Dyskusja na temat kursu BTC

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 20 maja 2016, 10:00

Właściwie to dałem nieadekwatny przykład z tym samochodem. Analogią do teorii Shadowa, byłaby zależność ceny samochodów w Polsce od sumarycznego stanu / przepustowości naszych dróg.

Czy wybudowanie autostrad w ostatnich latach znacząco zwiększyło popularność auta jako środka transportu i w związku z tym wpłynęło zauważalnie na spadek ich cen? A może wpłynęło na wycenę na giełdzie fabryk produkujących auta i osprzęt do nich? Albo na wzrost ceny paliwa? Na jakiekolwiek ceny? 8-)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: FlyingAtom » piątek, 20 maja 2016, 10:26

ekonokomik pisze:Właściwie to dałem nieadekwatny przykład z tym samochodem. Analogią do teorii Shadowa, byłaby zależność ceny samochodów w Polsce od sumarycznego stanu / przepustowości naszych dróg.

Czy wybudowanie autostrad w ostatnich latach znacząco zwiększyło popularność auta jako środka transportu i w związku z tym wpłynęło zauważalnie na spadek ich cen?
Tylko btc ma masę odpowiedników , to tak jakby były inne szybsze drogi 10 metrów wyżej to tymi byś jechał ; ) ale te drogi jeszcze wszędzie nie dojeżdżają ; P i są raczej tylko dla tych co mają napęd na 4 koła ; D

Ciekawe 50 dni się zapowiada sam jestem ciekaw jak to się rozegra ; )
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » piątek, 20 maja 2016, 10:41

Transport samochodowy też ma konkurentów: rower, kolej, samoloty 8-)

Obstaję przy tym, że wg teroii Shadowa, analogicznie przepustowość dróg powinna zauważalnie wpływać na wycenę firm produkujących auta.

Ja uważam, że wpływ byłby dopiero gdyby jakiś zmutowany kornik zeżarł nam 80% asfaltu ;)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: FlyingAtom » piątek, 20 maja 2016, 11:07

ekonokomik pisze:Transport samochodowy też ma konkurentów: rower, kolej, samoloty 8-)

Obstaję przy tym, że wg teroii Shadowa, analogicznie przepustowość dróg powinna zauważalnie wpływać na wycenę firm produkujących auta.

Ja uważam, że wpływ byłby dopiero gdyby jakiś zmutowany kornik zeżarł nam 80% asfaltu ;)
Fordowie kiedyś w usa , kupowali przedsiębiorstwa miejskiego transportu i je psuli tylko po to by samochody się sprzedawały , to logiczne że gdyby drug nie było to ludzie nie kupowali by samochodów.
Przepustowość ma znaczenie na pewno wzrosła liczba ludzi podróżujących na trasie łódź warszawa odkąd uruchomili autostradę. Wcześniej np. koleją podróżowali , dla btc też są alternatywy ; )
Więc ma to znaczenie my je traktujemy jak margines , Shadow jak coś bardzo ważnego. Czym bliżej będzie zakorkowania tym on będzie miał "bardziej rację" na dziś my mamy, tak to widzę ; )
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: majkel_94 » piątek, 20 maja 2016, 11:17

ekonokomik pisze:Transport samochodowy też ma konkurentów: rower, kolej, samoloty 8-)

Obstaję przy tym, że wg teroii Shadowa, analogicznie przepustowość dróg powinna zauważalnie wpływać na wycenę firm produkujących auta.

Ja uważam, że wpływ byłby dopiero gdyby jakiś zmutowany kornik zeżarł nam 80% asfaltu ;)
Analogia dobra, tylko zła skala. Teraz BTC jest w stanie, że ma drogi żużlowe czy z płyt betonowych. Ludzie widzą potencjał (auto jest fajne), ale nie ma nim gdzie jeździć (tak jak teraz Ferrari :P). Jak drogi lokalne będa asfaltowe, siatka połączeń będzie większa, będzie można wszędzie szybko i wygodnie dojechać - to tak, ludzie zaczną kupować auta i nimi jeździć, bo będzie już gdzie ;)

Orator
Posty: 994
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: lekarz » piątek, 20 maja 2016, 11:52

ShadowOfHarbringer pisze:
No dawajcie, wyskakujcie "na solówę". Pozamiatam Was.
Właśnie dotarło do mnie że ShadowOfHarbringer to najpewniej ów tajemniczy Sathosi Nakamoto!!!

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » piątek, 20 maja 2016, 17:12

A to nie jest wykluczone....

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: afrus » piątek, 20 maja 2016, 19:23

Też bym się nie zdziwił :D
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: majkel_94 » sobota, 21 maja 2016, 13:53

Jeszcze nikt nie napisał żadnej inwektywy, typu że "za głupi żeby być Nakamoto", bo na razie to tylko zaangażowany emocjonalnie :P

Ciekawe kto pamięta jesień '14, kiedy to miała nastąpić nowa bańka bo tak wychodziło z kresek xD

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: adam1226 » sobota, 21 maja 2016, 15:07

A ja sobie stwierdze ze nie będzie zadnego wzrostu większego jak 475usd*
*cena średnia z większych giełd, bo oczywiście może być jakas pika na mtgoxie albo cryptsy
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 26 kwietnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: wwa

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: mgrudzien » sobota, 21 maja 2016, 15:08

Ta na goxie w szczególności [FACE WITH TEARS OF JOY]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
BTC 1C3UrNMPm2Fq7ZJrgBRdENMibsamXkDp8g
LTC LhF26xLn7eGj2tNyPkR3AYXyfnrakpDFxr
DASH XpULqJAwdqyB8ikKvHQx9MJMok9VVmZGYw
filmowanie dronem

Obserwator
Posty: 6
Rejestracja: 12 sierpnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: raffo05 » sobota, 21 maja 2016, 22:19

Witam wszystkich , do tej pory pisałem jako żółtodziób , teraz mogę się wypowiedzieć jako bardziej doświadczony :) - dzięki .
Chciałbym odnieść się do problemu cena - wielkość bloku. Otóż według mnie Shadow ma 100% racji. Cena bitcoina utknęła i moim zdanie będzie się obsuwać. Jak wcześniej pisałem w "żółtodziobach" nie jestem ekonomistą i nie potrafię kreślić wykresów, trójkątów itp. Namówiłem wielu ludzi na kupno bitów , ale dzisiaj mam z tym problem bo nie wiem co będzie. W dyskusji posługiwaliście się przykładem samochodów, ja zaproponowałbym inną analogię. Wyobraźmy sobie , że istnieje roślina droga w hodowli, która ma równie drogie owoce. Jakiś ogrodnik postanowił ją wyhodować , jednak nie miał dość pieniędzy. Znalazł zatem inwestorów, którzy kupili udziały w hodowli w nadziei, że zarobią na drogich owocach. Wszystko było super , roślina rosła w małej doniczce ( bo była mała) , a akcje hodowli rosły. Po jakimś czasie roślina była już na tyle wielka, że trzeba było wymienić doniczkę. Ogrodnik został jednak przekupiony i nie chciał jej wymienić . Wszyscy inwestorzy wiedzieli, że nie ma szans na owoce w małej doniczce. Nie ma znaczenia czy roślina urośnie jeszcze trochę . Najważniejsze dla inwestorów jest fakt , że w małej doniczce nie będzie owoców. Podobna sytuacja jest z bitem . Nie ma sensu deliberować o możliwościach 1M bloku, że nie ma wpływu bo jeszcze daje radę. Patrząc na system, jak na roślinę z przykładu, można stwierdzić , że jest ułomny i nie ma możliwości rozwoju. To dla inwestorów jest najważniejsze. Na szczęście system bitcoina umożliwia przeniesienie rośliny do innego ogrodnika :D

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » sobota, 21 maja 2016, 23:00

@raffo05 - politykiem to Ty nie zostaniesz ;) tzn przekombinowałeś z tym porównaniem.

To, że "cena utknęła" to jeszcze nie znaczy, że "Shadow ma 100% racji". Poza tym jak utknęła?! Patrząc rok do roku mamy 100% wzrost. To mało? 8-)

Lamentowanie teraz (przez tych kilku geeków, którzy w ogóle rozumieją o co chodzi), że blok za mały czy że transakcji za dużo, to trochę jak: "olaboga! w Polsce demokracja upada" ;)
A póki co: giełdy pracują, da się spekulować, procesory płatności działają, transakcje dochodzą raz szybciej, raz wolniej. Czego chcieć więcej? :)

A jak się zatka zupełnie? No to będzie szybka szpila w dół. I równie szybki powrót.
Bo wielokrotnie okazywało się, że bardzo istotne dla Bitcoina newsy (i negatywne i pozytywne) mają znikomy wpływ na kurs choćby średnioterminowy, poza chwilowym, typowo emocjonalnym pikiem. Tak było po zamknięciu SilkRoad, tak było przy forku, i tak będzie (ewentualnie) i tym razem.
Powiecie, że problem bloku jest krytyczny, więc "tym razem będzie inaczej"? Proszę Was... 8-) Oba wydarzenia, które wymieniłem wcześniej wydawały się dla rynku BTC "krytyczne". "Nie ma takiej rury, której nie można odetkać", jak mawia klasyk. Problem zostałby szybko rozwiązany, bo wszyscy siedzimy na wspólnej gałęzi*

*) choć jest niewielka możliwość, że niektórzy przesiedli się już na gałąź ETH czy Dash i podpiłowanie gałęzi BTC byłoby im na rękę ;)

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: ekonokomik » sobota, 21 maja 2016, 23:05

majkel_94 pisze: Ciekawe kto pamięta jesień '14, kiedy to miała nastąpić nowa bańka bo tak wychodziło z kresek xD
Heh, ja nieraz przeglądam te stare posty. Ba! Żeby zachować dobrą pamięć i dystans do kursu, moim linkiem do forum jest zawsze to:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... &start=240

:D

Obserwator
Posty: 6
Rejestracja: 12 sierpnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: raffo05 » niedziela, 22 maja 2016, 19:42

@ekonokomik - uspokoiłeś mnie z tym politykiem, bo w ogóle się do tego nie nadaję :D

Myślę , że naszą różnicę zdań trzeba podzielić na dwie kwestie. Jedna jest pytaniem czy bit i jego technologia upadną. Moim zdaniem NIE. Technologia jest genialna nie tylko jeżeli chodzi o zapis informacji, ale także jeżeli chodzi o obronę przed przejęciem. Micha mi się śmieje , jak czytam Twoje optymistyczne posty , bo myślę dokładnie tak samo :)
Drugi problem to kurs. Ciekaw jestem czy zainwestował byś dzisiaj wolną kasę w bita, czy wstrzymałbyś się do rozwiązania problemu. Ja bym się wstrzymał. Dołóż do tego fakt , że większość inwestorów to nie fani bita ( jak my) , tylko ludzie, którzy po prostu chcą zarobić. Dla nich inwestycja będzie zbyt ryzykowna w system , który potrzebuje zmiany , aby funkcjonować - wybiorą inne aktywa. W tym przypadku zdecydowaną poprawę nastrojów spowodował by większy blok. W którym momencie do tego momentu dojdzie nie wiem. Bańka i całkowite zapchanie bloku wydaje się mało prawdopodobne, raczej spadek kursu , lub spadek wydobycia. Jak wspomniałeś, przyjdzie czas , że to zawirowanie będziemy wspominać nie jako ostatnie a jako kolejne :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: majkel_94 » niedziela, 22 maja 2016, 22:18

Większy blok na 2MB to jak przedłużanie agonii obecnego systemu finansowego stopami procentowymi i innymi :P

Tutaj potrzebny jest coś jak LN albo samoregulująca się wielkość bloku ;) 2MB to będzie hotfix jak sieć siądzie :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: prezes » niedziela, 22 maja 2016, 23:05

A wystarczy po prostu wyłączyć ograniczenie w wielkości bloku:
http://bitcoin.pl/wiadomosci/techniczne ... osci-bloku

Ktoś ładnie na górze manipuluje ...
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bit-els » niedziela, 22 maja 2016, 23:47

Bez 2 zdań.

sir
Rozmowny
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: sir » wtorek, 24 maja 2016, 10:02

https://www.gdax.com/ - Odliczanie do odpalenia GDAX.
Grafika identyczna do tej z huobi gdy wprowadzalo LTC... Raczej pozytywny news, nie ma wielkiego parcia na pompowanie altów więc mam nadzieję, że nie będzie powodem do spadków.
Były miner okradziony inwestor aktualnie daytrader

Dyskutant
Posty: 223
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: markla » wtorek, 24 maja 2016, 11:12

Takie odliczanie do tej pory zawsze konczyło się spadkiem. Nie wydaje mi się zeby tym razem było inaczej.
We're still early adopters

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości