Tesla - Dyskusja Ogólna

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: nekotribal » wtorek, 4 lutego 2020, 21:32

tokeneonews pisze: piątek, 31 stycznia 2020, 10:09 Podczas gdy Bitcoin (BTC) zmierza w kierunku 10 tys. USD, notując ponad 30% wzrostu w 2020 roku, zostaje wyprzedzony przez Teslę, której akcje osiągają dzisiaj najwyższy poziom w historii. Tylko od początku roku akcje spółki Elona Muska wzrosły już o 51%.

Bitcoin rozjechany przez Teslę. Wzrost o 51% w 2020 roku
W tym momencie już 125% w górę od początku tego roku, szaleństwo. :D

Ciekaw jestem Waszego zdania.
Spoiler:
Jeśli zły dział to najmocniej przepraszam, niech modzi zdecydują.

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 30 stycznia 2020
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: ttbit » wtorek, 4 lutego 2020, 21:48

Staty Tesli:
VALUE Current Price: $780.00 Current Value: $161.42
TSLA has a current Value of $161.42 per share; compared to a Price of $780.00 per share, this stock is currently overvalued.

P/E (Price to Earnings Ratio): P/E shows the dollars required to buy one dollar of earnings. TSLA has a P/E of 135.18.
Sales Growth: Sales Growth is the Sales Growth Rate in percent over the last 12 months. TSLA has a Sales Growth of 59.00 % per year.
Najlepszy przykład spółki typu growth. Idzie jak supernova, nie zważając na cenę :)
Kolega właśnie stracił $4500 bo shortował od poniedziałku, wszedł grubo i teraz zamknął, po drugim z kolei dniu wzrostów, dzisiaj rośnie +22%, nie wytrzymał :shock: :D

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: nekotribal » wtorek, 4 lutego 2020, 21:52

ttbit pisze: wtorek, 4 lutego 2020, 21:48Kolega właśnie stracił $4500 bo shortował od poniedziałku
No współczuję, ja wręcz odwrotnie, kupiłem niedawno i to okazał się złoty strzał. :mrgreen:

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 30 stycznia 2020
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: ttbit » wtorek, 4 lutego 2020, 21:58

No to gratuluję :D Ja mam cały index, też fajnie zarabia, bo w środku cała kapitalizacja giełdy (a więc te same spółki Tesla też) nic narazie nie ruszam. :D

Dodano po 52 sekundach:
A Tesla już +130% YTD :D :D :D

Dodano po 2 minutach 30 sekundach:
Komentarz kolegi sprzed chwili:
Obrazek
:shock: :)

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 10 lutego 2016
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: lukastob » wtorek, 4 lutego 2020, 22:16

Witam, u jakiego brokera najtaniej grać na tych zagranicznych indeksach i akcjach ?



Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: nekotribal » wtorek, 4 lutego 2020, 22:24

Ja używam Revoluta. Wiem, że jest to rozwiązanie ryzykowne i nie idealne, ale z drugiej strony bardzo łatwe, a też nie jest tak, że oszczędności życia tam wrzucam. :P

No ale +100% zawsze robi wrażenie, nie spodziewałem się takich skoków na rynku akcji.

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 30 stycznia 2020
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: ttbit » wtorek, 4 lutego 2020, 22:56

@lukastob jest pełni możliwości, można używać brokera CFD lub kupować poprzez brokera giełdowego zarejestrowanego w Polsce (np mBank ma usługę e-makler itp).
W CFD będziesz miał ograniczony zakres walorów, a broker giełdowy mający dostęp do giełd amerykańskich czy brytyjskich będzie miał wszystko, co Ci potrzeba - ETFy na wszelkie indeksy i wszelkie akcje (prawdziwe udziały a nie kontrakty CFD), i wszystko regulowane i pilnowane przez KNF czy jak to się tam nazywa.

Revolut to ryzykowny, tak, parę dni temu był tu na forum nawet temat, gdzie wspomniałem o Revolut - ten "bank" nie ma nawet gwarancji funduszu bankowego, a więc w razie upadku tej instytucji nikt Ci nie odda kasy.

Ja mieszkam w innym kraju no to mam inne produkty, tak więc nie pomogę dokładnie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6400
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1677
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: maxi82 » wtorek, 4 lutego 2020, 23:31

Ciekawostka ;)
Obrazek
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: maky » środa, 5 lutego 2020, 00:06

ttbit pisze: wtorek, 4 lutego 2020, 22:56broker giełdowy mający dostęp do giełd amerykańskich czy brytyjskich będzie miał wszystko, co Ci potrzeba
Chcesz mi powiedzieć, że poprzez mBank kupię Teslę?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: amneziahaze » środa, 5 lutego 2020, 00:33

maky pisze: środa, 5 lutego 2020, 00:06kupię Teslę?
Na tym przecież polega inwestycja w wartość - kupujesz na samym szczycie coś czego nie masz i mieć nie będziesz poza umową i zapisem, że coś posiadasz. Logiczne.

CFD i ETF'y u brokerów z b-bookiem są jeszcze fajniejsze. No i Bitcoin going to zero.
I kup szkolenie, złoto i książkę, poradnik, cokolwiek. Zaufaj mi, jeste trejdere, inwestore.
Fajne czasy. Drzwi bez klamek, telefony bez guzików, cabriolety na orbicie, ludzie na marsie, enrony madofy QE i spółka.
Aha, i guru giełdowi super hodlerzy snp - jeden na 100tys. frajerów który akurat trafił w momencie prosperity i miliony naśladowców, którym w 95% się nie powiedzie. I kolejni od spółek z nasdaqa - ZŁODZIEJE systemów operacyjnych i komunikatorów społecznościowych - prawdziwa śmietanka przedsiębiorczości z USA. Co za ironia losu. Za chwilę się dowiem, że znowu wystawiam sobie świadectwo, bo zazdrość i bieda. :)

Spoiler:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: maky » środa, 5 lutego 2020, 06:35

amneziahaze pisze: środa, 5 lutego 2020, 00:33Na tym przecież polega inwestycja w wartość - kupujesz na samym szczycie coś czego nie masz i mieć nie będziesz
Ja nie napisałem nigdzie, że kupię. Chcę tylko wiedzieć czy mając konto w mBanku można kupić akcje Tesli.

Dodano po 5 godzinach 40 minutach 16 sekundach:
Dodam jeszcze, że są osoby przewidujące wartość Tesli na 1 biliard(?) USD. Who knows czy chodzi tylko o inflację? ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 30 stycznia 2020
Reputacja: 113
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: ttbit » środa, 5 lutego 2020, 11:25

maky pisze: środa, 5 lutego 2020, 00:06
ttbit pisze: wtorek, 4 lutego 2020, 22:56broker giełdowy mający dostęp do giełd amerykańskich czy brytyjskich będzie miał wszystko, co Ci potrzeba
Chcesz mi powiedzieć, że poprzez mBank kupię Teslę?
Tak. Tutaj screen z mojego mBanku:

Obrazek
I to są prawdziwe akcje z NASDAQ, a nie kontrakty.

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: nekotribal » środa, 5 lutego 2020, 18:10

amneziahaze pisze: środa, 5 lutego 2020, 00:33Na tym przecież polega inwestycja w wartość - kupujesz na samym szczycie coś czego nie masz i mieć nie będziesz poza umową i zapisem, że coś posiadasz. Logiczne.

[...]
Oj, ale popłynąłeś. :D

Bardziej myślałem tutaj porozmawiać o aspekcie technologiczno/elektryczno/społecznym?

Tutaj gość fajnie mówi:


elektryczne samochody, baterie, ai, robotaxówki, dla mnie same ciekawe tematy. :)
To może mieć wpływ na ekonomię, a Elon ciągle troluje że kryptowaluty są spoko. :mrgreen:
No i mnie też przyciągnął tym, o czym mówią w filmie - jestem przecież z tego 'tech community', nigdy mnie interesowały samochody a teraz nagle taka Tesla Trójeczka mi się wkręciła mocno.

Chciałbym poczytać co sądzicie o elektrycznych samochodach czy coś..?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bit-els » środa, 5 lutego 2020, 19:25

na Tesli jazda jak na najlepszych shitcoinach ;-)
https://finance.yahoo.com/quote/TSLA?p= ... c=fin-srch

Dodano po 28 sekundach:
dzisiaj minus 18%

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: maky » środa, 5 lutego 2020, 21:29

nekotribal pisze: środa, 5 lutego 2020, 18:10Chciałbym poczytać co sądzicie o elektrycznych samochodach czy coś..?
Myślę, że następny lub najwyżej jeszcze jeden spalinowy. Pod Berlinem fabryka się buduje. A Tesla? Bezkonkurencyjna (samochód).
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bit-els » wtorek, 18 lutego 2020, 19:15

o, tu jest optymizm:


po takich wzrostach wieszczyć jeszcze razy 10...

A Tesla to ekonomiczna wydmuszka, jak i cały koncept zelektryfikowania transportu samochodowego.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: koparki » wtorek, 18 lutego 2020, 19:36

Bit-els pisze: wtorek, 18 lutego 2020, 19:15cały koncept zelektryfikowania transportu samochodowego
4silniki w piastach kół, brak skomplikowanej psującej się mechaniki, przyspieszenia rzędu 4sek w zwykłych seryjnych samochodach? ja trzymam kciuki aby się to rozwijało, do szczęścia brakuje tylko bardzo lekkich, bardzo tanich i szybko ładowalnych ogniw.
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bit-els » wtorek, 18 lutego 2020, 19:45

@koparki chodzi o umiejętność magazynowania energii. Żeby było szybko, tanio, aku się nie zużywały itd itp.
Do tego dochodzi problem z produkcją (na masową skalę, nie do 1% aut)- metale ziem rzadkich, zatruwająca środowisko technologia. To wszystko nie pozwoli na zamianę, w skali masowej powtarzam, benzyniaków na aku.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: fervi » wtorek, 18 lutego 2020, 19:59

koparki pisze: wtorek, 18 lutego 2020, 19:36bardzo tanich i szybko ładowalnych ogniw.
Wszystko fajne, ale tak jak walka ze smogiem jest politycznie poprawna, to akumulatory są politycznie niepoprawne :P Wykorzystuje się do tego metale ziem rzadkich, których dużo nie mamy - śliska sprawa :P

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: koparki » wtorek, 18 lutego 2020, 20:22

Z perspektywy naszych czasów gdzie rozwinęliśmy ponadprzeciętny indywidualizm tak jest. Ale zawsze może się skończyć epoka "taniego prywatnego auta dla każdego które możemy samodzielnie prowadzić ... celowo konstruowanego aby się uszkadzało po 100tys".
---

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości