Czy czekać na nową bańkę?

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 21 lutego 2019, 11:21

ekonokomik pisze: czwartek, 21 lutego 2019, 08:40 Podsumowując: daj dowody i statystyki, albo przyznaj, że ponosi Cię fantazja.
Proszę Ciebie bardzo:

https://blog.bitpay.com/bitcoin-a-new-global-economy/

BitPay już w 2015 twierdził, że jest operatorem 100.000 sklepów.

100.000 sklepów w 2015, 1 sklep w 2011. Wzrost sto tysięcy razy.

Wszystkie inne statystyki(liczba transakcji, suma przesłanych BTC w wartości USD) także wskazują na taki wzrost geometryczny lub nawet momentami wykładniczy.

Jeżeli to Cię nie przekonuje, to nie będę dalej Cię przekonywał, nie ma sensu. Idę stąd.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: Bit-els » czwartek, 21 lutego 2019, 12:26

Zgadzam się z Shadowem, że crypto musi mieć jakiś realny fundament, inaczej będzie wydmuszką i runie w okolice zera.
Ale dla btc fundamentem jest możliwość transferu wartości bez ograniczeń czasowych, geograficznych i prawnych. I nie zmieni tego nawet blok 300Kb.
Po prostu kwoty opłacalne zaczną się od 1mln $ np.

Hossa będzie. I na btc, choćby z zapchanym blokiem i dużym fee i na najlepszych, sensownych altach.
Ale pobicie ath to lata. 3-5 wg mnie. Cykle się wydłużają, bezwładność układu jest coraz większa

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: the_prince » czwartek, 21 lutego 2019, 13:13

prezes pisze: czwartek, 21 lutego 2019, 06:24 Nie ilość kupujących i sprzedających ma znaczenie, bo przykładowo jedna osoba z dużym kapitałem może wykupić cały rynek
Prawda - to był bardziej skrót myślowy - chodzi oczywiście o skumulowany wolumen z jakim ci kupujący i sprzedający zaatakują rynek.

Bo tak jak pisałem wcześniej, mimo, że każda bańka był podszyta jakąś fundamentalną historią, które to historie moim zdaniem są ważne i mają znaczenie, to ostatecznie kurs drukował się w wyniku różnicy podaży i popytu. I tak np. bańka późnego 2013, mimo niezaprzeczalnego wzrostu popularności bitcoina i jakiegoś zainteresowania retailu, mogła zostać w dużym stopniu rozkręcona przez bota Marka K. (przynajmniej na jej wczesnym etapie), a fundamentalne powody możemy dopowiadać, żeby jakoś to racjonalnie wytłumaczyć :). Krążą plotki że podobne ruchy w 2017 wykonał Tether/Bitfinex, aczkolwiek byłbym wobec tego bardziej sceptyczny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4671
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: shinya56 » czwartek, 21 lutego 2019, 21:08

Po ostatniej bańce ludzie dowiedzieli się o krypto. Mówi się, że jeżeli coś jest popularne to jest już za późno żeby w to wejść. Z drugiej strony nie widzę tego zainteresowania ulicą.
Dla mnie jest szansa na bańkę do momentu jak gość z ulicy pójdzie do swojego banku i tam sobie założy portfel. Od tego momentu rynek będzie uregulowany i po zabawie.
Spodziewam się, że najbliższe 5-10 lat dadzą konkretnie zarobić. Sztuczna inteligencja, rynki finansowe, krypto, magazyny danych, IoT, przemysł kosmiczny może ruszyć. Myślę, że dla świadomych czekają ciekawe czasy. Niestety dla zdecydowanej większości będą to gorsze czasy.

Dodano po 3 minutach 55 sekundach:
ergorg pisze: czwartek, 21 lutego 2019, 08:00Jak wiadomo, o zmianie trendu dowiadujemy się po czasie. Im dłużej analizuję, tym mam większe wrażenie, że bessa jest już za nami i niedźwiedzie mogą tylko liczyć na double bottom albo nowy dołek jedynie w piku.

LTC i ETH rozkręca następną hossę ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: ergorg » czwartek, 21 lutego 2019, 21:20

Tego nie wiem, scenariuszy mam kilka na najbliższe pół roku, ale wszystkie zakładają, że z końcem roku zaczniemy typową hossę.



- możliwy jeszcze jeden dołek w piku
- wybicie na poziomy 5-6k$ a potem i tak powrót na 3-4k$
-wybicie na 5-6k$ i dłuższy boczniak na tych poziomach

Ciężko w tym momencie ocenić, do dwóch miesięcy sytuacja powinna być jaśniejsza. :)

No i trzeba mieć w głowie, że zrobienie ponownie 20k$ to może być max na BTC, co zmienia faktu, że to nadal 5-6x tyle co teraz. ;)

Dodano po 46 sekundach:
Z tym jak mocno kurs na wykresie w 2020 idzie do góry trochę mnie poniosło. :D
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: ergorg » piątek, 31 maja 2019, 09:36

Po części w oparciu o poprzednią bańkę (bo ja jakieś tam podobieństwo widzę) chciałbym podzielić się swoją analizą long term.

Wtedy 409 dni spadków - teraz 363 - 10% mniej.
Tak samo z odbiciem - wtedy 180 dni wzrostów - teraz 163 - 10% mniej.

Różnica jest taka, że wtedy dołek zaliczyliśmy szpilą, teraz mieliśmy długą akumulację co sprawiło, że wzrosty były o wiele większe.

Teraz czekam na okres 294 dni od dołka, gdzie w między czasie zaliczylibyśmy korektę do TL zaznaczonej na wykresie. (możemy ją przebić na chwilę i wrócić) Widzę poziomy 4.5-5k$, gdzieś w połowie sierpnia/początek września a następnie obecne poziomy w październiku/listopadzie.

Trzeba brać pod uwagę halving w następnym roku. Bardzo prawdopodobne ATH w następnym roku.



Oczywiście to wszystko ma prawo istnienia jeśli szczyt mamy za sobą, albo czeka nas na dniach.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: hassejo » sobota, 1 czerwca 2019, 22:21

Pomijając AT - skromnie przypominam viewtopic.php?f=8&t=18293&start=5240#p575512

Nowa bańka będzie, prędzej czy później.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: amneziahaze » wtorek, 4 czerwca 2019, 09:06

ergorg pisze: piątek, 31 maja 2019, 09:36180 dni wzrostów - teraz 163 - 10% mniej.
Nieprawda. W hossie średnio około 110dni, korekta - 18dni. Przy czym ostatni swing w sumie 112dni, a po drodze nie było praktycznie korekt, 12% nie nazywałbym korektą, za to średnia korekt w hossie to 30-40%. Żeby było tak samo musiałby spaść do 5-6k i ruszyć dalej kolejną falę up.

Uwzględniłeś konsolidacje w spadku z pogłebionym lowem i uznałeś za wzrostowego swinga, a nikt by tego tak nie rozgrywał.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: ergorg » wtorek, 4 czerwca 2019, 09:11

@amneziahaze, zapraszam, wrzuć swoją analizę, ja zanalizowałem po swojemu.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: amneziahaze » wtorek, 4 czerwca 2019, 09:43

@ergorg Radzę się ogarnąć. :P

Jaką znowu analizę, co dziennik mam Ci wrzucić? Mam to wszystko wyliczone i zapisane. Come on.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: ekonokomik » czwartek, 6 czerwca 2019, 12:24

ShadowOfHarbringer pisze: czwartek, 21 lutego 2019, 08:20Powtarzam: Rynek nie wzrósł kilkaset razy tylko KILKASET TYSIĘCY RAZY od 2011.

[...]

Bez obrazy, ale mam wrażenie że Wy na tym forum w ogóle tutaj siedzicie w jakimś zamkniętym spekulacyjnym kółku wzajemnej adoracji i w ogóle nie widzicie tej adopcji, która się działa do 2015 na BTC i która się dzieje obecnie w BCH.

Nie wiem po co w ogóle tutaj przychodzę, trzeba nawet najbardziej podstawowe rzeczy wyjaśniać jak dzieciom, "które jeszcze nic nie wiedzą".


Tak mi się przypomniał ten wątek gdy to przeczytałem:
https://www.fxmag.pl/artykul/bitcoin-bt ... -nie-placi

"Wg najnowszych statystyk firmy Chainalysis, zajmującej się analityką sieci blockchain, w pierwszych czterech miesiącach 2019 r. jedynie 1,3% wszystkich transakcji w sieci bitcoina stanowiły operacje płatnicze, których odbiorcami byli sprzedawcy akceptujący kryptowalutę jako formę płatności."

Kilka lat temu oceniałem, że 90% wartości Bitcoina wynika ze spekulacji. Okazuje się, że byłem przesadnym optymistą.
Choć pocieszam się, że teraz pewna (choć absolutnie nie przeważająca) część wartości BTC wynika z zastosowania jako "cyfrowego złota".

Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 9 listopada 2017
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: Dr Cavelord » niedziela, 9 lutego 2020, 20:16

ergorg pisze: czwartek, 21 lutego 2019, 21:20 Tego nie wiem, scenariuszy mam kilka na najbliższe pół roku, ale wszystkie zakładają, że z końcem roku zaczniemy typową hossę.



- możliwy jeszcze jeden dołek w piku
- wybicie na poziomy 5-6k$ a potem i tak powrót na 3-4k$
-wybicie na 5-6k$ i dłuższy boczniak na tych poziomach

Ciężko w tym momencie ocenić, do dwóch miesięcy sytuacja powinna być jaśniejsza. :)

No i trzeba mieć w głowie, że zrobienie ponownie 20k$ to może być max na BTC, co zmienia faktu, że to nadal 5-6x tyle co teraz. ;)

Dodano po 46 sekundach:
Z tym jak mocno kurs na wykresie w 2020 idzie do góry trochę mnie poniosło. :D
Oj tam poniosło ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: Bit-els » piątek, 14 lutego 2020, 11:42

@ekonokomik wróciłem do pierwszego wpisu w tym wątku. Świetny. I na razie sprawdza się ładnie. Strategia misia jak dotąd była złym pomysłem.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: Kutalisk » wtorek, 19 stycznia 2021, 15:21

@ekonokomik wpis "ponadczasowy" Nowym polecam przeczytać starym, przeczytać jeszcze raz :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: ergorg » wtorek, 19 stycznia 2021, 15:54

ergorg pisze: piątek, 31 maja 2019, 09:36Trzeba brać pod uwagę halving w następnym roku. Bardzo prawdopodobne ATH w następnym roku.


Hah, tyle przewidziałem. :lol:
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: blackraijin » wtorek, 19 stycznia 2021, 18:05

@ekonokomik dawaj tutaj bo chcę łapki dać za epicki post nr.1 w tym wątku!

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 19 stycznia 2021, 18:21

ekonokomik pisze: środa, 6 lutego 2019, 00:05W czasie poprzedniej bańki i cenie $20K byliśmy już imho na krawędzi tolerancji Systemu. Ale teraz nie słychać za wiele o jakichś akcjach przeciwko kypto. No tak, ale jak przyjdzie bańka, cena wzrośnie, to wtedy się zacznie. To prawda. Ale wtedy dopiero SIĘ ZACZNIE. To są dość wolne procesy, trzeba się zebrać, pogadać, uchwalić jakieś prawa, jakieś przepisy... A bańka będzie dopiero wyzwalaczem tych procesów. Kurs zdąży poszybować zanim władze i system finansowy coś zrobią by "chronić obywateli" (czyli chronić własne interesy i stabilność systemu finansowego). Co więcej, mam taką teorię spiskową, że ONI (wielcy zarządzający systemem finansowym świata) zanim udupią BTC spróbują jeszcze na nim zarobić. A to nie są instytucje, które schylają się po głupi miliard czy dwa. Żeby był z tego biznes muszą pozwolić poszybować cenie. Najlepiej dopuszczając ETFy i inwestorów instytucjonalnych, którzy wywindują cenę rzucając się na nowy, dziewiczy (dla nich) rynek.
Gratulacje!
Mam tylko nadzieję, że ten fragment nie okaże się proroczy :(
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
41
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: ekonokomik » wtorek, 19 stycznia 2021, 22:23

Dzięki za miłe słowa Panowie, ale czuję się trochę przeceniany :)
Gdy pisałem pierwszy post w tym wątku w lutym 2019, nastroje były naprawdę marne. Dlatego pisałem to trochę "ku pokrzepieniu serc" ;)
Ale napisać, że na BTC będzie (kiedyś) kolejna bańka, to trochę tak, jakby napisać o pogodzie, że jeszcze kiedyś będzie mróz i śnieg - ciężko nie trafić. Trudniej przewidzieć którego dnia sypnie śniegiem ;) A wszak w tym pierwszym poście z tajmingiem zupełnie nie trafiłem.

No i jeszcze coś, co pewnie wielu zminusuje: coraz bardziej sądzę, że bańka, która nam się właśnie zaczęła (a przynajmniej mam nadzieję, że to dopiero początek) będzie ostatnią bańką na Bitcoinie.
Zmiany na świecie przyspieszają, nadchodzi "nowa normalność", obecny system finansowy zostanie połamany i poskładany na nowo. Z jednej strony w nowej normalności nie ma miejsca dla starego, dobrego Bitcoina, ale z drugiej strony patrząc, Bitcoin powstał właśnie dla takich czasów jak nadchodzące. Więc niezależnie, czy wiatr historii go zmiecie, czy wyniesie na szczyt, będzie to finał jego "kariery".

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: Wezuwiusz » środa, 20 stycznia 2021, 17:19

Dobrze, że napisałeś Bitcoina nie krypto bo bym się zaczął martwić ;)

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: jondoexxx » środa, 18 maja 2022, 19:03

@ekonokomik
jak się okazało, byliśmy bliżej niż dalej końca bańki w 2021 :) imho dla mnie ten prawdziwy szczyt to był kwiecień, wtedy nastąpił szczyt na wszystkich metrykach onchain itp. a to późniejsze 69k to taki przeciągnięty RtN, kompletnie bez wolumenu (kupowałem go po 40-29k, sprzedawałem przy 48-55k - nie sądziłęm, że aż na 70k go wypompują).
W każdym bądź razie, co myślisz teraz będzie? to była ostatnia bańka na BTC?
Mi się wydaje, że jednak nie. Spot ETF nie weszły, instytucje dopiero się rozgrzewają, także po recesji i globalnym reset może coś z tego być.
Myślę, że jeżeli BTC znów będzie po 80%+ przecenie, warto zamknąć oczy i kupić, bo jak to jeden z adminów kiedyś pisał, na tym poziomie cenowym większym ryzykiem jest nie mieć, niż mieć. Ja siedzę na fiatach, mam trochę ETH na wypadek merge i możliwego flippeningu (daje temu z 20%).

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości