Dyskusja na temat kursu BTC

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Naczelny krytyk forum
Posty: 984
Rejestracja: 7 kwietnia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: kxmedia » niedziela, 26 czerwca 2016, 15:18

4D3K pisze:nie wierzę w bańkę na jesień, najpierw trzeba zejść nisko i wtedy może coś będzie. Teraz to bardziej to widzę na powtórzenie "schematu" z bańki 2013 tylko oczywiście w mniejszej skali.
Teraz powinno być odbicie, powrót do obecnych poziomów, jeszcze jedno podejście i ostatni zjazd, który może znajdzie oparcie. Tylko to trochę potrwa.
https://forum.bitcoin.pl/download/file.php?id=2476&t=1
czyli jednak wielki trójkąt trzyma wszystko w mocnym uścisku i lecimy najprawdopodobniej w okolice 300$
Proszę nie wspierać mnie bitkoinami ,ewentualnie proszę przekazywać je na utrzymywanie serwisu

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 96
Rejestracja: 3 grudnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Rhistel » niedziela, 26 czerwca 2016, 15:22

Na Huobi i Ok Coin są ścianki na Askach z ponad 1000btc . Więc komuś chyba zależy by przycisnąć w dół.
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny - John Maynard Keynes

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: white » niedziela, 26 czerwca 2016, 15:40

A niech ciśnie. Do tych 300$ nawet niech cisną. Chyba każdy kto jest mądry i ma choć odrobine rozsądku. Wyładował się przy 5000 CNY lub jeśli wierzył we wzrosty do ostatniej chwili, wysiadł wczoraj przy 4300 CNY.
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 26 czerwca 2016, 15:43

karek314 pisze:
Wymazywanie pisze:
white pisze: Ostatnio zaobserwowałem że jak jem kabanosy, kurs rośnie, tek że chyba lepiej pójde do mięsnego.
To szybciorem do tego mięsnego, bo mamy prawdopodobnie buy area-->rebound. :)
Stawiasz na to ? :D
Ja już powoli myślę o zakupach na halving.
Była mega zwała, na której dobrze zagrałem, tylko +++, odbicie, również +++, teraz jego korekta, czas się znów ładować
(poziom ładowania zależy już od własnej analizy).
BTC odbił od linii trendu, poszedł jak przewidywałem (a nawet ciut wyżej bo pow. 61.8 chyba).
Rejon bliski 4000 jest dla mnie rejonem na zakupy do halvingu.
Poniżej 4000 może oczywiście zejść, liczę jednak, że nie zjedzie lub jeśli zejdzie to na krótko.

Możliwe, że będziemy mieć trójkąty symetryczne i wspinanie się powoli do góry.
I to byłoby "zdrowsze" niż szybki wzrost bez korekt. Coś takiego (rys.roboczy, mazaje tylko na przeczucie/życzenie):

Obrazek

PS. aha, w takim układzie linia trendu "oddala się", jej ew. przebicie w lipcu czy potem może dać bardzo solidnego kopa w górę.
W zasadzie jeśli jej szybko teraz nie przebijemy (a nie przebijemy jej szybko i łatwo jak widać), to pewnie spotkamy ją już przy 5500-6000cny lub nawet wyżej.
O ile oczywiście BTC tam idzie, a roboczo przyjmuję, że halving jest oczywistym czynnikiem pro-wzrostowym.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 26 czerwca 2016, 16:14

Jeszcze jeden pomysł. Jest na wykresie możliwość utworzenia rising wedge - zwykłego klinu wzrostowego.
Jeśli mamy już low na dziś i nie lecimy ogólnie wiele niżej, to ten klin może tak będzie wyglądał (okcoin, 4h):

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odp: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » niedziela, 26 czerwca 2016, 16:23

Wymazywanie pisze: BTC odbił od linii trendu, poszedł jak przewidywałem (a nawet ciut wyżej bo pow. 61.8 chyba)
Od jakiej linii trendu odbil?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odp: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: cryptotrader » niedziela, 26 czerwca 2016, 16:25

domator pisze:
Wymazywanie pisze: BTC odbił od linii trendu, poszedł jak przewidywałem (a nawet ciut wyżej bo pow. 61.8 chyba)
Od jakiej linii trendu odbil?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » niedziela, 26 czerwca 2016, 16:35

Ze od dolu zapukal, tak? I o czym to ma swiadczyc?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 26 czerwca 2016, 16:43

To mówi bardzo dużo.
Czym była ta linia trendu zanim nie została przebita? -SUPPORTEM
Czym była ta linia trendu jak już byliśmy pod nią? -potencjalnym OPOREM
Czym jest, gdy do niej dobiliśmy i jej nie przebiliśmy, ale skorekciliśmy mocno - OPOREM
Prosta zasada zmiana support-->resistance (i odwrotnie).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: cryptotrader » niedziela, 26 czerwca 2016, 16:43

domator pisze:Ze od dolu zapukal, tak? I o czym to ma swiadczyc?
Wcześniejsza linia wsparcia respektowana jest jako opór.
edit: Wymazywanie mnie uprzedził ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prezes » niedziela, 26 czerwca 2016, 16:54

@Wymazywanie
Skoro odbiliśmy się od linii trendu wzrostowego od dołu, co oznacza słabość rynku, to dlaczego zakładasz że na 4000 będzie wsparcie, a nie że kurs zanurkuje głębiej?
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odp: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » niedziela, 26 czerwca 2016, 16:59

prezes pisze:@Wymazywanie
Skoro odbiliśmy się od linii trendu wzrostowego od dołu, co oznacza słabość rynku, to dlaczego zakładasz że na 4000 będzie wsparcie, a nie że kurs zanurkuje głębiej?
Dokladnie. Zle zadalem pytanie o linie wsparcia. Chodzilo mi o to dlaczego wymazywanie uwaza ze teraz beda wzrosty skoro sie odbilismy od oporu .
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: l3sny » niedziela, 26 czerwca 2016, 17:05

Jabym nie patrzył aż tak bardzo na wykres. Czy przyczyna wzrostów (albo jedna z głównyh przyczyn) ustała? Mam na myśli brexit. Raczej nie. W mediach mnóstwo spekulacji o niestabilności rynków finansowych, nurkującym funcie i wielkiej tragedii. Tak więc ta korekta może się skończyć wraz z kończącym się weekendem. I wbrew AT nie zdziwię się jak kurs wieczorem albo w nocy się odbije.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 26 czerwca 2016, 17:10

Pisałem, że może zejść poniżej 4000, ale uważam, że na krótko.
4000 widzę jako wsparcie psychologiczne ale także wynikające z analizy.

Psychologia 4000 jest oczywista, okrągła liczba.
Natomiast z analizy widzę, że okolice 4000 były dwukrotnie konsolidowane - najpierw bearish potem bullish:

Obrazek

Owszem, możemy iść pod 4000 i może stać się ono oporem. Oceniam jednak, że są większe szanse na to, że jest supportem.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prezes » niedziela, 26 czerwca 2016, 17:17

Z Twojego rysunku wynika że 4000 nie była wcześniej ani wsparciem ani oporem tylko przystankiem, najpierw przed dalszymi spadkami a później po odbiciu przed dalszymi wzrostami.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: cryptotrader » niedziela, 26 czerwca 2016, 17:20

4000 CNY pokrywa się też z mierzonym zasięgiem ruchu przy formacji RGR

Tutaj jak przedstawia się to w literaturze

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odp: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 26 czerwca 2016, 17:23

domator pisze:[
Zle zadalem pytanie o linie wsparcia. Chodzilo mi o to dlaczego wymazywanie uwaza ze teraz beda wzrosty skoro sie odbilismy od oporu .
Dziwne pytanie, to, że odbiliśmy od oporu linii trendu, będąc po ponad 61.8 odbiciu to 100% normalna sprawa.
Było 3530cny, podeszło pod 4576cny, to aż 1046cny odbicie :!:
Przebicie na stałe na tym odbiciu tej linii trendu byłoby dość nietuzinkowe.
Ta linia od tego jest by być oporem a opór jest od tego, by zamienić go kiedyś w support.

To nie jest quest na odbicie na 2 czy 3 dni. To jest raczej zadanie na lipiec.
Powyżej tej linii trendu BTC może wejść w tryb bańkowy i nie żartuję.

Edit:
Aha natomiast za samym wzrostem przemawia poza wykresem mocno halving+Brexit.
Co do wykresu, to od tej linii skorekciliśmy też dobrze, koło 550cny, ciężko wymagać by leciało w dół bez końca
tylko dlatego, że linia trendu nas odrzuciła. Samo buy area teraz wynika z tego co pisze o 4000+target z HS który pokazuje kolega wyżej
(tylko ja liczyłem ten target chyba niżej, ale najlepiej brać z 3/4 perfect targetu, jako że tak w 75% przypadków target po HS idealnie trafia).

@prezes

Z wykresu wynika jasno, że rejon bliski 4000, był dwukrotnie konsolidacją, raz z zakończeniem bearish, raz bullish.
To nie jest kwestia interpretacji, to widać jak na dłoni. Konsolidacje można nazwać "przystankiem", dobre słowo.
Takie konsolidacje w naturalny sposób tworzą moim zdaniem przyszłe rejony supportu/oporu. Ponieważ ostatnio
4000 konsolidowało przed wzrostem, teraz gra ono jak support. Jeśli zostanie przebite na stałe, będzie grało jako opór.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prezes » niedziela, 26 czerwca 2016, 17:53

Tym zejściem zanegowaliśmy niestety odwróconą głowę z ramionami w większym interwale czasowym.

Pod halving gramy już od jakiegoś czasu, pod Brexit była mocna reakcja zachodnich giełd ale nie na tyle mocna żeby wrócić do punktu wyjścia, znowu zaczęli dyktować cenę Chińczycy. Jeszcze mamy szansę zagrać pod zwiększenie bloku przez deweloperów core.

Cała masa pozytywnych newsów a kurs nie dobił nawet do szczytu z 2013 r. a takie DAO które się kompletnie wysypało prawie wróciło do punktu wyjścia, ETH które wprowadza praktyki rodem z fiatów utrzymuje się cały czas na wysokim poziomie. Kurs BTC nie bardzo chce iść wyżej, Chińczycy nie chcą już pompować, a zachód zachłysnął się nowinkami technicznymi typu ETH i DAO. Jak tylko zaczęła się głębsza korekta to ludzie pozbywali się BTC jak gorącego kartofla.

Dla większości nie ma znaczenia, że światowy system finansowy się wali, to nie ich problem. To samo unia, ludzie zajęci są pracą i nie mają już czasu rozkminiać tego co się wokół nich dzieje.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: 4D3K » niedziela, 26 czerwca 2016, 17:55

nie widzę szansy na wzrosty teraz. Musimy mocniej przyglebić. Wczoraj była szansa na wyjście do góry i zagrać pod odwróconą głowę z ramionami z zasięgiem pod ostatnie szczyty. Nie widziałem w ogóle mocy byczków, były delikatne próby, ale nie skorzystali. Lecimy ponizej $500.

e/
@prezes wygląda na to, że 3 opcja która narysowałeś wczoraj. Stawiałem na nią od początku, ale dawałem także szanse, że można zagrać pod głowę z ramionami. Teraz już do wzrostów nie specjalnie coś mnie może przekonać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 26 czerwca 2016, 18:09

4D3K pisze:nie widzę szansy na wzrosty teraz. Musimy mocniej przyglebić.
Nie widzisz żadnej szansy na wzrost? Ja widzę 70% na wzrost, 30% na spadek.
Dlaczego "musimy"?
To słowo nie pasuje prawie nigdy, chyba, że jest rynek bardzo wyprzedany albo bardzo wykupiony, wtedy prawie coś "musi".
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 18 gości