Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: domator » środa, 27 września 2017, 06:32

Ekonokomik. Ja mam prosta rade. Jak uwazasz ze tak bedzie jak piszesz to zaszortuj bitcoina long term na jakims serwisie forexowym nie zwiazanym z BTC. Nie zamkna go przeciez, nie stracisz pieniedzy, zarobisz mnostwo kasy bo bitcoin bedzie spadal do zera.
A bardziej na powaznie - nawet jesli taki proces jaki opisujesz - nastapi - to nie stanie sie to z dnia na dzien. To raczej beda lata. Jak zbanuja BTC w PL to podjedziesz do Berlina czy Pragi i sprzedasz. Zdarzysz na 100%.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: Bit-els » środa, 27 września 2017, 08:51

Ciekawy głos z zewnątrz naszego środowiska. Jakiś finansowy analityk bardzo się przyłożył i zrobił niezła analizę. A wymową bardzo pasującą do tematu tego wątku.
Co ciekawe najpierw wysuwa więcej arg. za pęknieciem bańki (m.in. ban rządowy, globalny), a na koniec jednak po krótkim spadku widzi w dłużej perspektywie znaczne wzrosty.
Polecam:
http://marketrevolution.eu/czy-na-bitco ... cyjna/amp/

Dodano po 1 godzinie 56 minutach 40 sekundach:
Tu omówienie co powiedział Draghi
https://bithub.pl/prawo-i-polityka/ebc- ... egulowany/

Dodano po 15 minutach 51 sekundach:
Ciekawe omówienie perspektyw crypto rewolucji.
@Eco myślę, że nieuzadadnione stresy rodem z roku 2011 np Cię dopadły. Naprawdę mamy inną rzeczywistość niż wtedy
https://www.forbes.com/sites/spencerbog ... 9fc77535e5

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: ekonokomik » środa, 27 września 2017, 08:54

Wymazywanie pisze: Ton, którym piszesz sugeruje jakby dosłownie zaraz, za moment, cena miała spaść o powiedzmy 50-70% i nie odbiła; jakby zamykano giełdy i robiono ludziom naloty na domy a BTC byłoby drogim gadżetem, którego nie sposób sprzedać itd.
To nie tak. Nie wiem czy "dosłownie zaraz, za moment" ale zagrożenie narasta, a jak "coś" się zdarzy to być może zdarzy się nagle. To trochę jak z wybuchem wojny. Wszyscy widzą zagrożenie, ale myślą, że "jakoś to będzie", przecież do tej pory jakoś się wszystko toczyło. Podobno w 39r. w Polsce ludzie do ostatniego dnia żyli swoimi "małymi" codziennymi sprawami, choć sygnały ostrzegawcze, że wojna się zbliża były jak migająca czerwona lampka.
Nie mówię, żeby rzucać wszystko i uciekać. Tylko żeby... trochę się zabezpieczyć przed ciężkimi czasami, jakie być może nadchodzą.
Wymazywanie pisze: Na chwile obecną poziom uznawany przez większość za rock bottom to 1800$, przy czym 2000-2500$ to jest "wow, ale tanio".
Wszystkie Twoja analizy odnoszą się do sytuacji "normalnej", czyli takiej w której środowisko, kontekst prawno-ekonomiczny w którym działa Bitcoin niewiele się zmieni. A mi chodziło raczej o sytuację ekstremalną: coś czego do tej pory jeszcze nie doświadczyliśmy.
Jak analizujesz możliwe kursy akcji, to raczej nie bierzesz pod uwagę wybuchu wojny i zamknięcia GPW, prawda? W normalnych warunkach to byłaby niepotrzebna strata czasu i energii. Ale kiedy wokół granic widzisz koncentrację wrogich wojsk i slyszysz bojowe okrzyki to zaczynasz się zastanawiać...
Wymazywanie pisze: Ale nie potrzebowałbym uzasadnień typu, że bit padnie - to popadanie w skrajność jest przesadą, lepiej zachować racjonalny sceptycyzm niż trochę wyglądający na paniczny, ton jaki przestawiłeś w tym temacie.
Teraz widzę swój błąd: najwyraźniej ton mojego pierwszego postu był zbyt złowróżbny i depresyjny i tak też został przez wszystkich odebrany. Że wieszczę śmierć Bitcoina i uciekam. Nie taki był mój zamiar.
Dzięki za uświadomienie tego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: mecenas » środa, 27 września 2017, 09:25

@ekonokomik,
Ja się wycofałem niedawno z ok 80% BTC. (Miałem podobne odczucia).
Nadal uważam, że coś śmierdzi w powietrzu:
http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/mZZ ... AAw8OBoTEC
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 27 września 2017, 12:14

mecenas pisze:@ekonokomik,
Ja się wycofałem niedawno z ok 80% BTC. (Miałem podobne odczucia).
Nadal uważam, że coś śmierdzi w powietrzu:
http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/mZZ ... AAw8OBoTEC
Ja wchodzę w BCC/BCH właśnie dlatego że coś śmierdzi w powietrzu.

Tak długo jak nie wyłączą internetu, prawdziwe BTC będzie jedynym praktycznym sposobem na przechowywanie i użytkowanie nośników wartości (złoto jest dość problematyczne i za łatwo je skonfiskować) w czasie następnego wielkiego kryzysu, który oczywiście nadejdzie (tylko nikt nie wie kiedy).

Jak już wszystko "pierdolnie" a Bitcoina spróbują zdelegalizować to i tak nikt nie będzie patrzył na to czy Bitcoin(i inne kryptowaluty) są legalne czy nie. Wszyscy będą patrzeć na to czy nadaje się do płatności.

W razie upadku pieniądza fiducjarnego, to Bitcoin będzie używany do codziennych płatności. Czarny rynek rozkwitnie, wszyscy/większość będą płacić Bitcoinem zamiast EUR, USD i złotówką. Już tak kiedyś było - za komuny przecież zachodnie, wysokiej jakości towary były kupowane za dolary.

Ostatecznie doprowadzi to do jego powtórnej legalizacji, ponieważ stanie się środkiem płatniczym de-facto. Do tego Bitcoin został zaprojektowany przez Satoshiego i to dokładnie jest jego finalna, ostateczna funkcja. Zastąpić waluty fiducjarne. Zniszczyć stary system bankowy. Wprowadzić gospodarkę opartą na deflacji i stałym bogaceniu się tych, którzy oszczędzają.

Takie jest moje zdanie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: mecenas » środa, 27 września 2017, 12:21

ShadowOfHarbringer pisze: Zastąpić waluty fiducjarne.
Wpierw musiałoby się polać wiele krwi i musiano by zapchać wszystkie więzienia.
Dopiero po osiągnięciu takiej masy krytycznej siłą rozpędu, przewagą, mógłby wyłonić się nowy porządek ekonomiczny...
Osobiście nie wierzę, że dożyję i dlatego wyszedłem (BCH sobie zostawiłem).
Nie wierzę też, że dożyję czasów, gdy crypto wyprą kruszce z roli safe haven, czyli do czasu, kiedy rolowane będą rezerwy z Au do crypto.
Ideę oczywiście popieram, ale wyleczyłem się z jednopokoleniowego entuzjazmu :)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7685
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: l3sny » środa, 27 września 2017, 12:23

Ekonokomik drama ☺ Popcorn anyone?
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 27 września 2017, 12:27

mecenas pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Zastąpić waluty fiducjarne.
Wpierw musiałoby się polać wiele krwi i musiano by zapchać wszystkie więzienia.
Dopiero po osiągnięciu takiej masy krytycznej siłą rozpędu, przewagą, mógłby wyłonić się nowy porządek ekonomiczny...
Też ubolewam nad tym wielce, ale niestety ludzie są na dzień dzisiejszy za głupi aby przeprowadzić bezkrwawą rewolucję.

Czasami myślę że urodziłem się 150 lat za wcześnie.

Ale wracając do tematu:
Przy praktycznie każdych głębokich zmianach politycznych lub gospodarczych leje się krew.

Sądzę iż naszym zadaniem jako tych, którzy lepiej rozumieją świat, który dopiero nadchodzi jest tłumaczyć wszystkim na około w jaki sposób będzie on działał tak żeby ograniczyć ich strach przed nieznanym. Strach powoduje głupie działania, strach powoduje agresję, strach powoduje dojście do władzy polityków, którzy wywołują wojny.

Naszą funkcją tutaj jest uświadomić ludzkość, że kryptowaluty to przyszłość i nie trzeba się ich bać. Że są one koniecznością.

Jako uświadomieni, powinniśmy też też wskazać winnych tego stanu rzeczy (bankierów), którzy wytworzyli obecny patologiczny system będący powodem obecnej ich krzywdy.

Trzeba przede wszystkim wytłumaczyć ludziom, że inflacja to kradzież w biały dzień a pogląd iż deflacja to zło to tylko część bankowej propagandy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: Awesomist » środa, 27 września 2017, 12:30

Bit-els pisze:Ciekawy głos z zewnątrz naszego środowiska. Jakiś finansowy analityk bardzo się przyłożył i zrobił niezła analizę. A wymową bardzo pasującą do tematu tego wątku.
Co ciekawe najpierw wysuwa więcej arg. za pęknieciem bańki (m.in. ban rządowy, globalny), a na koniec jednak po krótkim spadku widzi w dłużej perspektywie znaczne wzrosty.
Polecam:
http://marketrevolution.eu/czy-na-bitco ... cyjna/amp/
Cytat z tego portalu:
Co ciekawe bańka jest też w ilości innych krypto walut, półtora roku temu było ich ~400, dziś ponad 1100.
Czyli jezeli zwiększa się ilość produktów na rynku nazywamy to bańką?

Gość dobrze pisze ale momentami widać, że nie jest "ze środowiska" ewidentnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: powered » środa, 27 września 2017, 12:57

@ekonokomik, tylko mi tu nie pękaj! Wiesz, jesteś jednym z ogniw które wspólnie kształtują przyszłość kryptowalut.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: Bit-els » środa, 27 września 2017, 13:02

Tak, jak to mawiała moja babcia " najtwardsza w płocie sztacheta" :-)
Człowiek doświadczony praktycznie wszystkimi baniami i krachami nowożytnej historii bita (przyjmując, że to co przed ceną 1 $ to prehistoria).

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: ekonokomik » środa, 27 września 2017, 13:04

Awesomist pisze:
Co ciekawe bańka jest też w ilości innych krypto walut, półtora roku temu było ich ~400, dziś ponad 1100.
Czyli jezeli zwiększa się ilość produktów na rynku nazywamy to bańką?
W pewnym sensie tak, choć takie zdanie to spory skrót myślowy i dość niefortunne określenie.
Pewnie autorowi chodziło o to, że do kryptowalut napływa nowy spory kapitał, który rozlewa się na setki shitcoinów. I że kiedy ta "bańka" się skończy większość z nich padnie.
Czyli, że wykres ilości kryprowalut posiadających jakąś wartość też może przypominać wykres bańkowy.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 27 września 2017, 13:08

ekonokomik pisze:Na początku od razu wyjaśniam, że nie rzucam tego hobby i nie żegnam się z forum ;) Nie chodzi mi też o sprzedaż coinów i przejście na fiaty czy tethery.

Na codzień jestem daytraderem i interesuje mnie perspektywa tygodnia, a dziś chciałbym się podzielić pewnymi przemyśleniami w szerszej perspektywie i stąd osobny wątek.

"Wycofuję się z kryptowalut", to znaczy, że stopniowo zmniejszam swoje zaangażowanie w kryptowaluty.

Jestem pesymistą, dokładnie z tych samych powodów, które wiele osób czyni optymistami i pozwala im widzieć dla BTC (i kursu) świetlaną przyszłość.
Jestem pesymisytą z powodu wzrostu popularności i ceny BTC.
(...)
Hmmmm....

Całą twoją wypowiedź można by streścić tak:

Zorientowałeś się, że kryptowaluty przestają być zabawą a stają się prawdziwym życiem i teraz boisz się ryzyka, odpowiedzialności i konsekwencji ?

No sorry, ale jak się powiedziało "A" to trzeba też powiedzieć "B". Zamiast nas zostawiać z problemem powinieneś się przyłączyć i walczyć razem z nami o lepsze jutro, a nie uciekać.

Jeżeli nikt nie postawi się za kryptowalutami, nikt nie uświadomi ludzi co to jest, wtedy z całą pewnością rządy je zdelegalizują - bo niby czemu nie, skoro nie ma żadnego sprzeciwu.

Bądź mężczyzną i walcz jak na mężczyznę przystało o przyszłość bez banksterów - lepszą przyszłość - dla siebie czy swojej rodziny.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: ekonokomik » środa, 27 września 2017, 13:21

powered pisze: @ekonokomik, tylko mi tu nie pękaj! Wiesz, jesteś jednym z ogniw które wspólnie kształtują przyszłość kryptowalut.
Bit-els pisze: Tak, jak to mawiała moja babcia " najtwardsza w płocie sztacheta" :-)
Człowiek doświadczony praktycznie wszystkimi baniami i krachami nowożytnej historii bita
Hehe, dzięki za miłe słowa ;)
Ale pomyślcie nad tym: jeśli koleś, który tyle przeżył, teraz zaczyna być ostrożny, to może coś jest na rzeczy? ;)

and we need to go deeper:
Nawet jeśli ten koleś kompletnie się myli w swoich czarnych prognozach, to jeśli podobnie myślących kolesi będzie więcej, to... 8-)

Dodano po 9 minutach 22 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: Zorientowałeś się, że kryptowaluty przestają być zabawą a stają się prawdziwym życiem i teraz boisz się ryzyka, odpowiedzialności i konsekwencji ?
A skąd. Pisze po raz czwarty chyba: boję się utraty kasy włożonej w kryptowaluty.
Cała reszta Twojego posta to nieporozumienie. Wiem, że jesteś ideowcem i pewnie stracę cały Twój szacunek (o ile go miałeś), ale nigdy nie ukrywałem, że dla mnie Bitcoin to żadna walka, żadna idea czy narzędzie buntu. To tylko inwestycja, taka jak masa innych.
Choć patrzę z ciekawością i przychylnością na ten wynalazek to nie daję mu dużych szans na zawojowanie świata w obecnej formie.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 27 września 2017, 13:24

ekonokomik pisze:A skąd. Pisze po raz czwarty chyba: boję się utraty kasy włożonej w kryptowaluty.
Cała reszta Twojego posta to nieporozumienie. Wiem, że jesteś ideowcem i pewnie stracę cały Twój szacunek (o ile go miałeś), ale nigdy nie ukrywałem, że dla mnie Bitcoin to żadna walka, żadna idea czy narzędzie buntu. To tylko inwestycja, taka jak masa innych.
Choć patrzę z ciekawością i przychylnością na ten wynalazek to nie daję mu dużych szans na zawojowanie świata w obecnej formie.
W sumie OK, nie każdy musi być ideowcem.

Nie zmuszam.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: Wymazywanie » środa, 27 września 2017, 13:29

Grupa wsparcia jest tu silna. :) Ekonomiku nie rób nam tego, zostań do końca imprezy. :)

Podejrzewam, że jakbyś miał kupione BTC po 3500$ i nieruszane do dziś, ten temat nigdy by nie powstał i jest trochę tak jak wspomniał @l3sny. Ja jestem spekulantem i znam spekulantów. Wpływ powodzenia w grze na poglądy czy ich wydźwięk, ukierunkowanie, jest zazwyczaj spory u takich osób.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7685
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: l3sny » środa, 27 września 2017, 13:39

Cos musialo byc na rzeczy bo wykres zareagowal na Twoja deklaracje. Moze to jakas odmiana syndromu Rumcajsa? Z powiklaniami ;) Mam nadzieje ze nie zarazliwa i uleczalna ;) wracaj wiec do nas kochanienki po przebiciu 4200!
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: ekonokomik » środa, 27 września 2017, 14:04

No toż tłumaczę Wam, że nigdzie się nie ruszam!
Ograniczyłem tylko środki jakimi gram, a nie swoje zaangażowanie.
Przecież takie ruchy jak w tym roku to ciagła Gwiazdka dla każdego spekulanta :D
Nie zanotowałem też ostatnio żadnych bolesnych start. Skończcie tę psychoanalizę ;) Właśnie siedzę na longu 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: wrip » środa, 27 września 2017, 14:09

Trochę racji ekonokomik ma. Państwa i rządzący robią wszystko by władzę utrzymać. A władza nad pieniądzem to zarówno jego kreacja jak i kontrola przepływu - a wszystko rozchodzi się o podatki rzecz jasna, ale nie tylko. Zarówno gotówka jak i kryptowaluty utrudniają śledzenie obywateli i pobieranie podatków. Gotówkę rządy ograniczają coraz bardziej. Są to oczywiste oczywistości. Krypto jak wiadomo jest używane głównie do spekulacji, realne transakcje kupna towarów i usług są marginalne. Dlatego rządy na razie krypto nie ruszają bo jest to nieistotny problem. Jeśli popularyzacja płatności w krypto się rozwinie z jakichś przyczyn - co wg mnie zajmie jeszcze sporo czasu - to wtedy rządy się doczepią. Pytanie jest tylko takie: czy krypto będzie na tyle silne i społeczeństwo będzie na tyle zdeterminowane by o nie walczyć. Jeśli rządy się kryptowalutami zainteresują gdy siły oporu będą jeszcze słabe, to wtedy może czekać realny ban na przyjmowanie płatności przez przedsiębiorców.
BTC nie zginie, giełdy i spekulacja będą istniały, natomiast wymiana na localbitcoins będzie pewnie zabroniona.

Podsumowując: rządy teraz krypto nie zbanują bo to za mały dla nich problem. Jeśli popularność wzrośnie, wtedy zamordystyczne rządy (jakie są praktycznie wszędzie) nie będą miały oporów by krypto zbanować. Jeśli rządy zabiorą się za banowanie zbyt późno będzie jak z próbą wprowadzenia ACTA czyli masowe protesty. Jeśli rządy zrobią to w ciągu 1-3 lat, wtedy protesty będą zbyt małe by się temu przeciwstawić.

ERGO: czas jest po stronie Bitcoina ;)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego wycofuję się z kryptowalut

Postautor: ekonokomik » środa, 27 września 2017, 14:28

wrip pisze: Jeśli popularyzacja płatności w krypto się rozwinie z jakichś przyczyn - co wg mnie zajmie jeszcze sporo czasu - to wtedy rządy się doczepią.
Sądzę, że nie chodzi głównie o płatności. Bitcon jako taki chyba już od jakiegoś czasu nie aspiruje do bycia narzędziem do szybkich przelewów czy płatności. Bardziej odnajduje się w roli cyfrowego złota.
Ale to niewiele zmienia. Jest zagrożeniem, które, jeśli urośnie za bardzo, nie może być tolerowane.
wrip pisze: Pytanie jest tylko takie: czy krypto będzie na tyle silne i społeczeństwo będzie na tyle zdeterminowane by o nie walczyć.
"Społeczeństwo" w chwili obecnej przyklasnęłoby gorąco banowi ciesząc się, "że rząd zrobił porządek z tą piramidą i kolejnym po ambergold naciąganiem idiotów na kasę".
Taka smutna prawda. Choć to się może zmienić w ciągu paru lat.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości