Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 13 grudnia 2019, 19:53

stokarz pisze: piątek, 13 grudnia 2019, 18:43wydaje mi się, że była tam wzmianka o tym, że Andreas poparł większe bloki

Tak, możliwe że poparł - w sensie na samym samym samym początku popierał. Wyleciały mi z głowy takie szczegóły, to było prawie 4 lata temu ( I nie lubię do tego wracać, bo powtórne przetwarzanie tego w pamięci wywołuje we mnie ból).

Ale potem Andreas NAGLE zmienił zdanie. Była też jakaś historia, że otrzymywał groźby od ludzi powiązanych z 3-literowymi agencjami, nie chce mi się szukać źródeł bo ból.

Możliwe, że Andreas popierał duże bloki jeszcze nawet w 2016 - nie pamiętam dokładniej daty, gdy się przestawił. Tylko co z tego, skoro w tamtych czasach popierali je nawet Adam Back i Gregory Maxwell (Adam Back popierał opcję 2-4 MB a Greg chyba 8MB albo 4MB, ale nie pamiętam dokładnie)?

To wszystko była podpucha.

Potem zmniejszyli to do 2 MB robiąc porozumienie SegWit2X, że oni dostają SegWita, a minerzy dostają 2MB, po czym następnie SegWit przeszedł, a 2MB odrzucili. I tak się narodziło obecne spierdolenie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Nie ma nadziei dla tego forum

Postautor: redbog » piątek, 13 grudnia 2019, 23:47

qertoip pisze: piątek, 13 grudnia 2019, 10:49Najcięższy łańcuch decyduje tylko w ramach tych samych reguł konsensusu. Czyli forki organiczne oraz złośliwe próby przepisania łańcucha.

Przy zmianie reguł (HF) realnie decyduje większość ekonomiczna a nie hashrate. Racjonalni minerzy za tym podążają, więc normalnie to się szybko pokryje, jak przy BTC vs BCH. Ale warto zdawać sobie sprawę, że to minerzy idą za wartością a nie wartość za minerami.
Przecież jeśli za hard forkiem zmieniającym reguły będzie stal hashrate to z automatu ten fork stanie się bitcoinem bo fork ze starymi regułami nie mając poparcia hashrate wpadnie w spirale śmierci(niemożliwość dokopania do regulacji trudności) i umrze.

Dodano po 25 minutach 53 sekundach:
rav3n_pl pisze: piątek, 13 grudnia 2019, 01:29Tak jak na bitcointalk jest dział altcoiny tak i tu o takich forkach mniejszościowych jak BCH i fork forka BSV nie będziemy przeszkadzać mówić - o ile projekt nie jest scamem.
Tez jestem za tym by nie przeszkadzać mówić gdy mówi się o tym w odpowiednich działach. Natomiast gdy mówi się o tym w nie odpowiednich działach to powinno się to moderować.

Oczywiście każdemu się zdarza zrobić jakiś offtop i nie wymaga to jakiejś ostrej reakcji moderatora niestety w przypadku Shadow nie mamy do czynienia z niewinnym offtopem tylko nieustającym, usilnym i nachalnym pisaniem o bch w działach z nim nie związanych i jest to działanie celowe mające zniechęcić ludzi do bitcoina i jednocześnie zachęcić do bch. Takie coś powinno być moderowane.

żeby wiedzieć o czym pisze wystarczy prześledzić jego posty w działach nie związanych z bch i samemu się przekonać na czym jego działania polegają o rozwaleniu tematu o LN już nawet nie chce mi się rozpisywać.

Gdyby na forum było takich z 10-sienciu i działali z taka sama intensywnością to rzeczywiście uznał bym ze "Nie ma nadziei dla tego forum" póki jest tylko jeden to jest to do opanowania wystarczy tylko intensywnie moderować.

Ta słynna cenzura kiedyś na redditcie to podejrzewam ze mogla być właśnie spowodowana takim atakiem spamerskim z 10-sienciu albo więcej osób podobnych do Shadow i to wcale nie była cenzura tylko moderacja spamu i obrona przed nachalną inżynierią społeczną ale pewny nie jestem bo wtedy nie śledziłem na bieżąco reddita.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: koparki » sobota, 14 grudnia 2019, 13:05

ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 13 grudnia 2019, 19:53Ale potem Andreas NAGLE zmienił zdanie. Była też jakaś historia, że otrzymywał groźby od ludzi powiązanych z 3-literowymi agencjami, nie chce mi się szukać źródeł bo ból.
przypomnij sobie proszę i podlinkuj te źródła.
Tutaj jest zarchiwizowany dowód że rozmawiałes z samym Satoshi (jest tam Twój nick i awatar): https://bitcointalk.org/index.php?topic ... 9#msg26999

Andreas napisał, że otrzymywał groźby od ludzi powiązanych z 3-literowymi agencjami? nie pozostawiaj tego jako wpis bez źródeł. To jest dynamit informacyjny.
Aktywność w tym wątku dowodzi że nikogo to już nie interesuje i że historię piszą wygrani, mimo dostępnych źródeł zaczynają pojawiać się wypowiedzi prześmiewcze, że to "teorie spisku" (z plusikami jako poklask) , proszę odszukaj źródła aby pokazać ludziom jaka była prawda.

Ja kupuję mleko w kartoniku, jest tam zazwyczaj narysowana wesoła krówka biegajaca po zielonej słonecznej łączce albo jest pieszczotliwie nazwane. Dolewam je sporadycznie do kawy jak hipokryta bo z tyłu głowy wiem że pochodzi z kaźni, ściagane mechanicznie do kolektywnego zbiornika i że te krowy na oczy nie widziały trawy i słońca (materiał edukacyjny https://www.cda.pl/video/972192a1?wersja=480p )

Tak samo będę pewnie korzystał sporadycznie z Bitcoina LN bo czasem będe do tego zmuszony (gdy ktoś zażyczy sobie płatność w takiej formie). Nie masz wpływu na DODRUKOWYWANĄ kapitalizację która wskazuje trendy cywilizacji. Dobrze znać jak najwięcej źródeł na ten temat. Abym miał pewność, że sie nie myle mówiąc, że marka Bitcoin, synonim wolności, prywatności, niezależności służy tylko za opakowanie tworu który powstał w porozumieniu deweloperów z bankierami(DCG). A teraz podałeś info, że niektórzy deweloperzy mogli być poddani presji, nagle zniknął Satoshi , dziwne to wszystko.
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 14 grudnia 2019, 13:11

koparki pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 13:05Tutaj jest zarchiwizowany dowód że rozmawiałes z samym Satoshi (jest tam Twój nick i awatar): https://bitcointalk.org/index.php?topic ... 9#msg26999
O, super, nie byłem pewien czy ten post jeszcze istnieje.

EDIT: Zarchiwizowane: http://archive.is/YZQf2

Dzięki za wygrzebanie tego.
koparki pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 13:05 przypomnij sobie proszę i podlinkuj te źródła.
Eh no dobra, poszukam...

Ale od razu mówię, że to nie było nic konkretnego, nie było 100% dowodów, tylko poszlaki.

Dlatego piszę że "była jakaś historia", a nie piszę że są dowody, bo ich nie ma.

Jak znajdę linki to wkleję tutaj.

EDIT:

Szukałem, ale nie jestem pewien, czy możliwe jest znalezienie tego obecnie. Możemy więc uznać, że na 95% to były niepoparte niczym plotki, bo informacja ta nie przewija się ponownie w social mediach.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie ma nadziei dla tego forum

Postautor: qertoip » sobota, 14 grudnia 2019, 13:28

redbog pisze: piątek, 13 grudnia 2019, 23:47 Przecież jeśli za hard forkiem zmieniającym reguły będzie stal hashrate to z automatu ten fork stanie się bitcoinem bo fork ze starymi regułami nie mając poparcia hashrate wpadnie w spirale śmierci(niemożliwość dokopania do regulacji trudności) i umrze.

Ale racjonalny hashrate zawsze stanie tam gdzie będzie percepcja ekonomicznej większości.

Hashrate podąża za wartością, nie odwrotnie.

Jak ktoś śledzi tylko BTC to może nie jest to aż tak ewidentne, bo był tylko jeden przypadek kapitulacji minerów pod tytułem segwit2x.

Jeśli natomiast ktoś śledzi inne łańcuchy, np Monero to wtedy już nie ma wątpliwości - tam wielokrotnie była sytuacja, że w momencie zero większy hashrate zostawał porzucony przez społeczność na rzecz zmian. Po krótkiej chwili oczywiście "fork minerów" obumierał i wszyscy z powrotem kopali to co ekonomiczna większość uznawała za Monero.

PS nie ma to związku z filozoficznym pytaniem co jest "prawdziwym" Bitcoinem - ja tylko opisuję co "wygrywa" - for better or worse.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie ma nadziei dla tego forum

Postautor: redbog » sobota, 14 grudnia 2019, 14:06

qertoip pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 13:28Jeśli natomiast ktoś śledzi inne łańcuchy, np Monero to wtedy już nie ma wątpliwości - tam wielokrotnie była sytuacja, że w momencie zero większy hashrate zostawał porzucony przez społeczność na rzecz zmian.
Tam prawdopodobnie jest szybsza regulacja trudności i nie grozi wpadniecie w spirale śmierci.

Oczywiście racjonalny hashrate powinien stanąć po stronie większości bo to było by racjonalne z powodów ekonomicznych. Wiec to nie jest tak ze hashrate wytycza co jest bitcoinem tylko hashrate podąża(przynajmniej powinien) za społecznością. Wiec gdy ktoś nie śledzi na bieżąco wszystkiego to żeby dowiedzieć się szybko za jakim forkiem stoi społeczność i co jest bitcoinem jest spojrzenie na hashrate.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie ma nadziei dla tego forum

Postautor: koparki » sobota, 14 grudnia 2019, 15:04

@redbog "społeczność" podąża? chyba chciałeś powiedzieć kasta minerow podąża za opłacalnością, byliśmy kiedyś w 2010-11-12 jednocześnie minerami i społecznością gdy robiliśmy to z domowej karty graficznej, teraz robią to w przytłaczajacej większości zakłady przemysłowe o wątpliwej decentralizacji z kapitalizacją setek mln.$ a nie "społeczność" :lol: , natomiast podmioty które zasilają fiatami i tetherami cenę (jeden kit bo to dodruk z powietrza) sterują tą opłacalnością i wyborem tego "właściwego forka". Więc fork pójdzie zawsze za dodrukiem a nie za "społecznością". Rozczarowujące? działa dokładnie na tej samej zasadzie co obecna demokracja, czyli są pozory wyborów ale społeczność nie ma wpływu na fundamentalny zakulisowy przebieg polityki.
---

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie ma nadziei dla tego forum

Postautor: redbog » sobota, 14 grudnia 2019, 15:51

koparki pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 15:04"społeczność" podąża?
Kasta minerów jak ty to nazwałeś podąża za społecznością bo to jest dla nich opłacalne.(przynajmniej tak powinno być i jak na razie tak jest). Społeczność skupia się wokół bitcoina a minerzy to kopią bo jest to dla nich najbardziej opłacalne.

Natomiast jak ktoś zewnątrz chce się dowiedzie na szybko co jest bitcoinem to najprościej popatrzeć na hashrate bo tam gdzie jest moc tam stoi społeczność i to jest bitcoinem.

Dodano po 11 minutach 37 sekundach:
koparki pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 15:04Więc fork pójdzie zawsze za dodrukiem a nie za "społecznością".
To jest bardziej złożone ale to prawdopodobnie po prostu społeczność pójdzie za dodrukiem(tam gdzie są pieniądze) a tam gdzie społeczność tam i hashrate. Co nie zmienia faktu ze to właśnie to będzie bitcoinem.

Mam nadzieje tylko ze ta społeczność w przyszłości jeśli się zwiększy nie pójdzie za jakimiś hardcorowymi zmianami np. bazy monetarnej btc albo czegoś podobnego. Jest to mało prawdopodobne ale jeśli kiedyś się stanie tak ze ogromna większość społeczności bitcoina będzie Keynesiztami to nie jest to wykluczone.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Nie ma nadziei dla tego forum

Postautor: koparki » sobota, 14 grudnia 2019, 15:56

redbog pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 15:40podąża za społecznością bo to jest dla nich opłacalne

dla przykładu jak bitfinex hipotetycznie drukuje USDT z powietrza i wybiera forka którego chce bardziej skapitalizować (a kopalnie podążą za tym wyborem ) to kto wybiera forka "społeczność" czy drukarz ?
To jest bardzo uproszczony ideowy przykład.
A ta cała infrastruktura DCG i powiazanie deweloperów z DCG to "społeczność" ? przecież te przedsiębiorstwa powstały tez z dodruku dolara amerykańskiego i nawet na kierowniczych stanowiskach DCG są ludzie z FED/Mastercard/JP Morgan, nie wspierają oni forka kapitalizacją ?
Ślepota jakaś zbiorowa czy co?
---

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Nie ma nadziei dla tego forum

Postautor: rav3n_pl » sobota, 14 grudnia 2019, 16:32

qertoip pisze: piątek, 13 grudnia 2019, 10:49realnie decyduje większość ekonomiczna a nie hashrate
Nikt rozsądny nie będzie używał czegoś, co można w każdej chwili zaorać mając coś identycznego, co jest 33x bezpieczniejsze.
qertoip pisze: piątek, 13 grudnia 2019, 10:49 Racjonalni minerzy za tym podążają
Minerzy idą za kasą. Jak była szansa na "flippering" to szli do BCH i gdyby trend się utrzymał, to byłoby BTC i BTC1MB (czy jakby wyszła nazwa) z 3% (zanikającej) mocy.
Ale jest jak jest i NIC nie wskazuje, że miałoby się to zmienić.
Jak zniknie konieczność zakupu w Bitmainie za BCH lub inny producent przejmie pałeczkę - BCH zniknie z dnia na dzień.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie ma nadziei dla tego forum

Postautor: redbog » sobota, 14 grudnia 2019, 16:54

koparki pisze: dla przykładu jak bitfinex hipotetycznie drukuje USDT z powietrza i wybiera forka którego chce bardziej skapitalizować (a kopalnie podążą za tym wyborem ) to kto wybiera forka "społeczność" czy drukarz ?
To jest bardzo uproszczony ideowy przykład.
A ta cała infrastruktura DCG i powiazanie deweloperów z DCG to "społeczność" ? przecież te przedsiębiorstwa powstały tez z dodruku dolara amerykańskiego i nawet na kierowniczych stanowiskach DCG są ludzie z FED/Mastercard/JP Morgan, nie wspierają oni forka kapitalizacją ?
Ślepota jakaś zbiorowa czy co?
Kazdy czlowiek na tym rynku jest "graczem" posiadającym jakąś sile oddziaływania. Są potężni gracze którzy maja ogromne możliwości oddziaływania np. posiadają media, wypracowany autorytet, znają się na tym są programistami, mają duże zasoby pieniędzy itd. gdy jest sytuacja gdzie trzeba wybierać wygra ta strona która ma większą sile oddziaływania.
Tu dzieje się mniej więcej to samo co w rywalizacji międzynarodowej miedzy krajami tylko w miniaturowanej wersji. Są tam różni gracze dysponujące rożną silą, wszystko jest dozwolone i tak się ścierają ze sobą na różnych płaszczyznach.

Wracając do bitcoina. My tez jesteśmy takimi mini graczami tego rynku jeśli ktoś jest cichym inwestorem posiadającym mało btc to ma najmniejszą sile oddziaływania, jeśli coś robisz choćby np. dyskutujesz na forum, jesteś w jakimś stopniu opiniotwórczy da innych, namówiłeś znajomych na bitcoina i uwazaja ciebie za autorytet itp to twoja siła oddziaływania odpowiednio rośnie.
Ostatnio zmieniony sobota, 14 grudnia 2019, 17:06 przez redbog, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Nie ma nadziei dla tego forum

Postautor: koparki » sobota, 14 grudnia 2019, 17:12

rav3n_pl pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 16:32 Jak była szansa na "flippering" to szli do BCH i gdyby trend się utrzymał

To była pułapka akurt widziałem to z baaardzo bliska w trakcie 48h tradingu wtedy. Nie było żadnej szansy na flippering bo ostatecznie nie drobni ciułacze ani nawet nie największe przedsiębiorstwo miningowo-produkcyjne ASIC Bitmain nie mogą dołożyć do pieca hajsu na luzie bez obawy że się on nie przepali.
Z duzym prawdopodobieństwem ustalono model dalszego rozwoju sieci, który tu opisałem: viewtopic.php?f=31&t=33267&start=60#p617460 i ze zarchiwizowanych źródeł wypowiedzi deweloperów, które podlinkował Shadow oraz z późniejszego ślubu członków ekipy Core z DCG wygląda na to że było to ustalone zakulisowo juz wcześniej wiec można domniemywać że idea flipperingu była dodatkowym bonusem i przyciągnęła mniej zorientowanych dawców bitcoina.

Dodano po 12 minutach 2 sekundach:
@redbog śpij dalej w swoim śnie, że oddziaływujesz tak jak dyskutanci wątków politycznych śnią że oddziaływują.

Na rynkach kapitałowych nie ma równych zasad.
Ludzie maja krótkie i chciwo-strachliwe żywota i zarabiaja pieniądze przepalając w zamian czas życia, nawet jak ktos potrafił zbudowac fundusz inwestycyjny(prywatny) to jest to dzieło jego życia i odniósł sukces tylko dlatego że nie walczy z animatorami rynków (cykle koniukturalne tworzą drukarze)... Drukarnia natomiast w samych tylko USA puszcza w świat ostatnio nawet 140 miliardów $ miesiecznie ot tak z powietrza (czyli na świecie drukuje sie czasami w 2 tygodnie całą kapitalizacje Bitcoina).
W DCG zarządzają reprezentanci drukarni, Core Team wiązało się z DCG . Wikipedia mówi że DCG(Blockstram) finansuje rozwój Bitcoina.

Dodano po 4 minutach 14 sekundach:
edytowane
---

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: hashdee » sobota, 14 grudnia 2019, 17:13

Ja nie znalazłem (ale wszystkich wpisów na TT nie przeczytałem) jednak zaskakujący jest fakt, że w latach 2013-2017 Andreas bardzo dużo postował nadając na FBI, NSA czy CIA i wszystko nagle w 2017 ustało

https://i.paste.pics/76d0ab5947ac75be8a ... 7a66ac.png

https://twitter.com/search?lang=en&q=FB ... yped_query
https://twitter.com/search?lang=en&q=CI ... yped_query
https://twitter.com/search?lang=en&q=NS ... yped_query

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 14 grudnia 2019, 17:22

hashdee pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 17:13Ja nie znalazłem (ale wszystkich wpisów na TT nie przeczytałem) jednak zaskakujący jest fakt, że w latach 2013-2017 Andreas bardzo dużo postował nadając na FBI, NSA czy CIA i wszystko nagle w 2017 ustało

https://i.paste.pics/76d0ab5947ac75be8a ... 7a66ac.png

https://twitter.com/search?lang=en&q=FB ... yped_query
https://twitter.com/search?lang=en&q=CI ... yped_query
https://twitter.com/search?lang=en&q=NS ... yped_query
To pewnie były te poszlaki.

Pamiętam, że ktoś pisał że FBI albo CIA mu złożyło ofertę nie do odrzucenia, ale nigdy nie było dowodów na 100% ani nawet na 95%.

Za to Peter Todd, Developer Bitcoin Core otwarcie współpracował z ludźmi z którejś 3-literowej agencji z USA i na to nie tylko są 100% dowody, ale nawet są filmiki propagandowe na Youtubie, które mu kazali stworzyć.

Jeżeli ktoś jeszcze nie wierzy, ze służby aktywnie próbują zniszczyć Bitcoina, to ma problem bo żyje w świecie bajek.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2743
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: pael » sobota, 14 grudnia 2019, 17:27

Andreas byl potencjalnie latwym celem przekupstwa, w momencie kiedy masa randomowych ikon dorobila sie milionow a on zostala z gola dupa na wietrze. Mowie o sytuacji gdzie rzekomo podczas banki byl bez bitow.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie ma nadziei dla tego forum

Postautor: redbog » sobota, 14 grudnia 2019, 17:32

koparki pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 17:12@redbog śpij dalej w swoim śnie, że oddziaływujesz tak jak dyskutanci wątków politycznych śnią że oddziaływują.
Jeśli było by tak ze nikt mały nie mógł by oddziaływać to potężne mocarstwa nigdy by nie upadały i były by nimi na zawsze a jednak historia pokazuje ze jest inaczej.
Mali gracze skupieni w ogromnej masie mogą oddziaływać bezpośredni na dużego bądź mogą przeciągnąć na swoja stronę innego dużego. Możliwości i przypadków jest mnóstwo.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nie ma nadziei dla tego forum

Postautor: koparki » sobota, 14 grudnia 2019, 17:35

@redbog kiedyś ta hydra upadnie, mówię tu o prywatnym podmiocie drukującym dolara, który nazywa się FED . Ale to nie ma nic do rzeczy bo rozmawiamy w momencie gdy jest ona u szczytu rozwoju.
---

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: koparki » sobota, 14 grudnia 2019, 18:00

@pael dbajmy o jakość bo i tak jest już na wątku łatka "teorii spisku",

@ShadowOfHarbringer a dasz jakieś info ze źródłem jaki był zakres i wynik współpracy? Bo jak np. współpracuję z dzielnicowym aby było mniej włamań w okolicy to jest to przykład pozytywny.
---

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2743
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: pael » sobota, 14 grudnia 2019, 18:26

koparki pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 18:00dbajmy o jakość bo i tak jest już na wątku łatka "teorii spisku",


Jest i zawsze bedzie. Niektorzy nie sadza, ze dodruk to cos zlego i ktos tym zarzadza, ot mechanizm.
Osoba, ktora zaprzepascila stanie sie bardzo bogata jest mocno wyeksponowana na ryzyko przekupstwa. Nie widze w tym spisku, zwykla natura ludzka ktora mogla zostac latwo wykorzystana przez osoby z odpowiednim zapleczem marketingowo-finansowym wzgledem AA. Nie mowie, ze tak bylo, a ze nie jest to ciezkie do wyobrazenia.

Niepojete dla mnie jest, ze nie zmieniono 1 na 2 w kodzie by natychmiasto i bez ryzyka wspomoc funkcjonowanie projektu. To zawsze pozostanie plama na historii btc.
Analogicznie masz firme, klientow przybywa, masz problem ze skalowalnoscia, masz szczescie - twoja serwerownia daje ci w prezencie 2x tyle mocy, ze mozesz sie chociazby tymczasowo, za to natychmiast przeskalowac i pracowac na innym rozwiazaniem. Zamiast tego wybierasz opcje inwestycji w szersze grono developerow, ktorzy wymysla cos i wdroza w rok-dwa :lol:



In his book The Art of Unix Programming that was first published in 2003,[11] Eric S. Raymond, an American programmer and open source advocate, summarizes the Unix philosophy as KISS Principle of "Keep it Simple, Stupid.".

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy najpopularniejsze kryptowaluty rozwijają się jako niezależne,czy mają szanse w konflikcie interesów z drukarzem fiat

Postautor: koparki » sobota, 14 grudnia 2019, 19:08

pael pisze: sobota, 14 grudnia 2019, 18:26Niepojete dla mnie jest, ze nie zmieniono 1 na 2 w kodzie by natychmiasto i bez ryzyka wspomoc funkcjonowanie projektu. To zawsze pozostanie plama na historii btc.
Dla mnie też. Śmierdzi na odległość, dlatego ten wątek.... i szok, że gdybym go nie podtrzymywał przy życiu to dawno by umarł, jako nieprawdopodobna teoria spisku.
To samo dotyczy wątku o inżynierii oddziaływania na masy przez googla/fb w kontekście faktu że spędzamy z nimi dużą część życia, pytamy sie go o wszytko i mamy go przy sobie zawsze... i urodziło sie juz pokolenie które nie zna alternatywy, wątek umarł a przecież ten temat będzie trendem na kolejne dekady
A np. tematy podziałowe są jak perpetum mobile po prostu na każdy fragment koła zamachowego oddziaływuje ktoś kto poniża stronę przeciwną i tak to sie kręci w kółko.
---

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości