Dyskusja na temat kursu BTC

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » czwartek, 25 maja 2017, 12:53

@silv7r,

Ad. 1. ale ja wszedłem w longi na parę godzin - do momentu kiedy BTC piep...nie :D Spadły po 25% więc odbiją po 20% to mi wystarczy.
Ad. 2. Prawie nikogo kto inwestuje w alty nie interesują ich fundamenty ani formy płatności. Przy wzrostach o 3000% liczy się już tylko i wyłącznie chciwość.
Ad. 3. Ten wniosek uważam za dość rewolucyjny. Ja sądzę dokładnie odwrotnie: ludzie weszli w alty, bo uznali, że BTC jest już drogie.

Generalnie jeśli liczysz, że po bańce na altach teraz zacznie się bańka na BTC to sądzę wprost przeciwnie: obie się wkrótce skończą z hukiem ;)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » czwartek, 25 maja 2017, 12:58

Kurs idzie już pionowo i bez korekt, a to znaczy, że jesteśmy w drugiej części bańki. Robi się tłoczno wszędzie, media trąbią. Przed 3000$ zalecana duża ostrożność.

Dyskutant
Posty: 178
Rejestracja: 13 czerwca 2014
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: silv7r » czwartek, 25 maja 2017, 13:02

A ja myślę że BTC ma większy potencjał jeszcze do wzrostów niż alty ;) Pożyjemy zobaczymy, ogólnie kupowanie teraz to gra trochę w totolotka trzeba było kupować BTC 300 $ jak przestał spadać po roku i tak teraz też będzie bania pęknie i przez rok BTC będzie spadał aż dojdzie gdzieś do 600 $ i wtedy zakup :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adam1226 » czwartek, 25 maja 2017, 13:13

Bitmar pisze: @adam1226, nie koniecznie. Nie zrobią tego raczej na giełdach bo na taka ilość jest za mała głębokość. Najlogiczniej byłoby zrobić licytację dla dużych inwestorów, którzy wcale nie muszą od razu sprzedawać. Tim Draper kupił bitki (ponad 30tys) z licytacji Silk Road za około 600$ i jest teraz na dużym plusie. Dla inwestorów taka licytacja to łakomy kąsek, lepsze niż bawienie się na giełdach gdzie zakup niewielkich ilości wpływa na kurs. Na Bitcoiny z Silk Road (około 170tys BTC) chętnych nie zabrakło, z tym tez nie będzie problemu.
W koncu tak czy siak to zwiększy podaz wiec zbije cene.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: anty » czwartek, 25 maja 2017, 13:25

ciekawe jak zachowają się alty, którymi da sie handlować tylko za btc? popłyną razem z btc na dno, czy ludzie przeskoczą i cena po przeliczeniu do fiat sie jakoś wypośrodkuje? jak było przy wczesniejszej bani?

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Piotrek » czwartek, 25 maja 2017, 14:05

Jest 10 000

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: fraktal » czwartek, 25 maja 2017, 14:11

Bitmar pisze: Kurs idzie już pionowo i bez korekt, a to znaczy, że jesteśmy w drugiej części bańki. Robi się tłoczno wszędzie, media trąbią. Przed 3000$ zalecana duża ostrożność.
Mógłbyś rozrysować te części? :)

Za Wiki:

"Często trudno jest odróżnić bańkę od prawidłowego i pożądanego wzrostu ceny danego aktywu. Istotą różnicy jest to, że stan bańki jest tymczasowy i nietrwały. Pęknięcie bańki spekulacyjnej jest powrotem do normalnego stanu wartości aktywu, podczas gdy prawidłowy wzrost gospodarczy zmienia jego wartość w sposób fundamentalny."
Fractals! Fractals everywhere!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3618
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: hanti » czwartek, 25 maja 2017, 17:07

Kurcze, u mnie w pracy już ostro o BTC i ogólnie innych krypto zaczynają rozmawiać oO. Właśnie przedaję pierwszego zachomikowanego BTC, gdyż cena stuknęła 10kpln (później 25, 50, 100k itd. taki plan od daaawna mialem ;p) Wczęśniej dosyć wątpiłem, że do tych 10k dojdzie a teraz to wydaje się nawet troszkę tanio i szkoda sprzedawać, ale plan jest planem, trzeba się go trzymać, ciekawe czy dojdzie do kolejnych progów :)
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » czwartek, 25 maja 2017, 17:16

hanti pisze: Kurcze, u mnie w pracy już ostro o BTC i ogólnie innych krypto zaczynają rozmawiać oO. Właśnie przedaję pierwszego zachomikowanego BTC, gdyż cena stuknęła 10kpln (później 25, 50, 100k itd. taki plan od daaawna mialem ;p) Wczęśniej dosyć wątpiłem, że do tych 10k dojdzie a teraz to wydaje się nawet troszkę tanio i szkoda sprzedawać, ale plan jest planem, trzeba się go trzymać, ciekawe czy dojdzie do kolejnych progów :)
Brawo. Jestem pelen podziwu dla Twojej konsekwencji.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: baggins » czwartek, 25 maja 2017, 17:17

@hanti to mamy podobne plany;)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bemx2k » czwartek, 25 maja 2017, 19:17

Ciekaw jestem czy ktoś z forum podczas tej bani zarobił na domek w górach ;) ?
BTC>ETH

mwm
Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mwm » czwartek, 25 maja 2017, 19:35

Na domek jeszcze nie ale to chyba jeszcze nie koniec..
BB znów opuzniony i daje zarobić..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 25 maja 2017, 19:57

pael pisze: Jakies analizy(AT) obecnej sytuacji?
@zbiges @Wymazywanie @nexus ?
W longterm kanał o którym pisałem może być aktualny. Było koło 2000$ jak o nim pisałem, dawałem z 500$ więcej by górna linia była bardziej równoległa do dolnej. https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 82#p316845 W shortterm dobrze obserwować układ świeczek na 1d. No i ważne czy wróci nad linie trendu widoczną na 1h (zob. w drugim wątku link-rysunek tej lt).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wizardking76 » środa, 31 maja 2017, 20:43

Bemx2k pisze: Ciekaw jestem czy ktoś z forum podczas tej bani zarobił na domek w górach ;) ?
zależy o ilu tysiącach metrów myślisz... no i miejscu dla domku... pewnie są takie w których ziemia kosztuje tyle co na na Manhatanie... załóżmy że ktoś nie ma zdolności do analizy technicznej a miał tylko wykopane 100 BTC co na początku 2016 było 385$ x100 czyli 38 500 USD. od tego czasu do 2700USD na dźwigni 1:10 bitmarket daje to 7 razy wyższą cenę co na takiej dźwigni daje 6300 BTC czyli 69, 3 mln PLN. Gdyby ktoś umiejętnie wykorzystał analizę techniczną mielibyśmy 20 razy tyle.

Dziś czasu japońskiego wielki dzień... GMO otwiera mega kantor...
Ostatnio zmieniony środa, 31 maja 2017, 21:07 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: scryptominer » środa, 31 maja 2017, 21:02

wizardking76 pisze: Gdyby ktoś umiejętnie wykorzystał analizę techniczną
wizardking76 pisze: mielibyśmy 20 razy tyle.
On by miał 20 razy tyle, nie "my" :D

Poza tym, trzymanie 1,5 roku na dźwigni wiąże się z jakimiś kosztami (zakładamy, że ta osoba nie wie, że za rok kurs będzie pare x wyższy;) ). Nie wiem czy ktoś "umiejętny" wrzucalby cały swój kapitał na dźwignię maksymalną.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » środa, 31 maja 2017, 21:03

@wizardking76, Ty to jednak jesteś absolutny fantasta jeśli chodzi o grę ;)
A i tak chyba zrobiłeś błąd w obliczeniach i znacznie zawyżyłeś zysk przy tych założeniach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wizardking76 » środa, 31 maja 2017, 21:17

fakt byłoby 5300BTC a nie 6300BTC... no to jest zysk bez niczego, bez wiedzy.. z wiedzą ktoś tu nawet pisał zarabia się wielokrotnie więcej.. a 1,5 roku to dużo.. W porównaniu np z krakenem opłaty w bitmarkecie na dźwigni są dosyć niskie..

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: garmont » środa, 31 maja 2017, 21:40

Japończycy nie są pod wrażeniem wzrostu na chińskiej giełdzie:
Screen Shot 2017-05-31 at 21.33.10.png
Bitflyer 4h vs OkCoin
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: wizardking76 » środa, 31 maja 2017, 22:55


Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » środa, 7 czerwca 2017, 08:36

Ruszyła platforma handlowa firmowana przez mega korporację GMO. Tu cytat z naszego portalu:

Zgodnie z planem GMO stworzyło własną giełdę kryptowalutową, Z.com Coin.

Giełda oferuje różne rodzaje kont, od prostych kont-portfeli do wymiany między walutami fiat i krypto, do regularnych kont giełdowych, również do handlu z dźwignią. W przeciwieństwie do rozwiązania brytyjskiego, japońskie prawo, traktujące Bitcoina jak walutę, umożliwia bezpośredni handel Bitcoinem, bez pośrednictwa funduszy.

Szturm użytkowników po otwarciu Z.com Coin był tak gwałtowny, że system informatyczny giełdy nie wytrzymał obciążenia, mimo, że trudno podejrzewać taki koncern jak GMO o braki w technologiach czy finansowaniu projektu.

Start zatem opóźnił się, ale obecnie giełda działa już normalnie. Analitycy GMO oceniają, że w ciągu kilku lat dzienne obroty w handlu kryptowalutami w Japonii mogą przekroczyć bilion jenów, czyli 9 miliardów dolarów. Dla kursu BTC może to oznaczać niewyobrażalny dopływ kapitału.

Także kreski kreskami, ale one zawsze wynikają z jakiś przesłanek.
A tych za wzrostem jest coraz więcej.
Oczywiście w skali miesięcy/lat nie mówię o korektach dziennych czy godzinowych
http://bitcoin.pl/wiadomosci/biznes/142 ... gieldowych

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości