Dyskusja na temat kursu BTC

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: cryptotrader » wtorek, 14 czerwca 2016, 17:48

Tak faktycznie występuje podobieństwo. Ja na wszelki wypadek zrobiłem reshorta, gdyż też nie wydaje mi się aby był to już koniec przeceny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 14 czerwca 2016, 18:06

Trójkąt na 30m i na finexie i na okcoin dość dobrze się sprawdził.
Z tym, że na finexie nie powróciło do niego, a na okcoin tak.
Taktyka dość prosta, jak wypadamy znów z figury to long sl/open short,
jak wyraźnie zostaniemy to sl short/open long (choć lepiej jak wyjdziemy z niego górą).
Tu nie ma wiele filozofii, ja optuję za wypadnięciem na okcoin z trójkąta niebawem,
mam małego shorta. Możliwy jak zawsze lekki boczniak (np.pennant) a nawet dojście do ~4630 i znów w dół.

Edit: Finex robi nagły dziwny ruch, czyli nowy low, ciekawe czy pociągnie to okcoin w dół czy po prostu zmniejsza tak spread.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: majkel_94 » wtorek, 14 czerwca 2016, 18:54

Ciągnie ciągnie ;)
Teraz trzeba będzie się zabawić w łapanie noży, chociaż jak na razie spadki dosyć wolne, zobaczymy jak głęboko pójdzie korekta :P

EDIT: Zacząłem sprzątać i poszło w górę, ciekawe jak nasi shortmani :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 14 czerwca 2016, 19:22

No ja zamknąłem shorta z 11% profitem, bo musiałem wyjść.
Wracam i widzę, ale ktoś za uszy pociągnął, bezczelnie wręcz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: nexushash » wtorek, 14 czerwca 2016, 19:30

@ Ekonokomik. Chodziło mi o ten rysunek z przed 2 tygodni.
Dlatego wyszedłem na szczycie i spodziewam się kontynuowania bani we wrześniu. Chociaż przy takiej reklamie jaka zapanowała może być wcześniej. Nawet odzywają się znajomi, którym polecałem zakup bitcoina na poziomie 300$. Ciekawe, że wtedy nie kupili a po 700 $ już chcą. Mieli 100% stopę zwrotu w pół roku, żaden bank nie dałby im takiej lokaty nawet po 10 latach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: cryptotrader » wtorek, 14 czerwca 2016, 19:55

majkel_94 pisze:Ciągnie ciągnie ;)
Teraz trzeba będzie się zabawić w łapanie noży, chociaż jak na razie spadki dosyć wolne, zobaczymy jak głęboko pójdzie korekta :P

EDIT: Zacząłem sprzątać i poszło w górę, ciekawe jak nasi shortmani :D
Ja dzisiaj jestem też około 8% do przodu na tych shortach także nie narzekam :). Zamykałem je jak jeszcze krew się lała. Zarobiłem to co miałem zarobić i odszedłem co od stołu, bo bardzo wcześnie dzisiaj wstałem i byłem zbyt śpiący na dalszą spekulację :). I patrząc po tym odbiciu to było dobre posunięcie. Nie powiem jednak ... warto było łapać wcześniej te spadające noże, ale cóż :) ustawiałem bidy na 650$ a kurs tam nie dotarł.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: domator » wtorek, 14 czerwca 2016, 20:09

A ja schrzanilem sprawe. Nie zamknalem shorta. Siedze teraz i czekam na druga fale (o ile bedzie). Mi wygladalo ze bedzie glebiej....
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » wtorek, 14 czerwca 2016, 20:26

Czary jakieś ta korekta...

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: keeper » wtorek, 14 czerwca 2016, 20:43

napisałbym, że to zwykłe wyleszczanie, ale pewnie wtedy od razu zanurkuje niżej...

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ryopphdi » wtorek, 14 czerwca 2016, 20:56

white pisze:Zgodzie sie z ekonokomikiem. Siedzę w temacie analizy btc 4 czy 5 rok z rzędu już i na własnym doświadczeniu i doświadczeniu znajomych, którzy w temat weszli, mogę powiedzieć że ma rację.
W 2013 roku, kupowałem po pęknięciu kwietniowej bańki btc po około 250-300 PLN, w listopadzie ciesząc się niewiarygodnie, pierwsze oddawałem, zaraz jak tylko przebiło 1000. No bo wiadomo że "kto kupi powyżej tysiaka, zaraz spadnie, hehe".
Resztę, oddałem schodkowo, partiami jakoś do 1800 PLN.

Oczywiście mina mi zrzedła, kiedy 2-3 tygodnie później, cena osiągneła 3500. Nawet gdy kurs padał na łeb na szyje i było "tylko" 2600-2700 PLN, (a bitcoin umar) dla mnie ta inwestycja skończyła by się dużo lepiej.
Siedziałem wtedy i liczyłem w excelu ile cebulionów mi przepadło na zbyt szybkiej wyprzedaży.

Tak że realnie, lepiej jest mieć gwarantowane 60-70% szczytu, niż gdzieś strzelić zupełnie losowo, bo tak się wydaje, czy tak pokazują kreski i oddać za 30 czy 40%.

Jest taka wielokrotnie już tutaj przytaczana maksyma "kupuj jak zaczyna rosnąć, sprzedawaj kiedy spada" i co tu kryć, w okresie około-bańkowym, sprawdza się to lepiej dla 90% traderów/holderów.
Problem w tym, że na giełdzie nie ma nic pewnego. Dlatego zdecydowanie się nie zgadzam, że masz gwarantowane 60-70% jeśli przeczekasz górkę. I ponawiam moje kolejne zastrzeżenie - skąd pewność że będziesz wiedział kiedy był szczyt żeby wiedzieć w którym odbiciu sprzedać?

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ryopphdi » wtorek, 14 czerwca 2016, 21:03

ekonokomik pisze: Zgadzam się, przesadziłem z tym "zawsze". Ta reguła zawiodła mnie przy ostatniej "bańce" na LTC z zeszłego roku. Też się mądrzyłem, a odbicie było sporo za niskie. Przyznaję się więc do błędu, nie powinienem tak mocno pisać.

Ale jeśli chodzi o bańkę smoleńską z wiosny 2013 to nie masz racji. Pamiętam dokładnie te dni, bo na bujaniu po pęknięciu zarobiłem w kilka dni chyba tyle samo co na całej bańce.
Choć lag był wtedy parogodzinny (!) i trzeba było ustawiać bidy/aski na czuja. Pierwsze odbicie było bodajże do $180. Czyli zgadza się mniej więcej z moją teorią.
Ja też przejechałem się na niby-bańce na LTC. Ten sam błąd. ;)

Nie twierdzę, że to co proponujesz czasami nie działa. Jednak podejście to nie pasuje do mego stylu gry. Nie sądzę, żebym wytrzymał tak głęboki zjazd i potem wyczekał na odpowiednio wysoką korektę żeby sprzedać po 60-70% ceny maksymalnej. Co więcej wydaje mi się, że ten sam problem miałoby 80% innych graczy.
Co innego jest wymyślić formację która działała w przeszłości, a czym innym jest traktować ją jako system do którego ma się pełne zaufanie i człowiek jest w stanie wyczekać aż dostanie sygnał z tego systemu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adam1226 » wtorek, 14 czerwca 2016, 21:45

Nie zdazylem wkleić wykresu a teraz jestem na komórce ale nastawiam się na zakupy za ok 635usd.. Jesli nie uda sie to trudno - jest tyle innych okazji ;)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zomos2 » wtorek, 14 czerwca 2016, 22:40

Czyli koniec korekty? :D Schemat podobny do wczorajszego.Zjazd około 17. Podbicie o 22-23. Trzeci raz się raczej nie powtórzy...

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: rha » wtorek, 14 czerwca 2016, 22:49

panczor pisze:
zbiges pisze:
panczor pisze:Czy ktoś moze opisac na czym polagełaby ta migracja kapitału?
Czyli co chiny kupują btc za cny i sprzedają za usd? no to przecież spread zwiększa, i potem co sami kupuja za usd?
(...)
No dobra ale gdzies te btc trzeba sprzedac więc spread by sie zwiększał, nie wierze ze trzymają btc bez wymiany na usd od razu.
Wszystko pasuje. Kupują bitcoiny za CNY na chińskich giełdach, co podnosi tam cenę ponad średnią, potem transferują bitcoiny na BTC-E i tam sprzedają (bo tam łatwiej anonimowo wypłacić, niż gdzie indziej), co obniża tam cenę poniżej średniej.
To doskonale tłumaczy obserwowany rozjazd między np. Huobi, a BTC-E.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: afrus » wtorek, 14 czerwca 2016, 23:05

Dobra akcja ładny zarobek jak ktoś się załapał :)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: panczor » wtorek, 14 czerwca 2016, 23:10

Na okcoin margin calle dzisiaj na longach a teraz shorty zaczynaja pekac. Straszny wysyp tam calli ostatnio w obie strony, mam wrazenie ze celowo idziemy pod poziomy w ktorych ludziom zeruje konta. Jak tak dalej pojdzie to zarobia tam tylko nieliczni.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zbiges » wtorek, 14 czerwca 2016, 23:33

panczor pisze:Na okcoin margin calle dzisiaj na longach a teraz shorty zaczynaja pekac. Straszny wysyp tam calli ostatnio w obie strony, mam wrazenie ze celowo idziemy pod poziomy w ktorych ludziom zeruje konta. Jak tak dalej pojdzie to zarobia tam tylko nieliczni.
W jaki sposób to sprawdzasz? Skąd wiesz, że to margin call? Czasem widzę jakieś duże zlecenie w dziwnym miejscu, ale nie jestem pewny, że to call.
Czy masz jakieś kryterium po którym odróżniasz call? A może gdzieś to publikują?
Widzę czasem też zlecenia, które wchodzą do orderbook na czerwono, to właśnie call?
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 96
Rejestracja: 3 grudnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Rhistel » środa, 15 czerwca 2016, 03:09

Hmm

Co do Chińczyków.
widzę kilka problemów z wychodzeniem kapitału za granicę.

Jeszcze jakiś czas temu mówiło się o zamykaniu giełd w Chinach, banie na BTC itd. Nawet pamiętam jak żeby obejść jakieś pierwsze przepisy ograniczające, ludzie wpłacali kasę na konto bankowe szefa Huobi. Nagle wszystko zaczyna normalnie funkcjonować. Chyba nie wierzycie że to funkcjonuje bez kontroli! A skoro jest kontrola, to o dużych wypływach kapitału po za Chiny można pomarzyć. Każda wpłata na giełdę chińską jest kontrolowana. I jeśli dobrze pamiętam Chińczycy muszą deklarować przy wpłatach w bankach skąd pochodzą pieniądze powyżej kilku tysięcy Juanów (pamiętam to z dyskusji).

Owszem można podstawiać ludzi, owszem ludzie z kręgów zawsze mogą więcej, jednak walka Xi Jinpinga z przeciwnikami wewnątrz partii jest bardzo brutalna. Używa się do tego głównie argumentów korupcji i działania na szkodę partii. A że "każdy" w czymś maczał palce to ludzie się teraz pilnują.
Już prędzej przemawiał by do mnie argument że Chińczycy biorąc pod uwagę możliwości i potencjał BTC kupują go odrobinę tak na wszelki wypadek by potem mieć wpływ no jedną z walut.
Miningiem i tak już żądzą.
A biorąc pod uwagę podejście chińskie do gospodarki, długofalowe myślenie itd to ma to większy sens niż argument wyprowadzania kapitału z Chin przy pomocy BTC.
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny - John Maynard Keynes

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: panczor » środa, 15 czerwca 2016, 07:25

@zbiges zakladka liquidation. Tam masz wszystkie nargin calle, wybierasz filed lib open. Field bedzie w 99%, open tylko jak zlecenie nie zostalo kupione

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zbiges » środa, 15 czerwca 2016, 10:39

panczor pisze:@zbiges zakladka liquidation. Tam masz wszystkie nargin calle, wybierasz filed lib open. Field bedzie w 99%, open tylko jak zlecenie nie zostalo kupione
Dzięki
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości