Dyskusja na temat kursu BTC

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: akos » wtorek, 13 lutego 2018, 16:49

Wymazywanie pisze:
sha256 pisze: Nie będzie to jeszcze korekta całego wzrostu od początku notowań Bitcoina.
A po czym byś rozpoznał rodzącą się korektę całego wzrostu i czy ona musi nastąpić?
Ja bym w ogóle zaczął w tym kontekście od pytania co to dokładnie znaczy korekta K wzrostu W? Mnie się zawsze wydawało, że każda korekta jest w szczególności korektą całego wzrostu o ustalonym zasięgu procentowym tego wzrostu. Dla przykładu korekta z 20k USD do 10k USD przy założeniu ceny początkowej 1/1309 $ (czyli w przybliżeniu 0 porównując do obecnych pułapów), to jest korekta 50% wzrostu "od początku notowań".

Sugerowanie, że to znaczy coś innego i że co więcej potrafi się odróżnić albo nawet przewidzieć "korekty całego wzrostu" (cokolwiek to znaczy) wydaje się typowe dla pseudonaukowej teorii Elliotta, której ze względu na jej ogólnikowość ani nie da się obalić ani potwierdzić. Sam to wielokrotnie zauważałeś, ale wpadłeś ostatnio chyba w jakąś rozterkę twierdząc, że to jest jednak przydatne. Do czego? Chyba do wyjaśniania wykresu w lewo co najwyżej. Ile zarobiłeś na EW w porównaniu do zarobków opartych o prostą analizę świec, figur, linii trendów oraz oporów/wsparć i wolumenów?
Wymazywanie pisze: Ideałem rozsądnego czerpania z Ew byłoby używanie go ale nie w dogmatyczny sposób, ale zracjonalizowany.
Jak już znajdziesz taki idealny przykład użycia (forum, jakiś blog, dzienniczek tradera, cokolwiek z realnymi wynikami i zweryfikowanymi przewidywaniami) to daj znać, bo ja od kilku lat bez powodzenia szukam takiego "graala" EW i jakoś nie mogę znaleźć ;) Jestem ciekaw np. jakie Fibo ma rezultaty procentowe miesięcznie / kwartalnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 13 lutego 2018, 17:12

akos pisze: Sugerowanie, że to znaczy coś innego i że co więcej potrafi się odróżnić albo nawet przewidzieć "korekty całego wzrostu" (cokolwiek to znaczy) wydaje się typowe dla pseudonaukowej teorii Elliotta, której ze względu na jej ogólnikowość ani nie da się obalić ani potwierdzić. Sam to wielokrotnie zauważałeś, ale wpadłeś ostatnio chyba w jakąś rozterkę twierdząc, że to jest jednak przydatne. Do czego? Chyba do wyjaśniania wykresu w lewo co najwyżej. Ile zarobiłeś na EW w porównaniu do zarobków opartych o prostą analizę świec, figur, linii trendów oraz oporów/wsparć i wolumenów?
Ale ja tylko pytam. Nie mam pojęcia czym jest jest korekta całego cyklu EW i pytam o jej przykłady. Chcę się dowiedzieć. Zwłaszcza czy na dużych indeksach i aktywach były takie.

Ostatnie zdania dziwaczne, ja o EW zawsze to samo pisałem. Że jest przydatna, ale jej wadą jest dogmatyczność.
Nie prowadzę statystyk ile dzięki jakiej analizie się zarabia, nie jestem robotem, nigdy nie gram czysto technicznie. Ale z EW też korzystam, tylko raczej z prostego ujmowania impulsów wzrostowych jako 1-2-3-4-5 niż jakiejś szczególnej analizy EW.

Jeszcze odnośnie:
Do czego? Chyba do wyjaśniania wykresu w lewo co najwyżej.
No to musisz poczytać Elliotta, przecież tam są wyraźne zasady i wytyczne gdzie mogą sięgać kolejne fale, jak mogą wyglądać korekty, jakie fale jeszcze będą jeśli masz dobre oznaczenie obecnych itd. EW dużo "przepowiada", to nie metoda statystyczna, ale raczej "holistyczna".

Dodano po 3 minutach 59 sekundach:
akos pisze: Jestem ciekaw np. jakie Fibo ma rezultaty procentowe miesięcznie / kwartalnie.
A ja nie. Ja rozróżniam analizę od gry. Wiele osób nie ma szczególnej analizy i nie naskrobałaby poprawnych kilku zdań o wykresie, a dobrze zarabia. Pewnie podobnie w drugą stronę: niektórzy mogą mieć świetną analizę, ale ich gra się z nią mija. Więc chyba nie ma reguły. Najgorzej jak się ma nieraz bardzo dobrą własną analizę, ale nie gra się tego do końca albo wcale, każdy tak czasem chyba miał. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: akos » wtorek, 13 lutego 2018, 19:36

Wymazywanie pisze: Ale ja tylko pytam. Nie mam pojęcia czym jest jest korekta całego cyklu EW i pytam o jej przykłady. Chcę się dowiedzieć. Zwłaszcza czy na dużych indeksach i aktywach były takie.
Spoko spoko, wiem, że pytasz, ja dodaję tylko do tego uwagę, że należałoby wyjść od sprecyzowania pojęcia, np. ustalenia zasięgów procentowych, które pozwalają mówić o "korekcie całego wzrostu".
Wymazywanie pisze: Ostatnie zdania dziwaczne, ja o EW zawsze to samo pisałem. Że jest przydatna, ale jej wadą jest dogmatyczność.
Kilkukrotnie wypowiadałeś się wręcz kpiąco, ale może chodziło Ci o dogmatyczność. Dla mnie właśnie dziwaczne jest szukanie przydatności w czymś dogmatycznym a EW z założenia wydaje mi się dogmatyczna.
Wymazywanie pisze: No to musisz poczytać Elliotta, przecież tam są wyraźne zasady i wytyczne gdzie mogą sięgać kolejne fale, jak mogą wyglądać korekty, jakie fale jeszcze będą jeśli masz dobre oznaczenie obecnych itd. EW dużo "przepowiada", to nie metoda statystyczna, ale raczej "holistyczna".
Poczytywałem gdy byłem młody i naiwny ;) Co z tego, że są niby wyraźne zasady skoro gdy coś się nie zgadza, jak zasięg jakiejś fali to siup, zmieniamy numerację i już się zgadza :) Nie da się żadnej hipotezy opartej o EW sfalsyfikować. To właśnie prowadzi wprost do dogmatyczności. No bo jak prowadzić statystyki skuteczności skoro tu mamy zawsze teoretyczną skuteczność 100%?
Wymazywanie pisze: A ja nie. Ja rozróżniam analizę od gry. Wiele osób nie ma szczególnej analizy i nie naskrobałaby poprawnych kilku zdań o wykresie, a dobrze zarabia. Pewnie podobnie w drugą stronę: niektórzy mogą mieć świetną analizę, ale ich gra się z nią mija. Więc chyba nie ma reguły.
Ja jednak jestem tak po ludzku ciekaw jak taki świetny teoretyk radzi sobie w boju. Również rozróżniam analizę od gry, ale nie widzę sensu analizowania wykresu bez skutecznego grania pod tę analizę, no chyba, że ktoś żyje z pisania artykułów / książek - jednak bez udokumentowanej praktyki taki autor jest dla mnie mało wiarygodny. Zwykle sprawdzam przed przeczytaniem czegoś dłuższego czy to rozkminki na pdst. czyjegoś doświadczenia czy teoretyk futbolu, który nigdy nie kopał piłki ;)

No bo przecież bez wątpienia istnieje pewien związek między dobrą analizą a praktyką - jeśli ktoś nie potrafi naskrobać kilku zdań o wykresie to raczej jedzie na farcie, w dłuższym terminie nie wierzę, że regularnie zarabia. W drugą stronę to działa pewnie w mniejszym stopniu, ktoś może np. dość dobrze czytać co się dzieje na wykresie, ale lęk przed stratą go powstrzymuje do zrobienia dobrego trade'u, bywa. Niemniej jednak wydaje mi się, że najlepiej o wykresie piszą ci, którzy do wiedzy książkowej dokładają własną praktykę. To nieraz po prostu się czuje gdy się kogoś czyta, że zauważa pewne niuanse, odwołuje się w szczegółach do historycznych ruchów na konkretnym rynku itd. co trudno byłoby mu robić gdyby tylko pisał a nie grał.
Wymazywanie pisze: Najgorzej jak się ma nieraz bardzo dobrą własną analizę, ale nie gra się tego do końca albo wcale, każdy tak czasem chyba miał. :mrgreen:
To prawda, w ferworze walki plany nieraz biorą w łeb, zwłaszcza jak się za bardzo w intradaye zagłębiać, na 1D spokój a na 5m jakaś walka żywiołów, bywa, że to zwiedzie nawet doświadczoną percepcję, łatwiej się dać podpuścić na jakąś zmyłkę, przynajmniej ja tak mam :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitloteiros » wtorek, 20 lutego 2018, 09:31

Trzeźwe spojrzenie na wiązanie spadków z wejściem kontraktów CME i CBOE, manipulacją WallStreet, banami w Azji i USDT. Trzeba wziąć pod uwagę że autor jest specjalistą jeśli chodzi o rynki finansowe i że zarabia w BTC ale najwięcej w czasie dużych wahań kursu więc posądzenie go o naganianie na wzrosty jest delikatnie mówiąc niemądre imo

"From the desk of Arthur Hayes
Co-founder & CEO, BitMEX

When I dip, you dip, we dip


BTFD was the rallying cry of crypto traders throughout 2017. The beginning of 2018 will test even the most stalwart HODLers. When is the right time to back up the truck? It surely wasn’t at $15,000, $10,000, or $8,000.

Trading both ways is intellectually challenging. The gains one made by faithfully adhering to one very profitable strategy can evaporate in days. Things change, and so should your trading strategy and mindset if you are actively punting crypto.

Because the financial media always needs a reason why crypto gyrates the way it does, they descend upon their trusted sources and hound them for any explanation at all. I will go through some of the reasons routinely put forward.

The CME and CBOE effects

The day the CME Bitcoin futures contract launched marked the top of this bull run. The BitMEX Bitcoin Index (.BXBT) flirted with $20,000 on that fateful morning. The following two months proved that it was an amazing top at which to short Bitcoin.

Now that large financial institutions could short Bitcoin by only posting USD, the thinking was/is that they will use their financial might to short Bitcoin into the ground. The first thing most financial reporters fail to understand is that on a futures exchange, there is a long for every short. By definition, a futures exchange has no net impact.

If the shorters at the margin are willing to accept lower prices than buyers at the margin, the contract will trade at a discount. At that point, market makers will be net buyers, and then sell or short-sell Bitcoin on the spot markets. If the open interest is sufficient large, then this backwardation can negatively affect the price.

Assume that all market makers are net long, which means they must short-sell Bitcoin spot to remain price neutral. That means that $164 million of Bitcoin must be sold. That is not a per-day flow but a stock of short Bitcoin positions. The spot market on exchange trades exceeds $1 billion per day. The OTC volume is unknown, but it is not insignificant.

The short pressure at its logical maximum emanating from the CME and CBOE contract holders is meaningless. Therefore, the effect on the broader market in actual flows is negligible. The contracts mainly bolster traders’ bullish sentiment.

In terms of trading volume, BitMEX continues to blow both of these contracts out of the water. In the year to date, the BitMEX XBTUSD, XBTH18, and XBTM18 products traded a combined $53.14 billion versus CME and CBOE combined Bitcoin futures volume of $4.48 billion. BitMEX is 12x more liquid.

Wall Street is shorting Bitcoin spot

The evil bankers can’t stand a coterie of misfits becoming millionaires and billionaires, so they crashed the party by aggressively shorting Bitcoin in the spot markets.

The large financial institutions do not own Bitcoin in large quantities, if at all. They are hamstrung by KYC/AML concerns surrounding Bitcoin. That means that if they wanted to sell Bitcoin, they would need to borrow it from a credible counterparty. Hey, Cumberland Mining, can we borrow $100 million of Bitcoin?

Assuming banks borrowed Bitcoin with the intention of shorting it, they would need to sell it on an exchange. Given the skittishness that inhibits counterparties globally from placing large amounts of capital on an exchange, I highly doubt any compliance department at a bulge-bracket bank would approve opening an account.

Let’s suspend reality and assume they allowed trading desks to open accounts on the largest Bitcoin spot exchanges. The maximum the desk could make is 100% if Bitcoin went to zero. But, if the market instead face-ripped them by 50% on a $100-million position, that loss would reach the global head of trading and of the investment bank.

If you were the line executive that green-lit that trade, you would lose your job. You shorted Bitcoin, and lost a huge sum of money. That would make it into the financial press; you and your bank would be ridiculed.

The career and operational risk of trading Bitcoin and then shorting it would dissuade any bank from acting.

Korea trading ban

After the Chinese passed the crypto trading baton to South Korea, all policy actions emanating from South Korean territory were closely watched. When a South Korean Department of Justice official proclaimed that they would attempt to ban crypto trading in Korea, the market crashed.

However, unlike China, there is legal due process in South Korea. Also unlike China, South Korea’s economy is open. When the dust settled, the legislators clarified that they merely wished to have more visibility into who was trading what. Korean punters must now use real-name accounts; minors and foreigners are prohibited from trading. This is hardly draconian or a ban on trading.

The South Korean government is captured by crypto. The country’s National Pension Fund even holds equity investments in many of the largest trading venues. Korea’s most successful technology startup, Kakao, owns the largest exchange by trading volume, Upbit. Is the government really going to torpedo an industry that millions of voters love, and an industry that is creating high-paying jobs? No. Your average Kim will keep the faith, and continue to trade crypto.

The exchanges were halted from accepting new accounts. That measure will be lifted sometime in February. With more new blood in the market, expect the negative sentiment to wane.

China bans crypto again

I don’t know why markets continue to react to negative policy announcements from China. The regulators instructed all financial institutions to do a self-assessment and ban any payments connected with crypto trading. This was in response to the rampant OTC trading occurring after they shut down public trading of crypto on the large exchanges.

While the on-ramp into crypto is more cluttered, Chinese punters will find ways to obtain any financial exposure they wish. If people can find a way to build illegal power plants in China, they can surely figure out how to buy and sell crypto against Beijing’s wishes.

Tether big-bang theory

Like many religions, the prelate deems us laypeople unworthy of speaking the their language of the gods. As such, the majority of the crypto world, myself included, has no idea how Tether works.

The CFTC subpoena relating to Bitfinex and Tether spooked the markets. However, I don’t believe this is a net negative event.

If Tether were in serious trouble, FinCEN and the US Treasury would be the agencies inquiring into its inner workings. If they wanted to shut it down, the first action would be a cease-and-desist order. Given that it was the CFTC that issued the subpoena and that Tethers continue to be created, what the agency is after most likely is not fatal to the currency.

Even if a cease-and-desist order were issued, that would cause a market spike in the value of most large-cap cryptos instead of a plunge. Traders who wished to receive any real value at all would sell Tether and buy any crypto they could.

The price of Bitcoin/Tether would spike, and this would drag the Bitcoin/USD value higher as well. This is similar to what happened when the banking issues on Bitfinex drove people to sell USD IOUs on Bitfinex and purchase Bitcoin, and then withdraw it. Bitfinex led the market higher, and the rest of the exchanges followed.

If you believe there is actually trouble in the Tether Hotel California, then go long on Bitcoin. But the market action suggests that the latest legal issues are benign.

What has fundamentally changed?

The prices of the entire crypto complex crumpled. However, on a year-over-year basis, Bitcoin is up multiple hundreds of percent. Maybe your favourite shitcoin isn’t, but that’s just the game. Don’t let CNBC fool you into buying tops and selling bottoms.



If the publicity surrounding this asset class diminishes, that could elongate the bear market. However, the financial presstitutes, as Nassim Nicholas Taleb calls them, are hooked on crypto. There is real pathos in this industry. The most-read financial stories will continue to be about this space and people therefore will continue to wonder what all the fuss is about. That will continue to drive new money into the system.

For short-term traders, the amount of new fiat entering the system is the most pressing concern. If you believe the correction results in no new blood entering, then as weak hands cash out they will drive prices lower on the margin. However crypto traders are volatility junkies. Once you trade crypto, even when the equity market “crashes” 5%, you merely brush it off your shoulders.

For long-term “investors”, nothing has changed about the technological merits of Bitcoin or your favourite shitcoin. Either the coin or token will be useful or it won’t. The market gyrations are irrelevant.

The only certainty is that price volatility will rise as the crypto complex is chopped into bits. For us crypto traders, this is going to be an amazing first quarter."
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sha256 » środa, 21 lutego 2018, 01:27

Pamiętajmy, że jesteśmy obecnie w 5 fali wzrostowej i każdy wcześniejszy gwałtowny spadek może sugerować, że cykl został zakończony i wystąpi korekta. Z drugiej strony mamy ciagle jeszcze miejsce na wzrost do poziomów 12000-13000 USD.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » środa, 21 lutego 2018, 02:22

@sha256, A nie jest możliwe, że kończymy 3 falę? Coś a la:

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ergorg » środa, 21 lutego 2018, 08:07

To chyba będzie pierwszy mój post w tym dziale.

1W nadal jest pro wzrostowe. Jesteśmy powyżej środkowej BBands. Do zamknięcia jeszcze 5 dni więc spokojnie możemy zrobić korektę przez najbliższe dni, a i tak zamknąć na zielono świecę.

Na 3D odbiliśmy się od środkowej wstęgi BB. Do tego ostatnia świeca wygląda na spinning top.

Obrazek

Na 1D wczoraj drugi raz w ciągu ostatnich dni przebiliśmy górną wstęgę BBands. Mamy duże szanse na potwierdzenie dziś shooting star.

Na niższych interwałach, wykres przypomina ten przy końcówce ostatnich korekt. W tym momencie 8 czerwonych świec na 1H. Cieżko mi uwierzyć, żeby takie spadki skończyć na jednej tylko fali.

Co do rysowania:

Przebiliśmy się wczoraj przez TL spadkową, niestety nad nią wystaje tylko knot.



Dla byków w tym momencie wydaje mi się bardzo ważne obronienie linii TL wzrostowej od początku korekty. Na 1D od niej się odbiliśmy.



Patrząc na to wszystko, wychodzę z założenia, że rozpoczęliśmy już korektę całych wzrostów od 6000$. 9000-9500$ to są poziomy które widzę w ciągu paru dni. Największa walka będzie o TL wzrostów, wybronienie jej - dalsze wzrosty, przebicie - pogłębienie spadków.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sha256 » środa, 21 lutego 2018, 09:03

Wymazywanie pisze: @sha256, A nie jest możliwe, że kończymy 3 falę? Coś a la:

Obrazek
Moim zdaniem nie. Ale koncepcja mi się bardzo podoba.
Poczekajmy na rozwój wypadków.

Dodano po 19 minutach 1 sekundzie:
@ergorg, tak to widzę.
Jak na razie wszystko wskazuje na zakończenie 5 fali. Powinniśmy teraz zobaczyć rozwijający się ruch korekcyjny.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sha256 » poniedziałek, 26 lutego 2018, 13:47

Poniższy opis jest kontynuacją wpisu z początku tej strony: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 90#p452535

Moim zdaniem obecnie jesteśmy w fali korekcyjnej ruchu trwającego od 6.02.2018 do 20.02.2018.
W zależności od przyszłego rozwoju sytuacji na BTC obecne wzrosty można będzie traktować jako 5 falowy impuls wzrostowy lub 3 falową korektę. Obie możliwości oznaczają, że moim zdaniem jesteśmy w przededniu wzrostów.

Aby jednak te wzrosty nastąpiły musi dopełnić się korekta spadkowa w formie zygzaka abc. Do wyrysowania tej korekty brakuje nam naprawdę niewiele. Oznacza to jednak pogłębienie spadków. Jest to fala druga ruchu trwającego od 6.02, a więc można oczekiwać zniesienia 61.8% – 88.6% fali pierwszej. Należy pamiętać, że w naturze tej fali są spore zniesienia fali pierwszej.

Moim zdaniem, a staram się wytyczyć trend, spadki powinny zatrzymać się w przedziale 8647usd (wierzchołek podfali (i)) i 7819usd (zakończenie podfali (ii) od dołka 6.02). Pomiędzy tymi wartościami mamy: 8342usd (projekcja fali a na falę c) i zniesienie Fibo 62%, które jest jednym z częściej występujących dla tej fali. Jest wielce prawdopodobne, że rozstrzygnięcie nastąpi dopiero w marcu.

Obrazek
wykres 4h, Bitstamp

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sha256 » wtorek, 27 lutego 2018, 11:10

W związku z tym, że powyższy rysunek wklejałem przed rozwinięciem wczorajszego ruchu wzrostowego należy się uaktualnienie.

Nadal wiele przemawia za tym, że jesteśmy tylko w korekcie ostatnich spadków od szczytu 1 (v) z 20.02.18. Obecny ruch wzrostowy ma rozpoznawalną strukturę falową i jesteśmy już blisko zakończenia korekty wzrostowej. Szacuję maksymalny zasięg na ok. 11000usd. Górne ograniczenie dużego kanału spadkowego jest tutaj wymownym oporem. To będzie również sprawdzian dla rynku.

Dalej trzymając się powyższej narracji powinniśmy powrócić do spadków, których poziom wyznaczony został na powyższym rysunku.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabloj » wtorek, 27 lutego 2018, 16:59

@sha256, Dlaczego tak się uparłeś na to, że mamy dobrnąć do 61.8% fibo licząc od $6k? Czemu np. fala C nie mogła by być korektą trójkątną 3-3-3-3-3, albo Zig-Zag 5-3-5. Sama fala C przecież też ma strukturę falową. Cała ta korekta też ma trochę charakter trójkątnej.
A to oznaczałoby, że jesteśmy już jednak po korekcie.

Obrazek

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sha256 » środa, 28 lutego 2018, 09:11

@pabloj, nie uparłem się.
Fala 2, a zakładam wzrostowy scenariusz ma to do siebie, że jej zasięg jest trudny do określenia. tak naprawdę wystarczy kiedy zniesie tylko 20% fali 1. Czyli teoretycznie można założyć, że się zakończyła.
Ale idąc tropem założonego rozumowania to obecnie mamy podfalę B. Czekałaby nas podfala C. Założenie rozumowania jest takie, że fala korekcyjna składająca się z podfal A,B i C znosi falę 1 o te 61,8% i jest zygzakiem, bo taki schemat występuje bardzo często.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabloj » środa, 28 lutego 2018, 11:35

@sha256, Jednakże do charakteru korekty od $11800 (Bitfinex) bardziej pasuje Triangle 3-3-3-3-3. Szczególnie jeśli ruch od $7800 potraktować jako falę nr 3 wyższego rzędu. W takim przypadku korekta zakończyła się na 61.8% fibo. I teraz od $7260 zaczeliśmy nowy impuls kontynuujący ruch wzrostowy od $6k, liczony jako początek fali nr 5.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sha256 » środa, 28 lutego 2018, 13:39

@pabloj, obecna podfala C stanowi ostatnią część korekty. Moim zdaniem powinna sprowadzić rynek naprawdę nisko aby można było spróbować ruszyć w górę. W obecnej fali słabe ręce powinny w podskokach oddawać bity myśląc o powrocie do spadków do 4000usd i niżej. Dlatego ta fala powinna być destrukcyjna.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabloj » środa, 28 lutego 2018, 13:45

@sha256, Ja rozumiem bardzo dobrze scenariusz jaki opisujesz, również go rozważam, jednak z trochę mniejszym prawdopodobieństwem od tego, który opisałem. Jak się do niego odniesiesz?

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sha256 » czwartek, 1 marca 2018, 18:30

Bardzo jestem ciekaw rozwoju wypadków. Słabość obecnych wzrostów jak na razie utwierdza mnie w dotychczasowym przekonaniu pokazanym na rysunku poniżej:

Obrazek
Bitstamp 4h

Znajdujemy się w miejscu gdzie rynek musi się zadeklarować co zrobi. Przed nami decyzja o kontynuowaniu korekty z rysunku lub zanegowanie scenariusza z rysunku.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sha256 » sobota, 3 marca 2018, 12:51

W związku z tym, że mam chwilkę wolnego chciałem podzielić się z Wami kilkoma spostrzeżeniami poniżej. Moim zdaniem rynek znalazł się w ważnym miejscu i musi zdecydować co zrobić. Należy zwrócić uwagę, że rynek zasila aktualnie kapitał spekulacyjny odpływający z innych rynków szukający ponadprzeciętnych zysków. Ale uwaga. Stąpamy po cienkim lodzie gdyż każde globalne (USA) zawirowanie polityczne może spowodować odpływ kapitału do tzw. bezpiecznych aktywów. Przy dobrych wiadomościach rynek krypto ma szansę na mocny ruch w górę.

Otoczenie:
Kapitał ucieka z rynków wschodzących takich jak Polska do USA przedłużając okres wzrostów na giełdach w USA. Niewielka część z tego kapitału zasila także rynek Krypto.

Sytaucja na rynku Krypto:
Wykres BTC wyszedł górą z kanału rysowanego od lokalnego szczytu notowań 17.12.2017. Wykres wyrysował możliwą do realizacji formację oRGR zaznaczoną na rysunku poniżej z zasięgiem wzrostów nawet 17 000 usd +. Uwaga: o realizacji formacji możemy mówić kiedy zostanie przebita linia szyi i ew. przetestowana od góry.
Alternatywnie mamy scenariusz spadkowy z powrotem do górnego ograniczenia kanału rysowanego od lokalnego szczytu notowań 17.12.2017 i możliwością znacznego pogłębienia tego spadku w razie kiedy kurs ponownie znajdzie się w kanale. Obrona wsparcia wyznaczonego przez górne ograniczenie wspomnianego kanału daje szansę na szybkie ponowne testowanie (przebicie) linii szyi wspomnianej formacji oRGR w myśl tego, że rynek nie po to wybijał się z kanału aby zaraz do niego powrócić. Powrót do kanału i pogłębienie spadków oddala w czasie scenariusz wzrostowy.

Obrazek
Bitstamp 1D

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » sobota, 3 marca 2018, 19:58

@sha256 - zgadzam się z Twoją analizą, ale czemu taka linia szyi? Bardziej naturalna wydaje mi się taka jak niżej.
fin7.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sha256 » niedziela, 4 marca 2018, 09:10

@ekonokomik, taka też rysowałem sobie, pozostawiłem jedną. Tak naprawdę powinno się uwzględnić opór całej strefy wyrysowanej przez obie linie ( podziały wśród traderów w interpretacji).
Tą wskazaną przeze mnie i przez Ciebie. Dodatkowo co ważne i powoduje straty to wchodzenie na rynek przed uformowaniem sie oRGR. Każde za wczesne wejście generuje straty/stres albo dwie rzeczy na raz. Ta formacja wymaga potwierdzenia i wyraźnego wyjścia na widocznym wolumenie.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sha256 » wtorek, 6 marca 2018, 13:42

Moim zdaniem realizuje się scenariusz spadkowy, który opisywałem wcześniej.
W związku z tym spadki w zależności od rodzaju korekty, którą rozważamy albo nie powinny przekroczyć zasięgu fali (b) albo muszą zejść niżej niż (a). Oczekiwana fala (c) powinna być piątką. Istnieje szansa, że fala (c) może zatrzymać się nieznacznie wyżej niż 38.2% Fibo.

Obrazek
Bitstamp, 4h

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości