Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Korki z Bitcoina: jak zmniejszyć opłaty sieciowe za transakcje BTC?

Postautor: koparki » poniedziałek, 16 grudnia 2019, 17:24

fervi pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 14:49Chyba każda kryptowaluta większa ma jakieś zaplecze profesjonalne. Wiesz, że na NEO pracowało PKO BP? POLACY KUPILI NEO
W/w to brzydki zabieg manipulacyjny z Twojej strony
Przykład:
Możesz kupować żywność jako kooperatywa spożywcza, są to oddolne zrzeszenia ludzi z miast które same się organizują, kupują od zaprzyjaźnionych małych gospodarstw rolnych. Wspierają oddolny obieg gospodarczy, pomijają, transport długodystansowy, markety, kasy fiskalne, pestycydy itd.

Bitcoin był ruchem społecznym oddolnym, to było marzenie o oddolnym obiegu gospodarczym, o pominięciu bankowości, o prawie do prywatności, o niezależnej od kogokolwiek walucie.
I ślub czołowych deweloperów BTC z banksterką amerykańską oraz przekształcenia sieci bitcoin pod dyktando DCG, k#$^%a nazywasz Ty zapleczem profesjonalnym? To tak jakby drobni rolnicy ekologiczni dostali WSPARCIE PROFESJONALNE z Basf i Monsanto albo społeczne kooperatywy spożywcze dostały kupon rabatowy z Tesco i Biedronki.

Drugiego zdania-porównania nie komentuję bo zaprzecza twojej inteligencji lub robisz to specjalnie dla dezinformacji wprowadzając to karykaturalne porównanie.
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Korki z Bitcoina: jak zmniejszyć opłaty sieciowe za transakcje BTC?

Postautor: fervi » poniedziałek, 16 grudnia 2019, 17:47

koparki pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 17:24I ślub czołowych deweloperów BTC z banksterką amerykańską oraz przekształcenia sieci bitcoin pod dyktando DCG, k#$^%a nazywasz Ty zapleczem profesjonalnym? To tak jakby drobni rolnicy ekologiczni dostali WSPARCIE PROFESJONALNE z Basf i Monsanto albo społeczne kooperatywy spożywcze dostały kupon rabatowy z Tesco i Biedronki.
Masz głupie kryterium, że deweloperzy = Blockstream, chociaż po części tak jest. Programiści Open Source są wszędzie opłacani. Linux jest wspierany między innymi przez swojego konkurenta - Microsoft.

Nie jest to złe dopóki nie są wprowadzane zmiany, które nie podobają się społeczności (co nie powinno być możliwe, ale zakładamy tak). Każdy użytkownik ma prawo Veta dla zmian (które 2 razy tylko było użyte, ale jednak) albo nawet ostatecznie opuścić projekt (co nie jest dobrym rozwiązaniem, ale jakimś jest).

Oczywiście w tym DCG w której jest banksterka amerykańska jest wiele firm z zakresu "altcoinów" - widzę od Bitcoin Cash po Ethereum. Tak więc nie wiem, nie masz gdzie uciec?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: koparki » poniedziałek, 16 grudnia 2019, 18:35

fervi pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 17:47Masz głupie kryterium, że deweloperzy = Blockstream, chociaż po części tak jest
Głupie kryterium? Ja zobaczyłem plejadę najważniejszych deweloperów btc na liście załozycieli Blockstream. A kierownictwo DCG, czyli finansowego tatusia Blockstreama to rasowa banksterka, w pierwszym poście wątku jest link, w którym jest wszystko wymienione nazwiskami i powiązaniami (FED,Mastercard, JP Morgan itd).
fervi pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 17:47Linux jest wspierany między innymi przez swojego konkurenta - Microsoft.
Czy przy kernelu linuxa pracują ludzie którzy są jednocześnie wspólnikami wiodących korporacji IT i działają w konflikcie interesów w taki sposób aby przekształcić kernela na niekorzyść obywatelską a na korzyść korporacji, której są udziałowcami . Jak czytam biografię o czołowym programiście kernela linux to widzę że, jednak da się odmówić:
W 2000 roku otrzymał od Steve’a Jobsa propozycję pracy w Apple Inc. oraz współpracy nad powstającym wtedy Mac OS X. Linus odrzucił ją, twierdząc, że „nienawidzi mikrojądra Mach” (źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linus_Torvalds ) .
fervi pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 17:47Nie jest to złe dopóki nie są wprowadzane zmiany, które nie podobają się społeczności (co nie powinno być możliwe, ale zakładamy tak). Każdy użytkownik ma prawo Veta dla zmian (które 2 razy tylko było użyte, ale jednak) albo nawet ostatecznie opuścić projekt (co nie jest dobrym rozwiązaniem, ale jakimś jest).
to juz bardziej kolega @ShadowOfHarbringer śledzi temat veta i opuszczania projektu ;)
jednak z dyskusji wiesz że "ludzie" pójda za wartością wyrażoną w dolarze( którą mozesz sterować jak masz drukarkę) a nie za "społecznością".
fervi pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 17:47Oczywiście w tym DCG w której jest banksterka amerykańska jest wiele firm z zakresu "altcoinów" - widzę od Bitcoin Cash po Ethereum. Tak więc nie wiem, nie masz gdzie uciec?
nigdzie nie chcę uciekać tylko chcę wiedzieć jak jest naprawdę , chcę być lepiej poinformowany. prowokuję aby usłyszeć byc może inną interpretację lub inne źródła do faktów.
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: fervi » poniedziałek, 16 grudnia 2019, 18:38

koparki pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 18:35jednocześnie wspólnikami wiodących korporacji IT i działają w konflikcie interesów w taki sposób aby przekształcić kernela na niekorzyść obywatelską a na korzyść korporacji, której są udziałowcami .
Ok, to inaczej. Co w Bitcoinie jest na niekorzyść użytkowników?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: koparki » poniedziałek, 16 grudnia 2019, 18:50

@fervi moim zdaniem wynalazek został przekształcony na niekorzyść społeczeństwa w taki sposób (drugi akapit):
viewtopic.php?f=8&t=33168&start=60#p617460

lub inaczej mówiąc:
"Jest marka Bitcoin, jest legenda Satoshi, ale w tym opakowaniu jest już coś innego, nie jest to już waluta światowa, ale akcje silnika do płatności, który jest tworzony pod dyktando grup kapitałowych. Tak jak demokracja jest teatrem pozorów (jest głosowanie, ale wybrana partia nie ma szerokiego pola działania ze względu na brak suwerenności)."
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 16 grudnia 2019, 19:29

Tak czy siak (czy bitcoin jest tylko przejęty, czy może powstał z inspiracji "określinych kół i sił, to mając władzę można praktycznie wszystko ukrucić i przyśrubować.

Ue planuje konieczność weryfikacji aml-kyc do Każdego portfela.




Dodano po 2 minutach 1 sekundzie:
Ostaną się tylko linuksowe jak electrum, a na smartfony tylko z poza sklepu apple czy googla.
Np f-droid


Oczywiście wszystko moźna uszczelinić jeszcze mocniej.
Na piziomie rejestracji smartfona z prawilnym softem i takowymi aplikacjami

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: fervi » poniedziałek, 16 grudnia 2019, 20:02

koparki pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 18:50jest legenda Satoshi
Nie lubię tej "legendy" i "wizji Satoshiego". Załóżmy, że Satoshi nie żyje. Czy więc jego wizja / legenda powinna być kultywowana? Przez ile? 5 lat? 5 000? Ludzie będą się modlić do Whitepaper?

Satoshi prawdopodobnie był spoko kolesiem i tyle. Potrafił zrobić wiele dobrego, ale nie był nieomylny.
koparki pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 18:50nie jest to już waluta światowa
Żadna kryptowaluta nie jest światowa, chociaż wszystkie się pewnie starają. Natomiast ciągle Bitcoin wiedzie tutaj prym.
koparki pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 18:50 (jest głosowanie, ale wybrana partia nie ma szerokiego pola działania ze względu na brak suwerenności).
Ja się z tym nie zgadzam. A dokładnie nigdy nie było potężnego sprzeciwu do działań programistów. Te, które były - były mniejszościowe.

Nie wiem też o co chodzi z bankami. Programiści Bitcoina wiele różnych rzeczy wprowadzają, dla przykładu Dandelion, który ma utrudnić triangulację użytkowników sieci. Teraz pytanie czy to pomysł "bankowy" by być bardziej anonimowy, czy pomysł programisty, by nie dało się tak łatwo namierzać użytkowników Bitcoina (i ewentualnie innych kryptowalut)?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: koparki » poniedziałek, 16 grudnia 2019, 20:12

@fervi ale rozwodniłeś , podzieliłeś na człony bez sensu ;) odniosłes się do wszystkiego zbaczając z tematu tylko nie do tego, co Ci podlinkowałem , że:
".... Bitcoin w założeniu miał byc walutą+systemem płatności, natomiast po kastracji MOŻE będzie tylko systemem płatności z akcjonariuszami, gdzie token btc niechętnie sprzedawany będzie reprezentował udział w tej sieci. Ta mała zmiana robi wielką różnicę...."
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: fervi » poniedziałek, 16 grudnia 2019, 20:14

koparki pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 20:12".... Bitcoin w założeniu miał byc walutą+systemem płatności, natomiast po kastracji MOŻE będzie tylko systemem płatności z akcjonariuszami, gdzie token btc niechętnie sprzedawany będzie reprezentował udział w tej sieci. Ta mała zmiana robi wielką różnicę...."
Odniósłbym się, ale nie do końca rozumiem to zdanie (co masz na myśli). Zakładam, że chodzi o coś jak w systemach Proof of Stake i podobnych, że im więcej tokena tam większa moc. Przykład No2x i Segwit pokazuje, że to nie pieniądze się liczą. Segwit został wymuszony przez społeczność właśnie.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: koparki » poniedziałek, 16 grudnia 2019, 20:18

fervi pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 20:14Odniósłbym się, ale nie do końca rozumiem
kolega pod moją linkowaną wypowiedzą załapał i wytłumaczył: viewtopic.php?f=8&t=33168&start=60#p617465
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: fervi » poniedziałek, 16 grudnia 2019, 20:39

@koparki
Ok

> Czyli Bitcoin staje się globalnym przedsiębiorstwem zarządzanym przez dev i akcjonariat (najprawdopodobniej early adopterów w tym zapewne w przeważającej większości drukarzy (statystyki są mgliste, ale rozłożony stan posiadania BTC jest na kilka dziesiąt/set w porywach adresów) a wyznacznikiem posiadania 1 Bitcoin - 1 akcja.

Nie widzę systemu akcji, czy zarządzania typowo dev i akcjonariat. Nie oznacza to, że tego nie ma, praktycznie każda dobra kryptowaluta to typowe "DAO" i taki pogląd niektórzy uznają. Wydaje mi się on połowicznie prawdziwy. Bogatszy może np. sponsorować projekty, które jego zdaniem są dla niego wartościowe - nawet monetarnie.

Powiedzmy, że mam miliard dolarów i chciałbym pożyczać pieniądze na % w Blockchain. Tak więc może mnie interesować rozwój RSK (który nie ma chyba nic wspólnego z Blockstream :P), by ostatecznie odpowiednie narzędzia się pojawiły.

Nie mogę jednak wymusić te zmiany na ludziach, ani poprzez wymuszenie używania RSK (bo nie muszą go używać) ani nawet Hard Fork tutaj na wiele się nie zda.

Co do tego kto rządzi, moim zdaniem Andreas jest tutaj trafny.

Chociaż dorzuciłbym użytkowników :P

To też warto zobaczyć:


> To tu się poważnie zasadne wydaje widzieć konkurencje w forkach - ze względu na to że są pierwszymi i najprostszymi do technicznego podpięcia pod zbudowaną/ budowaną infrastrukturę BTC.

Tutaj akurat (nie wiem czy o to chodziło) jest błąd, że jeśli uważasz, że Bitcoin jest przejęty przez banki, to musisz liczyć się z tym, że forki również. Nie tylko dlatego, że są łatwiejsze do zaatakowania, ale z powodu forków - banki itd. mogą mieć środki również na forku.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: koparki » poniedziałek, 16 grudnia 2019, 21:32

fervi pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 20:02Ja się z tym nie zgadzam. A dokładnie nigdy nie było potężnego sprzeciwu do działań programistów. Te, które były - były mniejszościowe.
No właśnie @ShadowOfHarbringer chcącemu nie dzieje się krzywda? programiści poza nielicznymi poszli za liderami bezkrytycznie? jak to jest z tą kontrolą projektu przez wszystkich programistów ilu ich jest władnych do zawetowania? czy ta kontrola jest faktem? a może DCG karmił wszystkich? pytam Ciebie bo byłeś w społeczności od zawsze.

Dodano po 47 minutach 31 sekundach:
fervi pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 20:39praktycznie każda dobra kryptowaluta to typowe "DAO" i taki pogląd niektórzy uznają. Wydaje mi się on połowicznie prawdziwy. Bogatszy może np. sponsorować projekty, które jego zdaniem są dla niego wartościowe - nawet monetarnie.
No i doszliśmy do tego samego wniosku. Tylko że:
Nie rozróżniasz jak ty to mówisz "bogatszego sponsora" od drukarza.
Dla drukarza z mocą drukowania 140miliardów $ na miesiąc ważne jest żeby taki wypierdek jak bitcoin nie eskalował problemu jakim moze sie stać waluta naprawdę niezależna.
Hipotetycznie był kompromis - róbcie deweloperzy badania nad blockchainem , róbcie system płatności - pomożemy wam ! ale odłączymy funkcjonalność waluty. Ograniczenia tx/sec gwarantują że bitcoin przestaje być walutą i efektywnym płacidłem ale znaleziono dla niego zastosowanie jako jednostka uczestnictwa w przedsiębiorstwie DAO który służy do płatności miedzy uzytkownikami jak PayPal.
Hipotetycznie alternatywą mogło byc zwykłe wsadzenie deweloperów do wiezienia, tak jak zrobiono ze śmiałkiem deweloperem ETH który uczył dyktatorów omijania embarga za pomocą krypto . Rządy traktują poważnie krypto, 20lat pozbawienia wolności grozi.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 16 grudnia 2019, 21:54

koparki pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 21:32a może DCG karmił wszystkich?

Im dłużej śledzę ten wątek, tym bardziej mi ręce opadają: żenujące są te ciągłe, bezpodstawne insynuacje bez śladu skrępowania wygłaszane przez, niestety, moderatora, którego funkcja powinna zobowiązywać do utrzymywania wysokich standardów dyskusji. Stary, stosuj sobie pastę bez fluoru, mnie jednak do tego nie zmuszaj, bo sądząc po Tobie, najwyraźniej szkodzi zdrowiu.

Próbowałem dać odpór, ale przecież dyskusja nie ma sensu, bo nie da się obalić czegoś, czego ktoś i tak nie udowodnił, a w co bezkrytycznie wierzy. Możnowładcy fluorem podstępnie przejęli kontrolę nad społeczeństwem, kwestionujesz to? Przekupna z ciebie świnia bądź naiwny frajer.

DCG, dzięki za premię.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
-7
Napiwki za post: 0 BTC

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: koparki » poniedziałek, 16 grudnia 2019, 22:09

@fusywszklanejkuli ale jednak nie odnosze sie w wątku do użytkownika aby ośmieszając szukać jego racji czy pomyłki ale odnoszę się do źródeł więc jakieś te satandardy są. Akurat w/w cytat wycięty nie był twierdzeniem. Nie musisz z nikim walczyć , ja nie musze mieć racji - obal fakty ze źródeł które podlinkowałem.
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 16 grudnia 2019, 23:27

koparki pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 21:32No właśnie @ShadowOfHarbringer chcącemu nie dzieje się krzywda? programiści poza nielicznymi poszli za liderami bezkrytycznie? jak to jest z tą kontrolą projektu przez wszystkich programistów ilu ich jest władnych do zawetowania? czy ta kontrola jest faktem? a może DCG karmił wszystkich? pytam Ciebie bo byłeś w społeczności od zawsze.

Wiesz co, większość osób podąża.

Ludzie nie podążają za technologiami czy ideami, ale za ludźmi. Ludzkość jest stadem. Wystarczy przekupić/przeciągnąć na swoją stronę kilku liderów (alfy), a reszta podąży za nimi.

To jest ponura prawda, która sobie uświadomiłem w ciągu ostatnich 5 lat. Myślałem, że Bitcoinowcy będą inni, że będą buntownikami, ale są dokładnie tacy sami - dlatego byłem taki wściekły na początku (i dalej czasami jestem).

Jest bardzo niewiele jednostek, które myślą całkowicie samodzielnie, zdecydowanie poniżej 5%. Myślenie stadne jest łatwiejsze i zużywa mniej energii.

Jedyny sposób aby naprawić ludzkość, to zostać samemu alfą albo przeciągnąć inne alfy na swoją stronę. Obecnie alfami są Twitterowe i Youtubowe gwiazdy.

Zastanawiałem się też cholernie długo czemu taki debilny i bezużyteczny serwis jak Twitter jest tak popularny. Odpowiedź jest prosta: Twitter umożliwia łatwe zostanie alfą i uzyskanie własnego stada. Twitter ułatwia tworzenie stad i ułatwia zachowanie stadne. Nawet nazewnictwo jest takie same (follow, followers - podążający za). Jeżeli już jesteś alfą, to na Twitterze łątwiej będzie Ci powiększać swoje stado i kierować swoim stadem. Jeżeli jesteś owcą, to na Twitterze najłatwiej jest Ci znaleźć sobie pasującego Ci alfę, który będzie Ci mówił co masz robić i myśleć. Twitter jest zajebisty pod tym względem.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: koparki » poniedziałek, 16 grudnia 2019, 23:54

fusywszklanejkuli pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 21:54Nie podałeś żadnego źródła dowodzącego wpływu DCG na poczynania Blockstreamu..............Chodzi oczywiście o wpływ szatański: narzucanie wizji rozwoju nie mającej przyszłości, sabotaż.

Watek jest z tytułem otwartym a nie twierdzącym. W wątku tym nie znajdziesz mojego twierdzenia,że jest to sabotaż i narzucenie wizji rozwoju nie majacej przyszłości - wiem że tak nie napisałem bo wpływ bankierów nie oceniam tu ani pozytywnie ani negatywnie czy szatańsko.
Moderatorem się nie prosi być, jestem dla Ciebie partnerem w rozmowie, nikim nadrzędnym. W 2011 zaraz jak usłyszałem o wynalazku który zmieni świat kupiłem GPU z przekonania do idei. Obecnie psuję PR bitcoina bo ta marka nadal lokuje się jako wolność, niezależność, prywatność i ja się z tym nie zgadzam - twórcy btc kręca sie w pobliżu bankierów. Twórca kernela Linuxa jakoś potrafił sie oprzeć pokusie pracy w Apple.
Btc nie jest niszczony - to jest zdanie Shadow`a wg mnie jest tylko przekształcenie bitcoina , w wyniku przekształceń rysuje się potencjał na wygaszenie funkcji waluty-płacidła ale rozwiniecie systemu płatności postepuje bez wątpienia i to obserwuję i tego nie komentuję w wątkach LN negatywnie, przygladam się rozwojowi.

Nie jestem w stanie znać umów między nadrzędnym DCG a Blockstream(tylko tyle że jest nadrzedny). Wiem jednak że w Wikipedii jest info że Blockstream(podrzędny względem DCG) zapewnia finansowanie dla Core.
Mówisz że przyjmuję na wiarę, insynuję ? zdecydowanie tak bo ;) ... jakos dziwnym trafem zarządzającymi DCG są przedstawiciele FED/Mastercard/JP Morgan , przecież jest tyle innych mozliwości na obsadzenie takich stanowisk a tu dziwnie się składa że akurat obsadzne są przez grupe interesów sprzecznych z bitcoinem. jest też kwestia kontroli przepływu kapitału na świecie. Dużo sił włożono tuż przed modą na BTC w system monitorowania tego przepływu CRS - uzgodnienia na wielka skale na poziomie światowym a tu nagle ryzyko omijania tej kontroli bitcoinem.

No i jeszcze parę zdań prywatnie:
Spoiler:
Dziwne było przywołanie tematu o szyszynce i DMT w temacie o BTC i DCG. Mogę nie mieć racji w interpretacji obu tematów a nawet troche zrobic z siebie idiotę nie znaczy to że nie ma w tym częściowo prawdy i wartości.
Fluor to silna toksyna, juz z tego powodu mozesz go odpuścić, z cała pewnoscią po dekadzie używania zwykłej wody utlenionej i sody wiem że nie musisz sobie dozywotnio dawkować fluoru dlatego w zacytowanym watku pytanie o dziwny traf że jest taki popularny, doskonale zdaje sobie sprawę też z nieoficjalnej funkcji gruczołu dokrewnego który produkuje DMT - nie musisz ze mnie próbować robić idioty tylko dlatego że nie wiesz że czegoś nie wiesz.
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: fervi » wtorek, 17 grudnia 2019, 00:15

koparki pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 23:54jakos dziwnym trafem zarządzającymi DCG są przedstawiciele FED/Mastercard/JP Morgan
No ok, ale w tej samej spółce są firmy i organizacje takie jak:
- Parity / Polkadot, w skład którego wchodzi drugi twórca Ethereum (ten od Solidity) i różni programiści
- Ripple, ale to wiadomo xd
- Bitpay czy Blockchain.com, które są proBCH

I pewnie wiele innych znajdziesz
koparki pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 23:54ale rozwiniecie systemu płatności postepuje bez wątpienia i to obserwuję i tego nie komentuję w wątkach LN negatywnie, przygladam się rozwojowi.
Z ciekawszych projektów, które warto omówić to (oczywiście moje zdanie):
- RSK, czyli fork Ethereum na Bitcoina
- Simplicity, czyli nowy język programowania, niskiego poziomu. Tak więc możesz napisać wszystkie smart contracty, ale w porównaniu do Ethereum powinieneś wiedzieć ile wynosi fee. Może też zastąpić "Soft Forki"
- Dandeliona opisywałem
- Stratum V2, które ma sprawić, że mining nie będzie scentralizowany
- Sygnatury Schnorra wraz z usprawnieniami, które jak rozumiem - oprócz zwiększenia skalowania, zwiększają prywatność i zwiększają ogólne możliwości

Wszystko? Oczywiście nie. Rozwijanych jest ok. 30-50 projektów tego typu, oczywiście tutaj nie ma wszystkich
https://junta.pl/_matrix/media/r0/downl ... WiyoqCkyez

Bitcoin to nie tylko Lightning (chociaż jest ważny i bardzo fajny), to potężny projekt, który może (ale nie musi) wpłynąć na wiele dziedzin życia. Na przykład bezpieczna komunikacja między dwoma osobami może być realizowana przez TOR, OTR na jakimś jednorazowym XMPP - albo Lightningiem (na przykład).

Ja osobiście liczę na Zapread (ale to usługa w Bitcoinie), która może zmienić świat Social Media. Zdecentralizowana (jak się uda) platforma a'la Medium z zarabianiem.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: koparki » wtorek, 17 grudnia 2019, 00:29

fervi pisze: wtorek, 17 grudnia 2019, 00:15 Bitpay czy Blockchain.com, które są proBCH

ale ja nie jestem fanboyem BCH, itp , mowa jest o niezalezności od światowej fiansjery ja nie reklamuje BCH i innych krypto w opozycji do BTC .

Tym wpisem o kontroli wielu programistów mnie zastanowiłeś, ile jest osób które mogą
skutecznie przeprowadzić VETO, jest jakś lista nazwisk ?
mglista odpowiedź @ShadowOfHarbringer niczego nie wyjasnia w tej sprawie.
fervi pisze: wtorek, 17 grudnia 2019, 00:15- RSK, czyli fork Ethereum na Bitcoina
Znam RSK cicho o nim było długo , widziałem Twoje newsy o nim.
Ja ogarniam ze CORE moze to być podstawowa warstwa do tworzenia róznych ciekawych projektów. Jestem tez w stanie zrozumiec że nawet gdyby BTC był w jakims sensie kontrolowany przez banki to moze to nie przeszkadzać typowemu odkrywcy technologii , programistom itd..
fervi pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 20:39To tu się poważnie zasadne wydaje widzieć konkurencje w forkach - ze względu na to że są pierwszymi i najprostszymi do technicznego podpięcia pod zbudowaną/ budowaną infrastrukturę BTC.

Tutaj akurat (nie wiem czy o to chodziło) jest błąd, że jeśli uważasz, że Bitcoin jest przejęty przez banki, to musisz liczyć się z tym, że forki również.
To juz musisz powiedzieć @socjolog2008 bo to jego opinia nie moja. Ja tez się z tym nie zgadzam.
---

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: redbog » wtorek, 17 grudnia 2019, 00:37

koparki pisze: poniedziałek, 16 grudnia 2019, 18:35jednak z dyskusji wiesz że "ludzie" pójda za wartością wyrażoną w dolarze( którą mozesz sterować jak masz drukarkę) a nie za "społecznością".
Dla mnie te zdanie jakoś złe się czyta, nie wiem co chciałeś powiedzieć ale moim zdaniem wyszedł tu błąd logiczny.

Tam gdzie ludzie poszli to tam jest społeczność bo to ludzie tworzą tą społeczność.

Mówienie ze ludzie poszli gdzieś indziej niż społeczność jest nielogiczne chyba ze ty uważasz ze ktoś lub coś albo ty sam najpierw wytyczasz/oczekujesz gdzie powinna pójść społeczność(z takim przekonaniem ze zakładasz ze już tam ludzie praktycznie są) a później jak okazuje się w praktyce ze nie poszli tam gdzie chciałeś to mówisz ze ludzie poszli gdzieś indziej :D

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: koparki » wtorek, 17 grudnia 2019, 00:42

@redbog Ja rozróżniam ludzi z zewnątrz od ścisłej społeczności ekipy deweloperów i lanserów, która decyduje kreatywnie o projekcie. Faktycznie nie wyraziłem sie jasno.
---

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości