Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: adiqq » środa, 20 listopada 2019, 08:25

RuckenFetard pisze: środa, 20 listopada 2019, 08:02Jak Ci tak źle w życiu bo syjoniści, komuniści, gender itd to znaczy że z tobą jest coś nie tak i szukasz wymówek, ponieważ pomimo wielu czarnych stron rządów i rządzących nigdy w historii nie żyliśmy w tak wolnych i dostatnich czasach. Tak, pomimo tego że są jakieś grupy u władzy i możliwe że rozdają karty, to w przeszłości było jeszcze gorzej.
Tak wiele teorii spiskowych może być prawdą, ale większość to stek bzdur, większość z tych teorii rodzi się już masowo, wręcz taśmowo, ale jak widać ludzie wszystko chłoną, ważne aby było mrocznie, niesamowicie i tłumaczyło to własne problemy.

Ja to widzę bardzo podobnie...
nic nie jest dane na zawsze..tak więc carpe diem, nie wiadomo jak długo będzie nam dane się tym cieszyć...

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: Adolf_H » środa, 20 listopada 2019, 10:34

Nie wiem czemu mój komentarz został skasowany ,widocznie tu też prawdy mówić nie można na tym forum głosić nie można. Wycofywanie gotówki to naturalny proces w całej Unii ,docelowo będzie jeszcze gorzej ,,odpowiedni" lewicowi politycy mianowani przez ,,starszych i mądrzejszych" bo już nawet Jarek nie zaprzecza że nie ma to wpływu kto jest ministrem się rozpoczął . Najpierw obniżą limity do 1000 zł później w miarę postępu socjalizmu zlikwidują całkowicie jako przodownicy pracy w Unii .Pewnie też zanim nas rząd światowy ochipuje jak bydło zostaną wprowadzone ujemne stopy procentowe żeby jeszcze bardziej okraść czyli klasyka gatunku dziękuje .

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: koparki » środa, 20 listopada 2019, 11:01

Adolf_H pisze: środa, 20 listopada 2019, 10:34tu też prawdy mówić nie można na tym forum głosić nie można

To co zmajstrowałes w poście którego Ci tak żal to śmietnisko nie mające nic wspólnego z mówieniem prawdy. Naczytałes się w necie i są to "przekonania" z którymi sie utozsamiłeś a nie "prawda" jak Ci się wydaje.
Ja oczywiście też mam przekonania ale je publikuję aby posłuchać i je zweryfikowac z faktami lub innymi przekonaniami. Ewentualnie po to aby "poznać siebie".
"Prawda" ma niejedno oblicze i wiele punktów widzenia. Żyjesz w czasach unikalnych , nigdy nie było tak duzo ludzi na Ziemi, inwigilacja, inżynieria społeczna, elity, drukarze są ale tylko dlatego że przytłaczjaca większość nie chce brać odpowiedzialności za każdy aspekt swojego życia, zresztą to nie jest takie proste bo rodzisz się juz w takich układach i uznajesz je za oczywiste.
Ale przecież chodzi o to abyś miał długie dobre życie - jak będziesz złorzeczył temu co Ci się wydaje że jest zamiast budować coś co Cię pasjonuje to będziesz cierpiał koszmar narzekacza. Dlatego kasuję twoje śmietnisko bo rozmawiam właśnie z osobą która moim zdaniem buduje(programuje) coś z pasji i chce odpowiadać na pytania. Ty natomiast wlepiasz jak wtręt słowotok o syjonistach i elitach. Bierz troche odpowiedzialności za to co publikujesz i przeczytaj ze zrozumieniem rozmowę do której sie chcesz włączyć i czytaj sam siebie zanim klikniesz "wyślij"
---

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: Adolf_H » środa, 20 listopada 2019, 12:02

Nie naczytałem się w necie tylko przeczytałem masę książek i poznałem ludzi wtajemniczonych w masoneriach .Ja znam cel tych ludzi streszczając go w jednym zdaniu okraść i ogłupić na końcu zniszczyć .Prawda nie ma wielu oblicz panie koparka ,prawdą coś jest albo nie jest oblicza to mają kłamstwa i propaganda to można sobie intrpretować dowolnie i z różnych punktów widzenia a co do sensu życia to długie i dobre wygodne życie nie jest wartością nadrzędną z perspektywy ludzkiej duszy i wielokrotnych jej inkarnacji .Liczą się wybory panie koparka , chodzi o to że pomagać innym i być uczciwym i dobrym człowiekiem a nie o to żeby długo i wygodnie żyć. Słowotok :)) dobre sobie Syjoniści to fakt oczywisty oni rządzą Ameryką ,stworzyli Izrael i stawiają interes państwa Żydowskiego i elit żydowskich ponad interesem innych tubylczych narodów,żal mi pana skoro jeszcze pan tego nie zrozumiał.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: maxi82 » środa, 20 listopada 2019, 12:25

W temacie:
"KONFEDERACJA żąda odwołania Ministra Finansów! Kościński musi odejść"
Spoiler:
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: koparki » środa, 20 listopada 2019, 13:26

Przydzieliłem część postów do odpowiedniego innego wątku: viewtopic.php?f=8&t=33168
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: maxi82 » czwartek, 21 listopada 2019, 08:54

W temacie:
"Braun i Kulesza zablokowani w Komisji Finansów! Złamany regulamin Sejmu"
Spoiler:
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: pael » czwartek, 21 listopada 2019, 09:25

W koncu w sejmie jest ktos, kto potrafi (bardzo)glosno powiedziec, ze cos jest nie tak. Reszta siedzi przestraszona z podkulonymi ogonami.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: koparki » czwartek, 21 listopada 2019, 12:18

pael pisze: czwartek, 21 listopada 2019, 09:25Reszta siedzi przestraszona z podkulonymi ogonami

to nie jest chyba kwestia strachu ale powiazań lobbingowych wobec opiekunów, zobowiazań zadłużeniowych państwa itd. Przejdzie opcja taka jak jest ustalona za kulisami. Mainstream się podnieca partiami, lewicą, parawicą ale demokracja niezaleznie od światopogladu uczestniczących w niej polityków odbywa się mniej wiecej tak:



Jakieś fakty, argumenty, analizy abym sobie przesadnie nie przyswoił w/w przekonania?
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: mecenas » piątek, 22 listopada 2019, 08:19

Czy Bóg pomoże walczyć z gotówką?
https://dwagrosze.com/2019/11/czy-bog-p ... z-gotowka/
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: Bit-els » sobota, 23 listopada 2019, 10:35

Mało znana historia z dekretem prezydenckim Kenedyego z 1962, który uwałniał rząd od wpływu FEDu.

https://dwagrosze.com/2008/06/executive-order-11110/

z bitcoinem też walczą, nie mordując chociaż

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: koparki » sobota, 23 listopada 2019, 10:44

Bit-els pisze: sobota, 23 listopada 2019, 10:35z bitcoinem też walczą, nie mordując chociaż

Losy Satoshiego nie są znane ;) może z takim liderem nie doszłoby do LN a chętni do prywaty i rozwoju sieci pod dyktando DCG mogliby co najwyżej odejść z projektu i wypuścić sobie słabo wspieranego forka.
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: Kutalisk » środa, 22 stycznia 2020, 16:53

Dalsze wypowiedzi Pana Ministra:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Gotowk ... 08034.html

„Poza tym gotówka jest paliwem dla szarej strefy” – zauważył Kościński. Zaznaczył przy tym, że dzięki digitalizacji Polska odnosi sukcesy w walce z szarą strefą.

„W przyszłości gospodarka i biznes będą opierały się na danych” – ocenił minister. „Dane będą przyszłością biznesu” – powiedział.

Prof. Nouriel Roubini zauważył, że tego rodzaju procesy dzieją się np. w Szwecji czy Chinach, a Polska idzie w tym kierunku.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: koparki » środa, 29 stycznia 2020, 06:51

Łamana polszczyzna i nowe pomysły ministra finansów, "Minister Finansów dostał wytyczne i nie interesuje go POLSKA":
.
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 29 stycznia 2020, 07:51

Jeżeli to przejdzie, wszyscy zostaniecie wyruchani.

Pewnego dnia, z dnia na dzień (a właściwie w nocy na dzień, bo zrobią to w nocy, pewnie w niedzielę lub poniedziałek, z 2:00 na 3:00), ktoś dopisze parę linii kodu w systemach bankowych i jednorazowo znikie Wam z kont 30% odłożonych pieniędzy.

I co z tym zrobicie? Gówno zrobicie. Będą protesty przez pierwsze 3 dni, krzyki i chaos przez 2 tygodnie, marudzenie przez następny miesiąc a potem wszyscy przejdą z tym do porządku dziennego.

Tak będzie.

Ja spodziewam się takiej akcji już z 5 lat, dlatego właśnie wszedłem w Bitcoin Cash.

Rządy i banki nie są Waszymi przyjaciółmi. Nigdy nie były, pierwszy rząd powstał przez przemoc, pierwsze państwa powstawały i scalały się przez podbój, "ogniem i mieczem" a nie współpracą czy obopólną zgodą. Państwo i instytucje bankowe tworzą systemowy terror, którego nikt nie zauważa bo wszyscy się do tego przyzwyczaili.

Bitcoin Cash i inne kryptowaluty to idealny sposób, żeby przykręcić im kurek z pieniędzmi i przez to zabrać im realną władzę, tak żeby musieli nas słuchać.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: pael » środa, 29 stycznia 2020, 08:05

@ShadowOfHarbringer rozumiem Twoj przekaz ideologiczny. Mam jednak nadzieje, ze nikt swiezy Cie nie poslucha.

Czytajac tego posta ktos w pazdzierniku-listopadzie bylby 25% swoich srodkow w plecy. Okres mozna roznie dobrac, przeslanie pozostaje takie same. Krypto, nawet najlepsze jak BCH jest w fazie ultra testow i nie jest wybawieniem, szczegolnie jesli nie jest sie osoba z know-how technicznym i spekulacyjnym.
ShadowOfHarbringer pisze: środa, 29 stycznia 2020, 07:51 jednorazowo znikie Wam z kont 30% odłożonych pieniędzy.


lub developerzy/gornicy/whatever sie pokloca i zwala cene o 90% a nie tylko 30%...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 29 stycznia 2020, 08:17

pael pisze: środa, 29 stycznia 2020, 08:05Czytajac tego posta ktos w pazdzierniku-listopadzie bylby 25% swoich srodkow w plecy.
Ostatecznie każdy, kto nie wejdzie w Bitcoin Cash lub inną walutę reprezentującą wizję Satoshiego, i tak straci 95%. Rządy i banki po prostu wszystkich wykończą podatkami i ukrytymi opłatami.

Chyba muszę napisać dłuższego posta tłumaczącego jak się zarabia na kryptowalutach i jak się chroni swoje pieniądze przez brudnymi łapskami rządu, bo nikt mnie nie rozumie.

Eh, trzeba się do tego zabrać w końcu.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Minister finansów, łamaną polszczyzną mówi Wam: Zlikwidujmy gotówkę, bo ludzie trzymają za dużo pieniądza w skarpetach

Postautor: amneziahaze » środa, 29 stycznia 2020, 14:47

ShadowOfHarbringer pisze: środa, 29 stycznia 2020, 08:17Ostatecznie każdy, kto nie wejdzie w Bitcoin Cash lub inną walutę reprezentującą wizję Satoshiego, i tak straci 95%. Rządy i banki po prostu wszystkich wykończą podatkami i ukrytymi opłatami.
Zwłaszcza jak pójdzie Ci cegła na cenie, wtedy można poczuć co bardziej szkodzi, inflacja czy -50% z oszczędności w krypto. BCH też ma takie cegły - od 40-70% na kapitale tygodniowo/miesięcznie - strat. Także ładując większe ilości gotówki w krypto na hold podczas przejścia z hossy na bessę i w trakcie bessy będziesz bardziej stratny od samej inflacji i podatków w podobnej skali czasowej. A jak długo bessa może trwać - odsyłam do historii wykresu.

Druga wątpliwa kwestia to wydobywane bloki i czas oczekiwania na ilość potwierdzeń w BCH - załóżmy 10. Będąc świadomym zmienności i widząc, że może nastąpić większy zrzut, sieć i niektóre giełdy wymagają oczekiwania nieraz do 4, 5h na transfer środków. Czasami bloki stoją przez 2,3h. Niby lepiej jak wcześniej, ale jak się to przekłada na projekty typu TRX czy LTC, które nie są jakoś rygorystycznie pozwiązane z wizją Nakamoto.

PODATEK narzucany minerom 12,5% być może w przyszłości i główny frontmen btc.com zachwycony pomysłem, że inni minerzy za wyjątkiem btc.com będą musieli bulić albo się przepiąć pod inną kryptowalutę. Nawet jeżeli jest to wsparcie sieci to trochę zalatuje centralizacją.

Także nie byłbym pewien czy warto namawiać ludzi na kryptowaluty na tym etapie, bo wyjdzie z punktu widzenia matematyki, że najbardziej przeciętnemu Nowakowi "opłaca się" trzymać oszczędności tylko w BTC, ewentualnie w stablecoins. Aby powyższy kontekst Twojej wypowiedzi stał się zgodny z rzeczywistością ludzie powinni masowo zacząć przechodzić na kryptowaluty, tj. wzrost wartości, wolumenu i kapitalizacji od teraz o jakieś 300% do szczytu następnej hipotetycznej bańki. Ceny mniej niż 1000$ za kryptowalutę po to żeby trzymać w niej oszczędności mijają się z celem, bo inflacja i podatki w mniejszym stopniu pożerają aktualnie kapitał w porównaniu do bessy na krypto i nigdy do końca nie wiadomo jak długo może ona trwać.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości