Dyskusja na temat kursu BTC

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » sobota, 17 czerwca 2017, 22:34

Wymazywanie pisze: @domator, Co do samego odbicia, było naprawdę łatwe do przewidzenia, ale jego zasięg szacowałem na 2400-2500. To teraz nad 2600$ nie wygląda jednak stabilnie. Nawet jak ma iść dalej do góry, korekta w okolice 2450$ byłaby bardzo normalna i zdrowa.
Tak, tak. Zgadzam sie. Czytam cie na biezaco :-)
Bardziej chodzilo mi o ogolna refleksje dotyczaca wiecznej dyskusji "pękła czy nie pękła".
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 10:48

@domator, ja w ostatnich tygodniach byłem trochę poza grą (urlop), ale tak, zdania nie zmieniłem: to nie jest "zwykła, zdrowa korekta". To się przeciągnie i będzie bolało.
Obecne odbicie spokojnie może wyjść >2700 na finex i to też nie zmieni mojej oceny.

Chwilowo, przewidując kilka kolejnych dni odbicia na BTC, bawię się kilkoma altami. Bardzo ciekawie i intrygująco wygląda też kwestia LTC.
Ale BTC nie tykam.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: scibi » środa, 21 czerwca 2017, 15:20


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » środa, 21 czerwca 2017, 15:53

Jeśli jednak wziąć pod uwagę fakt, że BitPay dolicza jeszcze „koszt sieci” (w tym przypadku 0,000693 BTC), to za zakupy na kwotę 156 zł zapłaciliśmy łącznie 0,015140 BTC, czyli „sprzedaliśmy” bitcoina po kursie 10.303 zł. Opłata transakcyjna wyniosła dodatkowo 0,00069 BTC (czyli 4,5 proc.!). Łącznie zatem zapłaciliśmy 0,01583 BTC za posiłek wart 156 zł, co daje teoretyczny kurs 9854 zł za jednostkę kryptowaluty. Wymieniając taką samą kwotę na giełdzie otrzymalibyśmy 175 zł – starczyłoby na dodatkową porcję sushi.
Kiedyś zamawiało się pizzę, teraz sushi, ciekawe co będzie następne.. i przy jakim kursie.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: nexushash » poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 07:31

Segwitowy rajd ma się w najlepsze. Za nami lokalna korekta od podstawy 3 dniowego rajdu do poziomu 38.2%. Bardzo bycze odbicie tworzy nam ładny trójkąt symetryczny z dużą szansą kontynuacji trendu, czyli atak na 4500$ + szpilka. Wynika on z pochodnej poziomu fibo z ustabilizowanej bańki 2014, tak samo liczony był poziom 3000$ i się sprawdził. Wyjście dołem to pogłębienie korekty do 3700$ potem 3600$,3200$, 3000$, zejście niżej to raczej koniec bańki na długie miesiące z denkiem 1500$.
Ale właściwie nic nowego większość osób to widzi. I nie trzeba nic kombinować tylko dostosować się do tego co mamy.

PS Gdzie jest Lori co czekała na 80$, kiedy było 180$ i wszyscy kupowali a ona uparła się, że dla niej za drogo i tej jej słynne zdjęcia z tonącego Tytanica :o
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 12:41

@nexushash, nie pastwmy sie nad koleżanką, bo mało ich tu i tak zagłada :P

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bl4ck » poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 12:45

@nexushash, @Lorraine,

Niestety lub stety kobieca intuicja tym razem zawiodła ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: __kot__ » niedziela, 3 września 2017, 09:25

@nexushash,
Pokusisz się o ocenę aktualnej sytuacji? Jestem ciekaw Twojej opinii.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » niedziela, 5 listopada 2017, 13:45

Fork segwit2x i kurs
Jestem bardzo "przerazony" najblizsza przyszloscia BTC. Spolecznosc - nawet ta wyedukowana - nie rozumie ze Bitcoin-segwit2x (w uproszczeniu B2x) mial byc upgradem bitcoina a nie kolejnym shitforkiem jak cash czy gold. I ze tym razem nie mozemy sobie "czekac" az cos sie zadzieje - trzeba bedzie podjac jakies decyzje.
Kopalnie niby caly czas sygnalizuja ponad 80% poparcia dla B2x ale jak wszyscy rozumiemy - moga to zmienic w 2 sekundy.
https://blockchain.info/charts/nya-supp ... geString=7
Dlaczego sie martwie? Bo skoro mamy 85% poparcia dla B2x to dlaczego futuresy B2x sa notowane w cenie ok. 20% BTC? Czyli 1600 USD. Powinno byc dokladnie odwrotnie.
Jesli wierze w zwyciestwo B2x powinienem dzisiaj sprzedac wszystkie BTC i kupic futuresy. Na koniec koncow bede mial 4 razy wiecej "zwycieskich bitcoinow" niz teraz, prawda? Dlaczego wiec tego nie robie? Bo sie boje ze jednak kopalnie moga 10 minut po forku przestawic sie na core (ktory jest jak rozumiem mocny politycznie w srodowisku) i zmienic uklad sil. Co wiecej - moga to robic wielkrotnie powodujac gwaltowne spadki i wzorsty cen core/B2x w przeciwfazie.
Dodatkowo jest scenariusz smierci obu forkow i zwyciestwa BCC (ktorego sie pozbylem). I nie jest on taki nierealny.
https://www.yours.org/content/predictin ... 914ce0e1f5
Dodajac do tego brak zabezpieczenia reply protection - wiele, naprawde wiele osob straci mnostwo kasy w ciagu nastepnych 3 tygodni. Mysle ze to bedzie piekny poczatek bessy.
Biore pod uwage nawet calkowite wyjscie z bitcoinow przed forkiem.
Chetnie uslysze wasze glosy - nie w kontekscie ktory bitcoin jest prawdziwy i co by chcial satoshi a tylko i wylacznie w kontekscie ceny bitcoina (ktorego???)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: amneziahaze » niedziela, 5 listopada 2017, 14:19

domator pisze: Dodajac do tego brak zabezpieczenia reply protection - wiele, naprawde wiele osob straci mnostwo kasy w ciagu nastepnych 3 tygodni. Mysle ze to bedzie piekny poczatek bessy.
Oby. Wręcz się o to modlę, od połowy 2017, kiedy sprzedawałem Bitcoiny w marcu na górce w obawie przed pęknięciem bańki. I uważam to za jeden ze swoich życiowych błędów młodości. Poza tym uważam, że Bitcoin stale rośnie.

Tutaj archiwa z czasu dwóch lat stagnacji: Obrazek Wtedy hamował mnie strach przed zakupem wielkich ilości, "bo przecież jeszcze może spaść", w 2017 hamował mnie strach przed holdowaniem BTC "no bo to pewnie bańka, zaraz pęknie, więc sell na rsi 70", a teraz to co jest, paniczny lęk pomiędzy zmianą trendu?, "byleby nie stracić pieniądzy". kto zarobił najwięcej, ten który żyje w strachu, czy ten który przez cały ten czas żył nadzieją że stale rośnie. Myślę że nawet z psychologicznego punktu widzenia jest to zdrowsze podejście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: __kot__ » niedziela, 5 listopada 2017, 17:33

@domator, dobrze piszesz i rozumujesz. Niestety tutaj i ogólnie w świecie kryptowalut niewielu interesuje to, że właśnie obserwujemy erozję genialnej idei. Wielokrotnie już ubolewałem, że większość ludzi na forach ma w d.... idee - ważne, żeby % zarobić.
I wiesz co... szczerze myślę, że dobrze będzie jeśli ci, którzy czekają na kolejny fork i koleny "zastrzyk gotówki" z tym związany dostaną po łapach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » niedziela, 5 listopada 2017, 17:43

__kot__ pisze: @domator, dobrze piszesz i rozumujesz. Niestety tutaj i ogólnie w świecie kryptowalut niewielu interesuje to, że właśnie obserwujemy erozję genialnej idei. Wielokrotnie już ubolewałem, że większość ludzi na forach ma w d.... idee - ważne, żeby % zarobić.
I wiesz co... szczerze myślę, że dobrze będzie jeśli ci, którzy czekają na kolejny fork i koleny "zastrzyk gotówki" z tym związany dostaną po łapach.
No dobrze. Ale co robimy? :-) A dokladnie - co na przyklad Ty robisz na czas forka?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: __kot__ » niedziela, 5 listopada 2017, 19:42

Ja na czas forka jestem full w Dash. Niezmiennie.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sha256 » niedziela, 5 listopada 2017, 21:32

@domator,
Martwi mnie sytuacja przed forkiem. Prawdopodobnie będziemy więcej wiedzieli ostatnie dni przed.
Z sygnałów które mam to devovie z Trezora szykują sie na procedurę dzielenia BTC i 2x poforkowego zupełnie spokojnie. Co do BCH piszą, że nie powinno być problemu i sam tzw. upgrade uda się.
To co opisujesz to sytuacja, w której posiadacze BTC tracą kapitał. Suma cen BTC i 2x jest mniejsza niż przed podziałem. To byłaby katastrofa dla wszystkich posiadaczy BTC przed podziałem. Tylko wyjście na fiaty ratuje sytuację, wyjście na altcoina takiego jak np. LTC ratuje częściowo sytuację. Ale co z BCH - po forku będziemy wiedzieli na pewno. Czyli na kilka dni przed forkiem na BTC będziemy wiedzieli więcej.
Postawmy więc inne pytanie:
Jeśli grube ryby oczekiwałyby wtopy po forku to mielibyśmy od dłuższego czasu dystrybucję na BTC. Inni poszliby ich śladem. To byłaby ucieczka z tonącego okrętu. Czy obserwujemy tak mocną dystrybucję na rynku? Czy taka sytuacja może zdarzyć się tuż przed forkiem? Takie zachowanie BTC sprowokowałoby niekontrolowane spadki na szerokim rynku krypto.
Do tego mamy techniczną zasłonę dymną na rynku. Gdybyśmy założyli zakończenie 5 falowego cyklu wzrostowego to spadek nikogo nie zdziwi. Zabicie BTC z punktu widzenia AT nie jest możliwe ale sprowadzenie jego wartości do niskich wartości jak najbardziej. I suma cen BTC i 2x niższa niż przed forkiem jest możliwa. I z punktu AT może to być zabieg, który zapoczątkuje korektę na BTC lub wzmocni ją jeśli zacznie się przed forkiem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: __kot__ » poniedziałek, 6 listopada 2017, 08:50

Być może dystrybucja właśnie się rozpoczyna.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 6 listopada 2017, 09:37

Tu ktoś z teamu cora zastanawia siè nad zmianą zasad autoryzacji. Rezygnacja z POW??

I twit Garzika o tym


Przecież to wszystko zmierza do podmycia fundamentów bita i wywołania chaosu.

Jeśli rynek tego nie widzi to jest w stanie bańki. A uświadomienie sobie tego spowoduje dramatyczną zmianę trendu

Dodano po 5 minutach 5 sekundach:
Jak takie tytuły pojawiajà się w mediach, to przesilenie jest blisko

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sha256 » poniedziałek, 6 listopada 2017, 11:09

Pisać każdy może i wprowadzać chaos również.
A Jihan Wu podchodzi do sprawy bardzo stanowczo: Bitcoin Cash to Bitcoin Cash, a Bitcoin to Bitcoin. Tutaj nie ma niedopowiedzeń. Chodziło mu tylko o przeforsowanie zwiększenia rozmiaru bloku.
On i inne wielkie kopalnie mają tutaj najwięcej do stracenia. W przeciwieństwie do wielu, którzy nie mają tak bardzo rozwiniętej świadomości ekonomicznej to właśnie Jihan i spółka dobrze wiedza ile mogą stracić na chaosie.
Niestety nieodpowiedzialne wpisy o forkach moim zdaniem wprowadzają tylko zamęt. I mgliste informacje o zmianach w algorytmie również.

Gaduła
Posty: 360
Rejestracja: 27 lipca 2013
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: asocjal » poniedziałek, 6 listopada 2017, 12:30

Zacząłem dzisiejszy dzień od rozkminy - czy to zaraz trzaśnie czy tez nie. Cena BTC ogromnie poleciała w górę, ale żeby uznać to za szczyt bańki czegoś mi tutaj brakuje. Czy nie uważacie, że na szycie bańki powinno być "new paradigm"? Krótko mówiąc czy nie uważacie, że bańka pęknie gdy ludzie zaczną uważać, że BTC podbije i odmieni świat? W chwili obecnej chyba większość osób uważa, że bitcoin to tylko taka metoda zarobku i spekulacji. Więc czy możliwe żeby bańka pękła w takiej sytuacji, czy może pęknie dopiero gdy pojawią się jakieś newsy piszące o jakimś przełomie i zmianie świata? Macie jakieś przemyślenia na ten temat?

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: jpr » poniedziałek, 6 listopada 2017, 12:40

Iran dogaduje sie z Rosją. Rosja pakuje sie w krypto, Iran bedzie adoptował bitka jako oficjalny srodek platniczy. Moze bedą wymieniac sie BTC zamiast petrodolarem :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: __kot__ » środa, 8 listopada 2017, 09:47

Panowie,
Co o tym sądzicie ogólnie?
minerek pisze: Widać już dystrybucję tej sumy
http://omniexplorer.info/lookupadd.aspx ... z2SfU4pgZw
Celowo pytam w wątku dla zaawansowanych. Byłoby świetnie gdyby "starzy" podzielili się swoją opinią na ten temat - w szerszym kontekście, nie tylko w kontekście wpływu na kurs BTC w ciągu najbliższego tygodnia.
Dzięki.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości