Dyskusja na temat kursu BTC

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fraktal » sobota, 6 stycznia 2018, 09:36

@JacekW_BB, Dlaczego idealny moment do spadku? Z tego co widzę jestem w zdecydowanej mniejszości optymistów a bańki zazwyczaj pękąją jak wszyscy dookoła mówią że już źle nigdy nie będzie. Poza tym czym są bańki na Bitku? Co to za bańka która prowadzi do kolejnej 10x większej?

Nie będzie inaczej tylko JEST inaczej. Kryptowyjadacze zapomnieli co mówili w pewnym momencie, że przyjdzie moment w którym Bitcoin będzie mainstreamowy. No bo o to chodzi w tym projekcie prawda?

Czy jak tradycyjne giełdy dodają tickery cenowe Bitka i innych krypto to jest wystarczająco mainstreamowe? Czy utworzenie kontraktów terminowych dających realną możliwość instytucjom finansowym w bawienie się ceną bitcoina jest wystarczająco mainstreamowe? Jeżeli to nie mainstream to ja nie wiem co nim jest :)

Czy będziemy mieć korekty po 20-40%? Jasne tak jak do tej pory, natomiast nie będziemy mieć już rynku niedźwiedzia jak w latach 2014-2015. Dlaczego? Bo jest ogromne ssanie na Bitka, bo ludzie lecą do niego w wierze że choć w części ich to wzbogaci/ochroni przed utratą wartości. Bo o tym się mówi praktycznie już wszędzie i co ciekawe ludzie nie gadają tylko o cenie. Coraz więcej ludzi pyta się DLACZEGO bitcoin jest tyle warty.

Wiem że większość osób z kontami założonymi przed 2013 podchodzi do rajdu w 2017 r. bardzo nieufnie, jest to całkowicie zrozumiałe. Bitcoin dostawał tyle razy po głowie że mogły się w niektórych wykształcić syndromy obronne w psychice. Według osób siedzących na tym forum "od zawsze" mieliśmy już pęknięcie przy 1k, 3k, 5k, 7k, 10k, 20k. Coś dużo jak na jeden rok ;)

Zapytam jeszcze raz po co Bitcoin jest? Żeby był? To jest nadzieja dla wszystkich że coś się zmieni wreszcie i jak się zaczyna zmieniać to sami apostołowie Bitcoina zaczynają mieć wątpliwości czy wierzyć w to co widzą.

Bitcoin w 2018 nie jest Bitcoinem z 2013 koniec i kropka. Im szybciej stara gwardia to ogarnie tym szybciej przestaną pojawiać się wystraszone głosy.
Fractals! Fractals everywhere!

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: miso20 » sobota, 6 stycznia 2018, 12:08

@fraktal, No to mamy pierwszy głos, że juz nigdy źle nie będzie :D

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fraktal » sobota, 6 stycznia 2018, 12:49

miso20 pisze: @fraktal, No to mamy pierwszy głos, że juz nigdy źle nie będzie :D
Nigdzie tak nie twierdzę zauważam tylko że JEST inaczej jak ktoś tego nie widzi to znaczy że wybiera ignorować fakty. A jak jest inaczej to pasowałoby dostosować swoje patrzenie do NOWEJ sytuacji.
Fractals! Fractals everywhere!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
23
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 21:29

Moja prognoza może być pomocna dla tzw hodlerów, czyli inwestorów długoterminowych. Dla swing/daytraderów raczej kompletnie bezużyteczna z racji niedokładności. Poza tym tygodniowa dopiero otwarta, więc analiza trochę na wyrost
Dotknęliśmy "magicznej" wartości rsi na tygodniowym wykresie. Wartość 54 jest kluczowa imho bo w czasie obecnie trwającej hossy zakupy dokonywane w tych okolicach były strzałem w dziesiątkę. Co więcej uważam że spadek poniżej żółtej poziomej linii to wejście w rynek niedźwiedzia i byki w tym momencie powinny zacząć się bronić przed tym już na poważnie. Kolejnym argumentem za otwarciem długiej pozycji jest trzecia z rzędu czerwona świeczka, co jest oznaką silnej i rozłożonej w czasie, a więc męczącej obie strony wyprzedaży. A jak wiemy rynek często lubi potem równie mocno odreagować, co w przypadku jeśli odkupujący to były "silne ręce" może oznaczać równie kosmiczne wartości jakimi jeszcze niedawno były dla większości sumy pięciocyfrowe za 1BTC.
Trzy białe linie (log) były narysowane około połowy zeszłego roku i rynek przez pewien czas je respektował, dopóki zdecydowanie nie wybiło górą. Jednak jak widać po body nawet obecnie nie straciły zupełnie na znaczeniu, co jeszcze lepiej widać na 1D i 3D.
W przypadku kontynuacji hossy granice spadku wyznaczyłem na środkowej linii (na dziś 9800$), choć wcale nie musi tam dojechać. Z drugiej strony spadek w szpilce o nawet kilkaset do tysiąca (sic!) dolarów poniżej też jeszcze jej nie neguje, ważniejsze jest zamknięcie obecnej tygodniowej. Poza tym w tej analizie skupiam się bardziej na tygodniowym rsi, które do tej pory nie zawiodło zarówno w określaniu dołków jak i szczytów.
Inne argumenty za dołkiem w okolicach max 9k$:
- dobicie do rsi 45 na 3D (1D 30-35) , co również było sygnałem wyprzedania
- stochrsi 3D "szoruje po dnie"
Jednak przestrzegam przed nadmiernym hurraoptymizmem. Ostatnie paraboliczne wzrosty skłaniają do dużej ostrożności. Jak już pisałem powyżej w przypadku spadku rsi poniżej 53-54 i utrzymaniu niskich wartości pęknięcie bańki i rynek niedźwiedzia stanie się faktem.
Jeśli ktoś specjalizuje się w MACD to prosiłbym o nawiązanie, bo chyba tygodniowy właśnie dał sygnał sprzedażowy (to dopiero pierwszy dzień i może zawrócić ale zawsze...)

BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sha256 » wtorek, 23 stycznia 2018, 11:30

Chciałbym niniejszym wpisem nawiązać do swojego poprzedniego wpisu z wątku dla początkujących: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=439947#p439947
i dorzucić kilka nowych faktów.

Na rynku szybkie wejście w odpowiednim momencie maksymalizuje zyski ale też powoduje, że w razie pomyłki straty mogą być bolesne. Dlatego tak wielu inwestorów czeka na potwierdzenia i dopiero wtedy inwestuje co często chroni ich przed stratami na zmiennych rynkach.
Dzisiaj kilka spraw, które mogą wpływać na podjęcie decyzji - szczególnie u tzw. szybkich inwestorów. Rynek wygląda nieciekawie i tak ma wyglądać. Wielu inwestorów odpuściło sobie kryptowaluty, a ostatni właśnie opuszczają pokład. I tak ma być. Panuje atmosfera złamania parabolicznych wzrostów i niekończącej się bessy, ogólnej rezygnacji. Ale właśnie w takiej atmosferze często rodzą się przyszłe wzrosty.

Co sprawia, ze widzę szansę na pozytywny rozwój wypadków? Miedzy innymi 2 sprawy.
1. Wielki wielotygodniowy kanał spadkowy - może być interpretowany jako flaga.

Obrazek
Bitfinex 1D, log

2. Rozkład obrotów pokazujący akcje kulminacyjne w odpowiednich punktach.

Obrazek
Bitfinex 2H, log

Formacja z pkt.1 daje szanse na wybicie górą i zrobienie nowego ATH.
Obroty pokazują zbieraną podaż. Nieświadomi mali inwestorzy uciekają w popłochu przed spadkami, a zasobni gracze kupują. Co więcej widać, że podaż maleje znacząco. Widzimy także mocne zagrania nastawione na czyszczenie długich pozycji i testowanie podaży. To wszystko ma zdjąć z rynku pozostałą podaż. Dopiero wtedy ruszymy do góry.

To jest kropla optymizmu. I rynek powinien to wykorzystać wg mnie.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sha256 » piątek, 26 stycznia 2018, 11:37

Wiem, że nie każdy z forumowiczów przegląda prasę finansową dlatego chciałbym podzielić się z Wami prognozami Saxo Banku dla kryptowalut na 2018. Część z nich to ogólniki, część jest pozornie sprzeczna ze sobą ale warto zapoznać się z artykułem i przeczytać kilkakrotnie aby wyłapać najważniejsze stwierdzenia.

Chciałbym zaproponować tutaj kilka informacji, natomiast na koniec podam link do publikacji.

"2018 r. będzie przełomowy dla rozrastającego się rynku kryptoaktywów. Optymiści spodziewają się, że kapitalizacja rynkowa przekroczy 1 bilion USD, natomiast pesymiści przewidują zaostrzenie regulacji, a nawet całkowity zakaz handlu kryptowalutami, ponieważ twórcy polityki pieniężnej mogą uznać, że obszar ten nie podlega jakiejkolwiek kontroli, przez co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla ich monopolu na pieniądz."

"Kryptoaktywa zachowują się podobnie do akcji spółek internetowych pod koniec lat 90. ubiegłego wieku."

"Obecnie w tej przestrzeni inwestycyjnej funkcjonuje ponad 120 funduszy hedgingowych bazujących na kryptoaktywach. Tymczasem Securities and Exchange Commission (amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd) odnotowała wzrost liczby wniosków dotyczących ETF opartych na technologii blockchain i kryptowalutach, z czego ponad 12 tego rodzaju funduszy oczekuje obecnie na zatwierdzenie.
SEC otrzymała ponadto wnioski dotyczące ETF lewarowanych i odwrotnych funkcjonujących w zmiennej przestrzeni kryptoaktywów. Tego typu podmioty ułatwiłyby dostęp do tych aktywów dla chętnych inwestorów detalicznych i instytucjonalnych, umożliwiając napływ kapitału do tej przestrzeni i podtrzymanie spekulacji. Niektóre z funduszy rozpoczną działalność już w tym kwartale, a większość z nich - w tym roku, natychmiast po zatwierdzeniu.

"Istnieje jednak pewien interesujący aspekt profilu zysków z kryptoaktywów: nie są one skorelowane z rynkami finansowymi."


"Istotnym trendem w 2018 r. może być dalszy spadek wartości bitcoina. Kapitalizacja rynkowa bitcoina jako procent całego rynku kryptoaktywów osiągnęła rekordowe minimum, co odzwierciedla umocnienie pozostałych kryptoaktywów, z których wiele powstało zaledwie w ubiegłym roku.
W I kwartale 2018 r. bitcoin może ponownie zdominować ten segment pod względem kapitalizacji rynkowej, lub też pozostałe kryptoaktywa będą regularnie zyskiwać na wartości, pozostawiając bitcoina w tyle. W dłuższej perspektywie jednak na całym rynku kryptoaktywów nastąpi ogólna konsolidacja liczby przedsięwzięć, ponieważ większość kryptowalut poniesie porażkę.

Jeżeli w przestrzeni tej wyłoni się nowy lider; jedną z kryptowalut o realnej użyteczności wykraczającej poza funkcję kryptowalutową może być ethereum. Perspektywy ethereum wyglądały solidnie już na poziomie 300 USD, a obecnie, po czterokrotnym wzroście, nadal wydają się obiecujące w dłuższym okresie (24 miesięcy).
Ethereum przetwarza ponad 1,25 mln transakcji dziennie przy wolumenie wynoszącym dziesiątki miliardów USD. Liczba wniosków bazujących na tej sieci stale rośnie. Jeżeli jednak przedsięwzięcia te nie odniosą sukcesu, użyteczność ethereum spadnie i cena tej kryptowaluty odpowiednio straci na wartości.

Ryzyko inwestowania w kryptoaktywa jest wysokie i inwestorzy powinni dokonać odpowiedniej dywersyfikacji w tym zakresie. Jeżeli na rynku utrzyma się trend z poprzedniego kwartału, będziemy świadkami narodzin nowej klasy aktywów. Jeżeli jednak nastąpi krach, organy regulacyjne rzucą się na zainteresowane strony i za pomocą biurokratycznych sztuczek uniemożliwią rozwój tej technologii, co może cofnąć ten sektor o całe lata wstecz.

https://stooq.pl/n/?f=1216998

Zdaje się, że puenta jest dosyć mocna. Słabość kryptowalut może dać sygnał do działania organom regulacyjnym. Z drugiej strony jeżeli kryptowaluty utrzymają swoją wysoką cenę i nie dadzą się zmarginalizować to zostaną potraktowane jako nowej klasy aktywo finansowe.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sha256 » sobota, 27 stycznia 2018, 15:39

Na BTC mamy krótkoterminowo stale słabość na wykresie i brak popytu, co na wykresie 12h Bitfinex potwierdza bar NO Demand. Oznacza to brak zainteresowania smart money kupnem BTC.

Obrazek

Dla urozmaicenia sytuacji to nie jest tak, że na kryptowalutach nic się nie dzieje. Słabość BTC ma zamiar wykorzystać ETH, które na w skalach 1D - 4h Poloniex rysuje formację spodka. Z tego powinien wyjść ruch w górę, co nie sprzyja wzrostom na BTC i potwierdza mocną pozycje ETH, którą zapewne będzie zwiększało.

Wykres 1D ETH/BTC Poloniex

Obrazek

Wykres wygląda ciekawiej w skali 4H.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitloteiros » wtorek, 30 stycznia 2018, 17:39

Update posta z 22 stycznia

RSI wciąż powyżej 53




Te same linie na 4H



I na 30m




Widać, że walczymy obecnie ze środkową lt. Dolna jest obecnie na 9k$ ale spadek do niej oznacza spadek RSI co zgodnie z analizą oznacza dla mnie początek rynku niedźwiedzia (liczy się oczywiście wartość po zamknięciu świeczki).
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sha256 » środa, 31 stycznia 2018, 18:20

W styczniu wykres BTCUSD złamał parabolę wg której poruszał się do góry. Wykres porusza się w kanale spadkowym, który można interpretować jako flagę. Flaga implementuje bycze nastawienie. Niestety obecny ruch trwa długo jak na flagę co zmniejsza pozytywny wydźwięk tej formacji.

W tym miesiącu już po raz drugi bronimy tak niskich poziomów. Pierwsza obrona wynikała z dolnej krawędzi kanału spadkowego, w którym porusza się wykres, druga obrona wynika z "wolniejszej" linii paraboli. Jest to mocne wsparcie. Jednak złamanie tego wsparcia i możliwe nie respektowanie przez wykres dolnej krawędzi kanału spadkowego ( jego obrona pokazała silę tego wsparcia) otwiera drogę do poziomów nawet ok. 2900-3000$ i tego zagrożenia należy być świadomym.

Obrazek
Bitstamp 1D

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabloj » niedziela, 4 lutego 2018, 20:46

Patrząc w long term na 3d i 1w można się pokusić o takie dwa scenariusze, niedługo powinno się okazać, w którym jesteśmy i mam nadzieję, że w tym pierwszym.

Pierwszy:
Obrazek


Drugi:
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 5 lutego 2018, 02:04

Update analizy z 22 stycznia

1W zamknięta



no comment
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pabloj » poniedziałek, 5 lutego 2018, 07:49

@bitloteiros, 10 lipca zeszłego roku też taka była ;)
Bez tej świecy nie zrobimy przecież "Bullifh engulfin pattern" :D

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sha256 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 09:13

Zamieszczam rysunek, do którego należy przeczytać komentarz. Bitstamp 1D

Obrazek

Cały czas trwa walka o przyszłość BTC na bardzo mocnym wsparciu wyznaczonym przez:
- dolną linię kanału spadkowego od szczytu na 19666USD,
- prostą poprowadzoną poziomo od szczytu z 8 listopada 2017,
- 61,8% zniesienia Fibo całych wzrostów od początku 2015 roku.

Jeżeli wzrosty mają być kontynuowane to to wsparcie wg mnie powinno zostać obronione.

Potwierdzone złamanie tego wsparcia pozwoliłoby na sprowadzenie ceny BTC w okolice ok. 4000usd wynikające z 78,6% zniesienia Fibo. Dopiero takie zachowanie kursu moim zdaniem można nazwać pęknięciem bańki na BTC. Moim zdaniem taki spadek spowodowałby obniżenie wycen wszystkich kryptowalut na długi czas.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sha256 » niedziela, 11 lutego 2018, 18:29

Nawiązując do wcześniejszych wpisów, opisując moją interpretację obecnej sytuacji będę trzymał się kanału spadkowego wytyczonego wcześniej, który przy odrobinie dobrej woli można nazwać flagą.

Znajdujemy się w korekcie impulsu wzrostowego zakończonego w grudniu 2017, który wyniósł notowania Bitcoina na nowe szczyty - 19666usd w przypadku notowań na giełdzie Bitstamp. W ubiegłym roku prowadziłem dyskusję z @Fibo nt. korekty, która ma wystąpić na rynku. Przedstawiłem wtedy swoje zdanie, że obecna korekta powinna być czwórką w całym ruchu wzrostowym. Nie będzie to jeszcze korekta całego wzrostu od początku notowań Bitcoina.

Obrazek
wykres Bitstamp 4h

Co pozwala twierdzić, że poziom 5920usd Bitstamp był tym poziomem od którego powinny zacząć się wzrosty? W orientacji na wykresie bardzo pomaga analiza wolumenu. I tutaj napiszę coś bardzo ważnego: największe wolumeny występują na końcu fali 5 w fali C korekty. Wystarczy spojrzenie na wykres aby stwierdzić, że tak własnie jest. Inną ważną rzeczą jest tzw. overbalance i poziom zniesienia Fibo 61,8%, o którym tak pisałem w poprzednich wpisach.

I tutaj jasno trzeba stwierdzić, że overbalance nie został jeszcze przełamany. Natomiast mamy coś co pozwala optymistycznie patrzeć na ten drugi aspekt, który da szansę na złamanie overbalance'u i zmianę trendu lub początek korekty wyższego rzędu. A mianowicie jest to formacja oRGR czyli odwróconej głowy i ramion, która kształtuje się na wykresie. Jest to formacja odwrócenia trendu. Jeśli tylko ta formacja wypełni się wtedy overbalance zostanie przełamany i będziemy mogli mówić o tym, co napisałem wcześniej.

Wybicie z kształtującej się formacji oRGR spowoduje, że zasięg ruchu to górne ograniczenie kanału spadkowego czyli ok. 12500usd. Siłę tego oporu potwierdza również szczyt podfali 4 na ok. 13000usd.

Patrząc się na wykres oczekiwałbym wzrostów. Tak naprawde moim zdaniem jesteśmy dopiero na początku drogi. Nie mamy ukształtowanej formacji oRGR, nie mamy przełamanego overbalance'u. Jak na razie nie możemy mówić o pewnych wzrostach. Jednak wystąpiły już symptomy zakończenia obecnej fali spadkowej.

szymon1051
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: szymon1051 » wtorek, 13 lutego 2018, 12:54

A nie jest tak że będzie jeszcze odbicie bo są duże obroty na giełdach?
Wcześniej nie było tak że były duże obroty, cena rosła, mniejsze obroty cena rosła i potem załamanie w x momencie.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 13 lutego 2018, 13:01

sha256 pisze: Nie będzie to jeszcze korekta całego wzrostu od początku notowań Bitcoina.
A po czym byś rozpoznał rodzącą się korektę całego wzrostu i czy ona musi nastąpić?
Czy one następują na rynkach największych indeksów i akcji? Rzeczy typu sp500, DowJones, Złoto i inne popularne aktywa miały takie korekty EW całego wzrostu?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » wtorek, 13 lutego 2018, 13:15

No dokładnie. Takie myślenie to nakładanie schematów na rzeczywistość

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 13 lutego 2018, 14:09

@Bit-els, Ale ja nie wiem - jeśli to w odniesieniu do posta mojego piszesz. Ja poważnie pytam. Nie mam wiedzy o innych rynkach, jestem ciekaw czy był na nich takie korekty całych cykli EW z dużych skali. Bo te indeksy duże to wyglądają jakby rosły i rosły, oczywiście pewnie sztucznie trzymane dodrukiem USD, ale jak EW je traktuje? - nie wiem, a najciekawsze dla mnie jest właśnie zagadnienie korekty EW całego wzrostu alltime, jak to na ich wygląda. Chętnie bym przykłady obejrzał.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » wtorek, 13 lutego 2018, 14:16

Tak, to był kom. do Twojego posta.
EW to z samego założenia bzdura. Takie szukanie porządku w chaosie. Jak łączenie liniami gwiazd na niebie i tworzenie wzorów.
A to że czasem coś ze schematem się zgodzi tym gorzej. Bo potem 10 razy będzie inaczej i ludzie topią.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 13 lutego 2018, 14:25

Bit-els pisze: EW to z samego założenia bzdura. Takie szukanie porządku w chaosie.
Ale EW oparto na danych z rynku. Wzorzec wyłowiono a nie wymyślono. Psychologia graczy jest podobna na wielu rynkach a rzeczy jak chciwość i strach nie zmieniają się bardzo przez dekady. Dlatego EW faktycznie jest przydatna i faktycznie opisuje zachowanie rynku. Problemy są jednak 2 wg mnie - po pierwsze, rynki mogą odbiegać nieco od opracowanych wzorców i to jest normalne tzn. coś wykazuje schemat EW ale w części. Niestety wynika z samego EW problem drugi, tzn. dogmatyczny charakter EW. Jak jakiś rynek odbiega, no to masz złe oznaczenie, bo zasady EW są nieomylne, tylko człowiek może źle oznaczać, źle je używać.

Ideałem rozsądnego czerpania z Ew byłoby używanie go ale nie w dogmatyczny sposób, ale zracjonalizowany.
EW bzdurą wg mnie nie jest i może być bardzo przydatny. Ale patrzenie tylko przez jego pryzmat i ciągłe naginanie wykresy do jego ustalonych raz na zawsze zasad, wyglądać może jak sekciarstwo a to ma być tylko narzędzie do analizy, a ona do zarabiania na rynku.

Ps. Jeśli wykres byłby chaosem, to skoki typu BTC po 1$ za minutę po 444444$ potem po 2000$ potem po 25$ potem po 30000$ a potem po 10000$ i po 0.5$ i po 5555$ itd. byłyby normą. Wykres jest bardzo daleki od chaosu. Gdyby był chaosem nie byłby ani inwestycją, ani nie podlegałby spekulacji, tylko hazardowi. Jego przebieg równałby się wynikom programu do generowania liczb losowych. A tak nie jest.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości