Dyskusja na temat kursu BTC

Regulamin forum
1. Dział tylko do odczytu dla żółtodziobów
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: nexushash » środa, 20 stycznia 2016, 12:28

Od dzisiaj trwa forum ekonomiczne w Davos przybyło 2,5 tys najbogatszych tego globu. link Indeksy znowu w duł a bitcoina nikt nie chce pompować. Widzę dwa scenariusze zejście poniżej 360$ i zjazd na 320-300$. A drugi wybicie w okolice 400$ i schodkowe wspinanie na 450$. Puki co bez pozycji zwłaszcza, że ktoś puszcza duże przelewy, wygląda mi to na straszenie rynku.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zbiges » środa, 20 stycznia 2016, 12:34

nexushash pisze:Od dzisiaj trwa forum ekonomiczne w Davos przybyło 2,5 tys najbogatszych tego globu. link Indeksy znowu w duł a bitcoina nikt nie chce pompować. Widzę dwa scenariusze zejście poniżej 360$ i zjazd na 320-300$. A drugi wybicie w okolice 400$ i schodkowe wspinanie na 450$. Puki co bez pozycji zwłaszcza, że ktoś puszcza duże przelewy, wygląda mi to na straszenie rynku.
Super prognoza! Albo wzrośnie albo spadnie. Brawo! A potem napiszesz (jak już kilka razy było) "a nie mówiłem!" :mrgreen: :mrgreen:
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: nexushash » środa, 20 stycznia 2016, 12:54

No tak dla mnie bez różnicy co będzie zajmę pozycje kiedy nastąpi jakaś akcja. No fakt z tym ani mówiłem przesadzam bo nigdy niema pewności. Jest kilka czynników których się nie przewidzi a zadziałają one w kluczowych dla kursu punktach AT. Złoto i srebro odrabia krypto też coś powinny. Więc do tego "albo albo" dodam stosunek procentowy up 60% down 40%. Wole być elastyczny bo sytuacja jest dynamiczna. Nie chce z uporem maniaka twierdzić że wzrośnie wszystko na to wskazywało ale wystarczyła akcja z devem i Cryptsy by chwilowo odwrócić tendencje a nastroje zamieniły się w niepewność. AT daje ten komfort że widać kiedy i w jakim zakresie nastąpi reakcja tłumu.
Ostatnio zmieniony środa, 20 stycznia 2016, 13:07 przez nexushash, łącznie zmieniany 1 raz.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zbiges » środa, 20 stycznia 2016, 13:06

@nexushash
Napisałem to, bo podobnie jak Ty, nie mam pojęcia co dalej. Wiem tylko tyle, że przebicie 2600 da impuls do góry a przebicie 2470 da impuls w dół. Na dole jest jeszcze 2350 a potem już tylko 2050. Czekamy.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Multi » środa, 20 stycznia 2016, 13:53

jednak w góre :)

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: konkor » środa, 20 stycznia 2016, 13:57

Chińczyk wyrywa do góry, ale Huobi i OKCoin w mojej ocenie są kompletnie niewiarygodne. Tam pewnie 90% obrotu to boty, a wszystkie ruchy służą oskubaniu tej garstki która tam na serio handluje. Giełdy prawdopodobnie same mają w tym czynny udział. Ciekawe kiedy się ta szopka skończy... W sumie to dawno nie mieliśmy włamu i kradzieży z Chińskich giełd. Może tam nie ma się po co włamywać? :lol:

Strasznie mi to wszystko śmierdzi. Ja się nie dziwię, że "nie ma komu pompować" - bo mając naprawdę dużą kasę również stałbym z boku przyglądając się tej szulerni.

Ogólnie to już mogłaby być nawet ta bańka (ATH) - nieważne jak sztuczna i krótko-trwająca. Przynajmniej byłoby ciekawie :) DAN coś nasmarował i w jednym jego scenariuszu gdyby podejść do ATH, to mielibyśmy potem mega długi zjazd. Patrząc na całokształt projektu i jego problemy ja się z tym zgadzam. Taka bania w tym momencie miałaby na celu prawdopodobnie wyprzedaż, a potem ostatni gasi światło... Lepsza byłaby jednak dłuższa konsolidacja i rozwiązanie bieżących śmierdzących problemów - bo na szerokie wody nie ma z czym startować jak na razie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3618
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: hanti » środa, 20 stycznia 2016, 14:27

Tam maja 2 przyciski up i down i sobie klikaja, a na innych gieldach kupuja i sprzedaja prawdziwe btc
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zbiges » środa, 20 stycznia 2016, 14:29

No i mamy próbę wyjścia ponad 2600 :) Ciekawe co z tego będzie.
konkor pisze:W sumie to dawno nie mieliśmy włamu i kradzieży z Chińskich giełd.
Hmm, ja trzymam swoje bity na OKcoin więc wypluj to słowo :)
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » środa, 20 stycznia 2016, 14:51

@Lorraine znasz Chiński? Jakiś duży news się chyba szykuje: http://www.pbc.gov.cn/goutongjiaoliu/11 ... index.html (wymagany translator)

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: zbiges » środa, 20 stycznia 2016, 14:57

Bitmar pisze:@Lorraine znasz Chiński? Jakiś duży news się chyba szykuje: http://www.pbc.gov.cn/goutongjiaoliu/11 ... index.html (wymagany translator)
No to może być prawdziwa bomba. To jest oficjalna strona Banku Centralnego?
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: marrw » środa, 20 stycznia 2016, 14:58

Bitmar pisze:@Lorraine znasz Chiński? Jakiś duży news się chyba szykuje: http://www.pbc.gov.cn/goutongjiaoliu/11 ... index.html (wymagany translator)
Dyskusja na reddicie:
Coś po ang na ten temat: http://www.reuters.com/article/us-china ... SKCN0UY1JT
Ostatnio zmieniony środa, 20 stycznia 2016, 15:03 przez marrw, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: 4D3K » środa, 20 stycznia 2016, 15:02

Pewnie nie będzie to bitcoin, który wcześniej banowali - jak tak będzie to polecimy ale w dol

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » środa, 20 stycznia 2016, 15:03

@zbiges, Tak, oficjalna strona rządowa Ludowego Banku Chin. Nie chodzi o Bitcoina, raczej o to, że Chiny przejdą na własną kryptowalutę lub coś w tym stylu (jednak z tłumaczenia ciężko coś wywnioskować), jednak dla Bitcoina to też dobra wiadomość bo to jego technologia jak widać zmienia cały świat, wzrosła jego ranga i zaufanie. Jak widać kurs zareagował na to błyskawicznie i gwałtownie.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: afrus » środa, 20 stycznia 2016, 15:04

3..2...1... Chińska bańka start?
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 112
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: LibertyLust » środa, 20 stycznia 2016, 15:53

the conference of studying the digital-money was hold in Beijing
It was hold by the people's bank of China
and they invited both citi bank and Deloitte
the main concept is to discuss the framework of digital-money, the development and innovation of it in China
and also the topic of encrypted currency
also it mentioned that they sensed the importance and impact of digital-money of money supply and monetary policies
they believe the issue of digital-money in China is really meaningful, cuz it will lower the cost happened during the velocity of tradition fiat currency, improve the transparency of trading, decreases money laundry, and the behaviour of avoiding tax
the safety and necessary technology for guarding the safety were also slightly mentioned, but without any practical results
in the end, they emphasises the importance of learning the lessons from other countries
just to avoid unnecessary cost and mistakes

Tłumaczone przez native speakera.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: majkel_94 » środa, 20 stycznia 2016, 15:54

No bez kitu, jaka świeczka :P

Ale to typowe spekulacje, nie ma szans żeby rząd wprowadził BTC - po prostu uproszczą bankowość łańcuchem bloków ;)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Bitmar » środa, 20 stycznia 2016, 16:19

Jak na martwy projekt kurs szybko pnie się w górę ;), niedługo to jeszcze wrócimy do punktu wyjścia ale jeśli tak ma być to jakaś korekta po drodze musi raczej być.

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: panczor » środa, 20 stycznia 2016, 16:28

Pytanie tylko czy to korekta spadkow czy idziemy na trojkat pod 450.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: majkel_94 » środa, 20 stycznia 2016, 16:54

To jest czysta euforia spekulantów, bo gdzieś ktośtam rządowy chiny bitcoin krypto KUUPUUUJJJ!!! :P

Zaraz będzie pierwsza refleksja o co kaman i czemu takie szybkie wybicie, a potem dopiero wyjdzie czy ten zryw wyciągnie z dołka i pociągnie zdrowo kurs wyżej, czy wrócimy tam skąd wyszliśmy jak ktoś sprostuje chińskie info.

Teraz za wcześnie na racjonalne analizy, za dużo euforii i plotek na rynku ;)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 96
Rejestracja: 3 grudnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC

Postautor: Rhistel » środa, 20 stycznia 2016, 16:59

Ja bym uważał, bo zaraz może być jazda w drugą stronę. Część ludzi pomyślała że Chiny oficjalnie zaakceptują BTC. Tym czasem nic z tych rzeczy, zresztą podobny głoś poszedł ostatnio z UK.
Co do Chin, nie wiem jak planują to zrobić, ale może się okazać że obecne kopalnie Chińskie przejdą na "oficjalny" regulowany biznes i będą zabezpieczać Digital RMBC.

Jak w takiej sytuacji zachował by się Bitcoin?
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny - John Maynard Keynes

Wróć do „Rozważania ekonomiczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości