Dyskusja na temat kursu BTC

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bl4ck » środa, 11 stycznia 2017, 18:41

Lorraine pisze: Gdzie jesteśmy obecnie?
w czarnej d*** :D dziurze oczywiście ...

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » środa, 11 stycznia 2017, 18:48

nie wiem jak Wy ale ja właśnie kupiłem btc korzystając z dźwigni ;) mam nadzieję że będzie ok ;)
oczywiście króciutki termin, czysto spekulacyjnie
---

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » środa, 11 stycznia 2017, 18:55

Czy już zakazali całkowicie BTC w Chinach ?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: bl4ck » środa, 11 stycznia 2017, 19:02

4990 dotknięte ogłaszam koniec korekty :D powrót na 8888

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
ewentualnie 4444 może nas jeszcze czekać ale to już ostatecznie :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: nexushash » środa, 11 stycznia 2017, 19:02

Nie dopiero wysłali kilku typów z krajowego banku do centrali Huobi i Okcoin by sobie pooglądali logi transakcyjne.
Nic nie znaleźli i pozwolili grać dalej. A tłum jak to tłum zaczął szaleć i siać zamęt.
Ja już na full z małym lewarem.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » środa, 11 stycznia 2017, 19:13

Narazie mamy na bitmarkecie jakieś 100 USD wyżej niż gdziekolwiek na świecie :)

Dodano po 8 minutach 41 sekundach:
@Wymazywanie, Podoba mi się twój wykres. Mówiłem o cup&handle już wcześniej ale cofania się w czasie jeszcze nie było :)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: koparki » środa, 11 stycznia 2017, 19:35

m.zd. to te okolica cenowe to koniec obecnej fali spadkowej, może być jeszcze jedno małe wyleszczenie choć wątpię, odbicie co najmniej do 850 będzie mile widziane ;)
Ostatnio zmieniony środa, 11 stycznia 2017, 19:36 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » środa, 11 stycznia 2017, 19:36

@zomos2, Hehe, jest cofanie, bo jak rysujesz na cryptowat.ch, to kursor ściąga do świeczki jak jest blisko. :)

PS. Wydaję mi się, że poziom wiedzy ludzi o BTC, przede wszystkim nowych, wzrósł w por. do nowych kiedyś. Od czasu 8888 nigdzie nie widziałem na forum wpisów typu "BTC to Amber gold/piramida/scam" "Gdzie som moje piniondze!?" czy "wytaczam wam proces bo straciłem!".

Co do samego BTC zawiódł mnie dzisiaj, co prawda nie straciłem, a mam btc w czym innym co zyskuje, ale jakiś taki niesmak. Nie lubię jak jest duży wzrost, myślenie, czy to bańka czy nie, a potem pękniecie i brak bulltrapu/płaski bulltrap i zjazd niżej. Samo pęknięcie było jasne, tak od 7000-7500 na nie czekałem, ale ten brak bulltrapa - tego najbardziej nie lubię.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » środa, 11 stycznia 2017, 19:38

@Wymazywanie, Jaki wyborny gracz
Co do samego BTC zawiódł mnie dzisiaj, co prawda nie straciłem, a mam btc w czym innym co zyskuje, ale jakiś taki niesmak

Cóż to jest? W USD wszystko ciśnie w dół kosmicznie z coinów.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » środa, 11 stycznia 2017, 19:44

Ja się właśnie skończyłem ładować.
Nawet jak spadnie niżej w nocy (a w panice nie wykluczam tego), to już nie sprzedaję, nie spekuluję. Spać też trzeba ;)
Czekam do porządnego odbicia >7000.

No chyba żeby poszła superszybka szpila o $70 w górę, to wtedy opchę, żeby równie szybko odkupić.

Taki jest plan i mam szczery zamiar się go trzymać :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » środa, 11 stycznia 2017, 19:49

@zomos2, Wyborna to chyba 0.5L a nie moja gra. Co do pytania,
Spoiler:
chodzi mi o polskiego Golema, ale jest tylko na niszowych giełdach+smart contractach tradingowych, bez rozwiniętego poważnie tradingu jeszcze (czyli normalnego orderbooka i normalnych giełd). Także przystań o tyle, o ile ja w tym i tak jestem od listopada. Przy stanie orderbooka to nie można tego traktować jak lokaty altowe z polo czyli szybkie deale na minuty czy godziny, głębokość jest żadna, po prostu tak się złożyło, że rośnie powoli od kilku dni i zyskuje zarówno w /btc jak i /fiat, stąd podałem przykład, bo w tym bitki bezpiecznie mi siedzą i zyskują, jest to jednak tylko mid/long. W spojlerze by nie offtopować na widoku. Ps. Kiedyś podobną przystanią dla BTC był u mnie Lisk i czekanie od zakupu ok. 3 ms. na launch, podczas gdy BTC wtedy zaczął ładne ruchy w górę.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » środa, 11 stycznia 2017, 20:08

@Lorraine - obstawiam "I tak spadnie" :)

@Wymazywanie - to co naszkicowałeś na poprzedniej stronie to jakieś SF.
Raz, że w tak długiej skali nie odważyłbym się rysować żadnych figur na tak młodym rynku jak BTC.
Dwa, że na razie (!) jesteśmy wciąż w trendzie, który zaczął się w połowie 2015. Bo na razie mamy korektę wzrostów MID, czyli analogiczną do tych z 2016-11 i 2016-06.
A po trzecie: po co wybiegać tak daleko? :) To co mamy może przerodzić się w korektę w long, czy jak kto woli "pęknięcie bańki" (która właściwie prawie się nie zaczęła), ale przed tym 7000 CNY należy się jak psu miska.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: majkel_94 » środa, 11 stycznia 2017, 20:20

Wymazywanie pisze: brak bulltrapa - tego najbardziej nie lubię.
Podobno to jest cecha, gdy bańka jest sztucznie pompowana, a wielorybek zapomni też odpowiednio odbicia narysować tylko dumpuje dalej :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » środa, 11 stycznia 2017, 20:24

ekonokomik pisze: @Wymazywanie - to co naszkicowałeś na poprzedniej stronie to jakieś SF.
To żadne SF, ale proste figury, tylko w dużej skali.
ekonokomik pisze: Raz, że w tak długiej skali nie odważyłbym się rysować żadnych figur na tak młodym rynku jak BTC.
Nie wiem co ma do tego Twoja odwaga. :) Ja też wielkim graczem long ani "wykresowcem" long nie jestem, ale bardzo ważne jest jak się zachowa ten double top w 1w. TAK, WIEM, że było 8888cny i że to >8000cny, ale jeśli nie idzie dalej do góry, to spełnia warunki na double top. Więc namysł nad 1w to nie SF ani głupota, tylko poważne podejście imo.
ekonokomik pisze: A po trzecie: po co wybiegać tak daleko?
Zaskakujesz tym co piszesz, ale niestety nie pozytywnie. ;)

Po co? dlaczego? Jaka skala i w ogóle niemal "weź co to jest"; Ekonokomiku, dokąd zmierzasz :!: :?: :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » środa, 11 stycznia 2017, 20:32

@Wymazywanie - SF: fantastyka naukowa - bo niewątpliwie kreślisz naukowo figury AT, a fantastyka, bo tak daleko wybiegasz i kreślisz figury choć masz ile, 2, 3 punkty zaczepienia? :)
Mając tak mało punktów dorysować można bardzo wiele, niemal wszystko (sam narysowałeś dwie możliwości, pewnie w 3 minuty dorysowałbyś kilka kolejnych) i dlatego to fantastyka.

A chodziło mi też o to, że jak rynek jest tak młody jak nasz to nie można moim zdaniem rysować jeszcze nic sensownego w "very long". Double Top w odstępie 3 lat? :shock: Trendy złota czy dolara można analizować w dekadach, ale BTC jest za młode na wybieganie choćby o kilka lat do przodu.

Za to na najbliższe tygodnie taką mam koncepcję jak na obrazku, ku pokrzepieniu serc ;)
OKCoin.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » środa, 11 stycznia 2017, 20:41

ekonokomik pisze: @Wymazywanie - SF: fantastyka naukowa - bo niewątpliwie kreślisz naukowo figury AT, a fantastyka, bo tak daleko wybiegasz i kreślisz figury choć masz ile, 2, 3 punkty zaczepienia?
Można nie mieć żadnych punktów a zastanawiać się nad tym, jaką figurę przyjmie kurs. Daj ludziom rysować co chcą, nazywanie tego fantastyką tylko źle o Tobie świadczy imo (próbujesz ośmieszyć w ogóle sam akt domysłu tego co się zdarzy na dużej skali zamiast normalnie polemizować). Mamy potencjalnego Double Topa; to normalne, że ktoś się zastanawia w co on się przerodzi. Zarówno trójkąt wzrostowy jak i CH to typowe rozwiązania takiego Double Topa jeśli nie nastąpi szybka (szybka na 1w) kontynuacja wzrostu.
ekonokomik pisze: @Wymazywanie - SF: fantastyka naukowa
Sorry, ale debilem nie jestem by mi taki skrót tłumaczyć. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » środa, 11 stycznia 2017, 20:52

Wymazywanie pisze: Daj ludziom rysować co chcą, nazywanie tego fantastyką tylko źle o Tobie świadczy imo (próbujesz ośmieszyć w ogóle sam akt domysłu tego co się zdarzy na dużej skali zamiast normalnie polemizować).
Ależ rysuj sobie co chcesz! :) Ale nie rozumiem dlaczego określenie "fantastyka naukowa" odebrałeś pejoratywnie i mające na celu ośmieszenie? Ja jestem fanem i czytelnikiem SF :) Myślałem, że wyjaśniłem to dokładnie pisząc dlaczego naukowa i dlaczego fantastyka.
Nie będę polemizował z Twoimi rysunkami, bo neguję samą możliwość (a więc i zasadność) ich rzetelnego tworzenia na wykresie BTC w takiej skali w obecnej chwili. I też wyjaśniłem dlaczego.
Możesz się z tym nie zgadzać i rysować potencjalny kurs BTC nawet do 2090 :)
Wymazywanie pisze: Można nie mieć żadnych punktów a zastanawiać się nad tym, jaką figurę przyjmie kurs.
W zgodzie z AT to raczej trudne :) Ale można - tylko z jakim skutkiem?
Wymazywanie pisze: Sorry, ale debilem nie jestem by mi taki skrót tłumaczyć.
To nie było tłumaczenie dla debila, po prostu tak zbudowałem zdanie, chcąc wyjaśnić dlaczego nazwałem Twoje rysunki fantastyką naukową.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » środa, 11 stycznia 2017, 20:55

log.jpg
W zalaczeniu linia trendu narysowana w skali 3W od najstarszych czasow :-) z tym ze w skali log (rysunek gorny)
ponizej ta sama linia po zmianie skali na liniowa - staje sie oczywiscie krzywa (rysunek dolny).
Uderzylismy w nia, nawet szpilka przebilismy (jak w wakacje 2016) ale wyglada na to ze swieczka 3w bedzie powyzej.
Ja te kreske mam od dawna narysowana ale nie sadzilem ze do niej dojedziemy teraz. Zdecydowanie za wczesnie odkupilem, mam straty. Niewazne.
Patrzac jednak na ta linie - uwazam ze @ekonokomik ma racje a @Wymazywanie nie ma ze swoimi figurami z poprzedniej strony. Obstawiam reszte pieniedzy na to ze zostaniemy NAD ta kreska.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » środa, 11 stycznia 2017, 20:59

Bitmarket wciąż zachwyca optymizmem :D. Wszyscy tam siedzą na longach ?

Dodano po 2 minutach 34 sekundach:
@domator, Ciągle optymistycznie. Ja zakładam że mieliśmy 3 fale wzrostu 11.15, 06.16 i 12.16. Teraz dłuższa korekta i trend średnioterminowy spadkowy z polizaniem conajmniej 4000 CNY(~~600 USD). Prędzej namaluje się cup&handle niż twoje przewidywanie. Raczej na początek wzrostów trzeba poczekać do conajmniej marca a prędzej do kwietnia, wzrost stanie się bardziej czytelny latem...
Ostatnio zmieniony środa, 11 stycznia 2017, 21:00 przez zomos2, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » środa, 11 stycznia 2017, 20:59

No właśnie, Domator, tak jak Wymazywanie nie wziąłeś pod uwagę kursu "od najstarszych czasów" tylko od końca 2013 ;)
@Wymazywanie - jak już chce się przewidywać kurs o 5 lat do przodu, to podstawą jest sięgnięcie jak najdalej w przeszłość, czyli realnie od 2011. Ale wtedy trzeba by użyć skali logarytmicznej chyba? I nie u Chińczyków, tylko jakoś zespolic ówczesny kurs średni z kilku giełd z obecnym średnim.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości