Dyskusja na temat kursu BTC

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » poniedziałek, 6 marca 2017, 05:56

ArekW pisze: Blockchain bez silnej i niezależnej sieci minerów jest zwykłą (prywatna) bazą danych z historią transakcji.
Nie jest.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: The Real McCoin » poniedziałek, 6 marca 2017, 08:09

@ArekW

6. Górnicy decydują co znajdzie się w blokach. Jak będą mieli taki kaprys to w ogóle nic nie będą zawierać w blokach. To nie żart. Co któryś blok jest aktualnie pusty.

7. W interesie kopalni jest się zmówić i samemu generować strumień spamowych transakcji. Prawdziwe transakcje, żeby dostać się do bloków będą musiały mieć większe prowizje, a jak górnicy będą spamować proporcjonalnie do swoich mocy to spam mogą generować praktycznie za darmo.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ArekW » poniedziałek, 6 marca 2017, 10:02

domator pisze:
ArekW pisze: Blockchain bez silnej i niezależnej sieci minerów jest zwykłą (prywatna) bazą danych z historią transakcji.
Nie jest.
@domator,
Jeżeli zechcesz podyskutować o tym na argumenty zapraszam.

Znalazłem taki dokument
http://www.europarl.europa.eu/RegData/e ... 948_EN.pdf

Dla mnie, lanie wody, obietnice.

Dodano po 2 minutach 29 sekundach:
The Real McCoin pisze: @ArekW

6. Górnicy decydują co znajdzie się w blokach. Jak będą mieli taki kaprys to w ogóle nic nie będą zawierać w blokach. To nie żart. Co któryś blok jest aktualnie pusty.

7. W interesie kopalni jest się zmówić i samemu generować strumień spamowych transakcji. Prawdziwe transakcje, żeby dostać się do bloków będą musiały mieć większe prowizje, a jak górnicy będą spamować proporcjonalnie do swoich mocy to spam mogą generować praktycznie za darmo.
@The Real McCoin
Punkt 6 i 7 pokazuje, że nawet przy silnym i niezależnym miningu łatwo o nadużycia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » poniedziałek, 6 marca 2017, 10:04

ArekW pisze: zechcesz podyskutować o tym na argumenty
Szcerze to nie zechcę. Nie mam czasu i zupelnie bezczelnie wiem ze mam racje. Nie bardzo mi zalezy na przekonaniu Cie :-)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Rozmowny
Posty: 62
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ArcadiusK » poniedziałek, 6 marca 2017, 10:10

Do 13 marca ma być decyzja odnośnie ETF braci W czy wszystkich trzech ETFów? Jeśli tylko braci W to kiedy przypada termin końcowy dwóch pozostałych propozycji?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 6 marca 2017, 11:30

domator pisze: Nie mam czasu i zupelnie bezczelnie wiem ze mam racje.
Nie masz racji i bezczelnością tego nie nadrobisz, niestety... Pełna kontrola kopania pozwala na wsteczną modyfikację łańcucha w taki sposób, że możesz wybrać dowolny blok z historii, zmienić jego zawartość tworząc forka, wykopać wszystkie następne bloki w tym forku, a następnie przełączyć koparki (które w pełni kontrolujesz) na ten nowy fork.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » poniedziałek, 6 marca 2017, 12:12

Chancellor pisze:
domator pisze: Nie mam czasu i zupelnie bezczelnie wiem ze mam racje.
Nie masz racji i bezczelnością tego nie nadrobisz, niestety... Pełna kontrola kopania pozwala na wsteczną modyfikację łańcucha w taki sposób, że możesz wybrać dowolny blok z historii, zmienić jego zawartość tworząc forka, wykopać wszystkie następne bloki w tym forku, a następnie przełączyć koparki (które w pełni kontrolujesz) na ten nowy fork.
To rozumiem doskonale. Nie zgadzam sie jednak ze ten przykladowy prywatny blockchain z kopaczami w kazdej komisji wyborczej to jest to samo co centralna baza danych z panem Heniem i jego haslem.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ArekW » poniedziałek, 6 marca 2017, 12:44

domator pisze: To rozumiem doskonale. Nie zgadzam sie jednak ze ten przykladowy prywatny blockchain z kopaczami w kazdej komisji wyborczej to jest to samo co centralna baza danych z panem Heniem i jego haslem.
@domator

Czy ten przykład wyklucza użycie większości mocy do drukowania wyników? Albo do zmiany wyników z poszczególnych komisji? O wynikach decyduje ten, kto ma więcej mocy.

Przeczytaj, co napisał Chancellor.

Stworzyłeś teoretyczny model, który zakłada, że minerzy będą postepować "etycznie". Tu moim zdaniem leży błąd i to jest powód, dlaczego prace na Blochkchainem to palenie pieniędzy. Bo nikt nie rozwiązał problemu kto będzie kopał nowe blokchainy "w sprawiedliwy sposób"

Przykład, że minerzy nie muszą postępować etycznie a kierorują się " zwykłym interesem" jest teraz w Bitcoin i był przy forku Ethereum.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 6 marca 2017, 13:26

Czy któryś z szanownych Panów moderatorów może przenieść dyskusję z kolegą powyżej nt tego, że nie lubi on blockchaina i że blockchain to dla niego baza danych, do innego wątku? To nie ma żadnego związku z kursem, to jest spam dla tego tematu. Wielkie DZIĘKI.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 6 marca 2017, 13:28

domator pisze: prywatny blockchain z kopaczami w kazdej komisji wyborczej to jest to samo co centralna baza danych z panem Heniem i jego haslem
Moim zdaniem taki prywatny blockchain jest gorszy od pana Henia. Bo pan Henio, żeby zmanipulować wyniki musi złamać regułę systemu. Natomiast w prywatnym blockchainie można zmanipulować wyniki nie łamiąc reguł systemu. Mamy na forum ciekawy wątek o zastosowaniu blockchaina w wyborach: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=16&t=19907, zobacz, że nie takie to proste i nie zawsze pan Henio jest gorszym rozwiązaniem...

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ArekW » poniedziałek, 6 marca 2017, 13:43

Wymazywanie pisze: Czy któryś z szanownych Panów moderatorów może przenieść dyskusję z kolegą powyżej nt tego, że nie lubi on blockchaina i że blockchain to dla niego baza danych, do innego wątku? To nie ma żadnego związku z kursem, to jest spam dla tego tematu. Wielkie DZIĘKI.
@Wymazywanie
To dobry pomysł, żeby przenieść dyskusję.
Niestety przekręcasz treść wypowiedzi.
Przedstawiłem argumenty, że blockchain bez niezależnych górników to zwykła baza danych.
Nigdzie nie pisałem, że nie lubię blockchain.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 6 marca 2017, 17:56

@ArekW, Pisałeś, że go nie czujesz, a wcześniej w kontekście scamu, a potem że to tylko baza danych i nic więcej. Więc chyba nie powinno dziwić, że użyłem słowa "nie lubi". Jak lubisz, to spoko, wybacz złe sformułowanie. :mrgreen: Pozdrawiam.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: nexushash » czwartek, 9 marca 2017, 03:30

ATH dotknęło rocznej linii ograniczającej, korekta więc była nieunikniona niezależnie od decyzji SEC czy Chin. Za nami pierwszy poziom wachlarza, więc przez jakiś czas będziemy poruszali się po krawędzi w górę. Negatywna decyzja ETF to zjazd o cały wachlarz czyli do poziomu 1000$. Brak decyzji oznacza akceptacje czyli ponowne wspinanie w górę. Przebicie rocznej linii ograniczającej da nam porządny strzał nawet 1800$ ale to wymaga odblokowania wypłat na giełdach chińskich i akceptacje funduszu. Czasowo minima i maksima zachowały się dość dokładnie. (żółte linie). Wrzucam tu bo drugi wątek strasznie zaśmiecony codziennie po kilka stron.
Obrazek
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 9 marca 2017, 08:20

nexushash pisze: Wrzucam tu
I bardzo dobrze, ten wątek powinien zawierać merytoryczne posty - jak nazwa wskazuje :)
Szkoda tylko, że po fakcie ;]
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » czwartek, 9 marca 2017, 18:13

Taki news, niby przeciek od szefa SECu, krąży po twitterze od dobrej godziny:
http://thebitcoinnews.com/op-ed-sec-cha ... um=twitter

Że na tak. Ale czy to nie kolejny fake w tej wojnie na plotki i fakty...

Weteran
Posty: 7525
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: pael » czwartek, 9 marca 2017, 18:21

beda krazyc takie newsy w dwie strony pewnie do poniedzialku ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 9 marca 2017, 18:43

Bit-els pisze: Taki news, niby przeciek od szefa SECu, krąży po twitterze od dobrej godziny:
http://thebitcoinnews.com/op-ed-sec-cha ... um=twitter

Że na tak. Ale czy to nie kolejny fake w tej wojnie na plotki i fakty...
To żaden news. To raczej zwykły hype. Nie ma żadnego cytatu z tego Piwowara a na dole "Disclaimer: The views expressed in the article are solely that of the author and do not represent those of, nor should they be attributed to CCN.".

Ogólnie kiedyś coś publikowałem (artykuł) o jednym z altów (taki informacyjny, że jest coś nowego ciekawego) i pisałem z wieloma stronkami o crypto. Większość z nich umieszcza artykuły za opłatą. Jest może kilka niezależnych dużych albo za opłaty odpowiednio duże hehe. To mi wtedy uświadomiło jak zabawne jest crypto. Bardzo dużo artykułów to materiały reklamowe, płatne, duża część to hype albo przedruk z kilku dużych stron, które niby wyznaczają trendy. Grają na BTC wszyscy, twórcy i małych i dużych stron, całe środowisko. I często te media przez nich tworzone nie są obiektywne, ale są tworzeniem klimatu czy wręcz naganianiem. Ja nie ufam żadnej stronie anglojęzycznej z artykułami o BTC, żadne coindeski, nic. :) Lepiej ufać niezależnym blogom itp., a nie crypto-mediom a la gazetka z lidla.

Ps. Jak bym zobaczył cytaty z Piwowara, to uwiarygodniłoby tekst.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » czwartek, 9 marca 2017, 20:17

Bit-els pisze: Taki news, niby przeciek od szefa SECu, krąży po twitterze od dobrej godziny:
http://thebitcoinnews.com/op-ed-sec-cha ... um=twitter

Że na tak. Ale czy to nie kolejny fake w tej wojnie na plotki i fakty...
Przeczytałem kilka akapitów. To jest rodzaj listu otwartego, czy po prostu artykuł napisany w takim stylu gdzie autor pisze do tego Piwowara prosząc go o akceptację i argumentując.

Rozmowny
Posty: 56
Rejestracja: 18 grudnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: toja01 » piątek, 10 marca 2017, 08:45

Chyba nie było więc może się kolegom przyda ta stronka.
Orderbook z wielu giełd z możliwością filtrowania po wielkości zlecenia. Można śledzić czy jakiś wieloryb się nie uaktywnił.
http://orderbook.info/

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mnemonick » piątek, 10 marca 2017, 14:23

Czyżby jakiś przeciek już wyszedł ?

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości