Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: koparki » poniedziałek, 18 listopada 2019, 22:36

Swego czasu logo bitcoina było na portalu Miedzynarodowego Funduszu Walutowego dało to do myślenia. No i panowie od likwidowania gotówki są także pasjonatami Bitcoin i akcjonariuszami tego systemu płatności, ile mają tych "akcji BTC" tego nikt nie wie ale : "..... Platforma monitorowania blockchain o nazwie Parsiq twierdzi, że bitcoin jest prawie 50 razy bardziej skoncentrowany w rękach niewielu posiadaczy niż całe globalne bogactwo..." ( https://bithub.pl/wiadomosci/pogoda-dla ... szystkich/ )

Oto spis szefostwa Digital Currency Group , z krótkim komentarzem, jest to m.in reprezentacja FEDu, ex-JP Morgan, Mastercard:
Spoiler:
....oraz imponujący spis biznesów w/w grupy kapitałowej, które tworzą znaną nam z nazw infrastrukturę wokół BTC: https://dcg.co/portfolio/ - sami zobaczcie jakie są tam rodzynki i że z pozoru odrębne znane marki są kontrolowane?(do wyjaśnienia) przez jedną grupę kapitałową a ta z kolei jest pod kontrolą drukarzy fiatów - czyli ta infrastruktura została wykreowana lub przejmowana przez drukarnię.
Rzucam do dyskusji bo nie prowadziłem głębszych badań i przekaz może być zniekształcony.

@ShadowOfHarbringer pierwszy na tym forum informował o tym że ten pierwotnie oddolny projekt jest obecnie mniej więcej tak kontrolowany, ponoć grono decydujacych deweloperów core uczestniczy(mają dywidendę) w biznesach DCG(Blockstream i inne?), Główni deweloperzy kierują rozwojem BTC w taki sposób aby się to spinało z ich prywatnym interesem a ten jest z kolei zgodny przykazem DCG.
Czy coś z w/w przeinaczyłem albo źle sobie poukładałem w głowie? Zdaje sobie sprawę, że moja dedukcja moze zawierać błąd dlatego poddaję to dyskusji i w/w proszę nie traktować jak twierdzenie.

Kolega @qertoip wydaje się wiedzieć sporo od kuchni o projekcie, co ty na to? chcę się dowiedzieć prawdy.
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 19 listopada 2019, 01:32

koparki pisze: poniedziałek, 18 listopada 2019, 22:36@ShadowOfHarbringer pierwszy na tym forum informował o tym że ten pierwotnie oddolny projekt jest obecnie mniej więcej tak kontrolowany, ponoć grono decydujacych deweloperów core uczestniczy(mają dywidendę) w biznesach DCG
Informowałem, informowałem.

Tylko po co? I tak nikt nie chce słuchać. Krótkoterminowy zysk jest ważniejszy od jakichś głupich ideałów niekontrolowalnej niecenzorowalnej waluty.
koparki pisze: poniedziałek, 18 listopada 2019, 22:36 Kolega qertoip wydaje się wiedzieć sporo od kuchni o projekcie, co ty na to? chcę się dowiedzieć prawdy.
Kolega, którego wymieniłeś, jest całkowicie zaślepiony Bitcoin Core i nie widzi w nim wad, mimo 4 lat cenzury, kłamstw i manipulacji.

Łatwiej będzie Ci przekonać jelenia że jest tygrysem, niż zaślepionego fana BTC do tego, że się myli a jego ukochany projekt to wydmuszka bez realnej wartości.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: koparki » wtorek, 19 listopada 2019, 06:31

@ShadowOfHarbringer ale nie odniosłeś się merytorycznie do mojej dedukcji popartej linkami do niektórych źródeł. Faktycznie jest jak napisałem? czy uzupełniłbyś to o jakies konkrety(i źródła) lub może gdzieś jestem w błędzie.
Innego kolegę wywołałem nie z zamiarem przekonania go do czegokolwiek ale po to aby dowiedzieć się faktów lub otrzymać ew. korektę do mojej dedukcji od osoby która wydaje mi się , że wie ponadprzeciętnie o projekcie od kuchni.
---

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: pael » wtorek, 19 listopada 2019, 08:13

koparki pisze: poniedziałek, 18 listopada 2019, 22:36oraz imponujący spis biznesów w/w grupy kapitałowej, które tworzą znaną nam z nazw infrastrukturę wokół BTC: https://dcg.co/portfolio/


:shock:

Co nalezy rozumiec przez ich portfolio? Kim DCG jest wymienionej liscie projektow?(czy wszystkie wymienione projekty sa wiekszosciowo w ich zarzadzaniu?) Znalzl sie tam nawet zcash...

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: koparki » wtorek, 19 listopada 2019, 08:42

to nie jest dla mnie jasne. Wiele z tych projektów z portfolio startowało jako niezależne .Tutaj jest parę zdań na temat DGC: https://cryptoslate.com/companies/digit ... ncy-group/
wyglada na to że oni są łącznikiem talentów i kreatywnosci ludzkiej w branży FinTech z bankierami - jeśli istnieje jakis fajny projekt oddolny to umawiają ludzi projektu z drukarzami , no i jak się strony dogadają to jest opieka, hajs, dywidenda, czasem fajny artykuł w mediach zależnych, perspektywy oraz mniej lub bardziej jawne fundusze inwestujace(z dodruku oczywiście po koszcie ZERO bo przecież nie ze szkatułki ze złotem). Potem taki projekt ma już przypisanego "bankiera prowadzącego" i rozwija się wg przykazów z drukarni.
---

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: qertoip » wtorek, 19 listopada 2019, 09:27

@koparki ponieważ zostałem wywołany to się wypowiem ;)

1. Funkcjonowanie gotówki jest krytyczne dla jakiejkolwiek wolności obywatelskiej. To jest dużo ważniejsze niż kryptowaluty.

2. Digital Currency Group to zło. Ciężko powiedzieć czy stoi za tym jakiś przemyślany spisek czy po prostu są to głupi biznesmeni nieogarniający istoty Bitcoina i kryptowalut. Ponieważ DCG inwestowało na oślep we wszystko "od lewa do prawa" skłaniam się ku tej drugiej opcji.

3. Blockstream o DCG: "DCG is a small investor and one we regret due to their unethical conduct in the Bitcoin space. They don't have any influence in our actions." Tu jest chyba pełna lista inwestorów w Blockstream - 12 firm: https://blockstream.com/about/

4. Szerzej. Fundusze VC (Vulture Capital) generalnie obracają obiecujące firmy w gówno. Problem jest dużo szerszy niż startupy bitcoinowe. Zawsze jak wchodzi VC trzeba być sceptycznym co do dalszego zachowania firmy - przypadki głośne z ostatniego tygodnia to przejęcia https://startpage.com/ (prywatnej wyszukiwarki) i 1password.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 19 listopada 2019, 09:58

koparki pisze: wtorek, 19 listopada 2019, 06:31Faktycznie jest jak napisałem? czy uzupełniłbyś to o jakies konkrety(i źródła) lub może gdzieś jestem w błędzie.
Faktycznie jest tak jak napisałeś, Blockstream Core ma silne powiązania kapitałowe z grupą DCG, grupą Bilderberg i innymi szemranymi organizacjami.

Bankierzy i finansjera zniszczyła Bitcoina BTC, poczynając od 2015 roku, a w 2016 się to zwieńczyło dodaniem SegWita i nakręcaniem frajerów na Lightning Network, Liquid, Federowane Sidechainy(wszystko oprócz LN w 100% zscentralizowane i w 100% kontrolowane przez Blockstream BTW) i inne podpuchy.

Pełna mapa powiązań finansowych:

Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: koparki » wtorek, 19 listopada 2019, 10:33

qertoip pisze: wtorek, 19 listopada 2019, 09:27Tu jest chyba pełna lista inwestorów w Blockstream - 12 firm: https://blockstream.com/about/

grupe kapitałową AXA znamy , resztę trzeba by było znów rozbić na beneficjentów rzeczywistych, którzy stoja za nic nie mówiacą nazwą funduszu... czy w ogóle chcemy to wiedzieć? Widzę ze kolega powyżej podesłał grafikę przykładowych powiązań, pewnie każdy z pojedynczych funduszy ma dość skomplikowana siatkę powiazań.
qertoip pisze: wtorek, 19 listopada 2019, 09:27prostu są to głupi biznesmeni nieogarniający istoty Bitcoina i kryptowalut.

A tutaj mamy pogląd w którym niedoceniasz wiedzy i umiejetności osób mianowanych na kierownicze stanowiska w FED, Mastercard, JPMorgan, oni maja za zadanie zebrać zespół który to ogarnia, maja na to ogromne budżety.


Mówisz"biznesmeni"? Za wszystkim oczywiście stoją ludzie i każdy musi mieć interes aby był przekonany i pracował nad czymś albo zarobione pieniądze w cos zainwestował, tak mysli wiekszość z nas. Ale gdzies sie kończy ten łańcuch pokarmowy oraz gdzieś kończy się robienie interesów no bo jak drukujesz to nie musisz robic interesów, musisz natomiast dbać o to aby wydruk zasilał takich ludzi i dominowały takie projekty które nie zabiją drukarni.
Dużo sie mówi o Demokracji , nawet jest tutaj odpowiedni wątek, jednak demokracja jest iluzją(nie będę rozwijał dlaczego) na tej samej zasadzie Bitcoin staje się iluzją prywatności i decentralizacji, elementem eksperymentu likwidacji gotówki ?
---

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: qertoip » wtorek, 19 listopada 2019, 10:50

koparki pisze: wtorek, 19 listopada 2019, 10:33Bitcoin staje się iluzją prywatności i decentralizacji, elementem eksperymentu likwidacji gotówki ?

Powiedziałbym, że "blockchain" poprzez narodowe i korporacyjne "waluty cyfrowe" niemające nic wspólnego z kryptowalutami.

Bitcoin pomimo i wbrew wszelkim VC ma się dobrze (od zarania kuleje prywatność ale to też się powolutku poprawia).
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: koparki » wtorek, 19 listopada 2019, 11:09

Zerknijcie na tą analizę: https://bithub.pl/wiadomosci/pogoda-dla ... szystkich/
Z powyższego wynika, że jednak baza monetarna jest juz bardzo skoncentrowana a kierunek zmian jest taki, że ta baza monetarna będzie zamrażana dla potrzeb LN. Czyli używać sie będzie marki Bitcoin ale jest to zupełnie odrębny biznes szybkich płatności LN w którym o wielkości dywidendy decyduje ilość "akcji BTC" a te największe ilości są w posiadaniu jakiegoś promila "posiadaczy" którzy sobie je przejęli drukując czy to dolara czy to tethera? Czy jesli powstanie kilka wielkich węzłów LN z reputacją A+++ i bedzie przechodził przez nie 80% ruchu , podobnie jak zabezpieczenie sieci przechodzi przez ósemkę potencjalnie mogących dogadać się pooli miningowych to wtedy będziemy mogli powiedzieć że jest to jeszcze zdecentralizowany zapewniajacy prywatność Bitcoin(Satoshiego) ? ( https://www.blockchain.com/pools )
Czy to nie stwarza teatru pozorów dla mainstreamu? jest marka Bitcoin, jest legenda Satoshi ale w tym opakowaniu jest juz coś innego, nie jest to juz waluta światowa ale akcje silnika do płatności który jest tworzony pod dyktando grup kapitałowych. Tak jak demokracja jest teatrem pozorów(jest głosowanie ale wybrana partia nie ma szerokiego pola działania ze względu na brak suwerenności)
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 19 listopada 2019, 11:37

koparki pisze: wtorek, 19 listopada 2019, 11:09Zerknijcie na tą analizę: https://bithub.pl/wiadomosci/pogoda-dla ... szystkich/
Ja nawet nie potrzebuję analiz, ja przeżywałem wszystko na żywo, byłem członkiem społeczności (/r/Bitcoin), która została rozjebana cenzurą przez jednego człowieka (theymosa) i sam jako jeden z pierwszych zostałem wyrzucony, gdy zacząłem wytykać kłamstwa , cenzurę i manipulacje.

Ja jestem bezpośrednim świadkiem i ofiarą tego jak BTC zostało szybko i skutecznie ubite, mi nie potrzeba dodatkowych analiz.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: koparki » wtorek, 19 listopada 2019, 11:44

@ShadowOfHarbringer ale piszesz emocjonalnie nie na temat, Ty o tym wiesz ale ja chce się dowiedzieć . Napisałem wszystko co wynika z mojej dedukcji oraz moją INTERPRETACJĘ i oczekuję kontry jesli coś się niezgadza lub jest moja nadinterpretacją, jak będzie konkretna kontra i bedziesz znał konkretną odpowiedź na kontrę ( z załączonym źródłem) to będzie to cenne aby dociec prawdy. W innym wypadku przerodzi się to zaraz w wojenkę fanboyów a tego nie chcę.
---

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: qertoip » wtorek, 19 listopada 2019, 12:00

@koparki z LN może być raczej odwrotny problem.

Może się okazać, że docelowo nie opłaca się zamrażać kapitału w węzłach.

Publiczne węzły LN są jak hot wallety: pytanie nie "czy" tylko "kiedy" ktoś ukradnie.

PS Szukacie problemów BTC nie tam gdzie naprawdę są (a niestety jest ich trochę!)
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: koparki » wtorek, 19 listopada 2019, 12:37

qertoip pisze: wtorek, 19 listopada 2019, 12:00Publiczne węzły LN są jak hot wallety: pytanie nie "czy" tylko "kiedy" ktoś ukradnie.

Czy LN jest Twoim zdaniem ślepą uliczką? no bo napisałeś tak jakbyś był pewien że kiedyś LN zostanie skutecznie zaatakowane. Twoim zdaniem, nie bedzie się to rozwijało jako warstwa płatności światowych, bezpieczna dla zasilających to depozytaruszy? Błąd w mojej dedukcji?
---

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: qertoip » wtorek, 19 listopada 2019, 13:01

koparki pisze: wtorek, 19 listopada 2019, 12:37Czy LN jest Twoim zdaniem ślepą uliczką?

Nie, nie twierdzę, że LN jest "ślepą uliczką".

LN jest na pewno trochę przereklamowane.

Ale trzymam kciuki, żeby się udało.

Powiedzmy, że jestem umiarkowanie optymistyczny ;)

koparki pisze: wtorek, 19 listopada 2019, 12:37bo napisałeś tak jakbyś był pewien że kiedyś LN zostanie skutecznie zaatakowane

Pisałem o atakach na indywidualne publiczne węzły LN (serwery w Internecie). Chodzi o "zwykłe" ataki hackerskie tak jak giełdy są ciągle atakowane i okradane.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 19 listopada 2019, 13:39

koparki pisze: wtorek, 19 listopada 2019, 11:44@ShadowOfHarbringer ale piszesz emocjonalnie nie na temat, Ty o tym wiesz ale ja chce się dowiedzieć . Napisałem wszystko co wynika z mojej dedukcji oraz moją INTERPRETACJĘ i oczekuję kontry jesli coś się niezgadza lub jest moja nadinterpretacją, jak będzie konkretna kontra i bedziesz znał konkretną odpowiedź na kontrę ( z załączonym źródłem) to będzie to cenne aby dociec prawdy.
Aha, trochę już zostawiłem to za sobą 1,5 roku temu i sprawia mi ból ponowne roztrząsanie tego.

Możesz przejrzeć moje posty sprzed 1,5 roku i dalej - tam jest pełno źródeł i szczegółów na temat ataku na BTC.

Przykładowo tutaj masz szczegółowo opisaną historię wydarzeń:
viewtopic.php?t=20391 (UWAGA: Wyłącz Javascript przed otwarciem strony, bo przeglądarka może Ci się zawiesić od tych wszystkich forumowych pluginów)
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: RuckenFetard » środa, 20 listopada 2019, 08:02

Adolf_H pisze: środa, 20 listopada 2019, 06:47Ci ludzie wymyślili tyle rzeczy i pseudo nauk łącznie z globalnym ociepleniem,genderyzmem, na całym świecie wspierają ruchy komunistczno-lewicowe które mają jeden cel zniszczyć cywilizacje chrześcijańską i prawo rzymskie .Bez zgody tych zgniłych elit nie powstałby żaden bitomat a bitcoin nie miał by takiego poparcia w mas mediach .Ci ludzie dali nam złudzenie posiadania prywatnych pieniędzy ponad rządami państw a jestem przekonany że mają technologię do wyciągania naszych kluczy prywatnych przy pomocy komputerów kwantowych tylko jeszcze ,,masom" tego nie powiedzieli .

@koparki prosił o konkrety, no i oczywiście kończy się jak zawsze, wyłażą z pod ziemi wszelkiej maści wszystkowiedzący prorocy i geniusze, zejdź na ziemię i przestań powielać emocjonalnie niepodparte niczym mity, które powstały poprzez "research" pod tytułem youtube, youtuberzy grają w grę pod tytułem "kto zrobi lepszy click bait dla plebsu" , robią to ponieważ nie są w stanie inaczej zaistnieć i przebić się w tym motłochu, co niektórzy nawet w to wierzą, wierzą w coś co usłyszeli od innych youtuberów...


Jak Ci tak źle w życiu bo syjoniści, komuniści, gender itd to znaczy że z tobą jest coś nie tak i szukasz wymówek, ponieważ pomimo wielu czarnych stron rządów i rządzących nigdy w historii nie żyliśmy w tak wolnych i dostatnich czasach. Tak, pomimo tego że są jakieś grupy u władzy i możliwe że rozdają karty, to w przeszłości było jeszcze gorzej.
Tak wiele teorii spiskowych może być prawdą, ale większość to stek bzdur, większość z tych teorii rodzi się już masowo, wręcz taśmowo, ale jak widać ludzie wszystko chłoną, ważne aby było mrocznie, niesamowicie i tłumaczyło to własne problemy.

Co do BTC nie mam wiedzy aby zabierać głos, ale zatrważające jest to co pisze @qertoip , najpierw podaje mocne i pewnie podparte logiką zarzuty, a potem je bagatelizuje, czy to można już nazwać dysonansem poznawczym i ochroną własnych starych przekonań?
Przecież wystarczy jeden udany atak na sieć LN i jak pójdzie to w świat to skończ się ten sen, skoro LN porównywany jest do bezpieczeństwa giełdy....

Co do likwidacji gotówki, wydaje mi się że na szczęście w takim kraju jak Polska to nie przejdzie i plany bankierów spłoną, w przeciwnym wypadu to faktycznie mógłby być początek końca wolności....

Weteran
Posty: 1501
Rejestracja: 5 maja 2013
Reputacja: 1229
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: miluu » środa, 20 listopada 2019, 09:09

Tu nie potrzeba teorii spiskowych, zwykłe fakty są takie, że 8 (słownie osiem) osób posiada ponad 50% całego światowego majątku, wliczając w ten majątek wszystko, kryptowaluty również. No więc nie ma na świecie takiego rządu czy społeczności, nie wspominając już nawet o społeczności kryptowalutowej, która w tym układzie sił nie byłaby podporządkowana woli tej "ósemki". Wszystko co w światowej gospodarce odbywa sie w skali super makro jest patologiczne, tzn nie związane z konkurencją, innowacyjnościa czy wolnym rynkiem.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 20 listopada 2019, 09:16

miluu pisze: środa, 20 listopada 2019, 09:09 Wszystko co w światowej gospodarce odbywa sie w skali super makro jest patologiczne, tzn nie związane z konkurencją, innowacyjnościa czy wolnym rynkiem.
No i tutaj jest sedno sprawy.

My tutaj walczymy o to, żeby zmienić ten stan rzeczy i żeby każdy mógł uczestniczyć w światowej gospodarce na w miarę równych prawach i miał dostęp do usług bankowych (także "offshore") takich samych warunkach jak ci najbogatsi. Przestawienie całej światowej ekonomii na Bitcoin Cash jako waluty podstawowej to umożliwia.

Bitcoin Cash już wkrótce to umożliwi samodzielnie, niedawno twórcy CashShuffle zrobili testową transakcję CashFusion. A póki co można używać combo BCH + XMR.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: koparki » środa, 20 listopada 2019, 09:20

Przeglądam. Analizuję linka który podesłałeś @ShadowOfHarbringer . Wtedy 1,5roku temu wprawdzie przyjąłem to do wiadomosci ale nie analizowałem. Faktycznie trzeba otworzyć w przegladarce z wyłączonym Javascript: viewtopic.php?t=20391.

Znakomite opracowanie historyczne ze źródłami. Wkład w kronikę na temat początków rozwoju FinTech, może będzie to taka część nieoficjalna, dla większości niepewna, wyciszona. Tak jak w historii którą uczą w szkołach, wymazane jest bardzo dużo bo historię piszą zwycięzcy.

Czy była to korupcja, czyli zmowa sektora finansowego z niektórymi deweloperami tego nie znajdziemy nigdzie. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę że tuż przed rewolucją BTC było globalne porozumienie w sprawie CRS (Common Reporting Standard) oraz nakładano powoli limity na transakcje gotówkowe na poziomie firm i robi się konsekwentnie nadal. Blokada niepokornych narodów poprzez kontrolę przelewów to też wielki instrument. Bitcoin mógłby być prymitywnie zdelegalizowany ale mógłby przez to osiągnać niezamierzoną popularność jak piractwo w torrentach, które jest potem trudne do usunięcia. Nie po to wkład energii aby powstało porozumienie CRS, nie po to zacieśnianie limitów transakcji gotówkowych aby nagle pozwolic na niekontrolowaną walutę globalną która pozwoli to omijać. Może metodą było "zaprzyjaźnić się" z osobami odpowiedzialnymi za istnienie BTC, może metodą jest wywoływanie dużych amplitud kursowych(likwidacja mozliwości traktowania jako walutę), może metodą było dodrukować USD (oraz USDT) i kupić/stworzyć za to "pakiet wiekszościowy", zmniejszyc stopień decentralizacji i prywatności aby możliwa była kontrola tej sieci?

Szacunek za włożoną pracę kronikarską.
---

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości