Czy czekać na nową bańkę?

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: jondoexxx » niedziela, 22 maja 2022, 17:04

@ergorg nie musisz mnie przekonywać, sam uważam, że ta bessa może potrwać 2-4 lata (wszystko od giełd zależy), bo masa gówno altów z vestingami będzie zrzucana na głowę cripto tik tok investorów w 2022 i 2023 co nie rozumieją pojęcia FDV. Ale długość trwania bessy nie oznacza BTC po 1k$. Osobiście w najgorszym scenariuszu przewiduję, że BTC może zejść nawet w okolicę 7-13k i może być długi boczniak...Ale w 1k nie uwierzę dopóty nie zobaczę, bo nie zdajesz sobie sprawy jak mało 19B$ mcap znaczy w obecnych czasach.

Puki co jest jak zawsze, mamy bear market i BTC.D (dominacja) pnie się w górę. Jeżeli to "ten" bear market to alty spadną jeszcze -90%+, a BTC.D wróci na conajmniej 55-60%, a najzdrowiej dla rynku byłoby 70%+ lub flippening ETH i przejęcie jakiejś części.

O korekcie wszechczasów mówi się przy każdej kolejnej bańce na BTC a prawda jest taka, że lepiej po prostu robić DCA, po prostu lepsze r/r. Jak ktoś tu jest przynamniej od 2018 to powinien mieć obecnie przeznaczone jakiś $ zysków na kupno BTC i nie powinno mu być ich żal w przypadku zejścia do 0.

EDIT:
a to rozumiem, że może być 20k, 1k albo 100k, czyli generalnie wszystko :D to tak, żeby potem była możliwość zacytowania się :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: ergorg » niedziela, 22 maja 2022, 18:20

jondoexxx pisze: niedziela, 22 maja 2022, 17:04a to rozumiem, że może być 20k, 1k albo 100k, czyli generalnie wszystko to tak, żeby potem była możliwość zacytowania się


Ty tak na serio? I Co wtedy zacytuje przy 100k$? Myślisz, że ja serio dzielę się swoimi przemyśleniami po to by za 4 lata napisać "aha, k!@#$%, a nie mówiłem"? Przy 1k$ to Ciebie już dawno tutaj nie będzie na forum. :lol:

Dodano po 2 minutach 5 sekundach:
jondoexxx pisze: niedziela, 22 maja 2022, 17:04O korekcie wszechczasów mówi się przy każdej kolejnej bańce na BTC
No właśnie nie, raczej na forum się mówiło, że obecna będzie ostatnią już przy poprzedniej.

O znalazłem choćby taki swój stary post:

viewtopic.php?f=27&t=25968&p=682807&hil ... ka#p682807
Pleasek89 pisze: wtorek, 9 lutego 2021, 10:28Dokładnie Jeżeli dojdziemy do 60-70k to tak czy siak chyba trochę sprzedam, na razie twardy hold.
@Pleasek89 pisał wtedy, że sprzeda przy 60-70k. :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 maja 2022, 20:22 przez ergorg, łącznie zmieniany 2 razy.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: jondoexxx » niedziela, 22 maja 2022, 18:49

ergorg pisze: niedziela, 22 maja 2022, 18:22Przy 1k$ to Ciebie już dawno tutaj nie będzie na forum.


wywołaj mnie to przyjdę zgasić światło jak już to BTC będzie po 1k :twisted:

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 750
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: Jahu » niedziela, 22 maja 2022, 20:11

Ten wątek zamienił się w jeden wielki FUD. Odradzam czytanie tego bo może to być bardzo to szkodliwe. Nie przypadkowo teorie o spadku do $1k i końcu BTC pojawiają się właśnie teraz, po kapitulacyjnym spadku, przy strachu na poziomie 10. To po prostu emocje mają swoje ujście. Tylko że fundamenty się nie zmieniły. BTC nie jest przegrzany, przeciwnie, jest najbardziej wyprzedany w historii, większość w rękach hodlerów, którzy ten spadek będą oceniać z perspektywy lat, a nie tygodnia, który minął od tego spadku. Nie ma tu rozemocjonowanej ulicy, nie ma tu nagromadzonego lewara (bo się regularnie czyści), za to jest adopcja, górnicy sobie kopią, wszystko się kręci, a otoczenie gospodarcze (inflacja) sprzyja inwestycji w tanie krypto (choćby te 5% w ramach dywersyfikacji na trudne czasy). W tej sytuacji równie dobrze można by sobie spekulować o końcu rynku akcji, albo złota. Po każdej bańce pojawiają się takie osoby, które wtopiły i nagle stają się wrogami BTC, by uzasadnić swoje błędne decyzje i poczuć się lepiej. Nie ma to nic wspólnego z analizą rynku i rozsądkiem.

Tak, trzeba czekać na nową bańkę, bo nie ma innego wyjścia, ale trzeba też wiedzieć, że baniek jakie znamy już nie będzie. Będą po prostu dłuższe wzrosty, jak obecna bessa się skończy. Ci rozsądni sobie już skupują, a reszta poczeka dwa lata i wejdzie w środku lub na końcu kolejnej hossy. Wszystko w temacie.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: adiqq » niedziela, 22 maja 2022, 20:31

Jahu pisze: niedziela, 22 maja 2022, 20:11, jest najbardziej wyprzedany w historii,
Polemizowałbym. Ja właśnie tego ostatecznego kapitulacyjnego spadku nie widziałem jeszcze. I na niego czekam.
Jahu pisze: niedziela, 22 maja 2022, 20:11Po każdej bańce pojawiają się takie osoby, które wtopiły i nagle stają się wrogami BTC, by uzasadnić swoje błędne decyzje i poczuć się lepiej.
Tutaj pełna zgoda - natomiast tutaj na forum dobrze wiadomo kto do takich osób się zalicza. Większość jednak widzis spadki z innych powodów. (Tak jak ja, krókoterminowo widzę spadki, ale długoterminowo jestem bardzo pozytywnie nastawiony.)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: ergorg » niedziela, 22 maja 2022, 20:45

Jahu pisze: niedziela, 22 maja 2022, 20:11 Po każdej bańce pojawiają się takie osoby, które wtopiły i nagle stają się wrogami BTC
adiqq pisze: niedziela, 22 maja 2022, 20:31Większość jednak widzis spadki z innych powodów.
Ja widzę spadki z powodu kryzysu, nie tylko na krypto a na indeksach również, nie ma to nic wspólnego z moim saldem na krypto.

Ba, wieszcząc kilkuletnie spadki pytałem w pierwszym poście o projekty i trendy które mogą dać dopiero zarobić, i że i tak będę skupywać konkretne dołki. Przecież krypto w obecnej postaci może pójść do lamusa - co bańkę top100 praktycznie się zmienia. Niestety na razie nie uzyskałem odpowiedzi na te pytania. :D
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: BitBoy » niedziela, 22 maja 2022, 21:00

Jahu pisze: niedziela, 22 maja 2022, 20:11Ten wątek zamienił się w jeden wielki FUD.
I jednocześnie w dobry barometr nastrojów. Starsi użytkownicy już chyba wiedzą że wartość "analityczna" wpisów jest znikoma, za to sporo mówi o nastrojach na rynku, co jest dużo bardziej miarodajne niż poszukiwania na wykresach jakiejś "formacji lewego cycka Pameli Anderson".

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: jondoexxx » czwartek, 15 grudnia 2022, 18:34

ekonokomik pisze: czwartek, 19 maja 2022, 09:13Krótko: TA bańka jeszcze się na dobre nie zaczęła. To co widzieliśmy do tej pory, to przygrywka. Odnosząc sytuację do poprzedniej bani, jesteśmy w odpowiedniku sierpnia 2016. Naprawdę tak sądzę. Gdyby to co widzieliśmy do tej pory miało być kompletną bańką, to byłaby to pierwsza taka na BTC. Nic się nie zgadza, ani zasięgi, ani tajmingi, ani emocje, ani, co chyba najważniejsze kształt. Popatrz w skali W1 na wykresy poprzednich baniek (albo na "klasyczny" schemat bańki) i na tą. Widziałeś gdzieś takie zakończenie jak w kwietniu 2021, czyli nie przez euforyczny pik a przez wypłaszczenie?
No chyba, że "tym razem będzie inaczej"


Jakiś update? ;) To, że to był jednak koniec bańki już każdy wie, spadliśmy 77%, pytanie czy dobijemy do średnich 84% czy dołki za nami, tego nie wie nikt. Jakby nie było w US recesja oficjalna będzie w 2023, negatywne wyniki spółek, QT dalej, wysokie stopy, giełdy rekt. Może echo bubble (czyt. ala wzrost z 2019 3.2->14.5l, moze 30-40k?) będzie w 2023 ale imho długa droga do ATH, imho 2024-2025 najwcześniej.
Ostatnio zmieniony piątek, 16 grudnia 2022, 16:39 przez jondoexxx, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: koparki » czwartek, 15 grudnia 2022, 20:39

jondoexxx pisze: czwartek, 15 grudnia 2022, 18:34Jakiś update?
tak , poczytaj sobie historie wszystkich poprzednich baniek spekulacyjnych na rynkach ;)
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 780
Rejestracja: 1 grudnia 2014
Reputacja: 1748
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Czy czekać na nową bańkę?

Postautor: rubel » piątek, 16 grudnia 2022, 16:37

„Umiem obliczać ruchy ciał niebieskich, ale nie potrafię ocenić siły ludzkiego szaleństwa”.

– miał powiedzieć Izaak Newton po tym gdy stracił znaczną część majątku, którą ulokował w akcjach Kompanii Mórz Południowych. Handel akcjami tej spółki jest przykładem jednej z najgłośniejszych baniek spekulacyjnych w historii świata.

Nie ma mocnych na iluzje bogactwa. :lol:
Ogłaszam koniec spadków!

100k$ BTC & 10k$ ETH by 2026
Opuszczam kryptosektę. Dorabiajcie się milionów i zmieniajcie świat! 8-)

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości