz, nie przekonasz, nie zabijesz? Przerabialiscie obozy, chcecie wersji z elektronicznymi straznikami?

A ty gdzie jesteś w chwili obecnej, że ciebie to nie dotyczy? Powiedz mi, to ci dam przepis na zajebisty sernik od babci - gwarantuje ci, że nigdzie go nie kupisz 8-)
A tak w ogóle to schemat pisania postów i cytowania wskazuje na to, że siedzisz u Tradera21. Tam połowa postów jest wartościowa, a druga połowa to stęk bzdur. Może i słusznie prawisz, ale nawet nie potrafisz myśli w słowa ubrać i nie da się ciebie zrozumieć, więc kwalifikujesz się do tej drugiej grupy.

Bądź więc łaskaw dać jakieś konkrety lub idź poćwiczyć rozprawki na polskim, żeby precyzyjniej wyrażać myśli.

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 23 grudnia 2019
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie kroki z oszczędnościami podjąć w obecnej sytuacji- panika przed Koronawirusem

Postautor: spamatorek » niedziela, 3 stycznia 2021, 01:07

miso20 pisze: wtorek, 29 grudnia 2020, 19:22To co byś doradził nierozsądnemu anonowi z neta? Bo dużo napisałeś, a nie wiem dalej gdzie mam oddać hajs
to oddaj go mi, ja CI zainwestuje.
miso20 pisze: wtorek, 29 grudnia 2020, 19:22A ty gdzie jesteś w chwili obecnej, że ciebie to nie dotyczy? Powiedz mi, to ci dam przepis na zajebisty sernik od babci - gwarantuje ci, że nigdzie go nie kupisz
A tak w ogóle to schemat pisania postów i cytowania wskazuje na to, że siedzisz u Tradera21. Tam połowa postów jest wartościowa, a druga połowa to stęk bzdur. Może i słusznie prawisz, ale nawet nie potrafisz myśli w słowa ubrać i nie da się ciebie zrozumieć, więc kwalifikujesz się do tej drugiej grupy.

Bądź więc łaskaw dać jakieś konkrety lub idź poćwiczyć rozprawki na polskim, żeby precyzyjniej wyrażać myśli.
Projektuje te systemy. Kupia kazdy dostepny sernik jezeli tylko bede mial na to ochote. Twoj schemat pisania wskazuje, ze nie skonczyles podstawowki i jestes zalozycielem pudelka. Na pudelku wszystklie posty sa wartosciawe, bo wszystkie korzystnie wplywaja na zdrowie, ludzie placza prezmywajac oczy i smieja sie pobudzajac miesnie brzucha. Musisz wiecej myslec, to mzoe kiedys bedziesz potrafil dobrze analizowac zdania i nadawac im watek logiczny.

Konkrety to ty moze zobaczysz jak wylozysz komus $ i ten ktos bedzie na tyle litosciwy aby Ci go po prostu nie zabrac. Na nic innego nie amsz szans.

Dodano po 3 minutach 38 sekundach:
BobekBTC pisze: poniedziałek, 28 grudnia 2020, 23:55@spamatorek
Mam wrażenie że przebywasz również na innym forum, Twój styl pisania jest bardzo podobny do jednego z użytkowników independent....
Mniejsza o to, zadałem pytanie bo jestem ciekaw, jaki Ty masz plan na "walkę" z systemem.
Piszesz posty pouczając wszystkich dookoła, więc musisz znać ten przepis na życie w XXIw.

Moja opinia jest tak,a że na tym forum są ludzie którzy są na tyle świadomi, że postanowili w różnoraki sposób "walczyć", a raczej "adaptować się" do nowej rzeczywistości. Jasne, nikt nie wie czy dobiegnie do mety, ale przynajmniej próbuje w przeciwieństwie do reszty 95% społeczeństwa.
NIe wiem z kim i dlaczego mnie kojarzycie. NIe moja sprawa. Pomyslu nie macie zadnego bo wpierw do "walki" treba miec fundamenty. Nie oagarniacie systemu, dlatego jestescei skazani na przegrana. Aby cos stawiac musza byc solidne fundamenty, a wy niejako nie rozumiecie fundamentow. Zostanie wam zabrane wszystko co wybudujecie. Pytanie "co mam robic z pieniedzmi" to jest obraz "waszej" sytuacji (nie mowie, ze wszytkich, bo czesc jest bardziej kumata i cos tam do nich dociera).

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 5 gości