Tesla - Dyskusja Ogólna

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bit-els » wtorek, 18 lutego 2020, 20:57

@koparki to mógłby być podtemat lewackich odpałów. Zgadzam się, lewi dążą do odebrania nam wolności przemieszczania się, i posiadania przy okazji.

dobry text Warzechy na ten temat:
https://wei.org.pl/article/wojna-z-moto ... wolnoscia/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: koparki » wtorek, 18 lutego 2020, 21:37

@Bit-els dobrze wiesz że nie utożsamiam się ani z lewakami ani z prawakami, nie mówię, że tak chcę czy nie chcę , patrzę z dystansem na ten fenomen. Utrata tak mocnego indywidualizmu jaki jest obecnie może nastąpić w wyniku inżynierii społecznej, widzę że jest to już możliwe "technicznie", mogłoby być zauważalne w realu powiedzmy na poziomie pokolenia dzieci milenialsów.
I chyba jest to niezbędne ale nie będę rozwijał dlaczego bo to nie ten temat.
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bit-els » środa, 19 lutego 2020, 18:50

analiza z blogów Bossa
https://blogi.bossa.pl/2020/02/11/tesla-drugi-bitcoin/
i porównanie do btc

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: RuckenFetard » piątek, 21 lutego 2020, 23:39

Ja też się skusiłem na małego shorta po 700 i chyba pokwitnę z tą pozycją lub ją zamknę jeśli wyjdzie z tej konsoli, na szczęście to był mały procencik konta, ponieważ brałem pod uwagę spekulacyjne rozjechanie tej całej masy szortowiczów, nie wiedziałem ile ich jest, dopóki nie ogłosili ile kont wybuchło...
Ciekawe jest teraz wysyp artykułów u "cudności" tesli i predykcji cenowych na kilka tysięcy $, uważam że to była długo planowana akcja i te artykuły to część planu oddania akcji napalonym po hardcorowej cenie, innymi słowy spekulacja i manipulacja na całego, cena może iśc w górę jeszcze, teraz to ruletka. Chłopaki z wallstreat zdecydowanie nie mają granic :)
CHarlse Munger powiedział że nigdy nie kupiłby akcji Tesli, ale też nigdy nie odważyłby szortować ....
Rafał Z ma chyba 700-800 akcji na stracie, dla mnie bezsensowne ryzyko, w stylu albo zgarniam wszystko albo odchodzę z torbami, nieodpowiedzialne.

Dla rozluźnienia, dobry rysunek. Dużo ludzi powinno mieć go na tapecie.
Obrazek

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: koparki » piątek, 21 lutego 2020, 23:50

RuckenFetard pisze: piątek, 21 lutego 2020, 23:39CHarlse Munger powiedział że nigdy nie kupiłby akcji Tesli, ale też nigdy nie odważyłby szortować
W moim wypadku tak jest często z bitcoinem ;)
---

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: miso20 » piątek, 21 lutego 2020, 23:51

@RuckenFetard Z shortowaniem tesli jest jeden problem - nie wiadomo, gdzie bańka pęknie i można się pięknie przejechać.

Pamiętam, że jak szła bańka w 2017 to obstawiałem, że max to będzie jakieś 5000$. Ale bym się pięknie przejechał na shorcie ;P

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: koparki » piątek, 21 lutego 2020, 23:57

miso20 pisze: piątek, 21 lutego 2020, 23:51 nie wiadomo, gdzie bańka pęknie i można się pięknie przejechać.
Nie wiadomo też o ile rzędów wielkości zwiększy się szaleństwo dodruku fiat
---

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: RuckenFetard » sobota, 22 lutego 2020, 00:09

koparki pisze: piątek, 21 lutego 2020, 23:50W moim wypadku tak jest często z bitcoinem

Mam to samo nastawienie do BTC, co nie oznacza że będzie inaczej, tłum + giełda + racjonalność + manipulacja ceną + spekulanci = nie ma granic :D
miso20 pisze: piątek, 21 lutego 2020, 23:51nie wiadomo, gdzie bańka pęknie i można się pięknie przejechać.

Dlatego napisałem że może iść nawet wyżej i nie wiadomo gdzie zacznie się prawdziwa dystrybucja, takich Zaorskich z dużym kapitał jest więcej (choć pewnie wyjdzie chłopak w porę pokiereszowany ale nie wyzerowany). W poniedziałek może być luka w dół i zarówno w górę, dużo zależy od tego po której stronie leży więcej kasy.

Cena zazwyczaj idzie tam gdzie widzi kapitał do wydojenia, dopóki szorty przeważają to ciężko o spadki, giełdę w USA szortują od 7 lat co raz to nowi śmiałkowie, tysiące kont wybuchło i jesteśmy na wykresie tam gdzie jesteśmy :) wysoko, tak wysoko że pojawiają się nowi śmiałkowie do wydojenia z przekonaniem że już teraz musi spaść, sam to kiedyś przerabiałem na sobie i byłem tym mięsem.


Podobny przykład to CDprojekt, hardcorowe wyceny to nie tylko napalony tłum, to zostało dodatkowo podbite dzięki dawcom kapitału którzy usłyszeli od kilku znanych pseud autorytetów że CD projekt to tylko szortować i tak wspólnie stali się częścią i dawcami kolejnych fali wzrostowych.
Jaki z tego wniosek? jak już szortować w czasie hossy na rynkach, to tylko coś co nie jest popularnym aktywem wśród tłumu nastawionego na spadki tylko dlatego że jest drogo i wszyscy o tym wiedzą :)

Weteran
Posty: 7478
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2764
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: pael » sobota, 22 lutego 2020, 07:46

koparki pisze: piątek, 21 lutego 2020, 23:57Nie wiadomo też o ile rzędów wielkości zwiększy się szaleństwo dodruku fiat


Pytanie nr 1 przy probie oszacowania ceny jakiegokolwiek aktywa obecnie. Przejechalem sie na tym srogo w tamtym roku na daxie i mi juz szczesliwie przeszlo. Jak widze cene w ostrym trendzie nad istotna srednia ani sie waze shorcic.

Technicznie tesla na 1d nie spadla ponizej kijuna, 12sma/ema! Pakowanie sie pod mocne trendy(szczegolnie na lewarze) to droga do czyszenia kapitalu.

Moje osobiste zdanie - nie wszedlem dawno temu w tesle bo sie klasycznie naczytalem jaka to tesla przewartosciowana, bez zyskow i w ogole bez sensu. Pionier elektromobilizacji(i nie tylko) za ktorym stoi jedna z najinteligentniejszych osob na globie. Era eko-szału. Idalna spolka do niezaryzykowania w portfolio.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bit-els » sobota, 22 lutego 2020, 09:51

Ulica wchodzi na rynki akcji. Ponoć skuszona zerowymi prowizjami :mrgreen:


Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: miso20 » sobota, 22 lutego 2020, 10:07

@Bit-els oo to ciekawe. To może akurat być sygnałem faktycznego końca hossy. Komuś trzeba zostawić przewartościowane akcje :D

Weteran
Posty: 7478
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2764
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: pael » sobota, 22 lutego 2020, 10:47

Istotna informacja.
Bedzie tylko roslo bo przciez tyle roslo.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bit-els » sobota, 22 lutego 2020, 14:02

Dodano po 25 minutach 38 sekundach:
Choć na naszym rynku pazury Katy Perry były dobrym sygnałem.
Styczeń 2018
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: maky » sobota, 22 lutego 2020, 15:12

Bit-els pisze: sobota, 22 lutego 2020, 09:51Ulica wchodzi na rynki akcji. Ponoć skuszona zerowymi prowizjami
Czyli będą spadki...
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: RuckenFetard » sobota, 22 lutego 2020, 16:11

maky pisze: sobota, 22 lutego 2020, 15:12Bit-els pisze: ↑ sobota, 22 lutego 2020, 08:51
Ulica wchodzi na rynki akcji. Ponoć skuszona zerowymi prowizjami
Czyli będą spadki...
Rynki się zmieniają, ewolują i są z reguły sprytniejsze niż "retails", nigdy nie wiadomo czy tego typu wiadomości nie są celową manipulacją, aby właśnie napalony tłum nabrał ponownie szortów, bo usłyszą iż rzekomo "ulica" zapakowana jest w longi ^^ więc to musi jęb*ć .... To taki level 2 spekulacji ....

Podobnie odbieram tego typu poniższe artykuły po wystrzale tesli, którą trzeba teraz drogo oddać, więc "dziwnym" trafem wszędzie widzę tego typu podobne artykuły, które działają pięknie na wyobraźnie ludzi, tesla to wręcz magiczno-księżycowy pojazd :)
Manipulacja tłumem w czystej postaci.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/na ... li=BBr5MK7

Wpiszcie sobie w google "tesla 6 years ahead" , to są dziesiątki czy nawet setki artykułow o tym samym. Niesamowita wieść roznośi się błyskawicznie, akurat chwilę po tym kiedy tesla stała się ektremanie droga, głównie poprzez atak spekulacyjny na tłum szortujących .... Jak już sprzedadzą teraz lub wyżej, to spodziewam się odwrotnych artykułów, moze jakaś afera lub nagłośniona tragedia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: maky » niedziela, 23 lutego 2020, 11:28

"A team of researchers at the Korea Institute of Science and Technology have announced a new carbon-silicon material that they say could more than double the driving range of electric vehicles — and enable fast charging to more than 80 percent capacity in just five minutes." - to tak a propos napędu elektrycznego. Jesteśmy na początku drogi. Czas pokaże, czy nie mamy wątpliwości jak gość, który prorokował że Londyn utonie w końskim goownie. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 25 lutego 2020, 16:14

Jak bym miał brać szorta na Tesli z małym SL to właśnie dziś, stosunek zysku do ryzyka ze względu na otoczenie zmienił się

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: miso20 » piątek, 6 marca 2020, 11:22

No właśnie ciekawe jak tam wirus wpłynie na Teslę. Oni mają chyba wszystkie fabryki w Azji, a opóźnienia w dostawach mieli już wcześniej

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: nekotribal » czwartek, 20 sierpnia 2020, 18:22

Trochę czasu minęło, odkurzam temat.

Ponad +200% od momentu założenia wątku, szalone czasy. Akcje w górę, dolar w dół... Spodziewacie się że cała giełda się wykolei? :P

Co do samej tesli, to podobno mają ambicje być czymś więcej niż 'firma produkująca samochody' i rozszerzyć działalność w stronę segmentu elektrycznego: dachy z panelami słonecznymi, baterie do domów, a jak wiadomo przemysł energetyczny ogólnie (prąd, paliwo, gaz) jest całkiem prężny, potrzeby rosną.

Ciekaw jestem co myślicie. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Tesla - Dyskusja Ogólna

Postautor: maky » piątek, 21 sierpnia 2020, 09:33

nekotribal pisze: czwartek, 20 sierpnia 2020, 18:22dachy z panelami słonecznymi, baterie do domów
Przecież oni to robią od dawna. Jest już kolejna wersja PowerWalla nie wspomnę o dachu, który u Tesli jest jednocześnie pokryciem. Żadne panele na blachodachówkę czy dachówkę.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości