Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 11 listopada 2019, 20:18

https://www.wnp.pl/finanse/tadeusz-koscinski-polacy-maja-w-skarpetach-190-mld-zl-ktore-nie-dzialaja-dla-gospodarki,327771.html pisze:Tadeusz Kościński: Polacy mają "w skarpetach" 190 mld zł, które nie działają dla gospodarki

W Polsce 190 mld zł leży w postaci gotówki "w skarpetach". Inwestując te pieniądze zyskalibyśmy co roku ok 19 mld zł i to jest główny powód, dla którego promujemy płatności elektroniczne - mówi wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński.
Rząd coraz odważniej mówi o tym, co chciałby w krótce zrobić.

Ja już swoje pieniądze ulokowałem strategicznie jak najdalej od brudnych śmierdzących łap rządu. A Wy jak zareagowaliście?

"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy"
- Alexis de Tocqueville

Przypominam też o moim poprzednim ostrzeżeniu 2 miesiące temu, które wpisuje się w tworzącą się właśnie układankę.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 11 listopada 2019, 20:34

@ShadowOfHarbringer Przerażająca wypowiedź, tym niemniej jest to tekst z 30-07-2018.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: maky » poniedziałek, 11 listopada 2019, 20:48

ekonokomik pisze: poniedziałek, 11 listopada 2019, 20:34@ShadowOfHarbringer Przerażająca wypowiedź, tym niemniej jest to tekst z 30-07-2018.
Wypłynął w internetach ostatnio.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 11 listopada 2019, 20:53

przy okazji mianowania gościa na ministra. Nie uwazacie,że z facjaty przypomina Cyrankiewicza.
Polska może stać sie liderem w dokręcaniu sruby obywatelom. W pierwszych godzinach zaistnienia tego tekstu w necie tylko konfa ostro skrytykowała gościa. I to z pozycji naszych, że tak to określę. Jako próba odebrania obywatelom ich pieniędzy

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 308
Rejestracja: 25 grudnia 2010
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://lnbits.com/paywall/cUvNttGQiYppTehSvDETs5

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: wikarus » poniedziałek, 11 listopada 2019, 21:08

A z tego co mi wiadomo to w Niemczech gotówka króluje. Nawet dzisiaj czytałem na ten temat artykuł.

https://finanse.wp.pl/dlaczego-niemcy-t ... 165736065a
⚡
Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność. Wszystkie porady nie są poradami finansowymi.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 11 listopada 2019, 21:23

Kościński chce inwigilować wszystkich, poprzez zlikwidowanie gotówki, ale sam nie ujawnia swego majątku
https://wiadomosci.wp.pl/ujawniamy-dwoc ... 733167745a

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 11 listopada 2019, 21:32

mainstream też zauważa główny cel likwidacji gotówki
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 86756.html

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 11 listopada 2019, 22:05

ekonokomik pisze: poniedziałek, 11 listopada 2019, 20:34@ShadowOfHarbringer Przerażająca wypowiedź, tym niemniej jest to tekst z 30-07-2018.
No tak, ale gość dopiero teraz został Ministrem Finansów, więc mało to zmienia.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: koparki » poniedziałek, 11 listopada 2019, 22:48

Bit-els pisze: poniedziałek, 11 listopada 2019, 21:32https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 86756.html

w treści artykułu jest odnośnik do badań, że ok 50% lemingów jest zadowolona.
Po pierwszej nadarzającej się hiperinflacji będziemy już bez gotówki , kolejny nowy PLN2 będzie cyfrowy.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: hassejo » poniedziałek, 11 listopada 2019, 23:04

ShadowOfHarbringer pisze: poniedziałek, 11 listopada 2019, 20:18Ja już swoje pieniądze ulokowałem strategicznie jak najdalej od brudnych śmierdzących łap rządu. A Wy jak zareagowaliście?
Pochwal się, w jaki sposób :) ?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: Bit-els » wtorek, 12 listopada 2019, 07:35

jak już bedą zdelegalizowane. No i wtedy, gdy inflacja zżera ich wartość


Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 12 listopada 2019, 08:19

hassejo pisze: poniedziałek, 11 listopada 2019, 23:04 Pochwal się, w jaki sposób :) ?
Hę? Dziwne pytanie - zważywszy że znasz moje poglądy.

To chyba naturalne dla mnie, że prawie wszystkie swoje środki trzymam w Bitcoin Cash?

W 2010 wierzyłem w Bitcoina i nadal wierzę w tego samego Bitcoina. Trochę mnie zdziwiło, że nagle po 7 latach zmienił nazwę na Bitcoin Cash, no ale nie takie rzeczy już się działy więc nie zwracam na to uwagi szczególnie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: hassejo » wtorek, 12 listopada 2019, 08:28

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 12 listopada 2019, 08:19Hę? Dziwne pytanie - zważywszy że znasz moje poglądy.

To chyba naturalne dla mnie, że prawie wszystkie swoje środki trzymam w Bitcoin Cash?
Ja to jestem ciekaw, jak Ty wyjdziesz na tym na przestrzeni parunastu lat.. :geek:

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 12 listopada 2019, 08:53

hassejo pisze: wtorek, 12 listopada 2019, 08:28 Ja to jestem ciekaw, jak Ty wyjdziesz na tym na przestrzeni parunastu lat.. :geek:
Lepiej niż Ty i 99% ludzi na tym forum, niestety.

Krzyczałem, nauczałem, ostrzegałem - nie pomaga. Tylko użyteczność może mieć prawdziwą wartość. Bitcoin Cash ma największą użyteczność (która szybko rośnie również w tempie stale akcelerującym), więc będzie miał największą wartość.

Jest to nieuniknione.

Ale nie będę nikogo przekonywał, bo życie nauczyło mnie już że to bezsensowne. Ludzie to stado z zachowaniami stadnymi, a ja nie jestem alfą, który ich jest w stanie poprowadzić. Ja mogę tylko wytykać błędy i zwracać uwagę na sens i logikę.

Ja już powiedziałem wszystko co miałem do powiedzenia. Kto miał mnie posłuchać już dawno mnie posłuchał. Teraz już jest po ptokach i pora na konsekwencje.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: hassejo » wtorek, 12 listopada 2019, 09:12

ShadowOfHarbringer pisze: wtorek, 12 listopada 2019, 08:53Lepiej niż Ty i 99% ludzi na tym forum, niestety.
Nie wiesz w co mam zainwestowane, więc się przekonamy właśnie za te parę lat :mrgreen:

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 12 listopada 2019, 09:20

hassejo pisze: wtorek, 12 listopada 2019, 09:12 Nie wiesz w co mam zainwestowane, więc się przekonamy właśnie za te parę lat :mrgreen:
"Rób jak uważasz, uważaj jak robisz"
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: Lechu » wtorek, 12 listopada 2019, 09:24

Wapniak też rok temu pociągnął temat:


Edit.

Po za tym ostatnio fuzja poszła euro i millenium z dużych wcześniej alior i bph i jakby tak wylistować wszystko choćby z naszego rodzimego podwórka to wyszłaby całkiem pokaźna lista. Szukałem listy fuzji banków z ostatnich lat w necie ale jakoś nie mogę znaleźć. Także konsolidacje robią zawczasu a nie post factum.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: mecenas » środa, 13 listopada 2019, 18:04

Nowy minister finansów o marginalizacji gotówki i monitorowaniu co kupują Polacy!

:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: koparki » czwartek, 14 listopada 2019, 02:22

Godne podziwu i mniej popularne od bulwersów n.t. organiczenia wolności są dotacje części swoich własnych pieniędzy dla twórców systemów które rozwiazują problem prywatności w płatnościach niezaleznych albo "bezinteresowna" współpraca przy tworzeniu takich rozwiazań. (zainspirowała mnie dotacja dla Grin).

Oczywiscie jest to walka z góry przegrana a efekt takiego działania nie przebije sie do mainstreamu bo donator i wolontariusz oddaje swoje bardzo ograniczone, zarobione a nie wydrukowane z powietrza pieniądze potrzebne do osobistego przeżycia lub rezygnuje z zakupu "przyjemności" , ewentualnie poświęca swój ograniczony czas życiowy jesli zajmuje się czymś takim bezpośrednio, natomiast siła "przeciwna" FED czy MFW czy bankier dodrukuje z powietrza hajs który sprawi że znajdą się metody(media, inżynieria społeczna) i utalentowane osoby zmotywowane wynagrodzeniem, które wdrożą plan likwidacji gotówki itp.
Tak oto nasuwa się refleksja o tym, że rządzi światem i wdraża swój plan ten kto produkuje z powietrza pieniądze i głupotą jest mysleć że drukarz odda monopol bez walki(uwaga na derywatywy kryptowalutowe,na wykreowane przesadne wahania kursowe, na wszelkie utrudniajace rozwój regulacje i preteksty do delegalizacji).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 14 listopada 2019, 07:56

koparki pisze: czwartek, 14 listopada 2019, 02:22 głupotą jest mysleć że drukarz odda monopol bez walki
Oczywiście, że drukarz nie odda monopolu bez walki.

Tylko ile osób na tym forum faktycznie walczy? Może max kilka osób, włączając w to mnie.

Reszta (99,9%) to "TudeMuniarze" albo spekulanci.

Chcecie mieć prawdziwą wolność i gotówkę niezależną od rządów? To popierajcie i namawiajcie wszystkich i kogo popadnie do rozwiązań, które są na drodze do osiągnięcia tych celów.

Myśleliście, że to samo się zrobi?

Zamiast zajmować się pierdołami - myśląc że dorobicie się milionów na szybko, zacznijcie walczyć o przyszłość, jak ja.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości